[ دوربین Sanding ] و رفع مشکلات آن

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوربین های سندینگ بخصوص این ورژن جدید های 2012 و 2013 یه سری قلق های خودشو داره. از اونجایی که گذر هر کی ممکنه به این دوربین بیفته گفتم یه تاپیک بزنیم!
این ها نکاتی هستش که واسه بچه های خودمون که با لایکا کار می کنن نوشتم تا اگه زمانی کنارشون نبودم کارشون با سندینگ پیش بره!
قلق های تخلیه اطلاعات:
1- هنگام تخلیه اطلاعات باید دوربین روشن باشه! خاموش باشه روشن نمی کنه!
2- دوربین حتماً باید در صفحه اولش باشه و وارد هیچ منویی نشده باشید با دکمه esc به صفحه اول برگردید یا یه خاموش روشن کنین
3-کابل دوربین حتما به USB مخصوصی باشه که قبلا تعیین کردیم
4- نرم افزار تخلیه حتما ورژن جدیده باشه. ورژن داخل سیدی سندینگ کار نمی کنه!
5- شماره پورت کام رو از فبل بدونین
6-در صورت رعایت موارد بالا پس از کلیک رو آیکون پورت، جابها یکی یکی باز میشن
7- با درگ کردن جابها رو مسیر مد نظر تخلیه کنین

قلق های ریختن نقاط بر روی دوربین:
1- پیش از همه دقت کنین نام درایو در My Computer به صورت Dos باشد یعنی اسم درایو D تون به صورت D: باشه و الا این دوستمون آپلود نمی کنه!
2- ابتدا یه جاب خالی باید به صورت دستی بر روی دوربین درست کنیم
3- آنقدر esc بزنیم تا به صفحه اول دوربین برگردد و یا خاموش روشن کنیم!
4- فایل مد نظر بر روی کامپیوتر را درگ می کنیم و روی جاب جدید رها می کنیم.
به مسیری که دارد فایل را از روی کامپیوتر بر می دارد دقت می کنیم که به طور صحیح نوشه باشد و الا مسیر را در روی کامپیوتر کوتاه تر انتخاب می کنیم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نحوه درست کردن جاب تو این ورژن جدید ها:
Menu>F4>F1>F1>F4>F4>F1
نام جاب بیشتر 8 کاراکتر نباشد. حروف غیر عددی و غیر حروفی نداشته باشد. مثله نقطه ستاره اسلش .*/

نحوه تعیین و انتخاب جاب:
F1 setting Job>F1>F4> Select file>F4

نحوه روشن کردن تیلت کورکشن:
اگر در صفحه اول دوربین باشیم:
F2 TILT>F3
در غیر این صورت
func>F4>Tilt crn.: 2-axis

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با برنامه Lieca survey office هم میشه سندینگ رو تخلیه کرد و نقطه توش ریخت که خیلی هم با حال تره فقط قلق های زیر رو داره:
1- هنگام تخلیه A:\ که به اسم فایل تخلیه اضافه میشه رو قبل از تخلیه پاک کنین تا بد بخت تو درایو A تون که اغلب و جود نداره فایل رو تخلیه نکنه!
2- قبل از ریختن نقطه باید جاب رو به طور دستی رو دوربین درست کنین. چون برنامه لایکا نمی تونه جاب جدید رو سندینگ درست کنه!
3- اون قانون فعال بودن صفحه اول دوربین (همون صفحه ای روشن می کنین توشه!) پا برجایه یعنی تو منوهای دوربین هنگام تخلیه و بارگذاری نباشید!
4-فکر کنم قانون نامگذاری درایو دی به D: هم پابرجا باشه! چه می دونم!

khozro

عضو جدید
سلام

سلام

عالی بود خیلی ممنون
من خودم سندینگ داشتم با این مشکلات برخورد میکردم
با این توضیحات برطرف شد
باتشکر

payman_shabestan

عضو جدید
ممنون میشم در مورد تفاوت های کلی مدل های RL و RC هم اگه اطلاعی دارید بفرمائید
مدل های RC به جز حافظه جانبی و کابل USB چه چیز دیگه ای دارن که حدود 600 الی 900 تومان از RL گرون تر هستن؟

اینکه بعضی فروشنده ها میگن که بعضی مدل های سندینگ دارای EDM سوئیسی هستن درسته؟(البته این مدل ها رو حداقل 500 تومان گرون تر میگن!)

payman_shabestan

عضو جدید
نسخه جدید نرم افزارهای سندینگ رو از کجا میشه دانلود کرد؟
من تو سایتش عضو شدم اما تو قسمت دانلود نوشته Coming soon!!!

yahya66

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
یک دوربین سندینگ مدل STS-755RL نرم افزار Sanding survey office رو تو سیستم نصب کردم تمام پورتها و تنظیمات دوربین و کامپیوتر رو با هم ست کردم و تمام راههای بالا را هم رعایت کردم اما مشکل اینجاست که وقتی دوربین رو وصل میکنم برنامه میشناسه و وقتی جاب رو باز میکنم و میخوام فایل رو تو کامپیوتر بریزم پنجره انتخاب فرمت میاد و بعد از اینکه ok کردم نشون میده داره میریزه اما اخراش که میرسه هنگ میکنه نمیدونم مشکل کجاس با برنامه های تخلیه لایکا هم اصلا سازگار نیس و دوربین و نمیشناسن لطفا و خواهشا راهنمایی بفرمایین چکار باید انجام بدم در ضمن یک سوال دیگر هم دارم و اینکه ایا کابلی هست که یک سرش به پورت دوربین سندینگ بخوره و سر دیگش usb باشه اگه هست میشه بگین از کجا میشه تهیش کرد
پیشاپیش از توجه و راهنمایی دوستان ممنونم

payman_shabestan

عضو جدید
قسمت اول رو نمیدونم اما کابل هست حدود 150 تومنه به جاش یدونه تبدیل RS232 به USB بخر نهایت 30 تومن نیازی هم به کابل جدید نیست

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
با سلام خدمت همه دوستان
یک دوربین سندینگ مدل STS-755RL نرم افزار Sanding survey office رو تو سیستم نصب کردم تمام پورتها و تنظیمات دوربین و کامپیوتر رو با هم ست کردم و تمام راههای بالا را هم رعایت کردم اما مشکل اینجاست که وقتی دوربین رو وصل میکنم برنامه میشناسه و وقتی جاب رو باز میکنم و میخوام فایل رو تو کامپیوتر بریزم پنجره انتخاب فرمت میاد و بعد از اینکه ok کردم نشون میده داره میریزه اما اخراش که میرسه هنگ میکنه نمیدونم مشکل کجاس با برنامه های تخلیه لایکا هم اصلا سازگار نیس و دوربین و نمیشناسن لطفا و خواهشا راهنمایی بفرمایین چکار باید انجام بدم در ضمن یک سوال دیگر هم دارم و اینکه ایا کابلی هست که یک سرش به پورت دوربین سندینگ بخوره و سر دیگش usb باشه اگه هست میشه بگین از کجا میشه تهیش کرد
این روش را امتحان کن ببین بازم مشکل داری یا نه

برنامه هایپر ترمینال رو باز کن ، تنظیمات مربوط به پورت های دوربین را با برنامه یکسان کن ، از دوربین برو منوی data transfer ، فرمت pxyz code را انتخاب کن و استارت کن . دوربینت تخلیه میشه.اگر در این روش مشکل داشتی یا کابلت مورد داره یا نرم افزار دوربین یا نرم افزار تخلیه دوربین

اطلاعات کاملتر در این پست:

• [ بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال ] آموزش و پرسش و پاسخ >برنامه های دوربین (Geo Office-FlexOffice-Leica Survey)- پست 194

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان
یعنی ببین من دکترای سیندینگ دارم
یعنی ببین این سندیگ با من چی کرد که همه این چیزایی که میگی رو می دونم
یعنی ببین او قفل لنب افقش که از کار میفته ها، بلدم درس کنم!!
خوب حالا بگذریم اما پاسخ شما اینه که یه سندینگ داشتم که دقیقا مشکل شما رو داشت و ازین ورژن جدیدها بود. و مثله شما تا میخواست تخلیه کنه میرفت میرفت و قفل میکرد. این دوربین رو فرستادند تهران و گفتند ما با چین مذاکره کردیم و دوربین خرابه یکی دیگه بهم دادند و اون این مشکل رو نداشت. خیلی سریع روی کامپیوترها و ویندوزهای مختلف امتحان کن و اگه قفل کرد دوربین رو فوری پس بده.
نکنه این همون دوربین منه؟؟

آره ازین کابل ها هست اگه اومدی مشهد یکی واسط می خرم! برو فروشگاه های دوربین و بگو کابل USB سندینگ می خوام

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نسخه جدید نرم افزارهای سندینگ رو از کجا میشه دانلود کرد؟
من تو سایتش عضو شدم اما تو قسمت دانلود نوشته Coming soon!!!
از همون فروشگاه های فروشنده دوربین که کابل USB ش رو هم دارن!
دوست دارم بدونم SANDING به زبان چینی یعنی چی؟
- سره کار گذاشتن یک سری افراد خاص در یه رشته کاری!
- پر کردن اوقات فراقت جوانان!!
- انجام یک سری کار های اضافه بر سازمان و غیر منطقی در کار!!!
- فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه؟؟
- هیچ چیزی درست در جای خود نبودن؟
از همه جالب تر پیاده سازی نقاط باهاشه! اول میگه 3 میل بعد پشیمون میشه میگه نه 5 میل و بعد کمی مکث میکه به نظر 2 میل درست باشه!!!!!!

iman_91

عضو جدید
از همه جالب تر پیاده سازی نقاط باهاشه! اول میگه 3 میل بعد پشیمون میشه میگه نه 5 میل و بعد کمی مکث میکه به نظر 2 میل درست باشه!!!!!!
خب مهندس احسان شوخ طبعیش گل کرده...جمله آخری جالب بود:biggrin:
ولی خدائیش خوبش خوب کارمیکنه!شانسه دیگه...بعضی ازدوستام راضیند ازش...

payman_shabestan

عضو جدید

خسته نباشی اون که نشد سایت دانلود:D
خدایی من نمیدونم سندینگ چه فکری کرده که تو سایت چینیش 1000 تا آموزش و نرم افزار و آپدیت گذاشته اما رو سایت بین المللیش هیچی نیست!
ته تفکر کمونیستی!

amoooooblack

عضو جدید
نرم افزار وارد کردن نقاط به سندینگ و نوعه فرمت ان

نرم افزار وارد کردن نقاط به سندینگ و نوعه فرمت ان

سلام دوستان کسی هست که بدونه چگونه نقاط رو در دوربین سندینگ وارد کنم و باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ من با تعداد زیادی نقطه سرو کار دارم برای پیاده سازی و وارد کردن دستی نقاط برام خیلی مشکل شده.
با لایکا این کارو انجام میدادم یعنی نقاط رو از طریق کامپیوتر و نرم افزار وارد دوربین میکردم اما با سندینگ به بن بست خوردم
:confused:
اصلن نمیدونم با چه فرمتی باید نقاط رو به دوربین انتقال بدم.
:eek:

ممنون میشم اگه پاسخ بدین
:heart::gol::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::cowboy:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی هست که بدونه چگونه نقاط رو در دوربین سندینگ وارد کنم و باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ من با تعداد زیادی نقطه سرو کار دارم برای پیاده سازی و وارد کردن دستی نقاط برام خیلی مشکل شده.
با لایکا این کارو انجام میدادم یعنی نقاط رو از طریق کامپیوتر و نرم افزار وارد دوربین میکردم اما با سندینگ به بن بست خوردم
:confused:
اصلن نمیدونم با چه فرمتی باید نقاط رو به دوربین انتقال بدم.
:eek:

ممنون میشم اگه پاسخ بدین
:heart::gol::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::cowboy:
1AutoCAD>2-*.txt>3-EXCEL>4-copy to Sanding Coordinate Editor>5-Save as *.GSI> 6-Sanding Data Exchange manager
لطفا بگید تو کدوم مرحله مشکل دارید.

amoooooblack

عضو جدید
1AutoCAD>2-*.txt>3-EXCEL>4-copy to Sanding Coordinate Editor>5-Save as *.GSI> 6-Sanding Data Exchange manager
لطفا بگید تو کدوم مرحله مشکل دارید.
مهندس عزیز من تا به امروز هیچ وقت نقطه وارد سندینگ نکردم میشه این مراحلی که گفتی رو توضیح وار و تفضیلی تر بیان بفرمایید
یکی از مشکلاتم اینکه برای باز کردن یه فایل دز coording editor فقط میتونیم با سه فرمت این کار رو انجام بدیم یعنی gsi , idx , dat هست و شما در توضیحاتتون برای وارد کردن فایل نقاط به coording editor از فرمت txt نام بردید که در لیست فرمتهای قابل پذیرش برای باز کردن در این قسمت نیست .
(یه لحظه ......منظورتون از coording editor همان قسمت coording editor در برنامه SanDing Survey Office هست دیگه درسته ؟؟؟:D )

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندس عزیز من تا به امروز هیچ وقت نقطه وارد سندینگ نکردم میشه این مراحلی که گفتی رو توضیح وار و تفضیلی تر بیان بفرمایید
یکی از مشکلاتم اینکه برای باز کردن یه فایل دز coording editor فقط میتونیم با سه فرمت این کار رو انجام بدیم یعنی gsi , idx , dat هست و شما در توضیحاتتون برای وارد کردن فایل نقاط به coording editor از فرمت txt نام بردید که در لیست فرمتهای قابل پذیرش برای باز کردن در این قسمت نیست .
(یه لحظه ......منظورتون از coording editor همان قسمت coording editor در برنامه SanDing Survey Office هست دیگه درسته ؟؟؟:D )
فایل تکست رو میشه به راحتی تو اکسل بازکرد و تغییرات دلخواه رو توش داد
نقاط رو در اکسل تایپ شده و مرتب آماده کنید
حالا کل مختصات ها رو تو اکسل کپی و در برنامه coordinate editor پیست کنید.

amoooooblack

عضو جدید
فایل تکست رو میشه به راحتی تو اکسل بازکرد و تغییرات دلخواه رو توش داد
نقاط رو در اکسل تایپ شده و مرتب آماده کنید
حالا کل مختصات ها رو تو اکسل کپی و در برنامه coordinate editor پیست کنید.
میشه ازتون خواهش کنم اگر زحمتی نیست این برنامه
sanding coordinate editor
رو لینک کنید یا واسم بفرستید ؟؟؟

آخرین ویرایش:

amoooooblack

عضو جدید
من نقاط رو از کد تبدیل به فایل txt کردم و سپس در اکسل تغییرات رو انجام دادم با زدن با کپی گرفتن از تمام نقاط به نرم افزار SanDing Survey Office رفتم و در با زدن گزینه coordinat editer و کلیک راست کردن برای پسیت کردن نقاط کپی گرفته از اکسل ولی با کلیک راست کردن فقط یک گزینه delete داره گفتم ولش کن برم از قسمت open استفاده کنم و فایل ادیت شده اکسل رو فرا خوانی کنم با زدن دگمه open و دیدن فرمت های قابل قبول برای باز کردن فقط سه فرمت GSI IDX DAT وجود داره و خبری از فرمت txt یا حتی هم خانواده هاش هم نبود حالا موندم چتو فایل رو وارد coordinat editer کنم تا ازش با فرمت GSI سیو بگیرم اینم عکساش :eek::eek:
Untitled.jpg
Untitled2.jpg

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من نقاط رو از کد تبدیل به فایل txt کردم و سپس در اکسل تغییرات رو انجام دادم با زدن با کپی گرفتن از تمام نقاط به نرم افزار SanDing Survey Office رفتم و در با زدن گزینه coordinat editer و کلیک راست کردن برای پسیت کردن نقاط کپی گرفته از اکسل ولی با کلیک راست کردن فقط یک گزینه delete داره گفتم ولش کن برم از قسمت open استفاده کنم و فایل ادیت شده اکسل رو فرا خوانی کنم با زدن دگمه open و دیدن فرمت های قابل قبول برای باز کردن فقط سه فرمت GSI IDX DAT وجود داره و خبری از فرمت txt یا حتی هم خانواده هاش هم نبود حالا موندم چتو فایل رو وارد coordinat editer کنم تا ازش با فرمت GSI سیو بگیرم اینم عکساش :eek::eek:
مشاهده پیوست 187203
مشاهده پیوست 187204

آره سمت راست موس فقط Delete داره اما میتونی از Ctrl+V استفاده کنی تا اطلاعاتت رو Paste کنی!!! این یه باگ نرم افزاری سندینگه که کلی باهاش حال کردم! آخه داستان داره چرا سمت راست موس پیست نداره ولی با کنترل + V میشه پیست کرد. قربانت

amoooooblack

عضو جدید
آره سمت راست موس فقط Delete داره اما میتونی از Ctrl+V استفاده کنی تا اطلاعاتت رو Paste کنی!!! این یه باگ نرم افزاری سندینگه که کلی باهاش حال کردم! آخه داستان داره چرا سمت راست موس پیست نداره ولی با کنترل + V میشه پیست کرد. قربانت
مهندس جان همینطور که فرمودین پس از وارد کردن نقاط در coordinat editor اون رو باید با فرمت GIS سیو کرد ولی در قسمت سیو دوو نوع فرمت GIS وجود داره یکی GIS 16-file و دیگری, GIS 8-file
این دوتا چه فرقی با هم دارن و برای سیو کردن باید از کدوم گزینه استفاده کنم ؟ ؟ ؟
Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندس جان همینطور که فرمودین پس از وارد کردن نقاط در coordinat editor اون رو باید با فرمت GIS سیو کرد ولی در قسمت سیو دوو نوع فرمت GIS وجود داره یکی GIS 16-file و دیگری, GIS 8-file
این دوتا چه فرقی با هم دارن و برای سیو کردن باید از کدوم گزینه استفاده کنم ؟ ؟ ؟
مشاهده پیوست 187479
GSI 16 دارای اطلاعات بیشتری هستش که بیشتر مربوط میشه به تخلیه نقاط برداشت شده و surveying و set station فکر نمی کنم تو fixpoint فرقی داشته باشه.

hek

عضو جدید
سندیگ من روی x بیست سانتی متر خطا داره
بنظرتون طبیعیههه؟؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سندیگ من روی x بیست سانتی متر خطا داره
بنظرتون طبیعیههه؟؟
دستگاه شما اگه خطای محور x داره به این معناست که لنب افق شما دارای خطا شده یا به عبارتی Hz کلیماسیون داره. دستگاه ممکنه ضربه خورده باشه و یا اطلاعات کالیبراسیونش پاک شده. می تونم راهنمایتون کنم تا خودتون دستگاه تون رو ردیفش کنین برای این کار باید شرایط کالیبره رو فراهم کنین و قرائت کوپل انجام بدید. اما بهتره بدید واستون کالیبره کنن. اطلاعات کالیبراسیون دستگاه تون رو همیشه یادداشت داشته باشید تا این جور مواقع بتونین چک کنین و قبل از انجام کار بفهمین که دوربین ایراد نداره.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دمه اینا بخصوص Zarsa گرم!!! خیلی باحالن اینا!!!
http://www.combecom.com/f201/دوربین-sanding-و-رفع-مشکلات-آن-3710/

واقعا.....

حالا این لینک هم مخصوص همین موضوع مشاهده نمایید........ از جانب ادمین اون سایت ....و بدون قید کردن ........ منبع آن ....

لینک مطلب

hek

عضو جدید
دستگاه شما اگه خطای محور x داره به این معناست که لنب افق شما دارای خطا شده یا به عبارتی Hz کلیماسیون داره. دستگاه ممکنه ضربه خورده باشه و یا اطلاعات کالیبراسیونش پاک شده. می تونم راهنمایتون کنم تا خودتون دستگاه تون رو ردیفش کنین برای این کار باید شرایط کالیبره رو فراهم کنین و قرائت کوپل انجام بدید. اما بهتره بدید واستون کالیبره کنن. اطلاعات کالیبراسیون دستگاه تون رو همیشه یادداشت داشته باشید تا این جور مواقع بتونین چک کنین و قبل از انجام کار بفهمین که دوربین ایراد نداره.

ممنون از راهنماییتون یه دو سه روز دیگه کار دارم اگه بعدش بتونم کلا عوضی مکنم دوربین را
یه تعداد نقطه دارم که z اونها رو روی زمین می خواد با این خطا قایل برداشته منظقه یه دشت هست و فک کنم بیست سانت اینور و اونور فرقی نکنه در ضمن محل نقاط رو هم نمی خواد فقط z ????

helali2010

عضو جدید
با سلام.آقا من با سندینگ 752rlکار میکنم. گاهی لیزرش کار نمیکنه و نور لیزرش خیلی کمرنگ میشه علتش از چیه؟و اینکه موقع روشن کردن دستگاه خیلی تقو توق میکنه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام.آقا من با سندینگ 752rlکار میکنم. گاهی لیزرش کار نمیکنه و نور لیزرش خیلی کمرنگ میشه علتش از چیه؟و اینکه موقع روشن کردن دستگاه خیلی تقو توق میکنه.

کمرنگ شدن لیزر سندینگ به این جهته که تو اشیای ناجور مثله ورق های براق فلزی و یا اشیای حفره دار مثله کافکو (عایق حرارتی که به ستونها می زنند برای ضد حریق کردن اون) برای من هم زیاد پیش اومده. دوربین رو خاموش می کنم و دوباره از نو ادامه میدم. تق تق کردنش هم به دلیل باز و بست کردن دریچه پرتاب لیزره. این ایراد ها رو نمیشه گفت طبیعیه بلکه اقتضای سندینگه!

بالا