دومین میزگرد خانواده: خیانت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام خدمت کاربران گرامی و همراهی کنندگان تالار مشاوره

باتوجه به نتایج ارزشمند و استقبالی که از میزگرد قبلی خانواده شد بر آن شدیم تا این روند را ادامه دهیم

و این بار موضوع میزگرد طبق در خواست دوستان میباشد

موضوع میزگرد خانواده: خیانت

عناوینی که در این تاپیک قابل بحث میباشد

1- بررسی علل ایجاد خیانت

2- روش ها و راه های پیشگیری خیانت

3- بهترین رفتار و برخورد طرف مقابل در قبال خیانت انجام شده

دوستان اگر موضوعاتی دیگر هم در خصوص عنوان میزگرد در نظر دارند را همچنین میتوانند در تاپیک مطرح کنند

با تشکر از حضور سبز و نظرات ارزشمند شما , این بار هم منتظر یک بحث و نتیجه گیری مفید هستیم

موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيانت چه از طرف يه آقا چه از طرف يه خانم ميتونه به علت كمبود توجه يا محبت و عدم درك طرفين از نيازهاي عاطفي و جنسي همديگر باشد ... وفاداري و شناخت از نيازهاي هم بهترين راه پيشگييري مي باشد چه زن و چه مرد صادقانه نيازهاشون ، خواسته هاشون رو با هم مطرح كنن تا بتونن از هم شناخت بهتري پيدا كنن و همچنين باعث ميشه بهم بيشتر وابسته بشن و ديگر جائي براي خيانت نميمونه

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
) نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یکمرتبه به دلیل بدعهدی همسرتان تصمیم بگیرید که از او جدا شوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسائل دیگر را نیز زیر و رو کنید. نباید به طور خاص تمام توجه خود را به خیانتی که از او سر زده معطوف نکنید.
۲) باید قبول کنید که احساس خشم، عصبانیت، شک و تردید، شکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، افسردگی، و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا نرمال است.
۳) این مشکل باعث به وجود آمدن برخی مشکلات فیزیکی در فرد می شود از قبیل: حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب (بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی. سعی کنید در این حال بیش از پیش از خود مراقبت کنید.
۴) خودتان را وادار کنید تا غذاهای سالم مصرف کنید، طبق برنامه پیش بروید، به اندازه کافی استراحت کنید، هر روز ورزش کنید، به اندازه کافی آب بنوشید و تفریح داشته باشید. ایجاد تعادل، بهترین راه حل، برای مبارزه با آسیبی است که به شما وارد شده است.
۵) خندیدن کاملا طبیعی و نشان دهنده سلامت فرد است. فیلم یا سریال های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید و مقداری از وقت خود را با افرادی صرف کنید که خنده بر روی لب های شما می اورند. زندگی بدون اینکه توجهی به قلب های شکسته و خیانت های همسران داشته باشد، همچنان در حال پیش رفتن است.
۶) گریه کردن نیز یک امر کاملا طبیعی است. اگر خود به خود گریه نمی کنید، می توانید آهنگ های غمگین گوش کنید و یا به تماشای فیلم های تراژیک بنشینید.
۷) برای خود یک ژورنال درست کنید. تمام افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست می دهد را بر روی کاغذ یادداشت کنید.
۸) با همسر خود در مورد بدعهدیش صحبت کنید. تمام سوال هایی که به ذهنتان میرسد را بپرسید. شاید با این کار به این نتیجه برسید که همسرتان هنگام ارتکاب به این کار، اصلا فکر نمی کرده که به شما خیانت می کند.
۹) به دنبال مشاوره بروید. سعی نکنید تا به تنهایی از پس این مشکل برآیید. هم شما و هم همسرتان پیش از اینکه مجددا رابطه جنسی بدون محافظت با هم برقرار کنید، باید تحت آزمایش HIV (ایدز) و تست سایر بیماری های آمیزشی قرار بگیرید.
۱۰) حداقل یک روز به خود فرصت دهید.
۱۱) نباید ضربه روحی وارده را پنهان کنید. با فرزندانتان صادق باشید؛ اما لازم نیست جزییات مشکل را نیز برای آنها شرح دهید. قسم هایی نخورید که بعدها نتوانید به آنها عمل کنید. تنها چیزی که بچه ها باید بدانند این است که حال شما رفته رفته رو به بهبودی خواهد رفت.
۱۲) سعی نکنید این بازی، که چه چیز و یا چه کسی مسبب بروز چنین فاجعه های شده است را شروع کنید. با این کار صرفا انرژی خود را تلف می کنید. در اینصورت فقط می توانید نفر سوم را سرزنش کنید و خودتان خوب می دانید که هیچ چیز درست نخواهد شد.
۱۳) اگر بیش از اندازه عصبانی باشید، بر سر مسائل کوچک داد و بیداد راه بیندازید، احساس کنید که بر روی طناب باریکی در حال راه رفتن هستید، و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید، عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، بی شک دچار استرس بعد از ضربه روحی شده اید و باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.
۱۴) انتظار نداشته باشید که حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد اینکه تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید و به سرسپردگی خود ادامه دهید به راحتی از بین برود. از بین رفتن دردورنج وارده از طریق خیانت، نیازمند زمان است.
۱۵) واقع بین باشید. درآمد، سرمایه، وضعیت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به خاتمه زندگی زناشویی خود می گیرید باید ببینید که آیا جایی برای زندگی کردن دارید و منبع درامدی دارید که از آن طریق بتواند نیازهای اولیه تان را مرتفع سازید.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيانت چه از طرف يه آقا چه از طرف يه خانم ميتونه به علت كمبود توجه يا محبت و عدم درك طرفين از نيازهاي عاطفي و جنسي همديگر باشد ... وفاداري و شناخت از نيازهاي هم بهترين راه پيشگييري مي باشد چه زن و چه مرد صادقانه نيازهاشون ، خواسته هاشون رو با هم مطرح كنن تا بتونن از هم شناخت بهتري پيدا كنن و همچنين باعث ميشه بهم بيشتر وابسته بشن و ديگر جائي براي خيانت نميمونه

تمام اینایی که گفتین درسته ولی به نظرم یکی از مهمترین عواملی که باعث خیانت میشه به خصوص تو جامعه فعلی ما، پیش زمینه هاییه که از قبل از ازدواج وجود داره ...

شاید قبلا اینجوری نبود ولی الان دوستیایی که قبل از ازدواج هست ، تو رابطه زن و مرد بعد از ازدواج تاثیر داره و خیلی اوقات باعث خیانت میشه ...

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
به نظر من مهمترین دلیل خیانت یکی از طرفین لیاقت نداشتن

ولی به جز اون عوامل دیگری هم هست مثه بیشعور بودن یکی از طرفین . سرد شدن و خسته شدن طرفین از ادامه رابطه . یا نه از روی سیری

تو این قضیه سوالی که چند سال ذهنمو مشغول کرده اینه که خو اینا چرا اول رابطه ای (دوستی . زوج) که توش هستند رو خراب نمیکنند و بعد به کثافت کاری شون نمیرسن؟؟؟؟؟؟؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمام اینایی که گفتین درسته ولی به نظرم یکی از مهمترین عواملی که باعث خیانت میشه به خصوص تو جامعه فعلی ما، پیش زمینه هاییه که از قبل از ازدواج وجود داره ...

شاید قبلا اینجوری نبود ولی الان دوستیایی که قبل از ازدواج هست ، تو رابطه زن و مرد بعد از ازدواج تاثیر داره و خیلی اوقات باعث خیانت میشه ...

نازي جون به نظرم دسوتيهاي پيش از ازدواج دليلي محكمي براي اينكه خيانت كني نيست ..خيلي از اين دوستيها ميتونه درآينده براي زندگيت مفيد هم باشه البته دوستي سالم ... خيانت در جامعه ما در حال حاضر به دليل شناخت كافي نسبت به همه دختر و پسر سريع از هم خوششون مياد ازدواج ميكنن و ميبينن اون شخص اوني نيست كه در دوران نامزدي يا پيش از ازدواج ميدين و به جاي حل مشكل دست به خيانت ميزنن كه ميشه قوز بالاي قوز

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

ولی به نظر من این دلیل نمیشه. اگه دو طرف آدم باشن فقط آدم باشن . همچین کاری نمی کنن . خو اگه نمی تونن ادامه بدن قبلی رو بهم بزنن و بعدش ...

در مورد ازدواج توی همچین شرایطی طلاق خیلی بهتر از خیانته

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی نیاز ها و توقعات همو متوجه نمیشن و درک نمیکنن خیانت ب وجود میاد ..........
تا چند سال پیش روانشناسان و متخصصان بهترین راهو طلاق و جدایی میدانستن اما امروزه با توجه ب برنامه ای ب نام G.F.I ک تحولی شگرف در ارتباطات خانوادگی ب وجود اورده است دیگر تنها راه جدایی نیست و میتوان حل نمود ..........

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نازي جون به نظرم دسوتيهاي پيش از ازدواج دليلي محكمي براي اينكه خيانت كني نيست ..خيلي از اين دوستيها ميتونه درآينده براي زندگيت مفيد هم باشه البته دوستي سالم ... خيانت در جامعه ما در حال حاضر به دليل شناخت كافي نسبت به همه دختر و پسر سريع از هم خوششون مياد ازدواج ميكنن و ميبينن اون شخص اوني نيست كه در دوران نامزدي يا پيش از ازدواج ميدين و به جاي حل مشكل دست به خيانت ميزنن كه ميشه قوز بالاي قوز

ببین مینا جان ؛ کسی که قبل از ازدواج با n نفر دوست بوده آدم تنوع طلبی میشه ، چطوری میخواد بعد ازدواج با یه نفر یه عمر زندگی کنه ؟

بارها دیدم دوستام میگن من 1 ساله با فلانی دوستم ، خیلی طولانی شده خسته شدم میخوام کات کنم ! این آدم بعدا میتونه یه عمر با یکی سر کنه ؟

مقایسه ای که بین دوستای قدیمیش و همسرش رخ میده چی ؟

چهره ، اخلاق و ... اون خوشگلتره ، این اجتماعی تره ، اون پولدارتره ، این مهربونتره ! تا حالا این مقایسه هارو ندیدین ؟ حالا اگه قبلی نسبت به همسرتون سر باشه چی ؟ باعث دلزدگی و سرخوردگی نمیشه ؟ باعث نمیشه احساس کنی که اشتباه کردی؟

یه مدت پیش یکی از آشناهامون که خیلی هم شوهرشو دوست داره و یه مدتم قبل ازدواج دوست بودن ، توی فیس بوک یه متنی برای سالگرد آشناییش با شوهرش نوشته بود ، که خیلی طولانیه حسم نمیاد بنویسم :دی
ولی از شوخی گذشته تو اون متن یه جمله بود که مارو این شکلی کرد :surprised:
نوشته بود : من قبل از اینکه با این ( اسم شوهرشه )دوست شم ، چند تا دوست پسره دیگه هم داشتم ولی این یه چیزه دیگه بود البته هنوزم گاهی دلم واسه اونا تنگ میشه ....
یه خانومی هم زیرش کامنت گذاشته بود که مطمئناً شوهرتم دلش واسه دوست دخترای سابقش تنگ میشه ...:D
شوهرشم هر دو رو لایک کرده بود :|

این یه حقیقته که خاطرشون پاک نمیشه ...

اگه قبلیارو خیلی دوست داشته باشه حتی امکان برگشت به رابطه قبلی هم وجود داره ...

من همه اینارو دیدم که میگم ( دوستم به خاطر دوست پسر سابقش با جدیده بهم زد این اتفاق بعد ازدواج هم ممکنه بیوفته)

ولی به نظر من این دلیل نمیشه. اگه دو طرف آدم باشن فقط آدم باشن . همچین کاری نمی کنن . خو اگه نمی تونن ادامه بدن قبلی رو بهم بزنن و بعدش ...

در مورد ازدواج توی همچین شرایطی طلاق خیلی بهتر از خیانته

اگه آدم باشن !

بله موافقم که طلاق خیلی بهتره ولی خو ملت طلاق نمیگیرن حالا به دلایل مختلف ، شاید یکیش شرایط زندگیشون باشه ، دید اجتماع یا خانوادشون ، بچه شون ، یا شاید هنوزم همسرشونو دوس دارن در کنار معشوقه جدید !!!!!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه فکر زن و مرد فقط پیش هم باشه و واقعا ب هم علاقه داشته باشن دیگه خیانت معنی نداره کافیه فقط یکی از طرفین فکر خیانت ب سرش بزنه طرف دومم خواسته نخواسته بهش خیانت میکنه
این روزا بیشتر خیانتا ب خاطر ارضا نشدن زن و مرد از همه
بیشتر آدم بر اساس عقل و اندیشه و احساسات زندگی نمیکنن
خیلی خیلی خیلی مغذرت میخوام ولی اگه زن یا مرد نیاز جنسی همسرشو برآورده کنه تا حدودی از خیانت کم میشه
البته موارد دیگه ای هم هست
همونطور ک گفتم تا علاقه هس خیانتی در کار نیست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین مینا جان ؛ کسی که قبل از ازدواج با n نفر دوست بوده آدم تنوع طلبی میشه ، چطوری میخواد بعد ازدواج با یه نفر یه عمر زندگی کنه ؟

بارها دیدم دوستام میگن من 1 ساله با فلانی دوستم ، خیلی طولانی شده خسته شدم میخوام کات کنم ! این آدم بعدا میتونه یه عمر با یکی سر کنه ؟

مقایسه ای که بین دوستای قدیمیش و همسرش رخ میده چی ؟

چهره ، اخلاق و ... اون خوشگلتره ، این اجتماعی تره ، اون پولدارتره ، این مهربونتره ! تا حالا این مقایسه هارو ندیدین ؟ حالا اگه قبلی نسبت به همسرتون سر باشه چی ؟ باعث دلزدگی و سرخوردگی نمیشه ؟ باعث نمیشه احساس کنی که اشتباه کردی؟

یه مدت پیش یکی از آشناهامون که خیلی هم شوهرشو دوست داره و یه مدتم قبل ازدواج دوست بودن ، توی فیس بوک یه متنی برای سالگرد آشناییش با شوهرش نوشته بود ، که خیلی طولانیه حسم نمیاد بنویسم :دی
ولی از شوخی گذشته تو اون متن یه جمله بود که مارو این شکلی کرد :surprised:
نوشته بود : من قبل از اینکه با این ( اسم شوهرشه )دوست شم ، چند تا دوست پسره دیگه هم داشتم ولی این یه چیزه دیگه بود البته هنوزم گاهی دلم واسه اونا تنگ میشه ....
یه خانومی هم زیرش کامنت گذاشته بود که مطمئناً شوهرتم دلش واسه دوست دخترای سابقش تنگ میشه ...:D
شوهرشم هر دو رو لایک کرده بود :|

این یه حقیقته که خاطرشون پاک نمیشه ...

اگه قبلیارو خیلی دوست داشته باشه حتی امکان برگشت به رابطه قبلی هم وجود داره ...

من همه اینارو دیدم که میگم ( دوستم به خاطر دوست پسر سابقش با جدیده بهم زد این اتفاق بعد ازدواج هم ممکنه بیوفته)

اگه آدم باشن !

بله موافقم که طلاق خیلی بهتره ولی خو ملت طلاق نمیگیرن حالا به دلایل مختلف ، شاید یکیش شرایط زندگیشون باشه ، دید اجتماع یا خانوادشون ، بچه شون ، یا شاید هنوزم همسرشونو دوس دارن در کنار معشوقه جدید !!!!!

نازي جان حرفتو قبول دارم درسته كسي كه نتونسته يه رابطه پيش از ازدواجشو حفظ كنه در زندگيش شايد موفق نشه ولي به نظر من تنها دليلي خيانت اين نيست

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
عوامل زیادی نقش داره تو این موضوع ولی به علت جنجالی شدم بحث صرفنظر میکنیم.:)

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نازي جان حرفتو قبول دارم درسته كسي كه نتونسته يه رابطه پيش از ازدواجشو حفظ كنه در زندگيش شايد موفق نشه ولي به نظر من تنها دليلي خيانت اين نيست

نه منم نمیگم این تنها دلیل خیانته ، تمام دلایلی که شماها هم گفتین باعث خیانت باشه ، در واقع مجموعه ای از این دلایل کنار هم باعث این مشکل میشه ولی نمیشه نقش این دوستیارو نادیده گرفت به خصوص تو شرایط فعلی ...

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
وقتی نیاز ها و توقعات همو متوجه نمیشن و درک نمیکنن خیانت ب وجود میاد ..........
تا چند سال پیش روانشناسان و متخصصان بهترین راهو طلاق و جدایی میدانستن اما امروزه با توجه ب برنامه ای ب نام G.F.I ک تحولی شگرف در ارتباطات خانوادگی ب وجود اورده است دیگر تنها راه جدایی نیست و میتوان حل نمود ..........

ای بابا خانم مهندس این طرح های این روانشناسان کار رو خراب کرده.:smile:

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم اگه دلیل هم مونده که نگفتم یادآوری کنید ممنون میشم:)

نه چیزی نمونده که نگفته باشین ، کامل و جامع بود واخعا ...

خدا خیرتون بده :)

فک کنم دیگه با صحبتای شوما بشه جمع بندی کرد که دیگه بحثو ببندیم :)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم خیانت تو خانواده بطور کلی به دو دسته تقسیم میشه

نوع اول خیانتیه که در اون فرد خائن مقصر هست. نوع دوم خیایتی که در واقع فردی که بهش خیانت شده مقصر هست. حالا به توجه به این دو نوع علت, روش پیشگیری و رفتار در قبال خیانت متفاوت هست

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تمام اینایی که گفتین درسته ولی به نظرم یکی از مهمترین عواملی که باعث خیانت میشه به خصوص تو جامعه فعلی ما، پیش زمینه هاییه که از قبل از ازدواج وجود داره ...شاید قبلا اینجوری نبود ولی الان دوستیایی که قبل از ازدواج هست ، تو رابطه زن و مرد بعد از ازدواج تاثیر داره و خیلی اوقات باعث خیانت میشه ...
دقیقا منم با این مبحث موافقم ..

اما شما بعد مثبت این قضیه رو نیگاه می کنید .... شما به چند درصد از این دوستیهایی که وجود داره سالم می نگرید ...
ببیند شما همین دوستی رو فرض کنید ... یک پسر یا یک دختر قبل ازدواج هزاران رابطه داشته .. خب وقتی ازدواج کرد کافیه کوچکترین فشاری روی این فرد بیادش ..
چیکار می کنه .. اگه نتونست نیازهاش رو در خونه برآورده کنه می ره بازم بیرون ..
هیچ دلیلی هم نداره .. ولی عادت کرده و یه جورایی بیشتر به فکر خوشگذرونیه .. واین امر برای آقایون بیشتره ..
اصلا به نظر من دوستی های قبل از ازدواج کار درستی نیست ..
به فرض بعدا که این افراد باهم ازدواج کردند چه دلیلی می تونه وجود داشته باشه که دوباره به این دوستی ها کشیده نشن ...
و چیز مهمی که هست در امر خیانت مقایسه های بیجای افراد ..
که فرضا میان و طرف مقابلشون رو با یکی دیگه مقایشه می کنند و فکر می کنند همه آدم ها باید مثل هم باشند ...

آخرین ویرایش:

monhaser

عضو جدید
بستگی داره افراد خیانت رو چطور واسه خودشون تعریف میکنند.یه نفر خندیدن با فرد غریبه رو خیانت به همسرش میدونه یکی هم فقط داشتن روابط جنسی با غیر همسر رو خیانت میدونه .و یه عده دیگه این دو مورد رو در صورتی خیانت میدونند که همراه با عشق بوده باشه.

خیانت دلایل مختلفی میتونه داشته باشه بنظر من خودخواهی مهمترین عاملی که باعث میشه افراد به هم دیگه خیانت کنند.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره افراد خیانت رو چطور واسه خودشون تعریف میکنند.یه نفر خندیدن با فرد غریبه رو خیانت به همسرش میدونه یکی هم فقط داشتن روابط جنسی با غیر همسر رو خیانت میدونه .و یه عده دیگه این دو مورد رو در صورتی خیانت میدونند که همراه با عشق بوده باشه.

خیانت دلایل مختلفی میتونه داشته باشه بنظر من خودخواهی مهمترین عاملی که باعث میشه افراد به هم دیگه خیانت کنند.

آفرین
به نظرم دلایلی که دوستان دادن نمی تونه خیانت رو توجیه کنه..
شاید بتونه دلایل طلاق رو توجیه کنه... ولی دلایل خیانت رو نه...

.خیانت هم میتونه هرچی باشه.. مثلا دروغ هم به نظرم یه نوع خیانته

ینی همه ی زندگی ها باید اوکی و پرفکت باشه تا خیانت صورت نگیره؟...
دقیقا مث این میمونه که بخوایم واسه اینکه یک انسان مسلمان رو به یک انسان مومن و بهشتی تبدیل کنیم اون انسان رو در یک اتاق دربسته و بدور از گناه زندانی کنیم...
پس گذشت جاش کجاست؟.. وجدان؟...یه نگاه به زندگی نسل قبل بندازید... امار خیانت و طلاق خیلی کمتر بود..ینی زندگی نسل قبل عالی بود؟ و هیشکی تو نسل پدران و پدربزرگان ما مشکل نداشت؟
هرچقدر هم که زندگی بد باشه و طرفین نتونن گذشت کنن نهایتا باید منجر به طلاق بشه
ولی این خودخواهی و بی وجدانی و عدم مسئولیت پذیری و عدم تربیت صحیحه که باعث میشه فرد آسون ترین راه یعنی خیانت رو انتخواب کنه
به نظرم مقصر رو می تونیم ذات آدما...معلم ها ... جامعه..بعضی رسانه ها و فیلم ها.... و مخصوصا تربیت والدین بدونیم... جوری که دوست دارن هرچی که دلشون می خواد رو داشته باشن...بدون اینکه دلشون واسه کسی بسوزه....

البته ناگفته نماند هرچی طرفین قبل از ازدواج بیشتر نسبت به هم شناخت پیدا کنن خیانت کمتر میشه و دیگه جایی واسه گذشت و تحمل کردن همدیگه نمی مونه ولی خوب نمیشه صد در صد هم شناخت پیدا کرد و اینکه آدما هر روز در حال تغییر کردن هستن

البته از یکی پرسیدن علت خیانت چیه.. طرف گفت اعتماد:دی

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا منم با این مبحث موافقم ..

اما شما بعد مثبت این قضیه رو نیگاه می کنید .... شما به چند درصد از این دوستیهایی که وجود داره سالم می نگرید ...
ببیند شما همین دوستی رو فرض کنید ... یک پسر یا یک دختر قبل ازدواج هزاران رابطه داشته .. خب وقتی ازدواج کرد کافیه کوچکترین فشاری روی این فرد بیادش ..
چیکار می کنه .. اگه نتونست نیازهاش رو در زندگی برآورده کنه می ره بازم بیرون ..
هیچ دلیلی هم نداره .. ولی عادت کرده و یه جورایی بیشتر به فکر خوشگذرونیه .. واین امر برای آقایون بیشتره ..
اصلا به نظر من دوستی های قبل از ازدواج کار درستی نیست ..
به فرض بعدا که این افراد باهم ازدواج کردند چه دلیلی می تونه وجود داشته باشه که دوباره به این دوستی ها کشیده نشن ...
و چیز مهمی که هست در امر خیانت مقایسه های بیجای افراد ..
که فرضا میان و طرف مقابلشون رو با یکی دیگه مقایشه می کنند و فکر می کنند همه آدم ها باید مثل هم باشند ...

درسته حرفتون ...ولي هرجا خاري هم هست گلي هم ميرويد دوست گلم منظور من از دوستيهاي قبل از ازدواج دوستيهاي خياباني نيست دوستيهاي مفيديه كه يك نفر ميتونه با جنس مخالفش در محيط كار يا دانشگاه داشته باشه ... براي نازي جون هم كه نوشتم منظورمو بد متوجه شديد ...

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی مینا جون از دعوتت ولی من حرفی ندارم واسه گفتن فقط پست های شما را میخونم

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
درسته حرفتون ...ولي هرجا خاري هم هست گلي هم ميرويد دوست گلم منظور من از دوستيهاي قبل از ازدواج دوستيهاي خياباني نيست دوستيهاي مفيديه كه يك نفر ميتونه با جنس مخالفش در محيط كار يا دانشگاه داشته باشه ... براي نازي جون هم كه نوشتم منظورمو بد متوجه شديد ...

بله شما درست می فرمایید ..
ولی اسم اونارو نمیشه که دوستی گذاشت .... من با اون موارد مخالف نیستم ..

وضعیت
موضوع بسته شده است.