دوربینهای دوربین شخصی ، امکانات ، مزایا و معایب از دیدگاه شما

معمارباشی

عضو جدید
اگه صرفا دنبال زوم بالا هستین دوربین های المپیوس رو پیشنهاد می کنم ... کلا این برند به دوربین های نجومی شهرت داره دیگه حساب کنین تا چه حد زومش قوی هست !!!
ولی بازم من می گم دوربین فقط کنون!!

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من میخوام یه دوربین بخرم و نظرم روی canon sx120 is هستش....
کسی میدونه آیا به دردم میخوره یا نه ....دوربین خوبیه ؟؟؟

اینم مشخصاتش :

دوربين ديجيتال كانن Canon SX120 IS

این دوربین که در آگوست 2009 توسط شرکت کانن معرفی شده است دارای ویژگی های برجسته ای از قبیل پردازشگر DIGIC 4 و زوم اپتیکال 10x می باشد و همچنین دارای سیستم عکاسی تمام اتوماتیک بوده که استفاده از این دوربین را برای هر شخصی بسیار آسان کرده است.

PowerShot SX120 به فناوری هایی مجهز شده است که تاثیرات لرزش دوربین به هنگام عکاسی را مهار کرده و تصاویری با وضوح کامل بدون اثرات تار شدگی را در اختیار کاربر قرار می دهد.از قابلیت هایی که موجب جلوگیری از تارشدن تصویر می شود می توان سیستم لرزشگیرتصویر،سیستم تشخیص حرکت،سیستم تعیین ISO به صورت اتوماتیک را نام برد.

با در کنار هم قرار گرفتن سنسور 10 مکاپیکسلی با پردازشگر پر قدرت DIGIC 4 تمام جزییات کادر تصویر با بهترین کیفیت رنگ ثبت می شود.پردازشگر DIGIC 4 قادر است تا در شرایطی که نور محیط برای عکاسی نا مساعد است با بهره گیری از تکنولوژی i-contrast بهترین نتیجه را از عکاسی در اختیار کاربر قرار دهد.

برای آسان تر شدن عکاسی ،PowerShot SX120 به دو سیستم عکاسی تمام اتوماتیک هوشمند و تکنولوژی تشخیص صحنه مجهز شده است که قادر است تا بصورت خودکار با توجه به شرایط نور محیط یکی از 18 حالت صحنه که قبلا برای دوربین تعریف شده است را انتخاب کرده و بر این اساس مناسب ترین تنظیمات برای دوربین اعمال شود و بدین ترتیب کاربر بتواند براحتی تنها تمرکز خود را برای گرفتن عکس منعطف کند و دغدغه چگونگی تعیین تنظیمات دوربین را نداشته باشد.

سیستم تشخیص چهره این دوربین قادر است تا 35 چهره در تصویر را تشخیص داده و مناسب ترین نورسنجی و فوکوس را برای آنها تعیین کند.

تمامی فناوری های تعبیه شده در این دوربین از قبیل Face Detection AF/AE/FE، اصلاح قرمزی چشم، Self-Timer، کمک کرده اند تا با کیفیت ترین تصاویر در اختیار کاربر قرار .

[SIZE=+0]مشخصات کلی
مدل
sx120
حداکثر اندازه عکس
2736×3648
قابلیت فیلم برداری
دارد x *640480 @ 30 fps, 320 x 240 @ 30 fps, 160 x 120 @ 15 fps
ضبط با فاصله زمانی
ندارد
سطوح تنظیم کیفیت
Super-Fine, Fine, Normal
[SIZE=+0]حسگر

***** رنگی
RGB
پیکسل‌های موثر
10
کل پیکسل‌ها
10.1
سازنده
-
اندازه حسگر
4.31*5.75 میلیمتر
[SIZE=+0]لنز[/SIZE]
بزرگنمائی اپتیکال
10 برابر
بزرگنمائی دیجیتال
4 برابر
حداقل فاصله کانونی
36 میلیمتر
حداکثر فاصله کانونی
360 میلیمتر
میزان دیافراگم
F2.8 - F4.3
لرزشگیر
بله اپتیکال
اتصال لنز
-
دهانه نصب لنز
-
[SIZE=+0]فوکوس[/SIZE]
فوکوس اتوماتیک
TTL
فوکوس دستی
دارد
حداقل فاصله فوکوس
1 سانتیمتر
محدوده فوکوس معمولی
-
[SIZE=+0]فلاش[/SIZE]
فلاش روی بدنه
دارد-POP UP
وضعیت‌های فلاش
اتوماتیک،روشن،خاموش،قرمزی چشم،سرعت پایین
قابلیت نصب فلاش خارجی

[SIZE=+0]نور[/SIZE]
حداقل سرعت شاتر
15 ثانیه
حداکثر سرعت شاتر
1/2500 ثانیه
نورسنجی
ارزیابی ، میانگین مرکزگرا ، نقطه ای
[SIZE=+0]تنظیمات[/SIZE]
تقدم دیافراگم
دارد
تقدم شاتر
دارد
تنظیم تراز سفیدی
5 حالت+حالت دستی
تنظیم حساسیت
Auto, 80 ,100, 200, 400, 800, 1600
[SIZE=+0]نمایشگر و منظره یاب[/SIZE]
اندازه مانیتور
3 اینچ
تعداد پیکسل‌ها
230000 پیکسل
منظره یاب
None
رزولوشن مانیتور
-
مشاهده مستقیم
ندارد
[SIZE=+0]امکانات[/SIZE]
کارت‌های پشتیبانی شده
SD, SDHC, MMC, MMCplus , HCMMCplus
نوع باطری
AA (2) batteries (NiMH recommended)
نوع شارژر
ندارد
اتصال HDMI
ندارد
کابل‌های همراه
AV/USB
[SIZE=+0]مشخصات فیزیکی[/SIZE]
جنس بدنه
-
وزن
285 گرم
[/SIZE]​
[/SIZE]

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دست شما درد نکنه....بعد از یک هفته یه نفر به این تاپیک سر نزد....دوربین رو خریدم....دوربینه خوبیه تا حالا راضی هستم

• Like
واکنش ها: raha

Vahid_ENG08

عضو جدید
دوستان ميشه در مورد canon 450d توضيح بديد؟
و اينكه پيشنهاد مي كنيد يا نه؟

gizmo

عضو جدید
sp590 olympus
دوربين ديجيتال Olympus، مدل SP-590، از پاييز سال 2008، جايگزين مدل SP-565UZ شده است که طرح جديد و به روز شده ي مدل قبلي در ابعاد 110*89*98 ميلي متر است. اين دوربين 12 مگاپيکسلي، مجهز به چشمي (منظره ياب) الکترونيک و لرزش گير تصوير مکانيکي است. ميزان حافظه ي داخلي آن، هنوز تعيين نشده و کارت حافظه ي آن، از نوع xD مي باشد.

gizmo

عضو جدید
و این هم دوربین خودم
SX20 IS

لنز:28-560 ميليمتر
زوم اپتیکال:20

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..
من 3 سال پیش یه دوربین canon A630 خریدم..
تا الان حدود 3600 تا عکس باهاش گرفتم ولی کیفیتش خیلی اومده پایین...دیگه جواب کارمو نمیده..
می خوام بدونم طبیعیه یا بلایی سرش اومده؟؟!!:question:

kont

عضو جدید
سلام من خودم دوربین canon 500d دارم ازش خیلی راضیم چون هم کیفیت بالایی داره هم برای یک معمار دوربین خوبیه فقط یک خورده قیمتش بالاست اما ارزش خرید داره البته بگم برای کارکردن با این دوربین یک دوره باید ببینی تا بتونی خوب باهاش عکاسی کنی در ضمن برای استفاده بهتر از دوربین یک لنز مثل tele 18-200 لنز و یک لنز wide هم نیازه تا هر عکسی را که بخوای بگیری اما میگم تنها مشکلی این دوربین داره قیمتشه و قیمت لنز ها هم بالاست قیمت دوربین الان 8000000 ریال مشخصاتشم برات پایین گذاشتم اگه یک دوربین قیمت مناسب نیمه حرفه ای هم بخوای همون canon sx1 is عالییه موفق باشی

دوربین کانن 500 دی / Canon EOS-500D
Brand Canon کانن مدل EOS فرمت SLR توضيحات ­­ شرکت کانن در مارس 2009 دوربین حرفه ای جدیدی را به بازار دوربین های SLR معرفی کرده است که مهمترین وجه تمایز آن نسبت به دوربین های SLR پیشین تجهیز این دوربین به سنسور 15.1 مگاپیکسلی می باشد و با توجه به این مشخصه می توان تصاویری با جزئیات کامل و بهترین کیفیت ثبت کرد. همچنین در محیط های کم نور می توان ISO را از 3200 تا 12800 افزایش داد و به این ترتیب در کم نورترین شرایط نیز با توجه به تجهیز این دوربین به پردازشگر DIGIC 4، تصاویر با کمترین نویز ثبت خواهد شد که البته این حالت به هنگام عکاسی بدون استفاده از فلاش بسیار مناسب خواهد بود. باقابلیت فیلمبرداری Canon EOS 500D شما می توانید در صورت تمایل حالت عکاسی را به وضعیت فیلمبرداری تغییر داده و لحظات خاطره انگیز زندگی خود را با تمام جزئیات در فرمت تمام HD ضبط نمایید و از طریق اتصال HDMI می توانید فیلم های ضبط شده را در تلویزیون های HD مشاهده کنید.همچنین به منظور فیلمبرداری با مدت زمان بیشتر این امکان به کاربر داده شده است تا در فرمت VGA نیز فیلمبرداری کند. دیگر مشخصات Canon EOS 500D : شما می توانید از طریق نمایشگر 3.0 اینچی LCD این دوربین که دارای رزولوشن بالایی می باشد تصاویر ثبت شده و فیلم های گرفته شده را بازنگری کنید و همچنین با استفاده از قابلیت Live View در لحظه تصویر چشم انداز را در LCD مشاهده کنید.
این دوربین در ایالات متحده با نام Digital Rebel T1i و در ژاپن با نام Kiss X3 عرضه شده و همگی از نظر مشخصات یکسان می باشند .

اعلام شده در 2009 Apr 04 حسگر نوع حسگر CMOS پیکسل‌های موثر 15.1 کل پیکسل‌ها 15.5 نسبت عکس 3 به 2 سازنده کانن اندازه 14.9‍22.3 میلیمتر تراکم پیکسل در حسگر 4.5 MP/cm² حداکثر اندازه عکس 3168×4752 حداقل اندازه عکس 3456x 2304, 2353 x 1568 لنز بزرگنمائی دیجیتال با توجه به نوع لنز حداقل فاصله کانونی با توجه به نوع لنز حداکثر فاصله کانونی با توجه به نوع لنز میزان دیافراگم با توجه به نوع لنز لرزشگیر با توجه به نوع لنز ضریب فاصله کانونی 1.6 اتصال لنز EF , EF-S فوکوس فوکوس اتوماتیک بله فوکوس دستی بله حداقل فاصله فوکوس با توجه به نوع لنز محدوده فوکوس معمولی با توجه به نوع لنز فلاش فلاش روی بدنه بله عدد راهنمای فلاش 13 وضعیت‌های فلاش اتوماتیک ، روشن ، کاهش قرمزی چشم ، خاموش قابلیت نصب فلاش خارجی بله، کفشک نور حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه حداکثر سرعت شاتر 1/4000 ثانیه جبران نوردهی از 2- تا 2+ در گامهای 1/3یا 1/2 نورسنجی 35 ناحیه ارزیابی، مرکز گرا، نقطه ای تنظیمات تقدم دیافراگم دارد تقدم شاتر دارد تنظیم تراز سفیدی 6 حالت به اضافه حالت دستی تنظیم حساسیت اتوماتیک 100, 200, 400, 800, ,12800,6400,3200,1600 نمایشگر و منظره یاب اندازه مانیتور 3 اینچ منظره یاب اپتیکال با پوشش 95درصد و بزرگنمایی 0.87 رزولوشن مانیتور 920,000 مشاهده مستقیم بله ذخیره سازی کارت‌های پشتیبانی شده SD/SDHC حافظه داخلی/همراه - ضبط غیر فشرده RAW سطوح تنظیم کیفیت Fine, Normal امکانات رزولوشن فیلم برداری 1920 x 1080 (1080P, 16:9) @ 20 fps, 1280 x 720 (720P, 16:9) @ 30 fps, 640 x 480 (4:3) @ 30 fps ضبط با فاصله زمانی بله ، توسط کامپیوتر تشخیص جهت دوربین بله عکسبرداری پیاپی 3.4 فریم در ثانیه ، 170 عکس JPEG کنترل از راه دور بله ، کانکتور E3 و قابلیت مادون قرمز تایمر اتوماتیک 10 ثانیه اتصال USB USB 2.0 اتصال HDMI بله اتصال بی سیم - ضد نفوذ - سایر قابلیت ضبط با فاصله زمانی از طریق کامپیوتر و کابل USB وسایل همراه باطری لیتیوم - یون و شارژر شارژر دارد مشخصات فیزیکی ابعاد 62×98×129 میلیمتر وزن 520 گرم

آخرین ویرایش:

friend

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان معمار..............
از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم خیلی هم برام آموزنده و جالب و مفید بود و از همه نظر دارای کیفیت بالایی بود این تابیک
من می خوام یه دوربین خوبی بخرم که برای تمام دوران تحصیلم کافی و خوب باشه و هی اون رو عوض نکنم
البته من ترم 2 هستم یه دوربینی می خوام که حداقل طی 4 سال برای رشتم کار کنه و از همه لحاظ دارای کیفیت لازم برای یک معمار را داشته باشه
قیمت اون برام زیاد مهم نیست ولی حدود قیمت: 500 تومان باشه خوبه!!!!!!!!!
من می خوام دوربین canon poweshot Sx1 بخرم !!!!!!!!!!!
دوس دارم نظر شما معماران رو بدونم و برام خیلی حائز اهمیته نظرتون........
لطفا" نظرتونو بگید خوشحال میشم........
:gol::gol::gol:

Elnaz11

عضو جدید
من دوربين امcanon sx 20هستش زومش 20 و12.1 megapixel
من كه خيلي ازش راضيم
قيمتش فك كنم دور بر 500 تومن باشه!

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این دوربین خوبه؟
Nikon D3000 10.2MP Digital SLR Camera with 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR Nikkor Zoom Lens

architectinium

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

سلام بر دوستان عزیز
احتمالا این سایتی که معرفی میکنم رو اکثر شما علاقمندان به عکاسی و کلا لوازم دیجیتالی میشناسید ولی برای اوندسته از دوستانی که تا حالا به این سایت مراجعه نکردند خیلی مفید میتونه باشه.
میتونید هر گونه اطلاعات در مورد انواع دوربینهای عکاسی با هر برند و قیمتی رو توش پیدا کنید و با هم مقایسشون کنید.(کلا خیلی سایت جامعیه و هرچی بخواهید توش پیدا میشه.;))
موفق باشید.:gol:

http://www.digikala.com

anom

عضو جدید
سلام
من يه سؤالي دارم ، شايد يه كم خنده دار باشه!!!!
فاصله ي كانوني هر چقدر بيشتر باشه بهتره؟؟؟؟؟
يعني اگه 30.5mm- 436mm باشه بهتره يا28mm-560mm
در كل ميخوام نظرتونو در مورد fuji s200 بدونم ;)

omid-1900

عضو جدید
معرفی دوربین canon 1000D

معرفی دوربین canon 1000D

سلام
این دوربین منه که ازش کاملا راضی ام....

شرکت کانن دوربین جدید و حرفه ای دیگری را در سال 2008 به بازار عرضه کرده است که EOS 1000D نام دارد و دارای CMOS با رزلوشن 10 مگاپیکسل ، نمایشگر LCD 2.5 اینچ با پیکسل 230000 و پردازشگر تصویر DIGIC III میباشد . این دوربین در آمریکا با نام Rebel XD شناخته شده است و بسیاری از ویژگی های دوربین مدل بالاتراز خودرا دارا میباشد که نسبت به آن ارزانتر و سبکتر است . از ویژگی هایی که میتوان برای 1000D نام برد عبارتند از : سیستم اتو فوکوس 7 نقطه ای ، عکس برداری پیاپی در 3 فریم در ثانیه وتکنولوژی Live View . دوربین کانن 10000D، قابلیت تعویض لنز دارد و لنز EF-S 55-18 میلی متری کانن را ساپورت میکند که این لنزدارای لرزشگیر تصویر4 نقطه ای میباشد و با عملکرد عالی در نور کم می تواند عکسی با کیفیت را به کاربر ارائه دهد . برای عکس برداری در شرایطی که استفاده از منظره یاب غیره ممکن میباشد و یا در جایی که از سه پایه استفاده شده ، کاربر می تواند سیستم Live View را در این شرایط روشن کند . در Live View هر دو حالت اتو فوکوس را می توان مورد استفاده قرار داد ( Live AF/Quick AF ) . این دوربین مموری کارت های SD/SDHC را ساپورت می کند وسازگار با باتری لیتیومی قابل شارژ LP-E5 و یا آداپتور انتخابی AC میباشد . وزن آن با باتری 500 گرم می شود .

ویژگی های دوربین Canon 1000D :
• CMOS با رزلوشن 10 مگاپیکسل
• نمایشگر LCD 2.5 اینچ با پیکسل 230000 و سیستم Live View
• پردازشگر تصویر DIGIC III
• لنز کیت 55 – 18 میلی متری ( ساپورت لنز های کاننEF /EF-S وسری EX )
• 12 حالت عکس برداری و 8 حالت تنظیم وایت بالانس
• اتو فوکوس 7 نقطه ای
• عکس برداری پیاپی حداکثر 3 فریم در ثانیه
• ساپورت مموری کارت های SD / SDHC
• بدنه بسیار سبک و جمع و جور
• سیستم پاک کننده هوشمند EOS
• تنظیم حساسیت ایزو از 100 تا 1600
• سرعت شاتر از 30 تا 4000/1 ثانیه
• باتری لیتیومی قابل شارژ LP-E5 و آداپتور انتخابی AC
• وزن آن با باتری 500 گرم

لوتوس

عضو جدید
salam.chera shoma mesl ame mardom faghat mark sony canon nikon mishnasid.darsurati k ina bein berandaye 4-8
dorbinaye khub hastan.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام canon powershot g11 بخرم. کسی از این دوربین داره؟
قیمت فعلیش چقدره؟

معمارباشی

عضو جدید
salam.chera shoma mesl ame mardom faghat mark sony canon nikon mishnasid.darsurati k ina bein berandaye 4-8
dorbinaye khub hastan.
کنون بین برند 4-8 ه؟؟؟؟ اونوقت می شه بپرسم برندهای 1-3 کدوماست ؟؟؟ خوب شما که می دونین بهتر نیست به جای ایراد گرفتن خودتون اونا رو معرفی می کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چیز دیگه رو هم توجه داشته باش !!! این جا ایرانه !!! اونقدرها هم دستت یاز نیست برای انتخاب ... !!! باید کالایی رو انتخاب کنی که هم کیفیت هم قیمت معقول !!! و هم گارانتی !!! معتبر داشته باشه ...

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها من میخوام canon powershot g11 بخرم. کسی از این دوربین داره؟
قیمت فعلیش چقدره؟

525,000 - 533,000 تومان باید باشه (با استناد به سایت دی جی کالا)

البته به نظرم اگه برایرشته ی معماری می خواهی انتخاب های بهتری هم می تونی داشته باشی
یه نگاهی هم به لینک های زیر بنداز فکر کنم از نظر کیفیت و بزرگنمایی و قیمت و ... از جی 11 بهتر باشن ... توجه داشته باش که جی 11 بیشتریه دوربین خانگیه خوبه و زومش برای ما که رشتمون معماریه کمی زیادی پایینه !

Canon PowerShot SX20 IS
Fujifilm FinePix HS10
Canon PowerShot SX1 IS
Olympus SP-800 UZ
Olympus SP-590 Ultra Zoom

آخرین ویرایش:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
525,000 - 533,000 تومان باید باشه (با استناد به سایت دی جی کالا)

البته به نظرم اگه برایرشته ی معماری می خواهی انتخاب های بهتری هم می تونی داشته باشی
یه نگاهی هم به لینک های زیر بنداز فکر کنم از نظر کیفیت و بزرگنمایی و قیمت و ... از جی 11 بهتر باشن ... توجه داشته باش که جی 11 بیشتریه دوربین خانگیه خوبه و زومش برای ما که رشتمون معماریه کمی زیادی پایینه !

Canon PowerShot SX20 IS
Fujifilm FinePix HS10
Canon PowerShot SX1 IS
Olympus SP-800 UZ
Olympus SP-590 Ultra Zoom

زوم مهمه؟ چرا؟ من الان یه a620 کانن هم دارم ولی هیچ وقت زومش منو اذیت نکرده. مشکلش اینه که لرزشگیر دست نداره، برد فلاشش کمه، کفشک اتصال فلاش هم نداره، ایزوش تا 400، تو نور کم هم نویزش خیلی زیاده. ولی g11 اینجوری نیست.
چیزی که باعث شد من g11 رو مثلا به sx20 is ترجیح بدم امکان تنظیم دستیه ایزو و فلاشه و اینکه باتری لیتیومی می خوره که باعث میشه سبکتر باشه و البته شارژر هم همراهش هست. در ضمن اگه به جای دکمه دکلانشو sx20 is نگاه کنی میبینی عکس گرفتن چقدر باهاش سخته! در واقع اصلا خوش دست نیست.

بهر حال دیگه کار از کار گذشته چون من امروز صبح رفتم با گارانتی کارت طلایی نور نگار 545.000 تومان خریدم. جالب اینکه تا دیشب سایت دی جی کالا قیمت این دوربین رو نداشت! حالا همچین که من رفتم گرفتم قیمت زد اونم 10-15 تومان ارزونتر!:w06:

• Like
واکنش ها: raha

saeid_skz

عضو جدید
سلام اگه کسی میخاد برا دوربین خرج کنه یا خوبشو بخره یا نخره بهتره .

من خودم کانن مدل sx 210 is خریدم که زوم و پیکسلش 14 هستن یعنی 1 عکس ازت میگیره بهتر از خودت .

قیمتشم 380000 هزار تومان بود الانشو نمیدونم .
من 1 ماه پیش گرفتم .

kont

عضو جدید
سلام
اگه یک دوربین خوب می خوای اینم دوربین جدید canon PowerShot SX30 IS

Exif Print
استانداردی كه ارتباط بین دوربینهای دیجیتال و چاپگرها را ارتقا می‌بخشد.با اتصال دوربین به چاپگری كه دارای این دوربین به چاپگری كه دارای این سیستم باشد اطلاعات هرتصویر به بهترین نحوه از دوربین به چاپگر متصل می‌گردد ودرنتیجه عكسها دارای بیشترین برابری درباز تولید رنگهای طبیعی را خواهند داشت.
ISO 1600
حساسيت ISO 1600 براي عكسبرداري در محيطهاي كم نور و داخلي بدون استفاده از فلاش به كار برده مي شود و مانع از تار شدن تصاوير گرفته شده در اثر لرزش دست و يا سوژه هاي متحرك مي گردد.
PictBridge
كانن یكی از اولین كارخانه‌های سازنده محصولات بصری می‌باشد كه در اكثر محصولات خود از این استاندارد جهانی استفاده می كند.این سیستم به‌شما اجازه می‌دهد تا عكسهایی با كیفیت بسیارعالی (بدون افت كیفیت) را با اتصال دوربین دیجیتال مجهز خود به پرینتر سازگار به‌این سیستم چاپ نمایید. این عمل بدون محدود بودن به كارخانه سازنده دوربین و پرینتر و فقط بوسیله برخوردار بودن ازاین سیستم جدید جهانی مقدور می‌باشد.این عمل فقط ازطریق اتصال كابلUSB مقدور می‌باشد وشما باید تصویر موردنظر رادر صفحه نمایشگر دوربین خود انتخاب كنید.
UA Lens
سطوح كروی اجزای لنز موجب خطاهای وضوح ‌یابی به نام انحراف می‌شوند، مگر اینكه این خطاها با اجزای اسفریكال اصلاح شوند.اما به نظر می آید كه روی عكس هاله‌ای از مه پوشیده شده است. اگرچه شاخص نسبتا پایین شكست نور (ability to bend light) در شیشه كه در تولید عدسی‌های اسفریكال استفاده می‌شود دارای یك حد تئوری در حداقل سایز لنز است. پاسخ كانن به‌ این مشكل استفاده از عدسی‌های اسفریكال با شاخص بسیار بالای شكست نور است.
Motion Detection Technology
تكنولوژي تشخيص سوژه متحرك (Motion Detection Technology)‌ با تنظيم هوشمندانه حساسيت ISO از تار شدن تصاوير جلوگيري مي كند.
تکنولوژی Blink Detection
تشخیص چشم بسته در عکس ویژگی اصلی این تکنولوژی است، به این ترتیب که پس از گرفتن عکس دوربین به شما هشدار میدهد که هنگام عکسبرداری چشمهای سوژه پلک زده و بهتر است عکس دیگری بگیرید.
پردازشگر DIGIC 4

اتوماتیک هوشمند جهت تصویر برداری
سیستمی برای تشخیص چهره و تجزیه و تحلیل ، روشنایی ، رنگ ، فاصله و حرکت جهت انتخاب بهترین حالت تصویر برداری (از 31 حالت ) برای صحنه دلخواه شما
شاتر هوشمند
این سیستم این امکان را به شما میدهد که اگر دوربین در حالت عکسبرداری با تآخیر زمان (selftimer ) باشد میتواند در سه حالت (از اشخاصی که لبخند بزنند ، پلک بزنند و یا شخصی که به کادر اضافه شود) به صورت اتوماتیک عکس بگیرد
اصلاح کنتراست تصویر
سیستمی جهت تصحیح اتوماتیک تیرگی سوژه در برابر زمینه های روشن
عکسبرداری در نور کم
سیستمی برای عکسبرداری بدون فلاش در محیطهای کم نور برای کاهش اثر لرزش دست در سوژه های متحرک
لرزشگیر اپتیکال تصویر
لرزشگیر اپتیکال تصویر
مینیاتور افکت
افکت مینیاتور در حالت فیلمبرداری
HD MOVE
امکان فیلمبرداری HD با کیفیت( 1280x720) همراه با ضبط صدا به صورت استریو

tabtitle 0
توضیحات
لوازم جانبی سازگار

tab content 0

سنسور:2.3/1 اينچ اندازه CCD با رزولوشن 1/14 مگاپيكسلپردازشگر:پردازشگر DIGIC 4 همراه با تكنولوژي i-Contrast جهت تصحيح اتوماتيك تيرگي سوژه در برابر زمينه هاي روشن کارت حافظه:SD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HCMMCplusمشخصات لنز:- لنز زوم 35 برابر با فاصله كانوني 840-24ميليمتر
( تركيب با ديجيتال 140برابر ) ، مجهز به لرزشگير اپتيكال تصوير از نوع دینامیک جهت از بین بردن لرزش دست در حین تصویربرداری در حالت تله زوم
- استفاده از عدسی UD و Hi-UD در ساختار لنز برای کاهش عدم انطباق کانون رنگی
- حداقل فاصله عکسبرداری در حالت Super Macro صفر سانتیمتروضوح یابی:- قابليت وضوح يابي Servo AF / AE براي كمك به وضوح يابي و نوردهی سريعتر و دقیقتر و وضوح بيشتر برای سوژه های متحرکحساسیت ISO:- امکان تنظیم دستي و اتوماتيك ISO در محدوده حساسيتهاي 80 الی 1600 ISO
حساسيت ISO 1600 براي عكسبرداري بدون فلاش در محيطهاي كم نور براي كاهش اثر لرزش دست در سوژه هاي متحركتراز سفیدی:- 8 حالت تنظيم وايت بالانس
( اتوماتيك، نور روز، هواي ابري، تنگستن، فلورسنت، فلورسنت قوي، فلاش و حالت تنظيمات شخصي)صفحه نمایش:- نمايشگر LCD به اندازه 7/2 اينچ از نوع PureColor II VA با رزولوشن 230،000 پيكسل با قابلیت چرخش در جهات مختلف فلاش:- تنظيم فلاش به صورت اتوماتيك و دستي با قابليت جبران نوردهي
- دامنه قدرت فلاش تا 8/5 متر
- داراي كفشك اتصال فلاش خارجي براي نصب فلاشهاي كانن سري EX وضعیت عکس برداری:- مجهز به وضعيتهای متعدد عكسبرداري (28 حالت)، همراه با گزينه My Colors
(برای ويرايش رنگها) انواع فایل:- امكان ضبط همزمان تصاوير در دو فرمت RAW و JPEG کیفیت ضبط فیلم:- امكان فيلمبرداري با رزولوشن بالا ( 30 فریم بر ثانیه ، HD ) همراه با ضبط صدا به صورت استریو

مدت زمان ضبط فیلم :
- با کیفیت (720× 1280) HD : به مدت 30 دقیقه بر روی کارت حافظه 4 گیگابایت
- با کیفیت (480× 640) L : به مدت 1 ساعت بر روی کارت حافظه 4 گیگابایت
- با کیفیت (240× 320) M : به مدت 1 ساعت بر روی کارت حافظه 4 گیگابایت اتصالات:- مجهز به خروجی HDMI برای نمایش عکسها در تلویزیونهای HDامکانات:- مجهز به کادر کمکی زوم برای ردیابی و قرار دادن سوژه (افراد) در کادر از فاصله دور در حالت تله زوم
- سيستم تشخیص مناسب ترين حالت فیلمبرداری بر اساس موقعيت صحنه و انتخاب یکی از 21 حالت به صورت اتوماتيك
- مجهز به سيستم هوشمند تشخيص صورت اشخاص ثابت و متحرك براي وضوح يابي بهتر و انتخاب ISO مناسب برای جلوگيري از لرزش تصاوير
- سيستم تشخیص مناسب ترين حالت عكسبرداري بر اساس موقعيت صحنه و انتخاب یکی از 28 حالت به صورت اتوماتيك
- مجهز به سيستم تصحيح قرمزي چشم هنگام عكسبرداري و زمان نمایش مجدد تصاویر
- امکان ضبط تصاویر به صورت مینیاتوری در فیلمبرداری
- دارای منوی فارسی باتری:باتری لیتیوم - یون NB-7Lبدنه:- ابعاد : 9/122 × 4/92 × 7/107میلیمتر
- وزن (همراه باتری و کارت حافظه): 601 گرم

قیمتش 5450000 تومان
البته دوربین G11 هم دوربینه خوبیه انتخاب با خودته .

rezaalex

عضو جدید
معرفی دوربین

معرفی دوربین

با سلام من دوربین hx1سونی دارم خیلی هم دوسش دارم :redface:9 مگاپیکسل و
زوم اپتیکال 20x وصفحه نمایش 3اینچی واقعا کار رابندازه مخصوصا توعکاسی از بناهای معماری;)بعضی وقتا بعنوان اسکنر ازش استفاده میکنم.:cool:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متخصص کسی اینجا هست بگه کدوم بیشتر برای عکاسی بهتره از نظر مشخصات سنسور میگم .. خواهشا به مارکها کاری نداشته باشید ... اگه میتونید مورد اول دوم و چهارم و پنجم رو تخصصی توضیح بدید که چی هستند

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
در همه موارد دوربین سامسونگ برتری داره...
اولی نوع سنسور هست که با توجه به برتری BSI بر FSI در جمع آوری نور و ارتفاع سقف نور موضوع مشخصه
مورد دوم اندازه سنسور جمع آوری نور هست که بازم سامسونگ با توجه به بزرگتر بودن سنسور برتره...این تشخیصش واسه همه ساده است..کافیه به انداره لنزتون در پشت دوربین نگاه کنید..هرچی بزرگتر باشه نوری که جذب میکنه مقداری بیشتریه
مورد چهارم عدد دیافراگم هست که در این مورد هم با توجه به عدد 2.4 باز و 8 متوسط بسته برتری با سامسونگ هست که میتونه در شرایط پرنور هم عکاسی کرد
مورد پنجم هم فاصله کانونی لنز هست که با توجه به کمینه و بیشینه فاصله نسبت به تک رقمی بودن در نوکیا بازم سامسونگ برتری داره

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در همه موارد دوربین سامسونگ برتری داره...
اولی نوع سنسور هست که با توجه به برتری BSI بر FSI در جمع آوری نور و ارتفاع سقف نور موضوع مشخصه
مورد دوم اندازه سنسور جمع آوری نور هست که بازم سامسونگ با توجه به بزرگتر بودن سنسور برتره...این تشخیصش واسه همه ساده است..کافیه به انداره لنزتون در پشت دوربین نگاه کنید..هرچی بزرگتر باشه نوری که جذب میکنه مقداری بیشتریه
مورد چهارم عدد دیافراگم هست که در این مورد هم با توجه به عدد 2.4 باز و 8 متوسط بسته برتری با سامسونگ هست که میتونه در شرایط پرنور هم عکاسی کرد
مورد پنجم هم فاصله کانونی لنز هست که با توجه به کمینه و بیشینه فاصله نسبت به تک رقمی بودن در نوکیا بازم سامسونگ برتری داره

حالا به نظر شما این دوربین سامسونگه که البته ناگفته نماند سیستم عامل جدید آندروید 4.1 داره و همچنین سیم کارت هم میخوره برای پیام دادن و تماس تصویری و ... 1.610 تومن می ارزه ؟ با این پول بخوایم دوربین بخریم تو هرمارکی چی میشه خرید که دوربین حرفه ای هم باشه .. ؟

این همون سامسونگه هستش

پیوست ها

• samsung-galaxy-camera-hands-on.jpg
    samsung-galaxy-camera-hands-on.jpg
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
چندی است به موضوع انتخاب دوربین مناسب برای عکاسی در شرایط مختلف و از سوژه های متفاوت می پردازیم. در کنار معرفی تنظیمات مورد نیاز برای هر یک، چند مدل دوربین را هم به لیست مان اضافه می کنیم. البته همان گونه در هفته های گذشته دیده اید، داستان به همین ختم نمی شود و با اضافه کردن نکات آموزشی به انتهای راهنما، با چند نمونه عکس، برخی ریزه کاری های عکاسی در هر یک از شرایط مورد نظر را هم اضافه می کنیم.

به دنبال چه هستیم موقعیت قرارگیری تان هنگام فشردن دکمه شاتر، در عکاسی از معماری و بناها نقشی حیاتی دارد و مهمتر از دیگر شیوه های عکاسی است. شاید بتوان دلیل آن را اهمیت و حضور بسیار زیاد خطوط مستقیم در هر منظره دانست.

واید حداکثری
یک لنز واید می تواند به شما کمک کند تا مقدار بیشتری از هر منظره را درون قاب عکس تان بگنجانید. زاویه دید هر لنز با میلیمتر اندازه گیری می شود. و هرچه این مقدار کمتر باشد، زاویه بازتر بوده و بخش بیشتری از منظره در کادر جا می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره خصوصیات لنزهای واید و شیوه تاثیر آنها می توانید به راهنمای عکاسی منظره مراجعه کنید. اما به طور کلی، یک لنز ۲۴ میلیمتری ویژه دوربین های ۳۵ میلیمتری معمولا نتایج بسیار خوبی را به ارمغان می آورد.

برای یک عکس مطلوب، دوربین های عکاسی منظره معمولا امکان لنز واید را با قابلیت دیافراگم تنگ همراه می کنند. برای این تنظیم بهتر است از حالت عکاسی دستی یا حالت عکاسی تقدم دیافراگم بهره ببرید. و البته این تنها نیمی از داستان است. در عکاسی از چشم اندازهای شهری، سرعت شاتر هم همیشه نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

استفاده از زمان نوردهی طولانی تر برای نتایج واضح و شفاف
دوربینی با حالت عکاسی تقدم شاتر به شما اجازه می دهد تا به طور خاص برای هر فریم مدت زمان نوردهی لازم را تعیین کنید. عکاسی با زمان نوردهی طولانی، به شما امکان به تصویر کشیدن چراغانی های بسیار جذاب شبانه را می دهد و در روز می توانید عابران پیاده مزاحم را در کادر حذف نموده یا تا حد ممکن تارشان کنید.

استفاده همزمان از دیافراگم تنگ و زمان نوردهی طولانی همراه با استفاده از کمترین میزان حساسیت (ISO) شما را قادر می سازد تا ساختمان های ثابت و بی حرکت را با بیشترین جزئیات ممکن در کادر عکس تان ثبت کنید و البته عابران پیاده هم تبدیل به ارواحی بی رنگ شده یا کاملا حذف خواهند شد. این گونه دیگر نیازی به سر و کله زدن با برنامه های ویرایش عکس همچون فوتوشاپ نیست تا افراد اضافی جلو عکس را حذف نمایید.

اگر تصمیم دارید چنین عکس هایی را ثبت کنید، بهتر است دنبال دوربینی باشید که چرخک انتخاب حالت عکاسی اختصاصی روی خود دارد، تا با راحتی بیشتری میان تنظیمات لازم جابجا شوید. در بسیاری از این دوربین ها حالات عکاسی چون تقدم دیافراگم، تقدم شاتر و تنظیمات دستی جایگاه ویژه خود را روی چرخک دارند.

برخی از مدل های مطلوب هم همه این حالات عکاسی را با یکدیگر ادغام کرده و گزینه PASM یا program/aperture/shutter/manual را به چرخک اضافه نموده اند. هنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید، می توانید از منوی باز شده روی صفحه، هر یک از چهار حالت مورد نظر را برگزیده و به عکاسی بپردازید.

اگر امکان دارد، هنگام خرید به جایگاه قرار گیری اسلات کارت حافظه و فاصله آن تا محل پیچ شدن سه پایه هم دقت کنید. در اغلب دوربین ها درب پوشاننده بخش باتری و کارت حافظه به محل بستن سه پایه بسیار نزدیک است و هنگام تعویض کارت حافظه لازم است که آن را از روی سه پایه باز کنید. هنگام عکاسی در شب یا محل های کم نور، این جابجایی ها می تواند کسالت بار و خسته کننده باشد.

لنزهای ویژه
اگر واقعا برای عکاسی از بناها و معماری کاملا جدی هستید، بهتر است یک دوربین DSLR با هزینه مناسب خریداری کرده و مقداری هم پول برای لنزهای دارای حرکت عمودی و افقی کنار بگذارید. اگرچه این لنزها از مدل های معمول بازار بسیار گران تر هستند، اما دارای بخش های متحرک لولا مانندی اند که به شما اجازه می دهد تقرب خطوط را در عکس اصلاح کنید.

و این همان مشکلی است که تقریبا در تمامی عکس های معماری بروز پیدا می کند. به گونه ای که بخش بالایی ساختمان جمع می شود و بخش پایینی که به کف خیابان و موقعیت شما نزدیکتر است، باز شده و گسترش می یابد.

این لنزها همچنین هنگام عکاسی از بالای ساختمان و نمای رو به پایین هم بسیار کاربردی خواهند بود. به خصوص اینکه بخشی از کادرتان فوکوس نباشد.

حالت عکاسی پانوراما
اگر به دنبال عکاسی از مناظر و معماری شهری هستنید و می خواهید بخش وسیعی از منظره را در کادرتان جای دهید؛ بهتر است یک دوربین کامپکت بخرید که به طور اختصاصی حالت عکاسی پانوراما هم داشته باشد. چنین امکانی به شما اجازه می دهد که طول یا عرض منظره را جارو کرده و تمام آن را در کنار یکدیگر درون یک عکس جای دهید.

امکانات بهینه دوربین ویژه عکاسی معماری و بناها:
- لنز واید
- دیافراگم با تنگ ترین دهانه ممکن
- امکان تنظیم دستی دیافراگم
- حالت عکاسی پانوراما
- لنزهای متحرک Tilt/shift برای عکاسان اختصاصی و ثروتمند مناظر شهری

دوربین های پیشنهادی:
Canon EOS 650D

Nikon D3200

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Fujifilm X-Pro1

نکات آموزشی:

به دنبال زوایای غیرمعمول باشید. همه می دانند که برج ایفل چه شکلی است، اما احتمالا تا کنون از این زاویه به آن نگاه نکرده اید. اگر به دنبال پول در آوردن از سرگرمی های تان باشد، چنین عکسی نه تنها قیمت بالاتری خواهد داشت، بلکه می تواند یک جایگزین عالی برای تصویر قدیمی و کاملا تکراری نمای جلوی این بنای فلزی سوراخ سوراخ باشد.

کمی به سر و وضع عکس های تان رسیده و آنها را پیرایش کنید. هنگامی که از این کلیسای ییلاقی عکس می گیرید، اگر درب را نیمه باز گذاشته و اجازه دهید دوچرخه همان جا به دیوار تکیه دهد، تصویر بسیار جالب تر به نظر می رسد. اگرچه این کار نوعی صحنه سازی و دور شدن از اصالت تصویر قلمداد می گردد، اما هر یک از این افزودنی ها کمک می کند تا بهتر بتوانید توقف گذر زمان در این مکان را به تصویر بکشید.

شهرها هنگامی در زیر آسمان تیره و تاریک عکاسی شوند، ممکن است گرفته و دلگیر به نظر برسند. اگر در یک روز ابری از مکانی تاریخی دیدن می کنید، سعی کنید که زمان اصلی عکاسی را شب هنگام در نظر بگیرید. آنگاه دوربین را روی سه پایه سوار کرده و با استفاده از حالت تقدم شاتر زمان نوردهی را افزایش دهید. این تصویر از دروازه Brandenburg برلین با زمان نوردهی ۱۰ ثانیه گرفته شده.

به دنبال بازتاب هایی باشید که داستانی را روایت می کنند. در اینجا عکاس به جای اینکه مستقیما از خود کلیسا در مادرید عکس بگیرد، انعکاس آن را در شیشه های یک دفتر تجاری مدرن برای ثبت انتخاب کرده است. و نتیجه کار یک کنتراست برجسته میان چهره های قدیم و جدید شهری است. و البته دو ساختمان مقابل یکدیگر را در یک عکس گنجانده است.

اگر کادر دوربین تان واقعا می تواند داستان گو باشد، از ثبت تصاویر انتزاعی نهراسید. این چهار پا در جایی قرار دارند که روزگاری محل یک برج نگهبانی در کنار دیوار برلین (جداکننده دو آلمان) بوده است. اگر چه برج دیده بانی مدت ها است بی مصرف مانده و از اینجا برداشته شده، اما مربع تشکیل شده در انتهای این پایه ها نشان می دهد که نگهبانان زمانی در کجا می ایستاده اند.

بهترین نمای معماری شناسانه ساختمان ها به ندرت از ارتفاع هم سطح چشم قابل مشاهده است. سعی کنید با بالا رفتن از برج های موجود یا سکوهای تلویزیونی، از سطحی بالاتر به مناظر شهری بنگرید. هنگام عکاسی از ساختمان های دالان مانند هم از سطحی پایین به عکاسی بپردازید. اگر از نزدیک زمین به عکاسی از نمای داخلی این کلیسا بپردازید، می توانید به ستون ها اجازه دهید که به سمت یکدیگر حرکت کنند و به شکل تاثیرگذارتری هیبت خود را به رخ بکشند.

منبع : http://narenji.ir/18665-buyers-guide-cameras-architecture

پیوست ها

• xarchitecture-01-narenji-20130706_0.jpg
    xarchitecture-01-narenji-20130706_0.jpg
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • xarchitecture-02-narenji-20130706_0.jpg
    xarchitecture-02-narenji-20130706_0.jpg
    27.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • xarchitecture-03-narenji-20130706_0.jpg
    xarchitecture-03-narenji-20130706_0.jpg
    16.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • xarchitecture-04-narenji-20130706_0.jpg