دومین میزگرد خانواده: خیانت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته حرفتون ...ولي هرجا خاري هم هست گلي هم ميرويد دوست گلم منظور من از دوستيهاي قبل از ازدواج دوستيهاي خياباني نيست دوستيهاي مفيديه كه يك نفر ميتونه با جنس مخالفش در محيط كار يا دانشگاه داشته باشه ... براي نازي جون هم كه نوشتم منظورمو بد متوجه شديد ...
بعله این جور دوستیا میتونه منجر ب ازدواجم بشه
مث من

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مردان بیش از زنان در زندگی مشترك دچار خیانت می‌شوند و از سن ۲۸ تا ۵۰ سالگی بیشترین خیانت‌ها از سوی مردان صورت می‌گیرد.

۷۰ درصد از خیانت زوجین به دلیل ضعف جنسی است
عدم توانایی در مدیریت غزیزه جنسی و ضعف جنسی مرد یا زن از علل اصلی ایجاد روابط فرا زناشویی است که ۷۰ درصد از این روابط ریشه در این امر دارد.

کمرنگ شدن ارزش‌های اخلاقی و باروهای دینی در خانواده، عدم علاقه زن و شوهر به یکدیگر، وجود ضوابط عاطفی قبل از ازدواج و تداوم آن به بعد از ازدواج، انتقام‌جویی از شوهر توسط زن به دلایل مختلف و اعتیاد مرد، از دیگر علل ایجاد روابط فرا زناشویی عنوان کرد.

در مردان به دلیل تنوع‌طلبی و کمرنگ شدن صداقت و ارزش‌های دینی و بی‌توجهی همسر پس از تولد اولین فرزند و حتی جداسازی بستر از سوی زن موجب می‌شود تا مردان به دنبال تامین نیازهای جنسی خارج از محیط خانواده باشند.

سن خیانت مردان از ۲۸ تا ۵۰ سالگی / سن خیانت زنان از ۲۰ تا ۴۰ سالگی
اصولا سن خیانت در مردان به همسران از ۲۸ تا ۵۰ سالگی است، تعداد اندکی از مردان بعد از سن ۵۰ سالگی به همسران خود خیانت می‌کنند و به دنبال برقراری ارتباطات فرازناشویی هستند. این مساله در زنان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی دیده می‌شود.

مردان بیش از زنان خیانت می‌كنند
اصولا زنان کمتر از مردان به روابط فرا زناشویی تمایل دارند، خوشبختانه هنوز زنان جامعه دارای عفت و وفاداری بیشتری هستند و هنوز شرایط اخلاقی حاکم بر جامعه صدق می‌کند.

مراحل خیانت در زندگی زناشویی در سه مرحله تقسیم بندی می شود ‌:

خیانت در دهه اول به دلیل عدم علاقه به همسر
در سال‌های اولیه ازدواج که مرد نسبت به همسر خود علاقه‌ای ندارد واز روی اجبار تن به ازدواج داده است یا اینکه متوجه می‌شود همسرش توانایی لازم جنسی ندارد.

خیانت مردان در دهه دوم و سوم زندگی به دلیل تنوع‌طلبگی
بعد از تولد اولین فرزند و بی‌توجهی همسر، دوره دوم برقراری ارتباط فرا زناشویی است. در دهه دوم و سوم زندگی به لحاظ تنوع‌طبلی و عدم تمکین زن به ایفای نقش زناشویی نوع دیگری از خیانت در زندگی مطرح می‌شود.
متاسفانه در دهه‌های دوم و سوم به دلیل ناجوانمردی برخی از مردان نسبت به همسرانشان خیانت رخ می‌دهد.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اينم يه نوع دوستيه ...

بله مینا جان درست میگی ولی منظور من این نوع دوستیا نبودم ...

مسلما این دوستیا ایرادی نداره ...

من منظورم دوست دختر دوست پسر بودنه که با این دوستیا فرق داره ...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينم 7 دليل خيانت زنان:
- عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر
گذشته بی‌بندوبار زن
احساس تنهایی کردنعوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان
دوران مجردی محدود
مشکلات اقتصادی
تنوع طلبی

حمیدرضا8

عضو جدید
مردان بیش از زنان در زندگی مشترك دچار خیانت می‌شوند و از سن ۲۸ تا ۵۰ سالگی بیشترین خیانت‌ها از سوی مردان صورت می‌گیرد.

۷۰ درصد از خیانت زوجین به دلیل ضعف جنسی است
عدم توانایی در مدیریت غزیزه جنسی و ضعف جنسی مرد یا زن از علل اصلی ایجاد روابط فرا زناشویی است که ۷۰ درصد از این روابط ریشه در این امر دارد.

کمرنگ شدن ارزش‌های اخلاقی و باروهای دینی در خانواده، عدم علاقه زن و شوهر به یکدیگر، وجود ضوابط عاطفی قبل از ازدواج و تداوم آن به بعد از ازدواج، انتقام‌جویی از شوهر توسط زن به دلایل مختلف و اعتیاد مرد، از دیگر علل ایجاد روابط فرا زناشویی عنوان کرد.

در مردان به دلیل تنوع‌طلبی و کمرنگ شدن صداقت و ارزش‌های دینی و بی‌توجهی همسر پس از تولد اولین فرزند و حتی جداسازی بستر از سوی زن موجب می‌شود تا مردان به دنبال تامین نیازهای جنسی خارج از محیط خانواده باشند.

سن خیانت مردان از ۲۸ تا ۵۰ سالگی / سن خیانت زنان از ۲۰ تا ۴۰ سالگی
اصولا سن خیانت در مردان به همسران از ۲۸ تا ۵۰ سالگی است، تعداد اندکی از مردان بعد از سن ۵۰ سالگی به همسران خود خیانت می‌کنند و به دنبال برقراری ارتباطات فرازناشویی هستند. این مساله در زنان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی دیده می‌شود.

مردان بیش از زنان خیانت می‌كنند
اصولا زنان کمتر از مردان به روابط فرا زناشویی تمایل دارند، خوشبختانه هنوز زنان جامعه دارای عفت و وفاداری بیشتری هستند و هنوز شرایط اخلاقی حاکم بر جامعه صدق می‌کند.

مراحل خیانت در زندگی زناشویی در سه مرحله تقسیم بندی می شود ‌:

خیانت در دهه اول به دلیل عدم علاقه به همسر
در سال‌های اولیه ازدواج که مرد نسبت به همسر خود علاقه‌ای ندارد واز روی اجبار تن به ازدواج داده است یا اینکه متوجه می‌شود همسرش توانایی لازم جنسی ندارد.

خیانت مردان در دهه دوم و سوم زندگی به دلیل تنوع‌طلبگی
بعد از تولد اولین فرزند و بی‌توجهی همسر، دوره دوم برقراری ارتباط فرا زناشویی است. در دهه دوم و سوم زندگی به لحاظ تنوع‌طبلی و عدم تمکین زن به ایفای نقش زناشویی نوع دیگری از خیانت در زندگی مطرح می‌شود.
متاسفانه در دهه‌های دوم و سوم به دلیل ناجوانمردی برخی از مردان نسبت به همسرانشان خیانت رخ می‌دهد.

خیانت رو نمیشه معطوف به جنس خاصی دونست...مثلا اینکه مردها بیشترخیانت میکنن! هرکسی یه طرز تفکر واندیشه وسبک زندگی خاصی داره....پس خیانت معطوف به یه جنس خاصی نیست... مردهایی که وفادارن و خیانت نمیکنن کم نیستن..

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
صداقت و وفاداري كليد اصلي يه زندگيه به علاوه اعتماد ..اينا باشن هيچ مشكلي من جمله خيانت پيش نمي ياد
البته بگم ک با دوستیای خیابونی ب شدت مخالفم قبل آشنایی با همسرم هیچ وقت حتا فکر دوستی با ی پسرم ب سرم نزد و ب شدت با این جور روابط مخالف بودم
من و همسرمم قبل ازدواج ب واسطه ی آشنا همدیگه رو پیدا کردیم و ی ماه با هم دوست بودیم البته اون از همون اول خونوادشو در جریان گذشت و منم بعد ی ماه موضوعو ب خونوادم اطلاع دادم چون سنم کمه خونوادم اولش شدیدا مخالفت کردن اما قرار شد ما ب درس خوندمونم بعد ازدواج برسیم
ی ویژگی خیلی بارز بین من و همسرم این بود ک قبلا هیچ وقت از این دوستیا نداشتیم و همدیگه رو برای زندگی انتخاب کرده بودیم
من معتقدم چه پسر چه دختر اگه رابطه ای قبل ازدواج داشته باشن و با یکی دیگه ازدواج کنن احتمال خیلی زیاد خیانت از جانب یه طرف ب وجود میاد
چون همونطور ک دوستان گفتن کسی ک قبل ازدواج با چند نفر بوده نمیتونه بقیه عمرشو با ی نفر باشه
من معتقدم به هر دختر و پسری یکی مثل خودش قسمت میشه
پس چه از دخترا چه پسرا میخوام که از این رابطه ها نداشته باشن یا ی همسر پاک نسیبشون بشه
پسرا ام خیلی ب خودشون مطمئن نباشن و قبل ازدواج دختر بازی کنن و انتظار داشته باشن یه دختر پاک و نجیب و با حیا زنشون بشه حتا اگه اولش اینطور باشه مطمئنن یه جا ضربشو میخورن

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیانت رو نمیشه معطوف به جنس خاصی دونست...مثلا اینکه مردها بیشترخیانت میکنن! هرکسی یه طرز تفکر واندیشه وسبک زندگی خاصی داره....پس خیانت معطوف به یه جنس خاصی نیست... مردهایی که وفادارن و خیانت نمیکنن کم نیستن..

دوست خوبم هم خيانت در مردان و زنان اگر درست دقت كنيد خانمها رو هم گذاشتم ..حالا چرا اين مقاله نوشته بيشتر آقايونه به خاطر اينه كه طبيعت يك مرد چند همسريه ..اين مقاله هست ميتونيد مطالعه اش كنيد

آخرین ویرایش:

Nafasam_F

عضو جدید
سلام
من با نظر خانمم کاملا موافقم مث همیشه کامل بود و من حرفی واسه گفتن ندارم
فقط بگم ک پسرا خیلی خودشونو تحویل نگیرن و قلدر بازی درنیارن و پاک باشن تا بعدنم زندگی پاکی داشته باشن;)

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم هم خيانت در مردان و زنان اگر درست دقت كنيد خانمها رو هم گذاشتم ..حالا چرا اين مقاله نوشته بيشتر آقايونه به خاطر اينه كه طبيعت يك مرد چند همسريه ..اين مقاله هست ميتونيد مطالعه اش كنيد

کی گفته طبیعته مرد چند همسریه؟؟!
اینا همش حرفای غلطیه که شده مبنای انجام دادن کار نادرست!!بعدشم میگن به ما چه طبیعت ما اینطوریه....در صورتی که این نیست
اینا همش توجیهه!!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینا همش حرفای غلطیه که شده مبنای انجام دادن کار نادرست!!بعدشم میگن به ما چه طبیعت ما اینطوریه....در صورتی که این نیست
اینا همش توجیهه!!
آره ولی مرد چون قدرت داره فک میکنه میتونه هر چند تا ک خواست زن داشته باشه و متاسفانه قانونم این اجازه رو بهش داده
البته مردی ک غیرت داشته باشه هیچ وقت این کارو نمیکنه و ب همون زن اولش دل می بنده و خیانت نمیکنه زن اگه بدونه مردش بهش خیانت کرده دیگه هیچ علاقه ای ب زندگی ندارم اگه ام زندگیشو ادامه بده فکر خیانتو میکنه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

اینا همش توجیهه!!

پس چطوریه دوست خوبم؟
ینی منظورت اینه که یک مرد که هم زمان یک زن دارد و هم زمان یک معشوقه .. خب دلیلش چی می تونه باشه ..
آره می دونم ، الان خواهید گفت که حتما زنش مشکل داره و ...
این دلیلش هست ولی توجه کن این زن رو همین مرد انتخاب کرده و باید تا آخر عمر پای خوب و بدش بمون ..
قرار نیست در میانه زندگی اگه یکی دچار مشکل شد اون یککی ولش کنه ...

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
من روانشناس نیستم
اما به نظر
دلیل خیانت
به کمبود محبت طرفین به هم بر میکرده به اینکه بجای حل مسائل فرار میکنند و خود به خود به سمت کس دیگر کشیده میشوند
تا جایی که میدونم دوستیایی قبل ازدواج اگه درست و اصولی باشه باعث شناخت بیشتر میشه و میتونه به نفع جوان در حال ازدواج هم باشه ولی چون یکسری مسائل هست که باعث میشه اشخاص خود به خود به هم بی اعتماد بشوند و به همین دلیل دوستیایی که اگه هم باشند بهتر حواسشون باشه

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام دوستای خوبم..... :smile::gol:
خب باید ببینیم علل اصلی خیانت از کجا و چگونه... نشات گرفته؟!
اگه بخوایم خیانت رو ریشه کن کنیم .. می بایست قبلش ریشه یابی ش کرد.. مثلا برگردیم به گذشته طرفین.. به دوران بچگی.. به خانواده هاشون... و طریقه ی
تربیت اون فرد! سطح فرهنگی.. اجتماعی... خانوادگی...! باید بدونیم دیدشون نسبت به محیط اطراف و آدمای درو برشون... چطور هست؟ دوست دارن با چه افراد و خانواده هایی و در چه سطح فرهنگی آمد و شد داشته باشن؟ علت این ارتباط چی می تونه باشه و.. و... و.... ؟؟؟
به هر حال ما باید اول به این مهم رسیدگی کنیم... اینکه اون فردی که خیانت میکنه با چه شرایطی بزرگ شده؟ آیا توی یه خانواده سطحی نگر رشد کرده؟ بی بند و بار یا نه؟! در یک خانواده معتقد.. ! " نه خیلی مذهبی نه خیلی بی بند و بار... " (البته باید معنی این موارد رو هم بدونیم.. که از حوصله همه خارج هست)... آیا در خانواده ای خونگرم بزرگ شده که به هم و نظرات هم احترام میذارن یا نه در خانواده ای سرد و بی روح و....؛ نگرش و دیدشون به زندگی چگونه هست؟ با چه اهدافی؟ اگه همه ی این مسائل رو در خودمون جستجو کنیم... و بدونیم اهدافمون از زندگی کردن چی هستش؟ و چرا ارتباط با دیگری برقرار میکنیم... بسته به این شرایط و آگاهی مون.. یا می تونیم.. خیانت بکنیم.. یا اینکه یه رابطه سالم داشته باشیم... که بعد از ازدواج منجر به خیانت نشیم... حد و حدود باید رعایت شه..

باید علت خیانت رو دونست تا خیانت نکرد.. باید اول از ریشه شروع کرد....! بنظرم گذشته ها هم گذشته.. اگه ما می خوایم ارتباطی سالم داشته باشیم با جنس مخالف... می بایست اول تعیین هدف کرد و حد رو دونست.. هنوزم دیر نیست ما از این لحظه می تونیم برای یه جامعه سالم تالاش کنیم... جامعه ای عاری از خیانت...! با درست رفتار کردن و صداقت داشتن و صادق بودن... و تربیت صحیح بچه مون یا بچه ای که در آینده خواهیم داشته.. !
:gol:

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
اقا فرزاد چرا؟بايد عاقلانه اين بحث رو پيش برد مطمين باشيد به جنجال كشيده نميشود

باشه:)
خیلی عوامل هست که میتونه تاثیر داشته تو این موضوع.فقط قبلش بگم که بیشتر(بیشتر نه همه) این مورد تو مردا دیده میشه اونم به دلیل عشق باز بودن مرداست.
یه دلیلش راضی نبودن طرفین از همدیگست.این موضوع بیشتر مشکل خانم هاست،یعنی از لحاظ نیاز های جنسی این خانمم ها هستن که دچار مشکل میشن و مردایی هستن که اصلا به این موضوع توجهی ندارن گویا اصلا نمیدونن.ولی باز خیلی از این خانم ها هر جور شده با این موضوع کنار میان ولی اگه اگه برعکسش باشه واویلا میشه.
مسئله دیگه تحریک شدن مردان در جامعه هستش که باعث بوجود اومدن تزلزل در اونها میشه.البته نمیخوام صد در صد مقصر رو عوامل تحریک کننده بدونم ولی این قضیه خیلی مهمه.(اگه خانم ها یه روز مرد میشدن متوجه میشدن من چی میگم)
مسئله بعدی برنامه سازی شبکه های فارسی زبان خارجی جهت بوجود اومدن همین مسئله در بین ایرانیان هست.در اکثر سریال های این شبکه ها چیزی جز بحث خیانت دیده نمیشه.(مسئله داشتم معشوقه یا دوست پسر و دختر بعد از ازدواج در محله های شمال تهران داره شایع میشه....همین چند وقت پیش از دفترمون که اومدم بیرون دیدم دو تا خانم بچه بقل جلوی شوهر هاشون داشتن از دوست پسرشون صحبت میکردن..)
به نظرم مهمترین عوامل همینهاست:smile:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چطوریه دوست خوبم؟
ینی منظورت اینه که یک مرد که هم زمان یک زن دارد و هم زمان یک معشوقه .. خب دلیلش چی می تونه باشه ..
آره می دونم ، الان خواهید گفت که حتما زنش مشکل داره و ...
این دلیلش هست ولی توجه کن این زن رو همین مرد انتخاب کرده و باید تا آخر عمر پای خوب و بدش بمون ..
قرار نیست در میانه زندگی اگه یکی دچار مشکل شد اون یککی ولش کنه ...

ینی چی؟؟؟
من متوجه نشدم منظورتو..

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
بنظرم خیانت تو خانواده بطور کلی به دو دسته تقسیم میشه

نوع اول خیانتیه که در اون فرد خائن مقصر هست. نوع دوم خیایتی که در واقع فردی که بهش خیانت شده مقصر هست. حالا به توجه به این دو نوع علت, روش پیشگیری و رفتار در قبال خیانت متفاوت هست

منتظر بودم تا دوستان به همین نکته اشاره کنند
نوع دوم خیانت طرف دیگر هست

در جواب خیانت انها هم خیانت میکنند

به نظر دوستان راه درستیه؟!

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
البته بگم اگه علاقه قلبی باشه چیزی ب اسم خیانت تو زندگی وجود نخواهد داشت

فقط بحث علاقه نیست
باید دید این علاقه چقدر واقعی و اساسی هست چقدر بر اساس شناخت و اصول ها بوده

اتفاقا خیلی ها با علاقه ازدواج کردن اما نا موفق بودن!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منتظر بودم تا دوستان به همین نکته اشاره کنند
نوع دوم خیانت طرف دیگر هست

در جواب خیانت انها هم خیانت میکنند

به نظر دوستان راه درستیه؟!

مسملما وقتي بهت خيانت ميكنن ضربه خيلي بدي از لحاظ روحي و رواني به آدم وارد ميشه خيلي وقتها نميشه تصميم درست گرفت و فكر ميكني كه با خيانت كردن به طرفت ادبش ميكني به نظر من راه حلش اين نيست ...درسته خيانت ديدن از كسي كه دوستش داري سخته ولي بايد فراموش كرد و سعي كني زندگي جديد براي خودت درست كني چون فكر كردن به گذشته فقط افسوس رو به همراه داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.