دکتری شیمی کاربردی

T N T

عضو جدید

با سلام و خسته نباشید.

میخواستم اگه ممکنه اطلاعاتی در مورد کنکور دکتری شیمی کاربردی سال 92-93 (منابع ، زمان آزمون و شرایط پذیرش) بهم بدین.خیلی ممنون

a.s.kh

عضو جدید
سلام
منابع : کتابهایی که دوره کارشناسی ارشد تدریس شدند.
زمان آزمون : اسفند ماه
شرایط پذیرش : ظرفیت روزانه 23 نفر هست که نفر 69 آخرین رتبه مجاز بود.

گوزن

عضو جدید
امسال دانشگاه امیرکبیر 5تا روزانه با 4 تا شبانه گرفت(یعنی تا شهریور میگیره) یک نفر هم دانشگاه مالک اشتر پژوهش محور، دانشگاه تهران امسال نگرفت احتمال زیاد سال دیگه بگیره. در مورد منابع زبان که منبع خاصی نداره از هرجایی میتونن بدن ولی استعداد تحصیلی کتابش تو بازار هست میتو نین نمونه سوالاتو از توش ببینین واسه بقیه درسام مثل راکتور که کتابش تو دوران ارشد تدریس می شه تجزیه هم همونیه که واسه ارشد خوندین.

ghalekhani

عضو جدید
سلام و وقت بخیر به همکار آینده

دوست عزیز همون طوری که آقای lastman313 اشاره کردند، برای قبولی میتونید از منابع معرفی شده توسط رتبه 4 استفاده کنید
همکار من که ورودی امسال شیمی کاربردیه و رتبه 2 شدند، همین منابع رو تقریبا مورد استفاده قرار دادند
گرچه امسال سهم آزمون در پذیرش نهایی کاهش پیدا کرده گویا :)
امیدوارم موفق باشید
در ضمن علاوه بر دانشگاه های امیرکبیر و مالک اشتر، دانشگاه های سیستان، تبریز، همدان، کرمانشاه هم پذیرش دکترای شیمی کاربردی دارند

taranombahari

عضو جدید
سلام.من ارشدمو تازه تمام کردم.دانشگاه آزاد اونم شیمی کاربردی خوندم.از الان می خوام شروع کنم واسه خوندن دکتری شیمی کاربردی.
ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم. اصلا منابعش چی هست.این که چه آموزشکده ای برم خوبه.می خوام فقط دولتی آزمون بدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
سپاس

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بر دوستای گلم..
آقایون خانوما من می خوام دکترا بدون آزمون(استعداد درخشان) شرکت کنم اما در موردش هیچی نمیدونم، تو نتو گشتم شرایطشو میدونم، اما اینکه زمانش کی اعلام میشه، از کجا اعلام میشه، سنجش اعلام میکنه یا خود دانشگاه ها اعلام میکنن و اینکه شیمی کاربردی چه دانشگاه هایی میخوان و... رو نمیدونم، هرکس اطلاعی بدست آورد ممنون میشم کمکم کنه:heart::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

بسیار مهم در آستانه مصاحبه دکتری (لیست سیاه ژورنال های خارجی):

دوستان حتما این فایل رو ببینید، لیست بلندی از ژورنال های نامعتبر برای کلیه رشته ها مورد تایید وزارت علوم هست.
اگر مقاله تو این ژورنال داشته باشین نه تنها هیچ امتیاز مثبتی نداره بلکه ممکنه براتون بد هم بشه.
همچنین دقت کنین از الان سراغ این ژورنال ها و مشابهش نرین !!!

لینک دانلود

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

دوستان حتما این فایل رو ببینید، لیست بلندی از ژورنال های نامعتبر برای کلیه رشته ها مورد تایید وزارت علوم هست.
اگر مقاله تو این ژورنال داشته باشین نه تنها هیچ امتیاز مثبتی نداره بلکه ممکنه براتون بد هم بشه.

لینک دانلود

سلام. ممنون از اینکه این فایل رو معرفی کردی. اما اگه توی اون انمن عضوی لطفا دانلودش کن و فایلش رو بذار تا بچه ها دیگه مجبور نشن برن همه اونجا عضو شن، همین جا دانلودش کنن.
ممنون

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

لینک دانلود

سلام. ممنون از اینکه این فایل رو معرفی کردی. اما اگه توی اون انمن عضوی لطفا دانلودش کن و فایلش رو بذار تا بچه ها دیگه مجبور نشن برن همه اونجا عضو شن، همین جا دانلودش کنن.
ممنون

ممنون بچه ها،
این بلک لیست وزارتخانه هم داستانی شده :|
ازین لینک میتونید بگیرید
http://www.msrt.ir/sites/research/rppc/DocLib/Fehreste_Nashriate_Namotabar_Mehr92.pdf

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستای گلم..
آقایون خانوما من می خوام دکترا بدون آزمون(استعداد درخشان) شرکت کنم اما در موردش هیچی نمیدونم، تو نتو گشتم شرایطشو میدونم، اما اینکه زمانش کی اعلام میشه، از کجا اعلام میشه، سنجش اعلام میکنه یا خود دانشگاه ها اعلام میکنن و اینکه شیمی کاربردی چه دانشگاه هایی میخوان و... رو نمیدونم، هرکس اطلاعی بدست آورد ممنون میشم کمکم کنه:heart::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
:D

اینو الان دیدم شرمنده
محمدمهدی امسال یه قانون اعلام کردن، معدل لیسانس بالای 16 و معدل فوق بالای 17 بدون پایان نامه
اصلا داشتن مقاله هم مهم نیست. هر دانشگاهی میاد اطلاعیه میزنه تو وبسایتش (دوره ما اینطوری بود باز چک کن شاید عوض شده باشه، از دفتر استعداد درخشان دانشگاهتون بپرس)
بعد مدارکت را ارسال میکنی، انشالله به مصاحبه دعوت میشی و پذیرش میگیری ;)
ولی بدون که نتایج استعداد درخشان معمولا یه ماه بعد از شروع ترم اعلام میشه، یه ترم هم طول میکشه تا نتیجه صلاحیت از سنجش بیاد.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

اینو الان دیدم شرمنده
محمدمهدی امسال یه قانون اعلام کردن، معدل لیسانس بالای 16 و معدل فوق بالای 17 بدون پایان نامه
اصلا داشتن مقاله هم مهم نیست. هر دانشگاهی میاد اطلاعیه میزنه تو وبسایتش (دوره ما اینطوری بود باز چک کن شاید عوض شده باشه، از دفتر استعداد درخشان دانشگاهتون بپرس)
بعد مدارکت را ارسال میکنی، انشالله به مصاحبه دعوت میشی و پذیرش میگیری ;)
ولی بدون که نتایج استعداد درخشان معمولا یه ماه بعد از شروع ترم اعلام میشه، یه ترم هم طول میکشه تا نتیجه صلاحیت از سنجش بیاد.

الان دیدی؟؟ آقای مدیر از شما بعیده:D
شرایطشو دارم، فعلا فقط رازی کرمانشاه گرایش مارو میگیره.
حالا درخواستمو میدم و مدارکمو میفرستم تا ببینیم چی بشه، ولی چشم آب نمیخوره زیاد ...
علی ینی داغونما، این استاد راهنمای لعنتی از درسخوندن بیزارم کرده، اشتباه کردم به حرفشون اعتماد کردم و موندم، خریت کردم، باید میرفتم همون نانو تحصیلات تکمیلی...
عین اسکلا اعتماد کردم بشون، خیلی پشیمونم.. خدا ازشون نگذره

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
الان دیدی؟؟ آقای مدیر از شما بعیده:D
شرایطشو دارم، فعلا فقط رازی کرمانشاه گرایش مارو میگیره.
حالا درخواستمو میدم و مدارکمو میفرستم تا ببینیم چی بشه، ولی چشم آب نمیخوره زیاد ...کی بهتر از تو؟؟ با اعتماد به نفس برو جلو. دکترا همش به مصاحبه س. به این برمیگرده که خودتو چطور نشون بدی. مودب باش و فروتن در کنارش اعتماد به نفس داشته باش و محکم. یه طوری برو که میخوان فقط تو را بگیرن بقیه سیاهی لشگرن
علی ینی داغونما، این استاد راهنمای لعنتی از درسخوندن بیزارم کرده، اشتباه کردم به حرفشون اعتماد کردم و موندم، خریت کردم، باید میرفتم همون نانو تحصیلات تکمیلی...
عین اسکلا اعتماد کردم بشون، خیلی پشیمونم.. خدا ازشون نگذره

بزرگ میشی یادت میره
:w24:
اول و آخر درس تمام میشه، میشی آق دکتر، دیگه کسی کار نداره چی خوندی، کجا خوندی و با کی
تازه دانشگاه های مختلف را هم امتحان کردی، آدمای زیادی را دیدی ;)
تو نانو هم خبری نیست، اشتباه کردن که رشته نانو شیمی گذاشتن، چون یه رشته ایه که بین رشته ایه. جوونه و نو پا. همه رشته ها دارن روش کار میکنن اصلن بی مزه ش کردن.
شیمی کاربردی از همه بهتره قدرش را بدون ;)

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

بزرگ میشی یادت میره
:w24:
اول و آخر درس تمام میشه، میشی آق دکتر، دیگه کسی کار نداره چی خوندی، کجا خوندی و با کی
تازه دانشگاه های مختلف را هم امتحان کردی، آدمای زیادی را دیدی ;)
تو نانو هم خبری نیست، اشتباه کردن که رشته نانو شیمی گذاشتن، چون یه رشته ایه که بین رشته ایه. جوونه و نو پا. همه رشته ها دارن روش کار میکنن اصلن بی مزه ش کردن.
شیمی کاربردی از همه بهتره قدرش را بدون ;)
امسال همینجوری الکی بدون یه کلمه خوندن رفتم، استعداد 34 زدم و تخصصی چن تا رو با پیشزمینه قبلی زدم 18
میشنم میخونم، رتبم خوب میشه، اما برا رزومه چی؟ من دلم میخواد برم امیر کبیر، مطمئنم رتبشو میارم اما رزومم خوب نیس، باید تا شهریور یه کار دیگم انجام بدم.
آره کاربردی خیلی خوبه ولی استادشم باید خوب باشه!
علیرضا اگه تجربیاتی داری برا طی این مسیر در اختیار بگذار دیگه خب

خداروشکر تواناییم توی این زمینه خوبه، هرجا میرم با طرفم رفیق میشم، توی همین اداره کلی که میرم با همه معاونای مدیر کل آشنام شدید، آزمایشگاه مکانیک خاک تهران رفتم با معاونشون صحبت کردم، خوشش اومد کارمو 4 روزه انجام دادن.:D برا مصاحبه ایشالا این کمکم میکنه:)

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امسال همینجوری الکی بدون یه کلمه خوندن رفتم، استعداد 34 زدم و تخصصی چن تا رو با پیشزمینه قبلی زدم 18
میشنم میخونم، رتبم خوب میشه، اما برا رزومه چی؟ من دلم میخواد برم امیر کبیر، مطمئنم رتبشو میارم اما رزومم خوب نیس، باید تا شهریور یه کار دیگم انجام بدم[/QUOTE
بیکاریااااااااااا!!!!!!!! امیرکبیر چرا؟!!!!! شیمی ش اصلن به درد نمیخوره بابا!! دیدم که میگم

علیرضا اگه تجربیاتی داری برا طی این مسیر در اختیار بگذار دیگه خب

باشه سر موقع که رفتی مصاحبه بهت میگم چی بگی
باید تو مصاحبه متکلم وحده باشی
بودن بچه هایی که تو کرمانشاه رفتن مصاحبه، ازونا هم برات میگم ;)

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث دکترا شد ...من واقعیتش امسال کارت ورود به جلسه هم گرفتم اما امتحان ندادم برا اینکه گفتم برم اول خدمت سربازی بعدش ادامه تحصیل به نوعی ضرر کردم ....البته چیزی هم نخونده بودم...امسال و اگه خدا بخواد میخوام شروع کنم به خوندن از چند وقت دیگه ...شیمی آلی دانشگاه ارم شیراز اگه قبوال بشم معرکست

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بیکاریااااااااااا!!!!!!!! امیرکبیر چرا؟!!!!! شیمی ش اصلن به درد نمیخوره بابا!! دیدم که میگم

کاربردیش میگن خوبه خب، پس کجا خوبه؟؟ آمار داری علی؟ دانشگاه خودتونم گرف امسال 4 تا کاربردی

باشه سر موقع که رفتی مصاحبه بهت میگم چی بگی
باید تو مصاحبه متکلم وحده باشی
بودن بچه هایی که تو کرمانشاه رفتن مصاحبه، ازونا هم برات میگم ;)
کرمانشاه رو برا دکتر مدائنی میگن خوبه.نه؟ برا شیمی کاربردی

بابا من تازه فهمیدم چقد استاد راهنما موثره

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بحث دکترا شد ...من واقعیتش امسال کارت ورود به جلسه هم گرفتم اما امتحان ندادم برا اینکه گفتم برم اول خدمت سربازی بعدش ادامه تحصیل به نوعی ضرر کردم ....البته چیزی هم نخونده بودم...امسال و اگه خدا بخواد میخوام شروع کنم به خوندن از چند وقت دیگه ...شیمی آلی دانشگاه ارم شیراز اگه قبوال بشم معرکست
ایشالا... بابا من فک میکردم چه خبر!!! همین رفیق خودم زبان 10 زد، تخصصی 48، استعداد 15، رتبش شد 28 تجزیه، اصفهانیه ، راحتم صنعتی قبول میشه.
سخت نگیر همت کنیم راحت قبول میشیم. اما منابعتو خوب شناسایی کن

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا... بابا من فک میکردم چه خبر!!! همین رفیق خودم زبان 10 زد، تخصصی 48، استعداد 15، رتبش شد 28 تجزیه، اصفهانیه ، راحتم صنعتی قبول میشه.
سخت نگیر همت کنیم راحت قبول میشیم. اما منابعتو خوب شناسایی کن

ان شاالله اگه خدا بخواد شروع میکنم کم کم...

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کرمانشاه رو برا دکتر مدائنی میگن خوبه.نه؟ برا شیمی کاربردی

بابا من تازه فهمیدم چقد استاد راهنما موثره
امیرکبیر مهندسی هاش خوبه، جو شیمی ش بیشتر سیاسیه، استاداش بجای درس دادن میان نطق میکنن.
دانشگاه تهران هم بد نیست ولی جوش را دوست ندارم، بچه ها اهل کار نیستن، آزمایشگاه معمولا دو سه نفرن. جوش هم سنگینه کلا. جای مانور نداری زیاد.
برای کاربردی بیشتر تعریف تبریز را شنیده بودم. کلا دانشگاه تبریز صنعتی کار میکنه، اخیرا هم گفتن که برای دفاع فقط پروژه های صنعتی را قبول میکنن ولی پوست میکنن.

کرمانشاه که خیلی توپه، شنیدم که برای دانشجوهای دکتراشون حتی اتاق استراحت تک نفره هم فراهم کردن!! بیشتر از آلی ش شنیدم، زیاد تو نخ کاربردی نرفتم ولی یکی از دوستام کرمانشاه درس خونده، اصلن یه وضعی. دکتر خدایی (اگه اشتباه نکنم) رییس دانشگاه بوده نمیدونم هنوزم هست یا نه، چون خودش شیمی ه، کلا دانشکده شیمی را پربار کرده. تعریف دکتر مدائنی هم خیلی شنیدم.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرکبیر مهندسی هاش خوبه، جو شیمی ش بیشتر سیاسیه، استاداش بجای درس دادن میان نطق میکنن.
برای کاربردی بیشتر تعریف تبریز را شنیده بودم. کلا دانشگاه تبریز صنعتی کار میکنه، اخیرا هم گفتن که برای دفاع فقط پروژه های صنعتی را قبول میکنن ولی پوست میکنن.

کرمانشاه که خیلی توپه، شنیدم که برای دانشجوهای دکتراشون حتی اتاق استراحت تک نفره هم فراهم کردن!! بیشتر از آلی ش شنیدم، زیاد تو نخ کاربردی نرفتم ولی یکی از دوستام کرمانشاه درس خونده، اصلن یه وضعی. دکتر خدایی (اگه اشتباه نکنم) رییس دانشگاه بوده نمیدونم هنوزم هست یا نه، چون خودش شیمی ه، کلا دانشکده شیمی را پربار کرده. تعریف دکتر مدائنی هم خیلی شنیدم.

جناب علی رضا شما خودتون چی خوندین ارشد ؟ و کجا ؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیدوارم موفق باشی
ولی همیشه به بچه ها میگم، ببینید از دکترا چی میخواین؟ اگه واقعا لذت نمیبرید نیاین 4 سال خودتونو عذاب بدین که بشین دکتر!!!!!
مورد داشتیم طرف افسردگی گرفت چون فقط به زور خانواده ادامه تحصیل داده، مورد هم داریم چون همه خانواده تحصیل کردن اینم مجبوره ادامه بده و دوست نداره.
آدم باید بره دنبال رشته ای که ازش لذت میبره و واقعا بهش علاقه داره، حاضره همه سختی ها را به جون بخره تا به هدفش برسه.

:gol: :gol:

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم موفق باشی
ولی همیشه به بچه ها میگم، ببینید از دکترا چی میخواین؟ اگه واقعا لذت نمیبرید نیاین 4 سال خودتونو عذاب بدین که بشین دکتر!!!!!
مورد داشتیم طرف افسردگی گرفت چون فقط به زور خانواده ادامه تحصیل داده، مورد هم داریم چون همه خانواده تحصیل کردن اینم مجبوره ادامه بده و دوست نداره.
آدم باید بره دنبال رشته ای که ازش لذت میبره و واقعا بهش علاقه داره، حاضره همه سختی ها را به جون بخره تا به هدفش برسه.

:gol: :gol:
من واقعن شیمی آلی رو دوست دارم خیلی ...متاسفانه بنا به شرایطی که این چند وقت برام پیش اومده چند وقتی هستش از درس دور شدم ... البته میخوام تازه شروع کنم به خوندن و پیگیر آزمایشا شدن

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من واقعن شیمی آلی رو دوست دارم خیلی ...متاسفانه بنا به شرایطی که این چند وقت برام پیش اومده چند وقتی هستش از درس دور شدم ... البته میخوام تازه شروع کنم به خوندن و پیگیر آزمایشا شدن

حله داداش، حله. یه جور بخون بهترین دانشگاه قبول شی.
​هنوز زنده م :w15: خدا رحمتم کنه :gol: :w15: مقاله دارم 10 یا 12 تایی میشه ولی به درد لا جرز دیوار هم نمیخوره جز یکیش :D

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دانشگاه تهران هم بد نیست ولی جوش را دوست ندارم، بچه ها اهل کار نیستن، آزمایشگاه معمولا دو سه نفرن. جوش هم سنگینه کلا. جای مانور نداری زیاد.

ارشد کاربردی کرمانشاهو میاوردم، اگه بدونی استادای اینجا چی برا دانشگاه رازی میگفتن..
پس هدف شد کرمانشاه دیگه:D

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
حله داداش، حله. یه جور بخون بهترین دانشگاه قبول شی.
​هنوز زنده م :w15: خدا رحمتم کنه :gol: :w15: مقاله دارم 10 یا 12 تایی میشه ولی به درد لا جرز دیوار هم نمیخوره جز یکیش :D
من همش به آلیا میگم، متیلو بگیر جاش اتیل بزن مقاله رو بده دیگه:w15::w15: البته شما استاد ما هستی:D کاربردی کار میکنی
جز کدومش ؟ بگو بریم بگیریم ببینیم چیکار کردی:D