[ دوربین Sanding ] و رفع مشکلات آن

helali2010

عضو جدید
از کجا میتونم بفهمم همه چیه دوربینم درست کار میکنه و خطا نداره؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
از کجا میتونم بفهمم همه چیه دوربینم درست کار میکنه و خطا نداره؟

بصورت مجزا بخوام بگم یه جورایی میشه گفت 30% جزوه ژئودتیک اما اسون ترین راه برداشت اورلپ است .ینی یه دوربین سالم باشه و چندتا نقطه مشترک برداشت کنین ، مقایسه کنید نقطه ها رو خیلی هم شیک

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
بصورت مجزا بخوام بگم یه جورایی میشه گفت 30% جزوه ژئودتیک اما اسون ترین راه برداشت اورلپ است .ینی یه دوربین سالم باشه و چندتا نقطه مشترک برداشت کنین ، مقایسه کنید نقطه ها رو خیلی هم شیک
خوب این خیلی خوبه اما چه جوری بفهمیم دوربین اول سالمه!!!!!!؟؟؟

helali2010

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز.من دوربینو تازه خریدم.(سندینگ)ساعت و تاریخش چجوری تنظیم میشه؟واینکه وقتی یه جاب دیگه میسازمو دوربینو توجیح میکنم و آماده برداشت هست.باید به طور خودکار اون بالای صفحه شماره 1 بنویسه(اولین نقطه ای که میخوام برداشت کنم) اما بجای شماره 1 آخرین شماره جاب قبلیرو مینویسه که خودم باید تغییرش بدم.تنظیمی داره که به طور خودکار از شماره 1 شروع کنه؟ممنون میشم راهنماییم کنین.مرسی

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
خوب این خیلی خوبه اما چه جوری بفهمیم دوربین اول سالمه!!!!!!؟؟؟
مهندس
دوربین کارکرده رو وفتی میفرستی سرویس یه برچسب روش میزنه که در فلان تاریخ اکسپایر میشه و نیاز به سرویس داره.بنابراین اگر بلای خاصی مثل ضربه و... وارد نشه بهش دوربین سالمه دیگه.
بعد دوربین خراب اصن یه جورایی خودشو نشون میده
یبار پارسال دوربین کارگاه رو فرستادم یه کارگاه دیگمون ، اونجا ضربه دیده بود و صداشم در نیاوردن، درست که یه برداشت نسبتا خراب شد ولی از حالت موقعیت نقاط در نرم افزار با واقعیت فهمیدم دوربین سرویس میخاد.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز.من دوربینو تازه خریدم.(سندینگ)ساعت و تاریخش چجوری تنظیم میشه؟واینکه وقتی یه جاب دیگه میسازمو دوربینو توجیح میکنم و آماده برداشت هست.باید به طور خودکار اون بالای صفحه شماره 1 بنویسه(اولین نقطه ای که میخوام برداشت کنم) اما بجای شماره 1 آخرین شماره جاب قبلیرو مینویسه که خودم باید تغییرش بدم.تنظیمی داره که به طور خودکار از شماره 1 شروع کنه؟ممنون میشم راهنماییم کنین.مرسی
Menu>8>F1
Menu>8>F2
نه نمی شه باید دستی 1 رو وارد کنی

helali2010

عضو جدید
با سلام.توی منوی سیتینگ دوربین سندینگ یک گزینه ای هست به نام sector beep که میشه on یا off کرد.این گزینه چیو فعال یا غیر فعال میکنه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام.توی منوی سیتینگ دوربین سندینگ یک گزینه ای هست به نام sector beep که میشه on یا off کرد.این گزینه چیو فعال یا غیر فعال میکنه؟

فهمیدم چیه.مال زاویه هست.
این صدای زاویه چه کاربردی می تونه داشته باشه؟ برای نقشه بردار نابینا؟!!!! کسی کاربردشو می دونه؟

helali2010

عضو جدید
آقا من نقاطو نتونستم از اتو کد بیرون بیارم.(مختصات)باید save as بزنم؟یا exportتوی هیچ کدوم از اینا فرمت txt نیست.میشه یه لطفی بکنین کامل از ابتدا تا آخر توضیح بدین.خیلی نیاز دارم.ممنون میشم

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
این صدای زاویه چه کاربردی می تونه داشته باشه؟ برای نقشه بردار نابینا؟!!!! کسی کاربردشو می دونه؟

این سکتور بیب که میگن برای پیدا کردن منشور بکار میره و هرچی به وسط منشور نزدیکتر قرائت کنی صدای بیب بیشتر میشه.برای پیدا کردن زاویه نیست .بعد چندین تا برداشت میکنه و میانگین میگیره بهترین رو نشون میده (خیلی خلاصه)

helali2010

عضو جدید
حرف شما متین.اما من دفترچه فارسیشو گیر آوردم نوشته بود دوربینو که میچرخونی وقتی میرسه به 90 درجه و ... بیپ میزنه.

helali2010

عضو جدید
آقا من نقاطو نتونستم از اتو کد بیرون بیارم.(مختصات)باید save as بزنم؟یا exportتوی هیچ کدوم از اینا فرمت txt نیست.میشه یه لطفی بکنین کامل از ابتدا تا آخر توضیح بدین.خیلی نیاز دارم.ممنون میشم

helali2010

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.پیاده کردن نقاط به روش دستی رو با دوربین سندیگ بیزحمت توضیح بدین.ممنون میشم.

helali2010

عضو جدید
موقع خرید دوربین سندینگ چه لوازمهایی باید داشته باشه؟مینی منشور نداره؟تلسکپی برای جلوگبری از نورخورشید؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
حرف شما متین.اما من دفترچه فارسیشو گیر آوردم نوشته بود دوربینو که میچرخونی وقتی میرسه به 90 درجه و ... بیپ میزنه.
منم هر جا خوندم همینو نوشته و اسمی از پیدا کردن منشور نبرده

با دستور PL (پلی لاین) نقاط رو بهم وصل کنین. با دستور LI (لیست) از پلی لاین ایجاد شده لیست بگیرید. فایل متنی رو تو اکسل مرتب کنید.

با سلام خدمت دوستان.پیاده کردن نقاط به روش دستی رو با دوربین سندیگ بیزحمت توضیح بدین.ممنون میشم.
بعد از توجیه دوربین با برنامه Stake Out نقاط رو پیاده می کنین دیگه! چیز خاصی نداره.

موقع خرید دوربین سندینگ چه لوازمهایی باید داشته باشه؟مینی منشور نداره؟تلسکپی برای جلوگبری از نورخورشید؟
نه مینی منشور ما دیدیم و نه آفتابگیر.

helali2010

عضو جدید
باز یه سوال در مورد باطری سندینگ.دوربیم من یهو مینویسه batry empty خاموش میشه.سندینگ همینجوریه؟؟؟؟ قبلش هشداری نمیده که باطری ضعیفه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
باز یه سوال در مورد باطری سندینگ.دوربیم من یهو مینویسه batry empty خاموش میشه.سندینگ همینجوریه؟؟؟؟ قبلش هشداری نمیده که باطری ضعیفه؟

از روی آیکون باطری مشخص میشه. منم پیام لو باطری ندیدم

payman_shabestan

عضو جدید
این سکتور بیب که میگن برای پیدا کردن منشور بکار میره و هرچی به وسط منشور نزدیکتر قرائت کنی صدای بیب بیشتر میشه.برای پیدا کردن زاویه نیست .بعد چندین تا برداشت میکنه و میانگین میگیره بهترین رو نشون میده (خیلی خلاصه)

با کمال احترام این بیپ برای پیدا کردن زوایای 90 ای هست و دوربین روی 90 ، 180 ، 270 و 360 بیپ ممتد میزنه و با نزدیک شدن به این زوایا شروع به تند کردن بیپ هاش میکنه

دوربین های رباتیک فقط قابلیت شناسایی خودکار منشور رو دارند چون لیزر اکتیو هستن دوربین های دیگه همچین قابلیتی ندارند

payman_shabestan

عضو جدید

کلا سندینگ یهو آدمو غافل گیر میکنه:D
زیاد رو نشانگر باتریش حساب نکن خیلی بالا پائین میشه!

hek

عضو جدید
سلام خدا لعنت کنه چینی جماعت رو با اون جنسای اشغالشون
من با این سندینگ یه کار توپو انجام دادم پدرم رو دراورد
وقتی بهش کد می دادی بعد از چند بار عوض کردن کد دوربین قفل می کرد و باید حتما باتری رو خارج می کردی و بعد از چند ثانیه جا می زدی تا راه می افتاد یه بار هم سر همین کار 1000 تا نقطه ام پاک شد کلا
یه سری دیگه هم اومدم به جای کد فقط اعداد روبهش دادم مثلا کانال =2 بعد از تخلیه چشمتون روز بد نبیه همه رو زده بود 2 و اونی که واقا کد کانال رو بهش داده بودم خالی انداخته بود تک تک نقاط رو نشستم چک کردم و دستی اصلاح کردم
در کل اشغال به تمامه ................
شرمنده از دوستان این تجربه تلخ من از کارکرد باهاش بود

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
وقتی بهش کد می دادی بعد از چند بار عوض کردن کد دوربین قفل می کرد ....

یه سری دیگه هم اومدم به جای کد فقط اعداد روبهش دادم مثلا کانال =2 بعد از تخلیه چشمتون روز بد نبیه همه رو زده بود 2 و اونی که واقا کد کانال رو بهش داده بودم خالی انداخته بود تک تک نقاط رو نشستم چک کردم و دستی اصلاح کردم
منم به همین مشکل شما برخوردم یک جاب رو موقع تخلیه اشتباه ریمارک کرده بود و تمام کد ها شیفت شده بود اما توی دوربین درست بود. 3 جاب دیگه کاملا درست ریمارک شده بود.
من فکر کنم مشکلش اونجایی که پیشفرض ریمارک اگه صحیح باشه باید حتما دوباره دستی تغییرش بدید اعداد و حروف رو هم چون سیستمش داسی هست ممکنه درست عمل نکنه مثلا ریمارک J.1 رو شاید قبول نکنه.
بهتره به جاری ریمارک شماره نقطه رو کد بذارین مثلا جدول ها رو بخوینین J1 , J2 فقط تو بنچ مارکها بنچ J نداشته باشین!!!

helali2010

عضو جدید
دوستان یه سوال مهم دارم.اینکه توی سندیگ که فری استیشن میبندم از کجا میتونم بفهمم که خطاش چقدره؟و اینکه تو همون قسمت فری استیشن (گزینه لیمیت)چی هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال مهم دارم.اینکه توی سندیگ که فری استیشن میبندم از کجا میتونم بفهمم که خطاش چقدره؟
مرسوم ترین کار اینه که دفترچه بنچ مارک داشته باشید و بعد که دوربین رو توجیه کردید بنچ مارک رو برداشت و سوروینگ کنید ببینید چقدر پرتکی میزنه! این روش از همه مطمئن تر و تو دوربین های نا مطمئن، اصولی تره. اما اگه مثله من نقشه بردار بیحالی هستید دکمه RESIDE رو بزنین و اونجا خطای هر بنچ رو نوشته. سندینگ با دوبنچ خطای فری نشون نمی ده و صفر اعلام می کنه!! ولی تو ریساید می تونین بفهمین چه کاره هستید.

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
و اینکه تو همون قسمت فری استیشن (گزینه لیمیت)چی هست؟
اعدادی که در گزینه لیمیت وارد می کنین باعث میشه اگه خطای شما در تلورانس مجاز بود بهتون اوکی نشون بده.
برای یک کار ابنیه دقیق خطای مختصاتی فری زیر 3 میل ارتفاعی زیر 1 میل و زاویه زیر 0.0020g
برای کار ابنیه عادی خطای مختصاتی زیر 5 میر ارتفاعی زیر 3 میل زاویه چون فاصله ای ندارید و زیر 20 30 متر هستید 0.0080g هم باشه خوبه
برای کارهای صحرایی پیش فرض 25 میل مختصاتی و ارتفاعی و زاویه هم 0.0100g

helali2010

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز.من توی برداشت دوتا نقطه رو دیوار میزارم برای توجیح دوربین.بعدا که برای پیاده کردن میام.به دوتا نقطه میبندم به گفته شما توی قسمت reside صفر نشون میده.منم کیف میکنم که اوه خطام صفره.باید 3تا نقطه بخونم تا خطای دقیقو بده؟

payman_shabestan

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز.من توی برداشت دوتا نقطه رو دیوار میزارم برای توجیح دوربین.بعدا که برای پیاده کردن میام.به دوتا نقطه میبندم به گفته شما توی قسمت reside صفر نشون میده.منم کیف میکنم که اوه خطام صفره.باید 3تا نقطه بخونم تا خطای دقیقو بده؟

حداقل قرائت 3 نقطه هست

اون کلمه هم مخفف Residual یا باقیمانده هست اگه سرشکنی خونده باشید حتما میدونید به تفصیل چی هست

helali2010

عضو جدید
این لیزرش هم گاهی نمیزنه.باید خاموش روشن کنم بعد.بردش هم بدون منشور 350 متر نوشته اما به سختی تمام 180 متر میزنه.1سال هم ضمانتنامه داره.به نظر شما ببرم بدم درستش کنن.کالیبرش کنن یا فایده ای نداره؟

payman_shabestan

عضو جدید
این لیزرش هم گاهی نمیزنه.باید خاموش روشن کنم بعد.بردش هم بدون منشور 350 متر نوشته اما به سختی تمام 180 متر میزنه.1سال هم ضمانتنامه داره.به نظر شما ببرم بدم درستش کنن.کالیبرش کنن یا فایده ای نداره؟
لیزر روی نقاط خیلی تیره نمیزنه طبیعیه

180 هم بزنه کفایت میکنه بسه دیگه!
همش همینه نده که بدترش میکنن!

8 میلیون دادی کار 24 میلیون رو میکنه این ایرادات جزئی قابل چشم پوشیه!

بالا