دومین میزگرد خانواده: خیانت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام .. خوی

فقط بحث علاقه نیست
باید دید این علاقه چقدر واقعی و اساسی هست چقدر بر اساس شناخت و اصول ها بوده

اتفاقا خیلی ها با علاقه ازدواج کردن اما نا موفق بودن!

ما همه با زندگی معامله می کنیم…

با خودمان هم معامله می کنیم و با کسانی که دوستشان داریم هم!

اگر نبخشی، نمی بخشم

خیانت کنی، خیانت می کنم

بدی کنی، بدی می کنم

دروغ بگویی، دروغ می گویم

و همیشه کوچک می مانیم

بدون تجربه ی زندگی بالاتر و آرمانی تر.

آخرین ویرایش:

zahra az iran

کاربر بیش فعال
به نظر من علت خیانت یه کمی طرف مقابل است و بقیه برمیگرده به خود شخص و اعتقادات و بینش فرد

I2ose

عضو جدید
فکر نمیکنم خیانت برای ارضای جنسی باشه! چه زن و چه مرد فرقی نداره..
اونقدر که من میدونم آقایون با برقراری رابطه جنسی علاقشون رو میخوان نشون بدن، جدای ِ از نیازیکه دارن! اینطوری فکر میکنن پذیرفته شدن، مورد علاقه همسرشون هستن..

شاید علتش آستانه تحمل افراد باشه در مقابل مشکلات.. مشکلات زندگی، مشکلات عاطفی، روحی،... و نبود پیوند عاطفی بین دوطرف.. اینکه از رابطه ناراضی باشی و بجای تلاش به بهبود، ازش فرار کنی و وارد رابطه ی دیگه ای بشی...
(وجود مشکلات در روابط!)

شاید چون شخص ارزش خودش و یک انسان رو ندونه! و مسئولیتی که در قبال یک انسان، یک خانواده و خودش داره...
(نبود اخلاقیات!)

بنظرم در آخر، همه ی مسائل به نوع تربیت شخص در کودکی بر میگرده.. ولی هیچوقت برای سالم زندگی کردن و برای تربیت خودمون دیر نیست!!
(تربیت!)

امیدوارم همه ی ما سعی کنیم اول از همه همسری خوب و بعد پدر و مادری خوب و با مسئولیت برای بچه هامون باشیم.

آخرین ویرایش:

jasmin.me

عضو جدید
خیانت در هر حال ضعف شخصیتی طرف رو میرسونه
هیچ کس حتی در بدترین شرایط نمیتونه واسه خیانتش دلیل بیاره !
چون
نهایتا باید اون زندگی رو ترک کنه نه خیانت !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیانت در هر حال ضعف شخصیتی طرف رو میرسونه
هیچ کس حتی در بدترین شرایط نمیتونه واسه خیانتش دلیل بیاره !
چون
نهایتا باید اون زندگی رو ترک کنه نه خیانت !

آره خيانت ديدن از كسي كه دوست داري خيلي سخته ولي بايد يه بار به طرفت فرصت بدي نميشه سريع زندگيتو نباود كني

I2ose

عضو جدید
آره خيانت ديدن از كسي كه دوست داري خيلي سخته ولي بايد يه بار به طرفت فرصت بدي نميشه سريع زندگيتو نباود كني

وقتی اعتماد نباشه چه فرصتی .. ادامه دادن اون رابطه بیشتر باعث ازار دوطرف هست

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

فکر می کنم این فرصت برای کسی باشه که از طرف مقابل یک بچه داشته باشه .... یا همچین مواردی ..مثلا طرف برای حفظ آبروش هم که شده با طرف مقابلش فقط زندگی کنه ..

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

باهات موافقم دوستم...یه نفر واقعا مریضه اون نفر واقعا ترک کردنش لازمه..ولی گاهی اوقات بخشیدن خیلی بهتر از ترک کردنه..البته بخشیدن و فرصت دادن یه اصول و قواعدی داره..

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فکر می کنم این فرصت برای کسی باشه که از طرف مقابل یک بچه داشته باشه .... یا همچین مواردی ..مثلا طرف برای حفظ آبروش هم که شده با طرف مقابلش فقط زندگی کنه ..

نه دوست گلم ...ميدوني آخه اشتباه ممكنه از جانب هر كسي سر بزنه من نميگم آسونه بخشيدن يه فرد خيانتكار ولي بايد يه بار بهش فرصت داد اگر تكرار شد براي هميشه از زندگيت خارجش كني

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باهات موافقم دوستم...یه نفر واقعا مریضه اون نفر واقعا ترک کردنش لازمه..ولی گاهی اوقات بخشیدن خیلی بهتر از ترک کردنه..البته بخشیدن و فرصت دادن یه اصول و قواعدی داره..

دقيقا حرف منم همينه خيلي وقتها يه اشتباه سرميزنه و طرفت مريض نيست.........

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نه دوست گلم ...ميدوني آخه اشتباه ممكنه از جانب هر كسي سر بزنه من نميگم آسونه بخشيدن يه فرد خيانتكار ولي بايد يه بار بهش فرصت داد اگر تكرار شد براي هميشه از زندگيت خارجش كني

اما مینای عزیز خیانت رو نمیشه گفت اشتباه...........
خب اگه لازم هم شد به بخشش به قول دوستمون یکسری قواعد و اصول داره .......

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا حرف منم همينه خيلي وقتها يه اشتباه سرميزنه و طرفت مريض نيست.........

اخه مشکل اینجاس اکثرا ادما فکر میکنن هرکسیکه خیانت میکنه مریضه و مشکل داره ،خیانت واقعا قبیحه قبول دارم، ولی بهتر نیست به طرفمون فرصت حرف زدن بدیم شاید مشکل جای دیگس

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما مینای عزیز خیانت رو نمیشه گفت اشتباه...........
خب اگه لازم هم شد به بخشش به قول دوستمون یکسری قواعد و اصول داره .......

درسته نميشه اسمشو گذاشت اشتباه خيلي سخته بخشيدن طرفت ولي هميشه يك نفر مقصر نيست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه مشکل اینجاس اکثرا ادما فکر میکنن هرکسیکه خیانت میکنه مریضه و مشکل داره ،خیانت واقعا قبیحه قبول دارم، ولی بهتر نیست به طرفمون فرصت حرف زدن بدیم شاید مشکل جای دیگس

دقيقا دوست گلم منم ميگم بايد فرصت بدي شايد وقتي تازه ميفهمي عصباني هستي كمي كه عصبانيتت فرو كش كرد بايد به حرفاي طرفت گوش بدي

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا دوست گلم منم ميگم بايد فرصت بدي شايد وقتي تازه ميفهمي عصباني هستي كمي كه عصبانيتت فرو كش كرد بايد به حرفاي طرفت گوش بدي

بازم میگم خیانت واقعا قبیح و غیر قابل قبوله..ولی گاهی اوقات یه تلنگری واسه بعضی از خانوما یا اقایونه که بفهمن تو زندگی دارن چیکار میکنن..طرفشون نیاز به چه چیزی داره.. زندگی فقط خوردنو خوابیدنو کارو بچه اوردنه
؟؟ خانوم یا اقا بفهمه به خودش بگه واقعا تو زندگیم چه اشتباهی کردم که بهم خیانت شده؟ اکثر ادما زندگیو تو چند تا فعالیت روتینو روزمره میبینن هیچ وقت بهش دیده درستی نداشتن.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
درسته نميشه اسمشو گذاشت اشتباه خيلي سخته بخشيدن طرفت ولي هميشه يك نفر مقصر نيست

درسته .. ولی این دلیل خوبی برای خیانت نمی تونه باشه ...
قرار نیست تا یک نفر تو زندگیت دچار یک بحران شد بری و بهش خیانت کنی ... به نظر منم قبیح هستش .....

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته .. ولی دلیلی برای این دلیل خوبی برای خیانت نمی تونه باشه ...
قرار نیست تا یک نفر تو زندگیت دچار یک بحران شد بری و بهش خیانت کنی ... به نظر منم قبیح هستش .....

درسته خيانت دليل و منطقهاي خودشو داره ..

jasmin.me

عضو جدید
منظور من ترک زندگی بعد از خیانت نبود !

من میگم کسی که بدترین شرایط رو از شریک زندگیش میبینه بازم مجوز خیانت نداره !

نهایتش راهشو ازش جدا میکنه ! نمیره خیانت کنه !!!
یه انسان سالم و عاقل هیچوقت خیانت نمیکنه !

اصلا شما فکر میکنین خیانتائی که شده دلیل موجهی پشتشه !؟ هرگز !
چون هرچقدرم طرف دلیل بیاره و بگه شریک زندگیم این عیبها رو داشت ... در جواب بهش گفته میشه چرا سعی نکردی حلش کنی ؟! یا اگه سعی کردی و نتیجه نداد ، اگه ادعای خوب بودنت میشه چرا خیانت کردی ؟! خب جدا میشدی !

خیانت منفورترین مشکل توی زندگیه که با هیــــــــــــــــچ دلیلی توجیه شدنی نیست !

I2ose

عضو جدید
منظور من ترک زندگی بعد از خیانت نبود !

من میگم کسی که بدترین شرایط رو از شریک زندگیش میبینه بازم مجوز خیانت نداره !

نهایتش راهشو ازش جدا میکنه ! نمیره خیانت کنه !!!
یه انسان سالم و عاقل هیچوقت خیانت نمیکنه !

اصلا شما فکر میکنین خیانتائی که شده دلیل موجهی پشتشه !؟ هرگز !
چون هرچقدرم طرف دلیل بیاره و بگه شریک زندگیم این عیبها رو داشت ... در جواب بهش گفته میشه چرا سعی نکردی حلش کنی ؟! یا اگه سعی کردی و نتیجه نداد ، اگه ادعای خوب بودنت میشه چرا خیانت کردی ؟! خب جدا میشدی !

خیانت منفورترین مشکل توی زندگیه که با هیــــــــــــــــچ دلیلی توجیه شدنی نیست !

عزیزم فکر نمی کنم کسی خواسته باشه توجیهش کنه
از دلیلش گفته میشه تا همچین مشکلاتی پیش نیاد

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
وقتی اعتماد نباشه چه فرصتی .. ادامه دادن اون رابطه بیشتر باعث ازار دوطرف هست

یعنی با این حال بهترین راه جدایی هست؟

اینکه ببنیم علت چی بود توضیحات شنیده بشه منطقی برخورد بشه بهتر نیست؟

منظور این نیست او را ببخشیم چشم پوشی کنیم فقط دلایل توضیحات بشنویم و بعد منطقی عمل کنیم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم عاشق دختری شدم که به خاطر اشتباهاتی که تو گذشته کرده بود و به رابطه ما کشیده شده بود مجبور به یه نوع خیانت شده بود شاید برای ترس از بهم خوردن رابطمون
که نتیجش چند سال افسردگی شدید برا من بود
و البته بدنام شدن اون دختر
به نظر من ترسم به عوامل ایجاد خیانت اضافه کنین

* maryam *

عضو جدید
آسیب شناسان اجتماعی معتقدند که تنوع طلبی، عدم جذابیت همسر، عدم ارضای نیازهای جنسی، ضعف اعتقادات مذهبی و پایبند نبودن به سنت ها از جمله عوامل خیانت مردان به همسران خود است.
از نظر آنان عوامل بسیاری در بروز خیانت در یک خانواده دخالت دارد ولی موارد فوق به عنوان عوامل کلی نقش موثری در رویگردانی مردان از خانواده دارد.به گفته این کارشناسان، مردان معمولا به دو دلیل تنوع طلبی و مسائل جنسی دست به این کار می زنند. لذا چنانچه همسر وی شناخت کاملی نسبت به نیازهای او داشته باشد و به آن نیازها نیز توجه کند در آن صورت این اتفاقات به ندرت پیش خواهد آمد.

tahereh68

عضو جدید
مهمترين دليل خيانت كمبود محبته
بعضي وقتا هم طرف اشتهاش زياد ميشه به يكي بسنده نميكنه .

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام اینایی که گفتین درسته ولی به نظرم یکی از مهمترین عواملی که باعث خیانت میشه به خصوص تو جامعه فعلی ما، پیش زمینه هاییه که از قبل از ازدواج وجود داره ...

شاید قبلا اینجوری نبود ولی الان دوستیایی که قبل از ازدواج هست ، تو رابطه زن و مرد بعد از ازدواج تاثیر داره و خیلی اوقات باعث خیانت میشه ...
نازی خانم با حرف هات کاملا" موافقم.

tala1988

عضو جدید
این موضوع خیلی جای بحث داره،به نظر من مهم ترین علتش می تونه دلسرد شدن زن و شوهر نسبت به هم دیگه باشه چون متاسفانه امروزه اینقدر مشکلات زندگی زیاد شده که خانم ها و آقایون کمتر حوصله ی خودشونو دارن چه برسه به همسراشون البته اینجا یه چیزه دیگه ام باید اضافه کنم ،با وجود اینکه من خودم دخترم ولی متاسفانه به نظرم اولین علتی که باعث خیانت آقایون می شه خود خانم ها هستن( منظورم این نیست که آقایون مشکل ندارن اتفاقا بعضی از آقایون کلا مشکل دارن و هوسرانن و اگه بهترین زن و زندگی دنیا رو داشته باشن بازم چشمش دنباله اینو و اونه ولی روی صحبت من با این دسته از آقایون نیست).امروزه اکثر خانم های شاغل فک می کنن چون از نظر مالی مستقلن و توی اجتماع هستن پس دیگه به آقایون نیازی ندارن و این قضیه رو توی زندگی مشترکشونم با من منم کردن میشه دید و یا اینکه بعضی از خانم های خانه دار فقط خانه داری می کنن(اصلا قصد توهین به کسی رو ندارم،خانه داری کار خیلی سختیه) و چون کارای خونه تمومی نداره کلا دیگه بی خیال ظاهرشون می شن،بعضیا خودشونو فدای زندگی می کنن و خواسته های خودشون واسه اشون الویت نداره و به عبارتی از اون دسته خانمان که هر چی آقامون بگه(این دسته خوشبختانه رو به انقراضه) و از خودشون هیچ اختیار و ابتکار عملی ندارن چیزی رو که من می تونم توصیه بکنم اینکه خانم های عزیز همیشه سعی کنید مستقل ولی منطقی،خوش اندام و خوش لباس،پاکیزه،فعال تو اجتماع،با اعتماد به نفس تا بتونه به توانایی هاتون اعتماد کنه،دوست خوب برای همسرتون که بعدا نره حرفه دلشو پیش یکی دیگه بزنه و حواس جم باشین تا کلاه سرتون نره، زیبایی های زندگی مشترکم ببینین و مطمئنا اگه بتونین این فاکتورها را تا اونجایی که در توانتون هست رو رعایت کنید به احتمال 90% خیانت نمی بینین مگه اینکه اون آقا بیمار باشه و شما اگه دختر شایسته ی دنیا هم باشین بازم اون به شما یه نفر قانع نیست و می گه یکی دیگه که این دیگه بحث اش کاملا جداست ...

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

نظرات خیلی جامع و کامل بودن
و مهم ترین عاملی که در بیشتر پست ها اشاره شده بود عدم شناخت و درک نیازها و احساسات طرفین درکنار عوامل دیگری همچون هوسرانی...عدم تعهد...نادیده گرفتن همسر و ....موجب خیانت می شود

ضمن تشکر ازدوستانی که در بحث شرکت کردند
با آرزوی موفقیت

وضعیت
موضوع بسته شده است.