[ دوربین Sanding ] و رفع مشکلات آن

mjtbcivil

عضو جدید
برای پیاده کردن من این کارو انجام میدم ولی نقاطو با 50 سانت خطا پیاده میکنه.ببینین این روشیرو که من میرم صحیحه؟ممنون (اول محل مورد نظرو برداشت میکنم بعد از اتمام سه نقطه روی دیوار همون منطقه میزارم با اسپری به نامهای p1 -p2 -p3 بعد دوربینو تخلیه و طرحمو حالا فونداسیون یا تفکیک و... انجام میدم بعد با دوربین میرم سر زمین اول از منوی فری استیشن دوربینو میبندم به او سه تا نقطه ای که رو دیوار مشخص کرده بودم بعد میرم قسمت استیک اوت و مختصات نقاطو میدم) البته توی دوربین سندینگ.دوستان لطفا بگین این راه صحیحه یا راه دیگه ای داره.ممنون میشم کمکم کنین.کارم گیره.
موقع توجیه کردن سعی کنید دوین رو نزدیک ایستگاهها مسقر کنید 50 سانتی متر خطای قابل توجهیه من خودم با ین روش پیاده کردم اما بیشتر از 4 سانتی متر تا حالا خطا نداشتم شما فاصله ایستگاههاتون از هم چقدره ؟ موقع استقرار دوربین چقدر از ایسستگاهها فاصله میگیرید؟ یه مورد دیگه اینکه هیچ وقت به خطای 0 free station اعتماد نکنید بعد از محاسبه مختصات ایستگاه حتما یکبا ر توجیه دستی انجام دهید و ببینید اگر خطا اگر معقول باشه اقدام به پیاده سازی نقاط بکنید

helali2010

عضو جدید
ممنون دوست عزيز.فاصله از دوربين تا نقطه هاي بيس تقريبا 15 متر هست.اين توجيه دستي كه ميگين چجوريه؟چيكار بايد بكنم.تاحالا انجام ندادم.ممنون ميشم توضيح بدين.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزيز.فاصله از دوربين تا نقطه هاي بيس تقريبا 15 متر هست.اين توجيه دستي كه ميگين چجوريه؟چيكار بايد بكنم.تاحالا انجام ندادم.ممنون ميشم توضيح بدين.

منظور اینه که دوربین رو روی بنچ مارک زمینی مستقر کنید و به یه نقطه مختصات دار با روش coordinate ببندید. خوبی این روش اینه که مختصات دوربین و زاویه محور شمال در هر توجیه ثابته و دقت بهتری نسبت به فری استیشن داره. اما به خواطر اینکه همیشه باید روی یه نقطه مستقر بشید محدودیت زیادی در کار ابنیه و راه میکنه اما برای برداشت تپوگرافی و برداشت پلانهای طولی مثله مسیر و رودخانه بسیار مفیده

Amir581

عضو جدید
سلام دوستان
برنامه جدید sanding رو روی ویندوز 8.1 نصب کردم تخلیه هم میکردم دوربین رو
ولی الان وقتی data exchange manager رو میزنم و پنجره com باز میشه چیزی نمیاره
دوستان چه کنم؟ مدل sts-752rl
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برنامه جدید sanding رو روی ویندوز 8.1 نصب کردم تخلیه هم میکردم دوربین رو
ولی الان وقتی data exchange manager رو میزنم و پنجره com باز میشه چیزی نمیاره
دوستان چه کنم؟ مدل sts-752rl
ممنون

با نرم افزار دوربین های لایکا (لایکا فلکس آفیس) هم میشه دوربین های سندینگ رو تخلیه کرد. برنامه لایکا قوی تره، بهتره با اون هم امتحان کنین.

آخرین ویرایش:

mohammad reza sa

عضو جدید
سلام کسی هست دوربین سندینگ داشته باشه
از من منوی refrence line/arc رو نداره
همشون اینطورین یا از من مشکل داره و چطوری میتونم حلش کنم

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
باید داشته باشته. ببرین نرم افزارش رو آپدیت کنن.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام کسی هست دوربین سندینگ داشته باشه
از من منوی refrence line/arc رو نداره
همشون اینطورین یا از من مشکل داره و چطوری میتونم حلش کنم

باید داشته باشه. بدین نرم افزارشو واستون آپدیت کنن.

s.gholami

عضو جدید
دوستان یک سوال فوری داشتم.
لیزر سندینگ رو تا چه فاصله ای میشه روش حساب باز کرد؟ یعنی چقدر قابل اطمینان هست؟

payman_shabestan

عضو جدید
دوستان یک سوال فوری داشتم.
لیزر سندینگ رو تا چه فاصله ای میشه روش حساب باز کرد؟ یعنی چقدر قابل اطمینان هست؟

تا 60 رو تو همه شرایط میخونه اما من تو هوای آفتابی پشت به آفتاب بودم 140 متر رو باهاش تونستم بخونم اما اکثر مواقع بالای 60 رو به زور میخونه

Topaya

عضو جدید
ی دوربین گرفتم 1 تومن از Sanding گرونتره. تازه اومده.تحت لیسانس Pentax.لیزرش راحت 300 متر میخونه.اسمش Linertec.اکه اطلاعات دارید لطفا راهنمایی کنید.

danial5005

عضو جدید
سلام بهتره بدین دوربین رو واستون کالیبره کنن. هم خطا های دیگش گرفته میشه و هم دوربین به هم نمیریزه. حق الزحمه زیادی نداره
با سلام
دوربین من الان هم خطا میده در x y z و هم پیچ حرکت بطئی خراب شده(752rl) بخوام بدم تعمیر کنن واسه هر کدوم چقدر میگیرن و کجا بهتر و ارزون تر هست

danial5005

عضو جدید
با سلام
دوربین من الان هم خطا میده در x y z و هم پیچ حرکت بطئی خراب شده(752rl) بخوام بدم تعمیر کنن واسه هر کدوم چقدر میگیرن و کجا بهتر و ارزون تر هست

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام

100 کالیبره و 100 هم لنب افق
اومدی مشهد بده هر دو مورد رو خودم واستون درست کنم

danial5005

عضو جدید
100 کالیبره و 100 هم لنب افق
اومدی مشهد بده هر دو مورد رو خودم واستون درست کنم
خیلی ممنون
مجبورم از گلستان بیام:-/
اگه ایمیل یا شماره تماس بدین ممنون میشم
ایمیل من danial_gh90@yahoo.com
راستی یه سوال
در ATMOS که تو قسمت EDM Setting هست تنضیماتش نوشته
RefrCorr:0.14
Temp:20c
Pressure:1013.2
AtmosPPM:0ppm
اینا مشکلی ندارن؟

amid61

عضو جدید
ٍEDM

ٍEDM

با سلام . تنضیمات EDM برای منشور و مینی منشور با ثابت 17.5 در دوربین سندینگ چه جوری باید باشه؟چه عددی باید باشه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام . تنضیمات EDM برای منشور و مینی منشور با ثابت 17.5 در دوربین سندینگ چه جوری باید باشه؟چه عددی باید باشه؟
EDM Mode: Fine Reflect: Prism
:prism
EDM For Round GPR 111 : -34
EDM For mini +17.5 : -17
EDM For mini 0 : -30

آخرین ویرایش:

amid61

عضو جدید
جناب آقای مهندس احسان . با تشکر از جوابتون
من یه ts 02 هم دارم و سندینگ 755 رو 2 یا 3 سال پیش به خاطر قیمت پایینش واسه شاقولی ستون خریدم
خیلی از پروژه هایی که انجام میدم رو با جفتشون چک می کنم.به نظر من نسبت به قیمتش حرف نداره . بین این دوتا دوربین خطا زیر یک سانته
بیشتر کسایی که با این دوربین خطا دارن به خاطر تنظیمات EDM دستگاهشونه چون براش مینی و رند تعریف نشده و باید دستی وارد بشه
فقط تنها سوالی که از این دوربین واسم مونده که هنوز به جواب نرسیدم تنظیمات دما و فشاره که می خوام بدونم باید دستی وارد شه یا نیازی نیست
چون من جنوب کار میکنم اینجام هوا همیشه داغه میخوام بدونم دمارو اگه دستی وارد نکنم چه خطایی ممکنه داشته باشم؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
جناب آقای مهندس احسان . با تشکر از جوابتون
من یه ts 02 هم دارم و سندینگ 755 رو 2 یا 3 سال پیش به خاطر قیمت پایینش واسه شاقولی ستون خریدم
خیلی از پروژه هایی که انجام میدم رو با جفتشون چک می کنم.به نظر من نسبت به قیمتش حرف نداره . بین این دوتا دوربین خطا زیر یک سانته
بیشتر کسایی که با این دوربین خطا دارن به خاطر تنظیمات EDM دستگاهشونه چون براش مینی و رند تعریف نشده و باید دستی وارد بشه
فقط تنها سوالی که از این دوربین واسم مونده که هنوز به جواب نرسیدم تنظیمات دما و فشاره که می خوام بدونم باید دستی وارد شه یا نیازی نیست
چون من جنوب کار میکنم اینجام هوا همیشه داغه میخوام بدونم دمارو اگه دستی وارد نکنم چه خطایی ممکنه داشته باشم؟

تاثیر PPM برای فاصله بیش از صد متر موثره و باید وارد کنین

ahmad92

عضو جدید
با سلام
بعد از save با فرمت GIS 16-fileچطوری نقاط رو وارد دوربن کنم
با تشکر

mostafades

عضو جدید
باسلام
دوستان عزیز کسی از دوربین جدید سندینگ مدل STS-752 R6 LC اطلاعاتی داره ؟؟

آیا برای من که در جنوب هستم و دمای هوای امروز 31 تیرماه برابر با 52 درجه بود جوابگو هست ؟
در هوای شرجی کار میده ؟
ممنون میشم عزیزانی که تجربه کار کردن با این دوربین را دارند راهنمایی بفرمایند
350x350-1130132501.jpg
مشخصات :
دقت 2 ثانیه - بزرگنمائی 30 برابر
- برد 600 متر بدون منشور
- برد 5000 متر با تک منشور
- دقت فاصله یابی با منشور2mm±2ppm
- اندازه گیری فاصله با منشور در حالت دقیق 1 ثانیه
- حداقل میزان نمایش زوایا 0.5 ثانیه و نمایش طول معادل 0.1 میلیمتر
- استاندارد CFR صادرات به آمریکا
- حافظه داخلی با گنجایش 24000 نقطه
- اعمال ضریب تصحیح شرایط جوی بصورت خودکار
- مجهز به کمپانساتور دو محوره (X-Y) و تراز دیجیتال
- صفحه کلید از نوع عددی-حرفی ALPHA-NUMERIC
- استاندارد محافظتی IP65 مقاوم در برابر آب و گرد و غبار
- صفحه نمایش گرافیکی با نور زمینه آبی و در هر دو طرف دستگاه
- قابلیت کد گزاری سریع (QUICK CODE) برای عوارض مختلف
- مجهز به سیستم قرائت زوایا از نوع مطلق بدون نیاز به توجیه تلسکوپ
- مجهز به 2 عدد انکودر در هر دو محور جهت بالا بردن دقت قرائت زوایا
- نسل جدید باطریهای قابل شارژ از نوع NI-H با امکان 16 ساعت عملیات
مجهز به پورت خروجی Mini USB دسترسی به حافظه داخلی دستگاه بصورت مستقیم
- مجهز به کارت خوان SD کارت حافظه 2GB جهت ذخیره سازی 16000000 نقطه برداشتی
- برنامه های متنوع کاربردی برداشت-پیاده سازی-ترفیع-محاسبات COGO- پروفیل طولی/عرضی- مساحت- نقاط غیر قابل دسترس- خط و قوس مرجع- سایت کارگاهی- انتقال ارتفاع- افست

آخرین ویرایش:

princ4

عضو جدید
با سلام به عزیزان

در حد هفت هشت میلیون بودجه دارم و پس از خواندن پانزده صفحه مطلب این تاپیک تصمیم گرفتم به جای یه لایکا دست دوم سندینگ نو بگیرم. ماشین هم میخواستم بگیرم همه میگفتن چینی نگیر ولی گرفتم و از انتخابم راضیم . معتقدم خوبی و بدی یه محصول را باید از کسی که اونو داشته پرسید از شما میخوام راهنمایی کنید تصمیم درستس گرفتم یا نه .
کاز خاصی با دوربین ندارم و صرفا به عنوان یه تولز که یک مهندس باید داشته باشه و شاید سالی چند مورد براش پیش بیاد دوربین لازم دارم .
یه چیزی هم که از نقشه بردار حرفه ای شرکت شنیدم اینکه سندینگ ها تا وقتی کار میکنن خوبن ولی اگه به هر دلیلی از کالیبره خارج بشن هیچ شرکتی نمیتونه کالیبره کنه . آیا درسته این مطلب ؟

ممنون از همتون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام به عزیزان

در حد هفت هشت میلیون بودجه دارم و پس از خواندن پانزده صفحه مطلب این تاپیک تصمیم گرفتم به جای یه لایکا دست دوم سندینگ نو بگیرم. ماشین هم میخواستم بگیرم همه میگفتن چینی نگیر ولی گرفتم و از انتخابم راضیم . معتقدم خوبی و بدی یه محصول را باید از کسی که اونو داشته پرسید از شما میخوام راهنمایی کنید تصمیم درستس گرفتم یا نه .
کاز خاصی با دوربین ندارم و صرفا به عنوان یه تولز که یک مهندس باید داشته باشه و شاید سالی چند مورد براش پیش بیاد دوربین لازم دارم .
یه چیزی هم که از نقشه بردار حرفه ای شرکت شنیدم اینکه سندینگ ها تا وقتی کار میکنن خوبن ولی اگه به هر دلیلی از کالیبره خارج بشن هیچ شرکتی نمیتونه کالیبره کنه . آیا درسته این مطلب ؟

ممنون از همتون
با سلام. اگه کارتون کمه و دقت بالایی نیاز نداره و در حد دو سه سانتیمتر خطا در کارتون اهمیت نداره سندینگ گزینه خوبیه و من هم در کنار لایکا ها دو تا سندینگ هم دارم. همه شرکت ها سندینگ رو کالیبره می کنن اما نکته اینه که پس از کالیبره هم باز دقت بالایی از سندینگ نباید توقع داشته باشین.
خوبی سندینگ اینه که بازگشت سرمایه زودی داره چون متاسفانه برای مشتری ها دوربین 09 پلاس 35 میلیونی فرقی با سندینگ 5 تومنی نداره و برای 09 حقالزحمه بیشتری نمی دن.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
باسلام
دوستان عزیز کسی از دوربین جدید سندینگ مدل STS-752 R6 LC اطلاعاتی داره ؟؟

آیا برای من که در جنوب هستم و دمای هوای امروز 31 تیرماه برابر با 52 درجه بود جوابگو هست ؟
در هوای شرجی کار میده ؟
ممنون میشم عزیزانی که تجربه کار کردن با این دوربین را دارند راهنمایی بفرمایند
سلام من یکی ازینا دارم. چند تا مشکل دارن که برای شرایط شما توصیه نمی کنم.
1- دما خیلی تاثیر داره روی دقت طول یابیشون.
2- برداشت لیزرش خیلی معتبر نیست. روی پلاک ماشین به فاصله 600 متر زدم طول داد 26 متر!! در همون فاصله روی آجر زدم می داد 550 متر
3- سندیگ باگ نرم افزاری برای توجیه ارتفاعی داره ئ باید حواستون بهش باشه.
4- از دیتای کارت خوانش استفاده زیادی نمی تونین بکنین
5- دو ثانیه بودن دوربین دقت بالایی رو برای صحت برداشت ها ایجاد نمی کنه.
6- باطریهاش زود به زود خالی میشه و اگه بیشتر به شارژ بمونه قابش آب میشه و باید باطری نو بخرین
7-برداشت هاتون قابل ارائه به ناظر های نقشه برداری نیست.
8- لنزش نصبت به لایکا وضوح خیلی کمتری داره و همچنین مانور سربالا و سرپایینی کمتری داره.
9- مشکل عمده سندینگ اینه که نمیشه خیلی باهاش فری استیشن زد و رفت جلو حتی سانتراژ هم باهاش تو پیمایش نتیجه ای نمی گیرین.
10- تخلیه کردن سندینگ و نقشه ترسیم کردن باهاش خیلی وقت و انرژی می گیره. من برای این کار مجبور شدم برنامه ای بنویسم.
11- یکی از بدی های سندینگ اینه که وقتی باطریش یک هو خالی کنه و دوربین خاموش بشه ممکنه اطلاعات کالیبراسیونش بپره و شما متوجه نشین و باهاش ادامه کار بدین. در این صورت خطا های ارتفاعی 3 متری 4 متری تو کارتون پیدا میشه!
12- یکی دیگه از بدیهای سندینگ اینه که برنامه Reference line ش مثه 407 ته که interpolate نداره. یعنی نمی تونین باهاش رمپ و پروفیل طولی عرضی پیاده کنین.
من اصلا توصیه نمی کنم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام
بعد از save با فرمت GIS 16-fileچطوری نقاط رو وارد دوربن کنم
با تشکر
داستان زیاد داره آیا شما دوربین رو به کامپیوتر وصل کردین؟ و می تونین JOB های داخلشو ببینین؟
از طریق دوربین یه JOB جدید بسازین
برگردین به صفحه اول
با نرم افزار دوربین رو باز کنین
گوش GSI16 رو از رو کامپیوتر بگیرین تو JOB جدید رها کنین

princ4

عضو جدید
سلام من دوربین 752RL6C رو قیمت گرفتم دو جور قیمت دادن با اختلاف یک میلیون تومان اولی که گرونتره گرید ۱ با گواهی صادرات به آمریکا و دوسال گارانتی و دومی با یکسال گارانتی هر دو از نمایندگی بازرگانی امیر .اختلافشون چیه که یک میلیون تفاوت قیمت دارن

mojiitaba

عضو جدید
سلام . د.ستان من تازه دوربین سندینگ گرفتم . میخوام دوربین و توجیه کنم با روش ترفیع ولی نمیدونم چطوری . من با لایکا کاردم و لی با این دوربین نمیدونم چطور این کارد انجام بدم کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنونم

بالا