دکتر فیروز نادری:خدا وجود ندارد

یونس313

عضو جدید
سلام
من چند روز پیش یک کلیپ از اقای دکتر فیروز نادری دیدم که در انجا اضهار کردند که (ببخشید من این حرف را می زنم ) خدا وجود ندارد . پیش خودم فکر کردم اگر ایشان در مورد علم روباتیک و نجوم این همه اطلاعات دارند پس چرا این حرف را می زنند . ایا این نظم موجود در جهان تصادفی هست یا خالقی دارد . من خودم تا حالا هزار بار دیدم خدا دستم رو گرفته مشکلم رو حل کرده .
همه ما یک جورایی در مورد اثبات خداوند مشکلی نداریم . نمی دانم چه بگویم ...

EECi

مدیر بازنشسته
سلام اقا یونس
به نظرم عنوان تاپیکت یکم مبهم هست
من نظرم این هست که نباید اعتقاد دیگران به خدا انچنان تاثیری در اعتقاد ما داشته باشه
خیلی از بزرگان علمی به خدا اعتقاد راسخ داشتند ، خیلی ها هم نداشتند

اینکه اقای نادری ( که یک الگوی علمی در رشته مخابرات ماهواره هست) این اعتقاد رو دارند یک نظر شخصی هست

اگر بدنبال اثبات وجود خدا هستید باید علومی مثل فلسفه ، دین استفاده کنید
البته افرادی بودند که از ریاضیات به وجود خدا پی بردند

به نظر من موجودیت وجودی مثل خدا بسیار روشن هست
احتمال وجود نداشتن خدا مثل این میمونه که شما چندین میلیون کتاب رو به یک سمت پرتاب کنید و در نهایت این کتاب ها بصورت منظم در قفسه جا بگیرند!!!

مهندس تقدسی مطلب جالبی دارند در وبلاگشان
http://mtsignal.blogsky.com/1390/12/17/post-55/

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اشکالش چیه... خیلیا تو دنیا هستن که به خدا اعتقاد ندارن... ایشونم یکیش

یونس313

عضو جدید
خب اشکالش چیه... خیلیا تو دنیا هستن که به خدا اعتقاد ندارن... ایشونم یکیش

سلام خدمت دوست عزیز
هیچ اشکالی نداره ولی برای من سوال است چرا ایشان این طور فکر می کرد !!
وقتی ابتدا کلیپ ایشان دیدم در مورد ایرانیان و علم چگونه صحبت می کرد خیلی حال کردم ایرانیم اما بعد از چند دقیقه دیدم چه طرز فکری دارند .... متنفر شدم از دکتر نادری
در طول خدمت سربازیم از دوستانم مسیحی برادران اهل سنت و ... داشتم . اما شاید باور نکنید از 10 تا 9تا اسلام را قبول نداشتند من همیشه باید از سوال هایی که انها می پرسیدند جواب می دادم اما چه فایده انگار انها گوش خود را گفته بودند و هیچ چیزی نمی شنیدند می دونی از چه چیزی تعجب می کردم که از اینکه انها رشته های مهندسی از دانشگاه های معتبر داشند .
راستی اگر ما امده ایم تا ازمایش شویم و برویم این همه گناه برای چیست در جامعه ایا همه مردم کر شده اند ایا هیچ کس حاضر نیست در مورد دین خود تحقیق کند .
شاید باور نکنید من خیلی به دینم افتخار می کنم و الا رقم تمام امکانات برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها معتبر دنیا بیزارم به کشور های غیر اسلامی بروم ( دوست ندارم بیشتر از این از خودم تعریف کنم )
موفق باشید هر کس دوست داره در مورد دین بحث کنه پایه هستم اما به شرطی که .......http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوست عزیز
وقتی ابتدا کلیپ ایشان دیدم در مورد ایرانیان و علم چگونه صحبت می کرد خیلی حال کردم ایرانیم اما بعد از چند دقیقه دیدم چه طرز فکری دارند .... متنفر شدم از دکتر نادری
در طول خدمت سربازیم از دوستانم مسیحی برادران اهل سنت و ... داشتم . اما شاید باور نکنید از 10 تا 9تا اسلام را قبول نداشتند من همیشه باید از سوال هایی که انها می پرسیدند جواب می دادم اما چه فایده انگار انها گوش خود را گفته بودند و هیچ چیزی نمی شنیدند می دونی از چه چیزی تعجب می کردم که از اینکه انها رشته های مهندسی از دانشگاه های معتبر داشند .
راستی اگر ما امده ایم تا ازمایش شویم و برویم این همه گناه برای چیست در جامعه ایا همه مردم کر شده اند ایا هیچ کس حاضر نیست در مورد دین خود تحقیق کند .
شاید باور نکنید من خیلی به دینم افتخار می کنم و الا رقم تمام امکانات برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها معتبر دنیا بیزارم به کشور های غیر اسلامی بروم ( دوست ندارم بیشتر از این از خودم تعریف کنم )
موفق باشید هر کس دوست داره در مورد دین بحث کنه پایه هستم اما به شرطی که .......http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

گمان می کنم پیش از هر مطالعه و بحث و اندیشه ای باید طرز فکر فکر خود را اصلاح کنید.

شاید شما گوش های خود را گرفته بودید و حرفهای دوستان دوران سربازی را نمی شنیدید؟
چرا شما باید از کسی به خاطر عقاید و افکارش متنفر باشید؟ تا زمانی که از حرفهای نادری خوشتان می آمد و آنها را همسو با افکار خود می دیدید او را دوست داشتید اما به محض مخالفت او با افکار خودتان، از او متنفر شدید.

نکته مهم این است که شما اعتقاد و تعصب شدید به خداوند و دین اسلام دارید و در حقیقت اعتقاد به دین،خط قرمز شماست.هر کسی بیخدا باشد در دید شما یک هیولاست و باید از او متنفر بود.این ها همه ریشه در آموزه های دوران کودکی و دینی ما دارد.
تصور کنید اگر سایرین هم همانند شما بیندیشند و همان واکنش را نسبت به عقاید دگراندیشان داشته باشند باید در دنیای پر از کینه و دشمنی و نفرت و تفرقه و جدایی زندگی کنیم.
متاسفانه شما تحمل شنیدن دیدگاه های دیگران را در مورد مقدسات خودتان ندارید و به صرف مخالفت(و نه توهین) تا حد انزجار از شخص پیش می روید.از همه عقاید خودتان تقدس زدایی کنید و آنها را به چالش بکشید.کمی از یقین جزمیت اندیشانه دست بردارید و شک کنید.

-شك حالت خوش آيندي نيست، ولي ادعاي يقين خنده دار است.ولتر

-یک چیز هست که در آن شک نتوان کرد و آن این که شک می کنم. چون شک می کنم فکر دارم و می اندیشم. پس کسی هستم که می اندیشم.دکارت

پس از اصلاح این طرز فکر،به شما توصیه می کنم که مطالعه و تحقیق را آغاز کنید.
به فروم های مذهبی سر بزنید و بحث های مربوطه را پیگیری کنید.چند کتاب خوب فلسفی بخوانید(در صورت تمایل،می توانم معرفی کنم).با فلاسفه بزرگ و اندیشه هایشان در حد مقدماتی آشنا شوید و دیدگاه های مخالفین و موافقین را مورد بررسی و کنکاش قرار دهید.شاد و سربلند باشید.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من چند روز پیش یک کلیپ از اقای دکتر فیروز نادری دیدم که در انجا اضهار کردند که (ببخشید من این حرف را می زنم ) خدا وجود ندارد . پیش خودم فکر کردم اگر ایشان در مورد علم روباتیک و نجوم این همه اطلاعات دارند پس چرا این حرف را می زنند . ایا این نظم موجود در جهان تصادفی هست یا خالقی دارد . من خودم تا حالا هزار بار دیدم خدا دستم رو گرفته مشکلم رو حل کرده .

خوب میشد کلیپ رو میذاشتید ما هم ببینیم....

در مورد خدا : من فکر میکنم هر کس برداشت خودشو داره. اون فرد یه دانشمنده و داره از زاویه خودش نگاه میکنه. یادمه تو یکی از کتابهای شریعتی خونده بودم حدیثی از پیامبر : که در دین و اعتقادات خود تحقیق کنید و نترسید. پس هرکس تحقیق کرد و راه را اشتباه کرد برایش یه پاداش مثبت هست و هر کس تحقیق کرد و راه درست رو تونست تشخیص بده دو پاداش . هر کسی هم که هیچ گونه تحقیقی نکرد هیچ پاداشی .....

سلام خدمت دوست عزیز

دیگه همه این حدیث معروف رو از حضرت محمد شنیدند : که برای علم آموزی به هر جا سفر کنید حتی چین ....

sepideh Aero

عضو جدید
سلام
شاید صدا گذاری کردند. شایدم جو گیر شده. من قبل عید از شبکه voa برنامه نقطه سر خط دکتر فیروز رو دیدم که داشت راجع به فناوری های فضایی حرف می زد و شنیدم می گفت انشاالله که فلان انشاالله که بهمان! عجب از این آدمیزاد اما واقعا خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه . در ضمن دکتر فیروز نادری رئیس ناسا نیست و نبوده.

بالا