دچار حس پوچی زندگی شدم

geloriya_2007

عضو جدید
سلام.دوستان فکر کنم دچار احساس پوچی زندگی شدم،لطفا من و کمک کنید که چکار کنم تا از این حالت خارج شم:cry::cry::cry:؟

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم همینطور
ولی خودم این حسو دوس دارم:redface:
آخه واقعا خداییش وجدانا جون من زندگی پوچه

geloriya_2007

عضو جدید
دوست عزیز مشکل اینجاست که نمی تونم از این حس خارج بشم.و واقعا حس می کنم زندگی پوچ و بی معنیه.

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز مشکل اینجاست که نمی تونم از این حس خارج بشم.و واقعا حس می کنم زندگی پوچ و بی معنیه.
خب بستگی داره چ اتفاقی افتاده که این حسو پیدا کردی
باید بتونی نسبت ب اون اتفاق خودتو بی اهمیت کنی
ب زیباییهای زندگی فک کن
ب اینکه واقعن چرا خدا این زندگی رو واسه ما قرار داده هدفش چی بوده چون هیچکارش بی حکمت نیست
و ی جواب قاطع پیدا کن و اون لحظست ک دیگ زندگی برات بی معنی نیست
سعی کن شاد باشی
کنار خانوادت با شادی زندگی کنی
شاید زندگی حسابی حالتو گرفته ب حدی ک ازش متنفری ولی نباید کم بیاری و یادت باشه خدا بنده های خوبشو بیشتر امتحان میکنه
خودتو همیشه واسه هر اتفاقی اماده کن چون سرنوشت خیلی بی رحمه
یکی نیست بم بگه تو ک لالایی بلدی چرا خودت خابت نمیبره

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام.دوستان فکر کنم دچار احساس پوچی زندگی شدم،لطفا من و کمک کنید که چکار کنم تا از این حالت خارج شم:cry::cry::cry:؟

دوست عزیز منم همینطوری بودم و یکی از علائم وحشتناکش شلوغی بیهوده ذهنم بود و دلیل بزرگش از نظر خودم دوری از خدا و نخوندن نماز بود...دو روزه شروع به درمان خودم کردم واقعا راحتترم تو گوگل سرچ کن پاکسازی ذهن یا آرامش ذهن و روح مدیتیشن انجام بده
خلاصه ای از مطالب برای آرامش:

چند فن قوي براي آرامش روحي

1-مهمترين زمان اكنون است
براي رسيدن به آرامش روحي و فكري واقعي بايد فقط در زمان حال از زندگي خود لذت ببريد نه افسوس گذشته را بخوريد و نه نگران آينده باشيد.

2- محيط اطراف بسيار مهم است
بودن در محیط پاک یا داشتن گل در محیط کار و زندگی

3- سازنده بودن به جاي به تعويق انداختن
اولویت بندی کارها و داشتن برنامه ریزی

4- با تاثير ديگران بر خود مقابله كنيد
رسيدن به آرامش زماني مقدور مي شود كه ما فكر كردن به حرف هاي مردم را متوقف كنيم.
5- زماني براي خود اختصاص دهيد
در هر شرایطی به خو استراحت دهید

6- يك تغيير به اندازه يك استراحت ارزش دارد
زندگی نباید تکرار مکررات باشد گاهی چرخه زندگی باید به روز شود

ريلكسيشن به سادگي يك نفس عميق كشيدن است.

اگر احساس استرس مي كنيد چند دقيقه بيرون برويد. فقط به تنفس خود دقت كنيد. به آرامي نفس بكشيد اين كار اثري قدرتمند براي آرام كردن دارد. وقتي كه هوا را به داخل شش هاي خود فرو مي بريد آرامش دروني را وارد بدن خود مي كنيد. و وقتي كه هوا را به بيرون مي رانيد تجسم كنيد تمام نگراني ها و تشويش ها را بيرون رانده ايد. بدست آوردن آرامش به همين سادگي است پس سعي نكنيد آنرا پيچيده نماييد.

چهار قانون را رعایت کنید:
1. چیزی که واقعاً منظورتان است بگویید. به چیزی که می گویید واقعاً اعتقاد داشته باشید.
به خودتان متعهد شوید که به هر چه که به زبان می آورید واقعاً اعتقاد داشته باشید و وعده توخالی که قدرت یا قصد انجام آن را ندارید به کسی ندهید.

2. چیزی را به کسی نگویید مگر اینکه بتوانید آن را به همه بگویید.
به خودتان متعهد شوید که هیچ چیزی را به کسی نگویید مگر اینکه بتوانید آن را به همه دنیا اعلام کنید. برای پراکنده نکردن انرژی منفی به خودتان متعهد شوید .

3. چیزی را که نمی توانید بیرون بگویید، درون نگویید.
هر فکری را که نمی توانید با صدای بلند برای بقیه (هر کسی) عنوان کنید، اصلاً به درون سرتان راه ندهید. فضای درونیتان را تمیز نگه دارید .

4. چیزی نگویید مگر اینکه درست، مفید و بامحبت باشد
آیا چیزی که می گویم
• به نظرم درست است؟ از ته قلبم برمی آید؟
• برای کمک کردن به یک فرد یا موقعیت خاص مفید است؟
• مهربانانه و بامحبت است؟ مثل تحسین یا پیشنهاد کمک؟

به نظر من وقتی از خودت راضی نیستی وقتی هدف نداری وقتی اون انتظاری که از من خودت داری اتفاق نمیفته دچار پوچی میشی
از پوچی که دربیای قدمات بلندتر و استوارتر میشه
پاینده باشی:gol:

a.m.i.r 94

عضو جدید
خوب زندگی پوچه دیگه :smile: منم همینجوریم هیچ کاری واسم معنی نداره.ولی در کل اگه فعالیت هات رو بیشتر کنی (حالا هر نوع فعالیت مخصوصا ورزشی،اجتماعی و کاری ) می تونه خیلی بهت کنه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی به این زیبایی......طبیعت به این خوشگلی.....
ما یه چیزیو هنوز از ته دل نفهمیدیم....وقتی خدا میگه در خلقت من تفکر کنید، همین دیدن و تفکر کردن در مورد زیبایی ها و شگفتی ها و رمز و رموز دنیا، خودش کلی سرگرم کننده، عبرت آموز و ایناست!!:D. به دیگران کمک کنیم. وغیره... ولی ما همش تو چاردیواریای خونه یا چاردیواریهای ذهن های خودمون موندیم....انگار که هیچ کاری تو این جهان نیست که انجام بدیم!...جهان به این بزرگی.

آخرین ویرایش:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم آدم وقتی بی انگیزه میشه،دچار این حس پوچی میشه!
هر چند دنیــا پر از پوچیه!
به نظرم آدم گاهی به این حس برسه طبیعه!چون خاصیت زندگی همینه!
اما همیشگی نیست فقط دوره ایی و لحظه ایی هست!
به نظرم وقتی به این حس می رسی برو دنبال چیزی که بهت حس اُمید میده(حسِ زندگی میده)
سفر کن ...
با سفر خیلی چیزها رو می بینی،با آدمهای زیادی برخورد میکنی،روحت آروم میشه و اون حس پوچی ازت کم میشه!
:gol:
من یک روح آزادم....
یا از زمین مرا تحسین کن...
یا با من به پرواز بیا....
ولی هرگز در قفس محبوسم نکن...

webkadeh

عضو جدید
تنها چیزی که منو از این حال بیرون میاره *** سالم هست که اونم در دسترس نیست خیلی ها ازش فرار میکنن!!!

webkadeh

عضو جدید
پسر،
سالم یعنی اینکه بیماری خطرناک نداشته باشه، فقط هم در طول رابطه با من ارتباط برقرار بکنه نه به خاطر غیرت بلکه به خاطر نگرفتن بیماری خطرناک!

webkadeh

عضو جدید
خسته نباشی!
من گفتم پارتنر!
ازدواج دائم با یک نفر که من نمیتونم فعلا!

webkadeh

عضو جدید
خطاب به شخصی که تاپیکو شروع کرده:
با دنیای حیوانات روزگار بگذرون!
میتونی فعال حقوق حیوانات باشی
کلی زندگی را عوض میکنه.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
اول از همه با خودتون مهربون باشید و به خودتون مهر بورزید لطافت وجود خودتون رو پیدا کنید و با طبیعت و بخشش و زیبایی طبیعت ارتباط برقرار کنید زندگی چه عبث باشه په غیر عبث باید بگذره ولی چه خوبه که روان و زیبا و لطیف بگذره همه ماها این لحظات رو تجربه می کنیم منتها نباید اجازه داد این جور افکار بر ما چیره بشه چون به همون اندازه که دلیل برای نا امید بودن هست به همون اندازه هم دلیل برای امیدوار بودن و شاد زندگی کردن هست فقط باید از دلایل ناامید کننده رها شد و به امیدوار کننده ها پیوست روی بینشتون کار کنید و با صفاتی که از خدا در طبیعت و دنیای اطرافتون می بینید بینشتون رو بسازید شاد و پیروز باشید
این متن ادبی هم تقدیم شم :gol:
اعجاز یک رویش
گره می زنم نگاهم را در نگاه سبزه ها
ریشه می زند جوانه احساسم تا به اعماق دل
روان می کنم روانم را در رود روان
روانه می شود قطره احساسم
از انتهای یک رود تا ابتدای یک دریا
پر می کشد نگاهم تا نگاه آبی آسمان
رها می شود پرنده احساسم از قفس دل
و این نقطه آغازینی است از اعجاز یک رویش
تا یک جریان و یک رهایی

28/7/94

geloriya_2007

عضو جدید
سلام.از تمامی دوستان عزیز که در رابطه با این مشکل به من راهکارهای صمیمانه خودشون رو انتقال دادند،بی نهایت متشکرم.اما واقعا با این صحبت هاتون یه تلنگری خوردم،البته بین خودمون بمونه ریشه یابی هاتونم درست بوداااا:smile:.:gol::gol::gol::gol::gol:

h.abd

عضو جدید
خودمون رو با حرفهای به ظاهر قشنگ ولی فریبنده و دورغ گول نزنیم
تمامی ساختار خلقت چه دینی چه غیر دینی مسخره و پوچ هستش :
دینی : در نهایت بعد از سختی و مشکلات میری بهشت که چی؟ واقعا که چی میری بهشت ، که لذت ببری که چی! مسخره بازیی بیش نیست مخلوق و خالق مثل یه بازی کودکانس در نهایت که چی خوب من خوب تو بد آخرش اگه علاقه ای نداشته باشی و واست بی ارزش باشه چی؟ کی پاسخگو هست
غیر دینی : بهشت و جهنمی وجود نداره و ... باز هم که چی بی ارزشتر از زندگی انسان چی وجود داره؟ ۶۰-۷۰ سال زندگی میکنی با کرده و نکردت میری زیر خاک و تمام
واقعا تمامیه مواردی که تا الان تو این عمرم دیدم واقعا همه به نحوی مسخره اند دین بی دینی مقام و سیاست و ............................................................................
یکی بیاد منو توجیه کنه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دینی : در نهایت بعد از سختی و مشکلات میری بهشت که چی؟ واقعا که چی میری بهشت ، که لذت ببری که چی! مسخره بازیی بیش نیست مخلوق و خالق مثل یه بازی کودکانس در نهایت که چی خوب من خوب تو بد آخرش اگه علاقه ای نداشته باشی و واست بی ارزش باشه چی؟ کی پاسخگو هست
غیر دینی : بهشت و جهنمی وجود نداره و ... باز هم که چی بی ارزشتر از زندگی انسان چی وجود داره؟ ۶۰-۷۰ سال زندگی میکنی با کرده و نکردت میری زیر خاک و تمام
واقعا تمامیه مواردی که تا الان تو این عمرم دیدم واقعا همه به نحوی مسخره اند دین بی دینی مقام و سیاست و ............................................................................
یکی بیاد منو توجیه کنه

اوه اوه اوه تو وضعت خرابتره خخخ

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
یکی بیاد منو توجیه کنه
سلام
یه سوال دارم اگه همه چی پوچ و مسخره است البته با عرض معذرت شما هم جزء این همه چی هستید پس اول از همه دارید خودتون رو پوچ اعلام می کنید از اینکه به شما بگن پوچ و ... ناراحت نمیشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

monaa1993

عضو جدید
این حس پوچی برای خیلیا پیش میاد تا حدی خوبه میتونه یه تلنگر باشه برای فکر کردن به دنیا زندگی از یه زاویه جدید
به اینده گذشته حالت فکر کن به خوبی بدی زیبایی زشتی دنیا نگاه کن مطمئنن چیزای مهمی تو زندگیت پیدا میکنی
زیادم به این حس فکر نکن و گیر نده
خودش میاد خودشم میره گیر دادن زیاد باعث موندنش میشه
این هم نیز میگذرد.......

ahoora_96

عضو جدید
احتمالا دچار افسردگی شدین. بسته به مدتی که دچار این حس شدید می تونه زود گذر باشه یا اینکه کاملا جدی باشه و نیاز به مشاوره داشته باشین.

بالا