دوره های آموزشی کوتاه مدت برق

arezoo-a

عضو جدید
به عنوان یک دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته برق , در همه گرایش ها , گذراندن چه دوره های فنی , تخصصی , تئوریک و .... الزامیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

ویرایش مدیریتی:
دوستان می تونند در این تاپیک در مورد دوره های آموزشی تمامی رشته ها بحث و گفت و گو کنند.

دوستان توجه داشته باشند بحث مشاوره با تبلیغات متفاوت بوده که مدیریت در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.

در صورتی که دوستان علاقه نشان بدهند در آینده برای گرایش های مختلف در تالارهای خودشون تاپیک مجزا ایجاد خواهد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به عنوان یک دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته برق , در همه گرایش ها , گذراندن چه دوره های فنی , تخصصی , تئوریک و .... الزامیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

کدوم گرایش ؟ هدف آینده شغلی شما چیست ؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
یعنی وارد صنعت شدن؟
به شکل های مختلفی میشه وارد صنعت شد.
1- سرمایه داشته باشین
یک پروژه سوئیچگیر فشار متوسط میگیرین . نیازی هم به تخصص نیست میسپارین به دست اهل فن . همین که کنارشون نظارت میکنید خیلی چیزا یاد میگیرید. لازمش یک حسابرسی خوب و یک مدیریت خوب هست
حالا این وسط تخصص هم داشته باشین مثلا در طراحی تابلو ها حفاظت ها و غیره خیلی بهتر میشه . دیگه نیازی نیست به طراح رله برای تنظیم هر رله 200 هزار تومن پول بدین (تقریبا)
واسه تخصص پیدا کردن هم خب مطالعه , کار کردن و شروع از یک نقطه حتی بدون حقوق . و دوره های تخصصی مرتبط(تضمینی) میتونه استارت خوبی برای متخصص شدن باشه .
2-سرمایه از یک شرکت باشه یا یک کارفرما
میتونید به عنوان ناظر کار چند متخصص استخدام کنید و کار رو انجام بدید بازم خیلی چیزا یاد میگیرید اما درامد زیادی نداره
باز مثل مورد بالا خودتون وارد عمل بشید و انجام بدید دیگه نیازی به دست مزد دادن نیست و هر چه هست برای خودتون هست
برای مجری شدن سابقه باید بالا باشه که توی کار و نحوه ی اجرای کار گیر نکنید. (یه نفر ی بار دید که چطور چاه ارت میزنن و چطور بنتونیت مخلوط میکنن گفت که میتونم انجام بدم کارو بهش دادیم اخرش تو مفصل زدن و موف زدن گیر کرد . کلی هزینه کرد تا براش مفصل زدن )پس تجربه برای اجرا کاری حرف اول رو میزنه
حالا این وسط به کار بزرگ مهندسی به تور بخوره اگر علم و تخصص رو در کنار تجربه داشته باشید دیگه ترس و استرس خراب کاری ندارید.
یا نمیخواد هزینه کنید و متخصص بگیرید.
روش های تخصص هم که مطالعه و دوره های تخصصی هست که این میشه از لحاظ تئوریک
و از لحاظ عملی باید برید پای کار های مختلف حتی بدون حقوق از یک نقطه شروع کنید و نگید که من مهندسم من فوق لیسانسم یا ...
...
و اگر هدف استخدامی در یک ارگان دولتی هست که بهتره بگم نیازی به هیچ کدوم جز مسلط شدن به سوالات استخدامی و گزینش نیست (این وسط باز تخصص تئوریکتون بالا باشه بهتون کمک میکنه نباشه هم چون ارگان دولتی هست ی مدت که بمونید با کارتون اشنا میشید ).و سختیش همون ازمون ورودیه که الانه کمتر از بند پ استفاده میکنن و شانس استخدام شدن هست

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان اتفاقا سوال منم همینه
رشتم الک ترم۲
میخاستم ببینم چ نرم افزارایی رو برم کلاس?
کلاس های اموزش دستگاه ها مثه plc چیا خوبه برم?
بیشتر میخام رزومم قوی باشه
هدفمم تاسیس شرکت با چنتا از دوستامه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان اتفاقا سوال منم همینه
رشتم الک ترم۲
میخاستم ببینم چ نرم افزارایی رو برم کلاس?
کلاس های اموزش دستگاه ها مثه plc چیا خوبه برم?
بیشتر میخام رزومم قوی باشه

این چند مورد برای زمانیه که ادم اشنا نداشته باشه
1-محل سکونت شما یک شهر صنعتی باشه :
تو زمینه ای که دوست دارید یا زمینه ای که کارش گیر میاد برای یک فرد کم تجربه مشغول بشید.(بار اولی که من رفتم مساهبه علمم در برق به اندازه نوشتن این کلمه بود.) اما جرات رفتن مهمه و یکی دو ماه با حقوق ناچیز کار کردم. شما باید دنبال یه همچین فرصتی بگردید که خودتونو وارد محیط کار بکنید.
اول یک زمینه و دید صنعتی پیدا کنید و با محیط کار اشنا بشید.
بعد از اشنا شدن با محیط به دنبال دوره تخصصی مورد نظر برید. مثلا تو زمینه avr مشغول به کار شدید . هنوز درجه پایینی دارید و به عنوان دستیار یا کارگر کار میکنید (خودم مدتها کارگر بودم) از این پس به دنبال دوره خوب در مورد avr و مسائل مربوطه میگردید و مطالعه میکنید .و سعی میکنید که در کار مهندسین شرکتی که فعال هستید دخالت کنید .
شما با این روش استارت و شروع متخصص شدن رو زدید البته کار ساده ای نیست.
..
این که بخواین بدون اشنایی با محیط صنعتی دوره برید اصلا به کارتون نمیاد . و خیلی مطالب رو هم در دوره ممکنه درک نکنید
...
2- محل سکونت شما صنعتی نیست:
باید نیاز رو ببینید.
در رشته الکترونیک
هر شهری حتی اگه صنعتی نباشه تعمیرات لپتاپ تعمیرات برد کلا و غیره نیازه. و منم نمیبینم کسی که صد در صد به تعمیرات این نوع برد ها مسلط باشه .
میتونید از اینجا شروع کنید
کلا منظورم اینه که فکر کنید و ببینید چه کار افرینی ای میتونه مناسب خودتون و نیاز مردم باشه.
برای این کار تجربه مهمه اما میشه دوره رفت وسایل و تجهیزات ابزار خرید و با وسایل خراب توی خونه و فامیل و همسایه شروع کرد.
و بعد یواش یواش کارای بزرگتر .
...

real_madirid

عضو جدید
این چند مورد برای زمانیه که ادم اشنا نداشته باشه
1-محل سکونت شما یک شهر صنعتی باشه :
تو زمینه ای که دوست دارید یا زمینه ای که کارش گیر میاد برای یک فرد کم تجربه مشغول بشید.(بار اولی که من رفتم مساهبه علمم در برق به اندازه نوشتن این کلمه بود.) اما جرات رفتن مهمه و یکی دو ماه با حقوق ناچیز کار کردم. شما باید دنبال یه همچین فرصتی بگردید که خودتونو وارد محیط کار بکنید.
اول یک زمینه و دید صنعتی پیدا کنید و با محیط کار اشنا بشید.
بعد از اشنا شدن با محیط به دنبال دوره تخصصی مورد نظر برید. مثلا تو زمینه avr مشغول به کار شدید . هنوز درجه پایینی دارید و به عنوان دستیار یا کارگر کار میکنید (خودم مدتها کارگر بودم) از این پس به دنبال دوره خوب در مورد avr و مسائل مربوطه میگردید و مطالعه میکنید .و سعی میکنید که در کار مهندسین شرکتی که فعال هستید دخالت کنید .
شما با این روش استارت و شروع متخصص شدن رو زدید البته کار ساده ای نیست.
..
این که بخواین بدون اشنایی با محیط صنعتی دوره برید اصلا به کارتون نمیاد . و خیلی مطالب رو هم در دوره ممکنه درک نکنید
...
2- محل سکونت شما صنعتی نیست:
باید نیاز رو ببینید.
در رشته الکترونیک
هر شهری حتی اگه صنعتی نباشه تعمیرات لپتاپ تعمیرات برد کلا و غیره نیازه. و منم نمیبینم کسی که صد در صد به تعمیرات این نوع برد ها مسلط باشه .
میتونید از اینجا شروع کنید
کلا منظورم اینه که فکر کنید و ببینید چه کار افرینی ای میتونه مناسب خودتون و نیاز مردم باشه.
برای این کار تجربه مهمه اما میشه دوره رفت وسایل و تجهیزات ابزار خرید و با وسایل خراب توی خونه و فامیل و همسایه شروع کرد.
و بعد یواش یواش کارای بزرگتر .
...

ممنون دوست من
دوس ندارم کارایی مثه تعمیر انجام بدم...اینهمه درس بخونم ک تعمیر کار شم ک فایده نداره
راستی حداقل تا ارشد میخونم
شهرمونم اراکه ک دیگه میدونین صنعتشو:-D
بیشتر سوالم این بود که تابستونو بیکارم
تو کارخونه ها به عنوان کاراموز با چه دستگاهی کار کنم که در اینده بدردم بخوره?
تقریبا هردستگاهی بخام در دسترسم هس اشناشم هس ک بذارن باش کارکنم
فقط نمیدونم با چی کار کنم یادبگیرم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ممنون دوست من
دوس ندارم کارایی مثه تعمیر انجام بدم...اینهمه درس بخونم ک تعمیر کار شم ک فایده نداره
راستی حداقل تا ارشد میخونم
شهرمونم اراکه ک دیگه میدونین صنعتشو:-D
بیشتر سوالم این بود که تابستونو بیکارم
تو کارخونه ها به عنوان کاراموز با چه دستگاهی کار کنم که در اینده بدردم بخوره?
تقریبا هردستگاهی بخام در دسترسم هس اشناشم هس ک بذارن باش کارکنم
فقط نمیدونم با چی کار کنم یادبگیرم
دقیقا نکته ای که در پست قبلیم اشاره کردم.
!!!!
اگر بخواید با دید اینکه فوق لیسانس هستید و نباید تعمیرات انجام بدید و نباید دست به اچار بشید ادامه بدید پیشرفتی در صنعت و کار عملی نخواهید داشت.

حالا تعمیرات جز علاقه شما نیست مشکلی نداره چون من مثال زدم. ولی برای همه فن حریف شدن باید کارگری کنید تا بدونید کار یعنی چی و چی میطلبه. و بعد ها که مهندس تمام و کمالی شدید اگر به یک کارگر خواستید بگید که ترانس ولتاژ 40 کیلویی رو در یک سلول ریر اکسس به صورت کشویی جا بده بلد باشید و خودتون با دستای خودتون تجربشو داشته باشید. که اگر کارگر توی جا زدن گیر کرد و بلد نبود شما که مهندس هستید راهنماییش کنید و بهش راه کار بدید.
...
این سوالتون نشون میده زیاد وارد محیط های صنعتی نشدید...چون کسی که وارد میشه خواه ناخواه کنجکاو میشه که از همه چی سر در بیاره .
همونطور که اصول مهندسی میگه یک مهندس علاوه بر رشته تحصیلیش باید به مبانی باقی رشته ها اشنا باشه. مثلا جوشکاری برشکاری و غیره
...
تعمیرکار بردی مثل برد یو پی اس تو ایران انگشت شماره ...و اگه شما یا هر کسی بخواد این کار رو انجام بده میشه یک شغل تاپ که هر کسی نمیتونه انجام بده و تعمیرکاری یک کار مهندسیه .
...
تو کارخونه با هر دستگاهی که دیدی کار کن و سعی کن با همه چی اشنا بشی.هر جایی یه سری دستگاه های مخصوصی میطلبه
مخصوصا ابزار کار
مثل اچار بکس هل پانچ پرس هیدرولیک پرس کابلشو پرس سر سیم دریل سنگ فرز گیوتین جوشکاری دستگاه های سی ان سی
و غیره .........
شناخت ابزار و تجهیزات. مثلا اگه گفتن مهندس اینجا از چه پیچی استفاده کنیم علاوه بر استاندارد ها تجربه انتخاب هم باید داشته باشی که لازمش همون کارگریه .(یعنی دست به عمل شدن) کجاها از واشر فنری استفاده کنیم ؟بلد باشی
.
با همه چی دوست من با همه چی علم هر چه بیشتر بهتر .
بد نیست که با همه چی اشنا بشی
.
اگر هم فکرت فقط برای تابستونه که:
پیشنهاد شخصی من نرم افزار های نقشه کشی و مسلط شدن به نقشه کشیه.
یا برای الکترونیک مثلا اشنایی با برد های اس ام دی و غیره
که نیاز شدیدی به حضور قبلی در محیط کار ندارن
...
اینطور بگم :
فرض بر اینکه شما مسلط به برنامه نویسی پی ال سی هستید
خب شاید شما بگید این کاری هست که نیاز به کارگری نداره
چون به وسیله رایانه برنامه رو به پی ال سی معرفی میکنید و یک کار پشت میزی هست
اما ایا بعد از برنامه نویسی این رله قرار نیست در تابلو نصب بشه؟!و مطمئن باشید کار رو به شما که با ابزار الات اشنا نیستید و نمیتونید یک پی ال سی رو در فضای محدود سلول جایابی بهینه کنید نمیدن ...به کسی کار رو میدن که علاوه بر برنام نویسی اجرای اون و البته سرعت عمل در اجرا هم در حد عالی انجام میده.
پس نمیشه اینقدر ایده ال فکر کرد که من این کار رو انجام نمیدم یا اون کار رو انجام میدم

آخرین ویرایش:

real_madirid

عضو جدید
دقیقا نکته ای که در پست قبلیم اشاره کردم.
!!!!
اگر بخواید با دید اینکه فوق لیسانس هستید و نباید تعمیرات انجام بدید و نباید دست به اچار بشید ادامه بدید پیشرفتی در صنعت و کار عملی نخواهید داشت.

حالا تعمیرات جز علاقه شما نیست مشکلی نداره چون من مثال زدم. ولی برای همه فن حریف شدن باید کارگری کنید تا بدونید کار یعنی چی و چی میطلبه. و بعد ها که مهندس تمام و کمالی شدید اگر به یک کارگر خواستید بگید که ترانس ولتاژ 40 کیلویی رو در یک سلول ریر اکسس به صورت کشویی جا بده بلد باشید و خودتون با دستای خودتون تجربشو داشته باشید. که اگر کارگر توی جا زدن گیر کرد و بلد نبود شما که مهندس هستید راهنماییش کنید و بهش راه کار بدید.
...
این سوالتون نشون میده زیاد وارد محیط های صنعتی نشدید...چون کسی که وارد میشه خواه ناخواه کنجکاو میشه که از همه چی سر در بیاره .
همونطور که اصول مهندسی میگه یک مهندس علاوه بر رشته تحصیلیش باید به مبانی باقی رشته ها اشنا باشه. مثلا جوشکاری برشکاری و غیره
...
تعمیرکار بردی مثل برد یو پی اس تو ایران انگشت شماره ...و اگه شما یا هر کسی بخواد این کار رو انجام بده میشه یک شغل تاپ که هر کسی نمیتونه انجام بده و تعمیرکاری یک کار مهندسیه .
...
تو کارخونه با هر دستگاهی که دیدی کار کن و سعی کن با همه چی اشنا بشی.هر جایی یه سری دستگاه های مخصوصی میطلبه
مخصوصا ابزار کار
مثل اچار بکس هل پانچ پرس هیدرولیک پرس کابلشو پرس سر سیم دریل سنگ فرز گیوتین جوشکاری دستگاه های سی ان سی
و غیره .........
شناخت ابزار و تجهیزات. مثلا اگه گفتن مهندس اینجا از چه پیچی استفاده کنیم علاوه بر استاندارد ها تجربه انتخاب هم باید داشته باشی که لازمش همون کارگریه .(یعنی دست به عمل شدن) کجاها از واشر فنری استفاده کنیم ؟بلد باشی
.
با همه چی دوست من با همه چی علم هر چه بیشتر بهتر .
بد نیست که با همه چی اشنا بشی
.
اگر هم فکرت فقط برای تابستونه که:
پیشنهاد شخصی من نرم افزار های نقشه کشی و مسلط شدن به نقشه کشیه.
یا برای الکترونیک مثلا اشنایی با برد های اس ام دی و غیره
که نیاز شدیدی به حضور قبلی در محیط کار ندارن
...
اینطور بگم :
فرض بر اینکه شما مسلط به برنامه نویسی پی ال سی هستید
خب شاید شما بگید این کاری هست که نیاز به کارگری نداره
چون به وسیله رایانه برنامه رو به پی ال سی معرفی میکنید و یک کار پشت میزی هست
اما ایا بعد از برنامه نویسی این رله قرار نیست در تابلو نصب بشه؟!و مطمئن باشید کار رو به شما که با ابزار الات اشنا نیستید و نمیتونید یک پی ال سی رو در فضای محدود سلول جایابی بهینه کنید نمیدن ...به کسی کار رو میدن که علاوه بر برنام نویسی اجرای اون و البته سرعت عمل در اجرا هم در حد عالی انجام میده.
پس نمیشه اینقدر ایده ال فکر کرد که من این کار رو انجام نمیدم یا اون کار رو انجام میدم

خیلی ممنون دوست عزیز لطف کردین واقعا استفاده بردم:)
سعی میکنم برم به ی واحد صنعتی و کار یاد بگیرم... البته بیشتر مرتبت با رشته خودم
نرم افزار هم تو برنامم هس
یکی از تولیدی هاهم تابلو تبلیغاتی درست میکنن شاید یه مدت اونجا هم رفتم
گفتین نرم افزار نقشه کشی
چ نرم افزاری برای شروع خوبه? اسمش?
و اینکه برای اشنایی با قطعات الکترونیکی و به کار بردنشون تو مدار از کجا باید شروع کنم? کتاب خاصی هست?

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خیلی ممنون دوست عزیز لطف کردین واقعا استفاده بردم:)
سعی میکنم برم به ی واحد صنعتی و کار یاد بگیرم... البته بیشتر مرتبت با رشته خودم
نرم افزار هم تو برنامم هس
یکی از تولیدی هاهم تابلو تبلیغاتی درست میکنن شاید یه مدت اونجا هم رفتم
گفتین نرم افزار نقشه کشی
چ نرم افزاری برای شروع خوبه? اسمش?
و اینکه برای اشنایی با قطعات الکترونیکی و به کار بردنشون تو مدار از کجا باید شروع کنم? کتاب خاصی هست?
گرایش من الکترونیک نیست و جواب این سوالت باشه با اهل فنش.
ولی دیدم که ارکد نرم افزار قوی و پرکاربردیه .
بستگی به حیطه کاری و هدف در اینده هم داره که الان چه نرم افزاری رو بخوایم کار کنیم

real_madirid

عضو جدید
ممنون بابت پاسخگویی دوستان
لینک زیر درس هاییه که تابستون در فنی و حرفه ای ارایه میشه
میخواستم ببینم کدوم ازین درسارو ثبت نام کنم و به دردم بیشتر میخوره?http://araktvto.blogfa.com/post/41

mahsan0084

عضو جدید
سلام من مهندسی برقه مخابرات ترم چهار هستم دلم میخواد برم یجا کار کنم البته بدون حقوق
اما نمیدونم دقیقا کجا باید برم کار کنم و چه کار و سمتی رو یاد بگیرم
ممنون میشم کمکم کنید

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام من مهندسی برقه مخابرات ترم چهار هستم دلم میخواد برم یجا کار کنم البته بدون حقوق
اما نمیدونم دقیقا کجا باید برم کار کنم و چه کار و سمتی رو یاد بگیرم
ممنون میشم کمکم کنید
با سلام

دوست عزیز این نتاپیک بیشتر در مورد دوره های آموزشی هست کهع سازمانها و موسسات برگزار میکنند و برای اون پول میگیرند.

شما سوال خودتون را در تالار سوالات و مشکلات مخابرات مطرح کنید.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
دوره های انلاین مهندسی برق (اتو سیستم)

توصیه اینجانب:
برای شرکت در دوره های انلاین بهتره یک پیش زمینه از دوره انتخابی داشته باشید .
برای گذراندن دوره های نرم افزاری بهتر است ابتدا به مسائل تئوریک اشنایی کامل و تا حدودی به نرم افزار و محیط آن (توسط جزوه های ساده موجود در نت )یا غیره اشنایی پیدا کنید .
دوره را بر اساس شغل اینده یا برنامه ریزی های هدفمند انتخاب کنید . و الا جز هدر دادن وقت و هزینه اضافی کاری انجام نداده اید.
بعد از اتمام دوره حتما مطالب را مرور کنید .
سعی بر پیشرفت در همان زمینه کنید و اجازه ندهید مطالبی که وقت گذاشتید و اموزش دیدید از ذهنتان برود.
این دوره ها فقط برای مهندسان نیست . بلکه کاردان ها میتونن به خوبی از پس مطالب دوره بر بیان. فقط با پیش زمینه اقدام کنید.
موفق باشید.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
موسسه تعالی شریف

توصیه های من :
این دوره ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و برای کارشناس شدن در یک زمینه و ورود به بازار کار بی نظیر است
به طوری که مطالب ارائه شده را مدت ها بعد از دوره باید مطالعه کنید تا تمام شوند. مطالبی به روز و گسترده در اختیارتان قرار میگیرد.
دپارتمان برق:
دوره طراحی تابلو های الکتریکی
حتما و حتما نیاز به این دارد که مدتی در این زمینه کار کرده باشید یا محیط کاری را از نزدیک دیده باشید. مثلا کارخانه مونتاژ تابلو
نیازمند اشنایی با کلمات زبان تخصصی
نیازمند اشنایی حدودی تئوریک به تمام مباحث برق قدرت
بهترین دوره برای کسانی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند
و یا میخواهند فعالیتشان را شروع کنند.
.
تاسیسات الکتریکی:
دوره ای پر حجم از مطالب متنوع
بهترین دوره برای کسانی که به طور حرفه ای میخواهند این گرایش را برای ادامه کار انتخاب کنند.
نیازمند اشنایی با اکثر وسایل مورد استفاده در تاسیسات.
اشنایی با روشنایی و مفاهیم برق
چنانچه در این زمینه کار کرده باشید درک مطالب راحت تر است.
.
رله و حفاظت
به هیچ وجه برای کسانی که پایه قوی زبان ندارند توصیه نمیشود
به هیچ وجه برای کسانی که به اصول مهندسی برق قدرت طراحی سیستم ها و اصول کارکرد ژنراتور ترانسفورماتور و موتور و غیره اشنایی کامل ندارند توصیه نمیشود.
دوره ای تخصصی برای کسانی که در این زمینه مشغول به کار هستند
وقت گیر و پر زحمت اما اینده ای روشن .
موفق باشید
.
طراحی با نرم افزار etap
به هیچ وجه برای کسانی که به مسائل برق قدرت و طراحی و انتخاب و شناخت تجهیزات مسلط نیستند توصیه نمیشود.
حتما با استفاده از کتاب ها و جزوه ها پیش زمینه ای بدست اورید و بعد از ان وارد دوره شوید.
به نظر من پیش نیاز مهارت کار با etap طراحی تابلو های الکتریکی است .
جز برای کسانی که در زمینه خطوط انتقال و ارتینگ فشار متوسط و طراحی و ستینگ و هماهنگی رله ها مشغول به کار هستند و پیش زمینه ای قوی دارند.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
مجتمع فنی تهران

برای کسانی که میخواهند هزینه کمتری نسبت به تعالی شریف داشته باشند.
البته مطالب به وسعت و تخصصی تعالی شریف گفته نمیشه.
اینطور بگم که دوره تعالی شریف رو بگذرونید دیگه به فکر مدرک گرفته شده نیستید یک برگه بی اهمیت براتون حساب میشه .
دوره های خودشون رو جزئی تر کردند و مناسب کسانی است که فعلا دانشجو و ظرفیت و وقت دوره های شریف رو ندارند مثلا دوربین مداربسته . دوره ای فقط برای دوربین است که کسی که وارد کار بشه نهایتا یک ماهه به این مسئله مسلط میشه

آخرین ویرایش:

nakisa540

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من از کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هستم.
سازمان ما دوره های آموزش تخصصی را برای همه اقشار برگزار می کند.
همچنین تمامی دوره ها رایگان برگزار می شود .
من که خودم تخصصم برق و الکترونیکه دوره های زیر را در مرکز اراک برگزار می کنم که متقاضی زیادی از بچه های دانشگاهی داره :
نقشه کشی برق با نرم افزارهای Eplan و اتوکد الکتریکال که شرکتها و آموزشگاههای خصوصی هزینه هایی از 240 تا 450 هزارتومن می گیرن.
سوالی داشتین در خدمتیم.
نکیسا

bahare444

عضو جدید
سلام دوست عزیز از کجا بدونیم چه کلاس هایی برگزار میشه؟چه سایتی هست برای اطلاعات در این زمینه؟ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
برگزاری کارگاه های تخصصی در حوزه اپتیک و فتونیک ویژه رشته های فیزیک و برق

کارگاه 8 ساعته Optiwave تهران - 24 مهر
کارگاه 5 ساعته Lumerical FDTD Solutions تهران - 8 آبان

شرکت پژواک دانش با همکاری شرکت پارس اپتیک

sadratrans

عضو جدید
سلام. بهترین دوره ها برای یک مهندس برق دوره های PLC و دوره های اصول طراحی مدارات الکترونیکی و همچنین اتوماسیون پیشرفته هستش. البته دوره شبکه های کامپیوتری نظیر سسکو هم بسیار کمک کننده است. موفق باشید

electro-esmoke

عضو جدید
سلام. تاپیک خوبی و دوستان هم راهنمایی کردن. منم دنبال پیشرفت در شغلم هستم و از شرایط شغلی کنونیم راضی نیستم.

کجا می تونم به شرط کارورزی استخدام شم.

چندتا راه کار عملی میخوام دوستانی که در مورد رشتشون موفق بودن راهنمایی کنند.

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید این دوره ها واسه خانم ها هم برگزار میشه؟؟؟
بله ..مخصوصا دوره های جهاد شریف
سلام. تاپیک خوبی و دوستان هم راهنمایی کردن. منم دنبال پیشرفت در شغلم هستم و از شرایط شغلی کنونیم راضی نیستم.

کجا می تونم به شرط کارورزی استخدام شم.

چندتا راه کار عملی میخوام دوستانی که در مورد رشتشون موفق بودن راهنمایی کنند.

هر جا که بگردید ..اگر تهران هستید که بسیار راحت کار برای کارورزی پیدا میکنید...
در کنار کار و البته بعد از مدتی کار به یکی از دوره ها مشغول بشید

electro-esmoke

عضو جدید
بله ..مخصوصا دوره های جهاد شریف

هر جا که بگردید ..اگر تهران هستید که بسیار راحت کار برای کارورزی پیدا میکنید...
در کنار کار و البته بعد از مدتی کار به یکی از دوره ها مشغول بشید

شما جایی رو سراغ دارید بعد از کارورزی جذب کنن؟ یا قصد جذب داشته باشند؟

بالا