دوستان کمک فوری :) حل تمرین مدار 2

mohama226

عضو جدید
سلام دوستان ،
3تا تمرین از درس مدار 2 دارم ، که به دنبال حلشون هستم. کسی توانایی حل مساله رو داره ؟

------- تمارین مربوط به بخش توابع شبکه در درس مدارهای الکتریکی 2 میباشد ---------
تمارین رو میتونید از لینک زیر مشاهده کنید .

http://upcity.ir/images2/14326441380279724304.bmp

http://upcity.ir/images2/32911767133455019411.bmp

http://upcity.ir/images2/92744792418526891492.bmp

لطفا توی همین تاپیک یا پیغام خصوصی اطلاع بدید .
منتظریم.
باتشکر

آخرین ویرایش:

mohama226

عضو جدید
واقعا جای تاسف داره برای مدرک گرفته های کشور ما .
رفتم توی یک انجمن خارجی ، سوالات رو قرار دادم که کمتر از نیم ساعت پاسخ دادند . حالا این سایت های ایرانی بیشتر از 50 سایت سوالات رو قراردادم و براشون ارسال کرده بودم که حتی یک نفر هم عرضه حل کردن نداشته .اولینو اخرین باری بود که این خراب شده اومدم .
همیشه یادتون باشه ، ایرانی جماعت کپی پیستش خوبه ، اگر میخوای کسی بشی توی سایت های ایرانی نگرد که ابروی هرچی انسان و ایرانی بردن .
موفق باشید

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
واقعا جای تاسف داره برای مدرک گرفته های کشور ما .
رفتم توی یک انجمن خارجی ، سوالات رو قرار دادم که کمتر از نیم ساعت پاسخ دادند . حالا این سایت های ایرانی بیشتر از 50 سایت سوالات رو قراردادم و براشون ارسال کرده بودم که حتی یک نفر هم عرضه حل کردن نداشته .اولینو اخرین باری بود که این خراب شده اومدم .
همیشه یادتون باشه ، ایرانی جماعت کپی پیستش خوبه ، اگر میخوای کسی بشی توی سایت های ایرانی نگرد که ابروی هرچی انسان و ایرانی بردن .
موفق باشید
سلام علیکم و رحمة الله. خوب هستید ؟! چی شده دوست من ؟! چرا انقدر عصبانی و ناراحتی ؟! :| الان که نگاه میکنم این سؤال 2 روز هستش که توسط شما مطرح شده ولی من برای پروژم 1 سال تمام مسیر شهریار - جمهوری رو رفتم برای اینکه 1 قطعه گیر بیارم و هیچ وقت هم از کسی گله ای نکردم. ایرانی جماعت هرچیزی باشه شامل حال ما هم میشه پس خودمونو تخریب نکنیم و اینکه وقتی اگر یه کسی بد باشه ما ام راجع بهش بد بگیم میشیم مثل همون و بد میشیم.
و امّا در مورد سؤالات : در سؤال 29 باید از تبدیل لاپلاس استفاده کنید. و در قسمت پ سؤال هم باید در شاخه مربوط به i3 یک مقاومت و یک سلف اضافه کنید.
در سؤال 7 با توجه به اینکه این سؤال شامل یک دوقطبی هستش باید ماتریس امپدانس دو قطبی رو به دست بیارید و شرایط خواسته شده رو برآورده کنید.(جمله شامل فرکانس رو برابر 0 قرار میدیم)
در سؤال 8 تبدیل لاپلاس انجام میدیم. برای قسمت ب باید معادله مشخصه تابع تبدیل رو به دست میاریم و ضریب s رو برابر 0 قرار میدیم و الی آخر.در قسمت ج هم باز تبدیل لاپلاس استفاده میکنیم.
موفق باشید.

hassa1

عضو جدید
با سلام
دوستان من ي مشكلي دارم قسمت ماشين مخصوص
استادمون جزو اون دسته اساتيديه كه خودش چيزي بارش نيست بعد امتحانش مفهوميه
خاستم بدونم فرق ماشين سري با يونيور سال چيه اصلا فرقي دارن باهم.ي قسمتي از جزوش درمورد يونيورسال گفته ي قسمتي هم در مورد سري. و چرا اگه جريانو تو اين موتورها عكس كنيم گشتاور عوض نميشه؟(طبق فورمول T=KQW)لطفا اگه كسي ميدونه با دليل علمي بگه چون همهين جوابو واسه امتحان ميخام بنويسم
ممنونم

meysame_tammar

عضو جدید
سلام اقا حسن
ماشین یونیورسال یعنی ماشین همه کاره چون هم در جریان متناوب و هم دی سی کار میکند و ساختارش همون ماشین دی سی سری کتابهاست.
و جریان با شار اصلی رابطه مستقیم داره پس گشتاور با مربع جریان رابطه داره
وقتی جریان عوض میشه قطب عوض میشه ( منفی) اما مربعش میشه مثبت و چیزی احساس نمیشه و گشتاور عوض نمشه
افتاد ؟
T=KQI Q=KI نتیجه T=KI^2

meysame_tammar

عضو جدید
سلام اقا محمد
در مورد سوال اول مدار
کافیه یکبار فرکانس صفر و یکبار فرکانس بینهایت کنی ( چون مستقل از فرکانسه این شبکه)
ولتاژ خروجی نسبت به جریان تونن فرضی ورودی ( امپدانس دیده شده) محاسبه کنی
برابر هم قراربدی
a=1/2
میشه