[ دیتایل عایقکاری نمای ساختمان ]

behzad-s

عضو جدید
سلام ؛

یه سوال دارم ،

دیتیل اجرایی عایق کاری نمای ساختمان چطوریه ؟ البته بیشتر در شمال ایران ، برای جلوگیری از ورود رطوبت به داخل ساختمان ، یک نمای ساختمان رو عایق می کنند .
در ضمن آیا این دیتیل درسته ؟

Untitled.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

behzad-s

عضو جدید
سلام ؛

یه سوال دارم ،

دیتیل اجرایی عایق کاری نمای ساختمان چطوریه ؟ البته بیشتر در شمال ایران ، برای جلوگیری از ورود رطوبت به داخل ساختمان ، یک نمای ساختمان رو عایق می کنند .

مشاهده پیوست 94293

با سلام به همگی ...

" دیوارهای ساختمان که در معرض بوران قرار می گیرند، پس از مدتی از سمت داخل ساختمان خیس می شوند. از این رو در مناطق بوران خیز علاوه بر اتخاذ تدابیری نظیر پیش بینی ایوان و پیش آمدگی در سمت وزش باد باید قسمتهایی از دیوار را که در معرض بوران قرار می گیرند، عایقکاری کرد . " - نقل از نشریه 55 صفحه 406

در چنین شریطی ، آیا در دیوارهای دوجداره ، عایق رطوبتی روی دیوار خارجی لازم است ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ؛

یه سوال دارم ،

مشاهده پیوست 94293

خوب شما اگر عایق کنید نماتون رو خیلی بهتره به شرطی که تا زیر پی ادامه داشته باشه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ؛

یه سوال دارم ،

مشاهده پیوست 94293

این دتایل از نظر فنی اشکال داره اما بیشتر جاها به همین صورت انجام میشه .
اصولیش به این صورت هستش که پس از عایق کاری پشت بام و قبل از چیدن کامل جانپناه در حدود ارتفاع 40 سانتی متری جانپناه عایق تا روی دیوار جانپناه ادامه پیدا کنه اما به دلیل اینکه دیوار جانپناه دو تکع میشه و اتصال کامل انجام نمیشه معمولا از این کا ر صرف نظر می کنن .

آخرین ویرایش توسط مدیر: