دوستان آشنا با تحصیلات فیزیک ، به کمک همتون نیاز دارم

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
سلام دوستان ، (بی مقدمه برم سر اصل مطلب) چند روز دیگه نوبت تعیین رشته کنکور سراسری میشه اما من واقعا هنوز نمی تونم میون علایقم افتراق ایجاد کنم چون علاقه اصلی من در دوران دبیرستان هم فیزیک بود و اگه به رشته ای دیگه علاقه داشته باشم بر اساس همون علاقه به فیزیکه ، هنوز که نتایج نیومده اما بر اساس تخمین درصد های خودم فیزک رو ممکنه خوب زده باشم (نزدیک به 75 یا 70) ،حالا سر دو راهی موندم ، نمی خوام فیزیک رو به صورت ناپیوسته بخونم چون واقعا حوصله و پشتکار خوبی می خواد ، اما خواستم در مورد دکترای پیوسته ی فیزیک مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان نظرتون رو بپرسم ، امسال اونجا امکانات خوابگاهی و رفاهی میده و شرایطی در مورد رتبه نداره (مهم اینه که بیاریش ) اما واقعا نمیدونم تو انتخاب رشته بزنمش یا نه ؟ چون هیچ آگاهی نه در مورد رشته فیزیک دانشگاهی نه در مورد زنجان ندارم . حالا می خوام نظراتتون رو در این مورد بپرسم.
(نظراتتون خیلی برام مهمه) ممنون :gol:

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان ، (بی مقدمه برم سر اصل مطلب) چند روز دیگه نوبت تعیین رشته کنکور سراسری میشه اما من واقعا هنوز نمی تونم میون علایقم افتراق ایجاد کنم چون علاقه اصلی من در دوران دبیرستان هم فیزیک بود و اگه به رشته ای دیگه علاقه داشته باشم بر اساس همون علاقه به فیزیکه ، هنوز که نتایج نیومده اما بر اساس تخمین درصد های خودم فیزک رو ممکنه خوب زده باشم (نزدیک به 75 یا 70) ،حالا سر دو راهی موندم ، نمی خوام فیزیک رو به صورت ناپیوسته بخونم چون واقعا حوصله و پشتکار خوبی می خواد ، اما خواستم در مورد دکترای پیوسته ی فیزیک مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان نظرتون رو بپرسم ، امسال اونجا امکانات خوابگاهی و رفاهی میده و شرایطی در مورد رتبه نداره (مهم اینه که بیاریش ) اما واقعا نمیدونم تو انتخاب رشته بزنمش یا نه ؟ چون هیچ آگاهی نه در مورد رشته فیزیک دانشگاهی نه در مورد زنجان ندارم . حالا می خوام نظراتتون رو در این مورد بپرسم.
(نظراتتون خیلی برام مهمه) ممنون :gol:
سلام دوست من
منم یه جورایی عاشق فیزیکم
درسته که رشته ی دیگه ای رو انتخاب کردم اما الان به جرات میتونم بگم اطلاعاتم در مورد فیزیک از اطلاعاتم در مورد رشته ی خودم بیشتره
من گاهی وقتا از اینکه رشته ی فیزیکو انتخاب نکردم احساس پشیمونی میکنم
اما باید در نظر داشته باشی که فیزیک دانشگاهی علاوه بر شیرینی فوق العادش سختی های خودشم داره
البته اگر رشتت رو دوست داشته باشی تمام سختی ها زیر پات خورد میشن
و همچنین باید آینده ای که برات حاصل میشه رو هم در نظر بگیری
با در نظر گرفتن اینا امیدوارم بتونی تصمیم مناسبی بگیری
البته فکر کنم بهتره با بچه های فیزیکی هم مشورت کنی چون من فقط یه علاقمندم ولی اونا تو اون رشته دارن وقت میگذرونن;)

آقای سعید حیدری

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست مهربونم هرچی دوست داری همونو انتخاب کنم ، مصه من نشی عقب بیفتی ، من اول کاردانی معماری دانشگاه دامغان خوندم بعد اونو ول کردم اومدم کشاورزی خوندم و اینم نخواستم بلاخره تونستم رشته فیزیک قبول شم با توجه به خواهان کمی هم که داره می تونی موفق باشیم ، الان دانشگاه ما با اینکه از سال 87 دانشجوهای این رشته میگیره هنوز تعداد شون به 100 نفر نرسیده ، واقعا رشته ناب ، جدید ، عالی و فوق العاده و خیلی خیلی خیلییییییییییییییییییییییییییییییی دوست داشتنی ، بازم با یه مشاوره صحبت کن ایشاا... موفق باشی

آقای سعید حیدری

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست مهربونم هرچی دوست داری همونو انتخاب کنم ، مصه من نشی عقب بیفتی ، من اول کاردانی معماری دانشگاه دامغان خوندم بعد اونو ول کردم اومدم کشاورزی خوندم و اینم نخواستم بلاخره تونستم رشته فیزیک قبول شم با توجه به خواهان کمی هم که داره می تونی موفق باشیم ، الان دانشگاه ما با اینکه از سال 87 دانشجوهای این رشته میگیره هنوز تعداد شون به 100 نفر نرسیده ، واقعا رشته ناب ، جدید ، عالی و فوق العاده و خیلی خیلی خیلییییییییییییییییییییییییییییییی دوست داشتنی ، بازم با یه مشاوره صحبت کن ایشاا... موفق باشی

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
دوستان ، ممنون از همتون ولی در مورد آیندش دو دلم چون با این همه سختی بازم نمی تونی یه بازار کار خوب پیدا کنی ، برای همین خواستم اطلاعاتی در مورد دکترای پیوسته (مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان) بدونم که (شاید خوندنش سخت باشه ولی سختی کنکورهارو نداره) اونجا 7 سال می خونی یه دکترا بهت میدن . خواستم اطلاعاتی در مورد اونجا (تقویم کاری ، وضعیت دانشگاه ، وضعیت زنجان ، ارزش علمی مدرک) کسب کنم.

a.inkare

عضو جدید
هیچ آگاهی نه در مورد رشته فیزیک دانشگاهی نه در مورد زنجان ندارم

دوست عزیز
فیزیک دانشگاهی تفاوت های بسیاری با آنچه شما در دبیرستان می خوانید دارد و رشته ایست که اگر بدون شناخت و هدف معین وارد آن شوید در آن به هیچ چیز خاصی نمی رسید
به بیان بهتر شما با ورود به این رشته باید جنبه علمی آنرا در نظر بگیرید
در باره شغل : این رشته خارج از محیط دانشگاه (استادی دانشگاه) فرصت های شغلی چندان زیادی ندارد گر چه اگر شما واقعا بخواهید میتوانید به آن هم برسید
بنا بر این با توجه به شناخت و هدف خود رشته تان را انتخاب کنید
و در نظر بگیرید که در آینده قصد دارید در کدام یک از گرایش های این رشته ادامه تحصیل دهید

خواستم اطلاعاتی در مورد اونجا (تقویم کاری ، وضعیت دانشگاه ، وضعیت زنجان ، ارزش علمی مدرک) کسب کنم.
این شاید بتواند به شما کمک کند:
http://www.iasbs.ac.ir/

موفق باشید

بالا