[ دوربین Sanding ] و رفع مشکلات آن

helali2010

عضو جدید
با عرض سلام به دوستان گل.آقا این دوربین سندینگ من گاهی منشورو هم اصلا نمیخونه.به کلی خوندنش چه با لیزر چه منشور و چه... یهو قطع میشه.علامت ساعت شنی میاد ها اما کاری انجام نمیده.بنظر شما چیکار کنم؟مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری؟همه سندینگ ها اینجورین؟یا من بد شانسم؟؟؟؟

helali2010

عضو جدید
علتش از چی میتونه باشه؟کالیبره بشه به نظر شما این مشکلاتش رفع میشه؟

hek

عضو جدید
علتش از چی میتونه باشه؟کالیبره بشه به نظر شما این مشکلاتش رفع میشه؟

دوست عزیز
فک کنم مشکل شما تو فاصله های بالا باشه بعنی 400 الی 500 متر باشه البته شرایط جوی بر این مساله خیلی تاثیر گذاره
ولی این تجربه ای که من ازش دارم اینکه باید یکم کنار منشور رو بخونی یعنی چند سانتی متر اونورترش رو
برای من که اینجوری حل شد....

helali2010

عضو جدید
یعنی شرایط جوی انقدر تاثیر گذاره؟یه سوال دیگه.اینکه توی تنظیمات edm قسمت آتمسفر تنظیمات باید چجوری باشه؟تنظیم صحیح چجوریه؟

helali2010

عضو جدید
نه با منشور نمیخونم.یه بار حواسم نبود با لیزر خوندم.خوند.باز همون نقطه رو بدون لیزر خوندم تونقشه دیدم 4-5 سانت اختلاف دارن.از اونروز به بعد حواسم خیلی جمع هست.

ARIANSAZE

عضو جدید
نحوه کار با دستور فری استیشن در سندینگ

نحوه کار با دستور فری استیشن در سندینگ

با سلام خدمت دوستان عزیز
سوالم در مورد فری استیشن کردن دوربین سندینگ هستش اگر مقدور بود جواب بدید .
سوال بعدیم درمورد این هستش که در یک برداشت که دوربین با شمال صفر صفر شده بعد از برداشت چند نقطه برای عوض کردن ایستگاه چه روش هایی رو پیشنهاد میکنید ؟

helali2010

عضو جدید
یه سوال اوزانسی.آقا این سندینگ کفر منو در آورده.توی فری استیشن با دوتا نقطه خطا نشون نمیده.خطارو 0 نشون میده.امروز با سه نقطه خواستم توجیه کنم نوشت محاسبه نمیشه.به نظر شما چیکار باید کرد؟یا چجوری باید توجیه کرد که دقیق باشه؟؟؟؟اصلا کلا فری استیشنو توضیح بدین.شاید من بلد نیستم.هرچند که گزینه مبهمی نداره.ممنون میشم کمکم کنین.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
یه سوال اوزانسی.آقا این سندینگ کفر منو در آورده.توی فری استیشن با دوتا نقطه خطا نشون نمیده.خطارو 0 نشون میده.امروز با سه نقطه خواستم توجیه کنم نوشت محاسبه نمیشه.به نظر شما چیکار باید کرد؟یا چجوری باید توجیه کرد که دقیق باشه؟؟؟؟اصلا کلا فری استیشنو توضیح بدین.شاید من بلد نیستم.هرچند که گزینه مبهمی نداره.ممنون میشم کمکم کنین.

سندینگ دوربین حرفه ای نیست خیلی تحویلش نگیرین و با هاش راحت باشین فقط تو جیهش رو چک کنین و نقاطی رو که پیاده می کنین رو یه قضاوت مهندسی حتما روش بکنین. با یه اتومبیل معمولی که رانندگی می کنی خیلی نباید توقع داشته باشی که مثله بنز برونه مهم اینه که با اون ماشین هم به مقصد میرسی با بنز هم به مقصد میرسی فقط باید وسط راه هی آب و روغن اون ماشین اولی رو مدام چک کنی! به این موضوع که فکر کنی راحت تر با سندینگ کار می کنی و کفرتون هم درنمیاد!
وقتی با دونقطه می بندی دکمه Reside رو بزن اونجا خطا رو نشون میده.
گاهی وقت ها میگه محاسبه نمیشه ربطی به سه بنچ نداره نمی دونم از چیه دارم بررسی می کنم اما به نظر میرسه وقتی خطا خیلی کم باشه و در حد صفر باشه این موضوع واسش بدبخت پیش میاد. به نظر فرمول داره یه جایی تقشیم بر صفر میکنه که این موضوع تو برنامش پیش میاد. منم بهش یکی دوبار برخورم. تحویلش نگرفتم به 2 بنچ بستم و بنچ سوم رو خودم دستی کنترل کردم دیدم اوکیه! رفتم جلو. این بهترین کار برای سندینگه به دوبنچ ببندین و بنچ سوم رو کنترل کنین و اعتماد به اعداد خطای فری نکنین.
فری استیشن رو بلدی و برو جلو نگران نباش. با روش من برو جلو خسارت نمیخوری!

ضمنا دوستان مخصوصاً هلالی عزیز کلی کلیک کردن دکمه تشکر بدهکارن! نامردای نارفیق این همه اطلاعات راجع به سندینگ دارم میدم!

helali2010

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز.من همیشه تشکر میکنم مهندس.به روی چشم.دستتون درد نکنه.واقعا اطلاعاتتون عالیه.

esool

عضو جدید
سلام یه sanding 752RC دارم با کارت حافظه یا کابل mini usb که تخلیه میکنم دو تا فایل بهم میده با پسوندهای pts. و raw. که این فایل ها رو که با تکست باز میکنم حروف چرت و پرت نوشته و غیر قابل خوندنه
بد جوری گیر کردم
ممنون میشم زود کمکم کنید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام یه sanding 752RC دارم با کارت حافظه یا کابل mini usb که تخلیه میکنم دو تا فایل بهم میده با پسوندهای pts. و raw. که این فایل ها رو که با تکست باز میکنم حروف چرت و پرت نوشته و غیر قابل خوندنه
بد جوری گیر کردم
ممنون میشم زود کمکم کنید
حقیقتش من خودم سندینگ کارت خور خیلی دوست داشتم ولی همین رو پیشبینی می کردم که روی کارتش جیز به درد بخوری گیرم نیاد! بهتره از جایی که دوربین رو خریدید بپرسید که این فایلها چی هستند و با چه نرم افزاری تولید و تبدیل میشن!!!

namjou1

عضو جدید
با سلام. آقا یه دوربین sanding دارم. مشکلم توی تخلیه داده هاست موارد صفحه اول رو کاملا رعایت کردم و چون پورت کام نداره یه دونه تبدیل به usb براش خریدم منتها یه بار شانسی جاب ها رو نشون داد دیگه نشون نمیده و میره تو حالت انتظار چی کار باید بکنم؟ آیا کسی فیلم آموزشی داره از تخلیه دوربین؟

payman_shabestan

عضو جدید
با سلام. آقا یه دوربین sanding دارم. مشکلم توی تخلیه داده هاست موارد صفحه اول رو کاملا رعایت کردم و چون پورت کام نداره یه دونه تبدیل به usb براش خریدم منتها یه بار شانسی جاب ها رو نشون داد دیگه نشون نمیده و میره تو حالت انتظار چی کار باید بکنم؟ آیا کسی فیلم آموزشی داره از تخلیه دوربین؟

تخلیه سندینگ با تبدیل یکی از مشکلاتیه که منو به فکر فروش این دوربین و خرید لایکای فلش خور انداخته!!!
راهی نداره کلا سندینگ دوربین غیر قابل پیش بینی ای هست

payman_shabestan

عضو جدید
بد جوری گیر کردم
ممنون میشم زود کمکم کنید

نرم افزار جدید سندینگ یه قسمت برای خوندن فایل مموری داره یعنی دوربین باید با کابل USB به کامپیوتر وصل باشه تا بتونی مختصات درست ازش بگیری والا هیچی به هیچی!

namjou1

عضو جدید
تخلیه سندینگ با تبدیل یکی از مشکلاتیه که منو به فکر فروش این دوربین و خرید لایکای فلش خور انداخته!!!
راهی نداره کلا سندینگ دوربین غیر قابل پیش بینی ای هست
در حال حاظر پیشنهادی واسم نداری تا کارم را بیفته.؟ یعنی یه دونه سیستم قدیمی پیدا کنم که بدون تبدبل مستقیم به پورت comمش وصل کنم مشکلش حل میشه؟:(

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نرم افزار تخلیه لایکا به دوربین سندینگ می خوره. یک بار با نرم افزار لایکا امتحان کن ببین جواب میگیری؟

nemat1352

عضو جدید
سلام من دو تا مشکل دارم یکی اینکه وقتی برداشت می کنم با دوربین سندینگ کد نقطه را مشخص می کنم مثلا tr یا g برای نقاط 1و2 و سومی یه کد دیگه ولی بعد از تخلیه کدها یه شیفت به جلو کردن و کد دومی tr ,سومی g است و ال آخر آیا این مشکل قابل رفعه یا باهاش بسازم
دومین سوالم را یکی از دوستان قبلا پرسیده بود ولی لازم دونستم دوباره بپرسم اینکه دوربین خیلی از مواقع روی خود منشور نمیخونه و باید چند سانت چپ یا راست یا بالا و یا پایین حرکت کنیم تا بخونه ولی خود این خطا ایجاد میکنه و درست نیست
ممنون میشم پاسخ بدید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام من دو تا مشکل دارم یکی اینکه وقتی برداشت می کنم با دوربین سندینگ کد نقطه را مشخص می کنم مثلا tr یا g برای نقاط 1و2 و سومی یه کد دیگه ولی بعد از تخلیه کدها یه شیفت به جلو کردن و کد دومی tr ,سومی g است و ال آخر آیا این مشکل قابل رفعه یا باهاش بسازم
دومین سوالم را یکی از دوستان قبلا پرسیده بود ولی لازم دونستم دوباره بپرسم اینکه دوربین خیلی از مواقع روی خود منشور نمیخونه و باید چند سانت چپ یا راست یا بالا و یا پایین حرکت کنیم تا بخونه ولی خود این خطا ایجاد میکنه و درست نیست
ممنون میشم پاسخ بدید

مورد اول رو هنوز ایرادشو نفهمیدم که چجوری رفع میشه. تو یه روز 5 تا جاب داشتم که یکیش این جوری بود و 4 تای دیگه درست بود. فک میکنم به بعضی از کد ها حساسه برای کارهای مهم حتما شماره نقطه رو تغییر بدید بهتره.
مورد دوم رو باید بدید کالیبره بشه. اگه میخواین خطا نداشته باشید طول رو دیست بزنین و زاویه صحیح رو ببندید و رک بزنین.

سلام خدمت مهندسین عزیز
یه سوال داشتم خدمت شما این هست آیا میشود دوربین مدل سندینگ rl 755 با دستکاری در سیستم نرم افزاری این دوربین سیستم 752 rl توجیه کنن یا سیستم عامل این مدل رو روی این دوربین نصب کنند و به فروش برسانند ؟ آیا این کار شدنی هست؟ چون لیبل تعیین کننده نیست و وقتی دوربین روشن میکنید مدل دوربین زده میشود ولی برای اطاعات عمومی شخص بنده هست که تو این زمینه آگاهی لازم را ندارم ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسین عزیز
یه سوال داشتم خدمت شما این هست آیا میشود دوربین مدل سندینگ rl 755 با دستکاری در سیستم نرم افزاری این دوربین سیستم 752 rl توجیه کنن یا سیستم عامل این مدل رو روی این دوربین نصب کنند و به فروش برسانند ؟ آیا این کار شدنی هست؟ چون لیبل تعیین کننده نیست و وقتی دوربین روشن میکنید مدل دوربین زده میشود ولی برای اطاعات عمومی شخص بنده هست که تو این زمینه آگاهی لازم را ندارم ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید
غیرممکن نیست

helali2010

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.شرمنده من یه مدتی درگیر بودم نمیتونستم خدمت برسم.یه سوال.دوربین سندیگ اجارش ماهی چنده؟میخوام اگه بصرفه بدم اجاره.چون خودم فرصت نمیکنم کارکنم.از صبح تاظهر توی شهرداریم.یه سوال دیگه از دوستان داشتم.اینکه من قبلا توی یه دفتر نقشه برداری کار میکردم الان مدتیه اونجا کارنمیکنم میخواستم ببینم اگه بخوام بعد از ظهرا با دوربین کار کنم چه کارهاایی میتونم انجام بدم؟کارت چاپ کنم برای خودم و ...؟ممنون میشم این دوتا سوالمو کامل جواب و توضیح بدین.

mjtbcivil

عضو جدید
با سلام
من در مورد ریختن نقاط روی دوربین تمام موارد بالا را رعایت کردم اما با ارور:pc file open error! مواجه میشم لطفا کمک کنید کارم اورژانسیه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام
من در مورد ریختن نقاط روی دوربین تمام موارد بالا را رعایت کردم اما با ارور:pc file open error! مواجه میشم لطفا کمک کنید کارم اورژانسیه.

سلام شاید نام فولدر ها تو کامپیوتر فارسی هستند. نام شاخه ها رو عوض کنین ببینین چی میشه و یا با کامپیوتر دیگه ای امتحان کنین

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز.شرمنده من یه مدتی درگیر بودم نمیتونستم خدمت برسم.یه سوال.دوربین سندیگ اجارش ماهی چنده؟میخوام اگه بصرفه بدم اجاره.چون خودم فرصت نمیکنم کارکنم.از صبح تاظهر توی شهرداریم.یه سوال دیگه از دوستان داشتم.اینکه من قبلا توی یه دفتر نقشه برداری کار میکردم الان مدتیه اونجا کارنمیکنم میخواستم ببینم اگه بخوام بعد از ظهرا با دوربین کار کنم چه کارهاایی میتونم انجام بدم؟کارت چاپ کنم برای خودم و ...؟ممنون میشم این دوتا سوالمو کامل جواب و توضیح بدین.
این روزا اجاره دوربین خیلی پرتکیه و هر کسی یه نرخی میگه سندینگ حدود 30 تومن و لایکا حدود 100 تومنه روزی.
کار گارگاهی و خارج شهر که نمیتونی بکنی مگر برداشت ملک یا زمینی در داخل شهر بتونین انجام بدین که باید با مشاورها و طراح ها و دفاتر خدمات مهندسی در ارتباط باشید. فقط هماهنگ کردن کمکی و نیروی ژالن گیرش یکم سخته
نقشه برداری تبلیغاتش از نوع دهان به دهانیه و کارت و تبلیغات روزنامه ای فایده نداشته برای من.

بالا