دور دوم مسابقات تالار زمین با جوایز و قوانین جدید

danaye

عضو جدید
چون دوتا زمینی جوابشون اینا بود جواب منم ایناست:surprised::d:w15:
1-ج
2-د
3-ج
4-د
مدیونید اگر فکر کنید تقلب کردم

میگم چجوریه که جوابای من دیقا بر عکس جوابای شماست
/
این دیگه چه نوعه تقلبشه

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
من میخوام یکی از جوابهاموعوض کنم ولی دکمه ویرایشم غیر فعال شده .... ممکنه بگید باید چکار کنم

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
سولار کلا سؤالارو حذف کن از اول سؤال آسون بزار.
سوال آسون چه سوالی هست؟
برای ریموند سوالات اقتصادی آسون هست
برای شما سوالات مثلا رسوب
هرکسی اون چیزی براش آسونتر هست که باهاش سر و کار داره
اتفاقا سوالات آسون ارزش کمتری داره چون باعث جستجو برای یافتن جواب نمیشه
بعقیده من این سوالات از این نظر خوب بودن که باهاشون درگیر نبودیم

REYMOND00

کاربر بیش فعال
داداش geology جون!!!چون ارشد داریم موافقیم که آسون باشه:Dهمه چی فدای ارشد ارشد فدای من:biggrin:من اگه ارشد نداشتم...چه می شد؟:cry:راستی حالا که اسپم آزاده بیاید درصدای قبل و خود کنکورتونو بگین تا ما بدونیم چه وضعی داریم:surprised:من خیلی استرس دارم در حدی که می گم قبول نمی شم!!!:cry:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سوال آسون چه سوالی هست؟
برای ریموند سوالات اقتصادی آسون هست
برای شما سوالات مثلا رسوب
هرکسی اون چیزی براش آسونتر هست که باهاش سر و کار داره
اتفاقا سوالات آسون ارزش کمتری داره چون باعث جستجو برای یافتن جواب نمیشه
بعقیده من این سوالات از این نظر خوب بودن که باهاشون درگیر نبودیم
رسوب؟ من؟؟؟؟؟؟ امرزو التماس استاد کردم 10 بهم بده رسوب شناسیرو که هم نیازم سنگ رسوبی نپره. من در حد زمین شناسی فیزیکی و تاریخی! :D

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
و اما پاسخ سوالات:
1: ج
2: د
3:د
4:د
ممنون
مطمئن هستید که انبساط جهان با جاذبه توجیه میشه؟
ضمن اینکه وقتی در مورد کافتهای میان اقیانوس صحبت میشه دیگه فکر نکنم جواب دریای کم عمق باشه
به هر حال باز هم ممنون

solar flare

مدیر بازنشسته
ممنون
ضمن اینکه وقتی در مورد کافتهای میان اقیانوس صحبت میشه دیگه فکر نکنم جواب دریای کم عمق باشه
به هر حال باز هم ممنون
بله سوالات از کتاب زمین شناسی دکتر اخروی برداشته شده بود و در مورد جوابشون کاملا مطمئن هستم:smile:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
جدی؟متاسفانه من اخروی رو ندارم...با اینکه کتاب اصلیمون بود!!!!(خدایی فک می کردم 20 میشمش...و وقتی دیدم 17/5 شدم می خواستم کلا انصراف بدم!!!که بعدها فهمیدم 17/5 با استادایی که ما داریم عالیه!!!!)
خلاصه به نظر منم دوپلر هستا!!!یه نگاه دیگه می ندازین؟من اینو از ژئوشیمی میسون می نویسم:(ص13)
طیف نوری سحابی های فراکهکشانی در خطوط تشکیل دهنده طیفها به طرف انتهای سرخ طیف یک جابجایی نشان می دهد.مقدار این جابجایی سرخ تقریبا با فاصله سحابی ها متناسب است.جابجایی سرخ را به عنوان اثر دوپلر ناشی از دور شدن سحابی ها با سرعتهایی تقریبا متناسب با فاصله آنها تلقی می کنند و منجر به ایجاد تصور یک جهان در حال انبساط شده است.بخش بزرگی از نظریه جهان در حال انبساط هنوز جنبه ی بسیار فرضی دارد...
میشه شما هم مشخصاتو بدید؟
همین سوالیم که geology عزیز گفتن برای منم سواله و به خودشونم گفتم که تو ویکی پدیا نوشته همه جا یافت می شه اما منابع فارسی زدن دریاچه هایی ایجاد می شه...
راستی به نظر من اگه ریفت خالی بود(که یعنی یه دونه گسل عادی) خشکی هم می شد اما دره ریفتی که می شه حتما مدتی گذشته و به حد دریاچه رسیده لابد!!!اما هر چی فک می کنم می بینم ویکی پدیا راست گفته چون تا جایی که ذهنم یاری می کنه ...آهاننننننن فهمیدم...کافت وقتیه که تو خشکیه و ریفت تو دریا هست و آب تو محیط داریم...و خب ما می گیم کافت ایسلند نه ریفت ایسلند درحالیکه ایسلند هم مثل شاخ آفریقا و خلیج عدن و جیبوتی رو نقطه ی داغه ولی ما به اون می گیم کافت و به دریای سرخ می گیم ریفت افار...با اینکه شکافهای عمیقی هم داره و خب قسمتی از جزیره هم کامل طی یکی از فورانها جدا شده...

solar flare

مدیر بازنشسته
جدی؟متاسفانه من اخروی رو ندارم...با اینکه کتاب اصلیمون بود!!!!(خدایی فک می کردم 20 میشمش...و وقتی دیدم 17/5 شدم می خواستم کلا انصراف بدم!!!که بعدها فهمیدم 17/5 با استادایی که ما داریم عالیه!!!!)
خلاصه به نظر منم دوپلر هستا!!!یه نگاه دیگه می ندازین؟من اینو از ژئوشیمی میسون می نویسم:(ص13)
طیف نوری سحابی های فراکهکشانی در خطوط تشکیل دهنده طیفها به طرف انتهای سرخ طیف یک جابجایی نشان می دهد.مقدار این جابجایی سرخ تقریبا با فاصله سحابی ها متناسب است.جابجایی سرخ را به عنوان اثر دوپلر ناشی از دور شدن سحابی ها با سرعتهایی تقریبا متناسب با فاصله آنها تلقی می کنند و منجر به ایجاد تصور یک جهان در حال انبساط شده است.بخش بزرگی از نظریه جهان در حال انبساط هنوز جنبه ی بسیار فرضی دارد...
میشه شما هم مشخصاتو بدید؟
همین سوالیم که geology عزیز گفتن برای منم سواله و به خودشونم گفتم که تو ویکی پدیا نوشته همه جا یافت می شه اما منابع فارسی زدن دریاچه هایی ایجاد می شه...
راستی به نظر من اگه ریفت خالی بود(که یعنی یه دونه گسل عادی) خشکی هم می شد اما دره ریفتی که می شه حتما مدتی گذشته و به حد دریاچه رسیده لابد!!!اما هر چی فک می کنم می بینم ویکی پدیا راست گفته چون تا جایی که ذهنم یاری می کنه ...آهاننننننن فهمیدم...کافت وقتیه که تو خشکیه و ریفت تو دریا هست و آب تو محیط داریم...و خب ما می گیم کافت ایسلند نه ریفت ایسلند درحالیکه ایسلند هم مثل شاخ آفریقا و خلیج عدن و جیبوتی رو نقطه ی داغه ولی ما به اون می گیم کافت و به دریای سرخ می گیم ریفت افار...با اینکه شکافهای عمیقی هم داره و خب قسمتی از جزیره هم کامل طی یکی از فورانها جدا شده...

ممنون
به هر حال باز هم ممنون
فرمایش شما دوستان کاملا درست بود من واقعا عذر میخوام اثر داپلر جواب صحیح بود از کتاب ژئوشیمی فرید مر صفحه 13 جواب رو پیدا کردم
GEOLOGY هم نفر دوم شدند

Major Geologist

کاربر ممتاز
فرمایش شما دوستان کاملا درست بود من واقعا عذر میخوام اثر داپلر جواب صحیح بود از کتاب ژئوشیمی فرید مر صفحه 13 جواب رو پیدا کردم
GEOLOGY هم نفر دوم شدند

ای بابا... یه ذره دگ بنگریم یه سؤال غلط دیگه هم پیدا میشه.

Major Geologist

کاربر ممتاز
لایه ی ازون درون کدام قسمت اتمسفر قرار دارد؟
1) استراتوسفر
2) ترموسفر
3) تروپوسفر
4) مزوسفر

مقدار کدام گاز اتمسفری در حال افزایش است؟
1) اکسیژن
2) دی اکسید کربن
3) نیتروژن
4) هیدروژن

عمل تراکم بخار آب چه هنگامی صورت می گیرد؟
1) بخار آب گرم شود و به پایین نزول نماید.
2) هوا گرم شود و دمای آن به نقطه ی شبنم برسد.
3) بخار آب گرم شود و به بالا صعود نماید.
4) هوا سرد شود و دمای آن به زیر نقطه شبنم برسد.

کدام یک از گازهای زیر به صورت اتمی در اتمسفر وجود داشته و به گاز بی اثر شهرت دارد؟
1) هیدروژن
2) نیتروژن
3) کریپتون
4) دی اکسید کربن

REYMOND00

کاربر بیش فعال
حالا این geology جون می گه من از رو دستش نوشتم...!:razz:
1)1
2)2
3)4
4)3
اما سوال 2...به نظرم با توجه به فصل 8 ژئوشیمی میسون از حدود صفحه 330 تا 337 گزینه 3 هم دررحال افزایش هست(یعنی نیتروژن)ولی اگه بگیم بیشتر توسط فعالیت انسانی می شه co2 وco کمتر اکسید نیتریک...و کلا هم بیشتر درحال افزایش اگه مدنظر باشه همون co2 هست به نظر من...تا نظر شما چی باشه...
راستی مرسی بخاطر سوالا...خیلی خوب بود...و اینکه مرسی باعث شدید به ژئوشیمی هم یه نگاه بندازم...دلم براش تنگ شده بود...:smile:دوهفته نشده اما انگار یه سال پیش بوده که دستم گرفتمش!!!

Major Geologist

کاربر ممتاز
- گزینه ی 1 (سراسری 70)
- گزینه ی 2 . از سال 1880 به بعد در نتیجه ی سوختن موادی مانند ذغال سنگ و نفت بر مقدار دی اکسید کربن هوا افزوده شده است. (سراسری 72)
- گزینه ی 4. در این صورت بخار آب هوا به باران و برف تبدیل می شود که به این عمل تراکم گویند. (آزاد 65)
- گزینه ی 2 (آزاد 75)
فریبا جان من چون خونه عوض کردیم با گوشی دارم میام و کلی مکافات. لطف می کنی پاسخ نامه رو با جواب بچه ها مقایسه کنی برنده ها رو اعلام کنی.

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
major جون مطمئنید؟
ژئوشیمی میسون صفحه 329:یک مولکول ازت قبل از اینکه جایگزین شود بطور متوسط 10 تا 100 میلیون سال در اتمسفر باقی می ماند...
و طبق اینجا گازهای نجیب (یا گازهای کمیاب یا گازهای بی‌اثر) که بی بو، و بی رنگ هستند، به عنصرهای هلیوم، نئون، آرگون، کریپتون، گزنون، رادون و آن‌ان‌اکتیوم گفته می‌شود که همه در دمای اتاق گازی هستند.

تمامی این گازها تک اتمی بوده و به مقادیر کم در اتمسفر یافت می شود
و خب می دونیم که هیدروژن بصورت H2 و نیتروژن هم بصورت N2 در اتمسفر حضور داره...دی اکسید کربن هم که مولکوله دیگه...می شه منبع شما رو هم بدونیم MAJOR جون؟چطور نیتروژن خصوصیات مدنظر سوال رو داره؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
منابع جلوی پاسخ ها نوشته شد.
محمد تکس پاسخ ها رو درست جواب دادن. ازشون بپرسید چرا سؤال آخر اون گزینه رو زدن.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
یعنی ارشد؟یا سراسری؟
آقا محمد می شه بگید چرا نیتروژن؟مگه نیتروژن کاز بی اثره؟مگه مولکولی یافت نمی شه؟
major جون نظر خودت چیه؟همیشه احتمال اشتباه هست مگه نه؟

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
منابع جلوی پاسخ ها نوشته شد.
محمد تکس پاسخ ها رو درست جواب دادن. ازشون بپرسید چرا سؤال آخر اون گزینه رو زدن.

محمد تکس یعنی کی؟؟؟
جوابی که واسه سوال آخر دادن اشتباه بوده خب
اینکه یه منبعی جواب رو غلط داده دلیل نمیشه که ما هم همون رو قبول کنیم که

REYMOND00

کاربر بیش فعال
کسی جوابی نداره؟
آخه این چه وضع تاپیکه خب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا یکم به خودمون بیایم!!مگه شما در طول روز چه می کنید که یه ساعت وقت ندارید بیاید اینجا و با عشق بحث کنید؟

solar flare

مدیر بازنشسته
برنده مسابقه ما دوست عزیز ما mohammadtaks هستن با 4 جواب درست و geology عزیز نفر دوم هستن جوایز شما آخر ماه به شما داده میشه

solar flare

مدیر بازنشسته
در مورد جواب گزینه 4 از major geologist و mohammadtaks عزیز میخوام دلایل انتخاب گزینه مورد نظرشون رو برامون توضیح بدن
GEOLOGY, REYMONDOO عزیز شما هم کامل دلایل خودتون رو بیان کنید
ممنون:gol: