دوربینهای دوربین شخصی ، امکانات ، مزایا و معایب از دیدگاه شما

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از بین دوربین های سری eos canon کدومش بهتره؟ کدومش ارزون تره؟ کلا" قیمتش چه حدودیه؟
یه سوال دیگه...لنز واید رو خودشه یا اونو باید جدا خرید؟؟

adamnama

عضو جدید
دوستان از بین دوربین های سری eos canon کدومش بهتره؟ کدومش ارزون تره؟ کلا" قیمتش چه حدودیه؟
یه سوال دیگه...لنز واید رو خودشه یا اونو باید جدا خرید؟؟

اولا eos canon یکی دوتا نیست. دوما شما رنج قیمت رو بگید من تا جایی که بتونم راهنمایی کنم. سوما معمولا دوربین های SLR توی چند مدل کیت مختلف عرضه می شن از واید زیاد تا نرمال و تقریبا آخریهاش تله مثلا 135 هستش.
من پیشنهادم با توجه به اینکه قیمت کانون 40D داره افت می کنه حتما برید بخرید. یا اگه دوست ندارید و قیمتش می خواید پایین تر باشه می تونید 450 یا 1000 کانون رو داشته باشید.
اگه بازم راهنمایی خواستید... بگید تا جایی که امکان داشته باشه کمک کنم :smile:

adamnama

عضو جدید
بچه ها پیکسل مهمتر یا بزرگنمایی البته در معماری
ببین تقریبا توی این قضایا یعنی رزولیشن و پیکسل و بزرگنمایی زیاد مهم نیست یعنی در کل اینقدر که فکر می کنی مهم نیست. چون کاری که ما دانشجوها با عکس می کنیم بیشتر برای ثبت اونه نه بیشتر. ولی اگر بخوای مثلا نمایشگاه بزنی بدون شک اگه 10پیکسل باشه کافیه(کاملا برات عالیه).
بیشتر از هر چیز توی معماری کادر بندی و ترکیب عکس مهمه/
در ضمن به لنز ها هم توجه داشته باشید ابته توی دوربین های ای ال آر.
یه چیز دیگه که یادم رفت بگم، در مورد لنر اینه که، معمارها بیشتر از لنز واید استفاده می کنند که این قضیه خیلی مهمه:redface:

behnaz 10

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین تقریبا توی این قضایا یعنی رزولیشن و پیکسل و بزرگنمایی زیاد مهم نیست یعنی در کل اینقدر که فکر می کنی مهم نیست. چون کاری که ما دانشجوها با عکس می کنیم بیشتر برای ثبت اونه نه بیشتر. ولی اگر بخوای مثلا نمایشگاه بزنی بدون شک اگه 10پیکسل باشه کافیه(کاملا برات عالیه).
بیشتر از هر چیز توی معماری کادر بندی و ترکیب عکس مهمه/
یه چیز دیگه که یادم رفت بگم، در مورد لنر اینه که، معمارها بیشتر از لنز واید استفاده می کنند که این قضیه خیلی مهمه:redface:

خیلی از راهنمایی تون ممنونم:gol::gol::)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیز دیگه که یادم رفت بگم، در مورد لنر اینه که، معمارها بیشتر از لنز واید استفاده می کنند که این قضیه خیلی مهمه

ALR یا SLR ؟؟؟؟؟؟؟

وطن دوست

عضو جدید
سلام

مشخصات دوربین و تجهیزات من به قرار زیر است :

بدنه دوربین SLR BODY : Nikon D40

لنزها

f 4.5-5.6 28-200 sigma
f2 150mm nikkor
f3.5-5.6 18-55 nikkor

tripod normal

filters :
plarize @55mm
skylight@52mm
uv@58,55mm
star@55mm
ND4@55mm
extention tube

and 3 1GB memory +(1) 2 GB
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
البته در مورد عکاسی معماری که دوستمون فرمودن مهمتر از لنزهای واید مثل 10-20 یا 12-24 لنزهای Tilt Shift مهم هستند. که خاصیت اصلاح پرسپکتیو را دارند. و صد البته بسیار گران قیمتند اما برای یک عکاسی معماری (بصورت حرفه ای ) جزء لنزهایی است که از نان شب هم واجب ترند.

با این حرکات میتوان پرسپکتیو را اصلاح کرد. به طوری که اگر شما از یک ساختمان بلند عکاسی کنید خطوط ساختمان با خطوط سنسور و یا فیلم شما یکسان خواهد بود و خطوط ساختمان موازی خواهند بود در صورتی که هنگام استفاده از لنز‌های واید معمولی انتهای خطوط به هم نزدیک شده و یا ظاهرا به هم می‌رسند

و به یاد داشته باشید که دوربینهایی با رزولوشن بالا همیشه امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهند.
چگونه؟
عرض خواهم کرد :
وقتی شما با یک دوربین فول فریم مثل Canon 5d یا Canon 5d MKII که 24 میلیون پیکسل موثر دارد عکاسی می کنید میتوانید براحتی قسمتی از کادر خود را برش بزنید و بقیه را دور بریزید.
گاهی شما از جایی عکاسی می کنید و چند وقت بعد به نمونه پنجره یا درب ورودی احتیاج پیدا می کنید و می خواهید آن قسمت را که مثلا 1/8 عکس شماست برش بزنید و بعد از چاپ برای طراحی به نقشه کش خود بدهید (به شخصه زیاد برایم پیش آمده) حال اگر دوربینی با رزولوشن بالا و کیفیت مناسب مثل دوربین های فول فریم داشته باشید می توانید آن قسمت از عکس را با کیفیت بالا (حدود 3 مگاپیکسل) که کاملا برای چاپ مناسب است با خیال راحت چاپ کنید.

برخی مدلهای اس ال آر فول فریم :
Canon 1ds Mark II, III
Nikon D3
Nikon D3x
Canon 5d
Canon 5D MarkII

امیدوارم توضیحات کافی بوده باشد.

چنانچه سوالی بود پاسخگو خواهم بود.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

afsaneh_k

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
من اول راهه معماریم و قصد خرید یه دوربین واقعا خوب دارم که تا پایان فوق که هیچی تا دکترای معماریم :smile::biggrin:برام خوب و کافی باشه ،با خوندن راهنمایی های دوستان گیج شدم کلی سوال برام پیش اومده که تفاوت عکاسی در فضای داخلی و خارجی چیه ؟،کدومش واسه ما مهم تره؟،در کل چی بخریم بهتره که جواب گوی هر دوتاش باشه؟، و...
صرف نظر از قیمت یه دوربین عالی به من پیشنهاد کنید لطفا.پیشاپیش ممنونم

وطن دوست

عضو جدید
سلام

ببین دوست من اتفاقا قیمت خیلی مهمه. و همچنین کاری که شما می خواهید با دوربین انجام دهید. در هر دو مورد توضیح کامل دهید.

بدنه دوربین به تنهایی جوابگوی نیاز شما نیست. این لنزها هستند که تصویر مورد نظر ما را می سازند و بدنه با اینکه سهم مهمی داره به هیچ وجه کافی نیست.

بدنه دوربین از 700 تومان تا 3 میلیون تومان

و لنز هم از 350 تومان الی ماشاءالله.

در ضمن بدنه 3 میلیون تومانی که مربوط به دوربین Canon 5D MarkII می باشد از همه برای معماری بهتر است. لطفا در مورد سوالات زیر توضیح کامل دهید تا بتوانم راهنمایی کنم.

به این سوالات پاسخ دهید :

1- از دوربین خود چه انتظاری دارید؟
2- آیا نتیجه کار را چاپ خواهید کرد؟
3- اگر پاسخ به سوال فوق مثبت است در چه ابعادی ؟
4- معمولا کار را برای ارائه در چه مکانی، ثبت می کنید؟
5- آیا از عکسهای شما جهت تحقیقات و نقشه برداری هم استفاده خواهد شد؟
6- از همه مهمتر چقدر می توانید هزینه کنید؟
7- آیا فکوس دستی برای شما مشکلی بوجود نمی آورد؟

یک توصیه هم به شما دارم، هیچوقت یک دوربین دیجیتال بیشتر از 5 سال برای شما باقی نخواهد ماند چراکه جدای از محدودیت شات در دوربین های SLR (مثلا 150000 شات برای یک دوربین تضمین می شود و بعد از صد و پنجاه هزار عکس دیگر تضمینی برای عملکرد صحیح شاتر وجود ندارد. ) تا 5 سال دیگر خودتان دوربین را تعویض خواهید کرد این به تجربه به بنده ثابت شده است. پس توصیه می کنم به اندازه نیاز امروز خود خرید کنید حتی اگر به اندازه دوربین 7 سال دیگر خود پول دارید.
ارادتمند
وطن دوست

وطن دوست

عضو جدید
در ضمن عکاسی در Indoor و OutDoor بسیار متفاوت است.

در فضاهای خارجی اکثر دوربین ها کیفیت قابل قبولی دارند.

اما در فضاهای داخلی قدرت سنسور دوربین، دانسیته پیکسل ،ابعاد سنسور ، نوع سنسور و از همه مهمتر رفتار نویزی سنسور در ایزوهای بالا همگی اهمیت پیدا می کنند.

اکثرا در فضاهای داخلی خصوصا در عکاسی معماری استفاده از فلاش به طور مضخکی کارهای شما را خراب می کند و استفاده از فلاش بجز در مواردی کاملا اشتباه است. به تفاوت این دو تصویر دقت کنید:

اولی با فلاش و دومی بدون فلاش و با ایزو بالا ثبت شده است.

پس ناگزیر باید از ایزوهای بالا مثلا 400 یا 800 یا بالاتر استفاده کنید. در نتیجه رفتار نویزی دوربین بسیار مهم است. اینکه عکسی یکدست و شفاف را در اختیار شما قرار دهد و یا عکسی پر از نویز و گرین.

به جزئیات تصاویر زیر نگاه کنید تا تفاوت دوربین ها در فضای داخلی یا نور کم تا حدودی برای شما ملموس تر شود :

یا اینها :

اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید مطالعه مطالب این سایت را توصیه می کنم :

کد:
http://www.dpreview.com/articles/compactcamerahighiso/page3.asp

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

مستانه.ع

عضو جدید
بچه ها به نظرتون من اگه بخوام بین 1000D CANON و 450Dیکیو انتخاب کنم کودوم بهتره؟؟عجله دارم

وطن دوست

عضو جدید
بچه ها به نظرتون من اگه بخوام بین 1000D CANON و 450Dیکیو انتخاب کنم کودوم بهتره؟؟عجله دارم

قطعا 450D در ضمن در این زمینه خیلی عجله خوب نیست. اگر به زبان انگلیسی آشنایی کافی دارید که سایت Dpreview را حتما مطالعه کنید. اگر هم وقت و حوصله آن را ندارید بهترین سایت Akkasee.com است که دوستان زیادی در آنجا این دو دوربین را بطور کامل بررسی و مقایسه کرده اند.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه سوال عجیبی ؟؟؟ خوب باید کیفیتش خوب باشه . زوم اپتیکال بالایی داشته باشه ! و لنز بزرگی داشته باشه ! که این روزا همشون همینطوری هستند !

ولی فقط همین سامسونگ جی ایکس 20 ! 14.6 مگاپیکسل!

این به ته دوربین وصل میشه و از امکانات وایزلس و ... بهره مند میشید توی عکس اولی به دوربین وصل شده اگه دقت کنید !

آخرین ویرایش:

معمارباشی

عضو جدید
چه سوال عجیبی ؟؟؟ خوب باید کیفیتش خوب باشه . زوم اپتیکال بالایی داشته باشه ! و لنز بزرگی داشته باشه ! که این روزا همشون همینطوری هستند !

مرسی مهیار جان ... ولی ... منظورم اینه که اگه ی نفر بخواهد دورینی بخره ولی بودجه اش اونقدرا نباشه که بتونه روی هر نوع دوربینی سرمایه گذاری کنه و بخواهد در ضمن برای رشتش هم خوب باشه ... حداقل امکاناتی که باید داشته باشه چیا هست ... مثلا حداقل زومش ... حداقل کیفیتش و ...

gomnam68

عضو جدید
مرسی مهیار جان ... ولی ... منظورم اینه که اگه ی نفر بخواهد دورینی بخره ولی بودجه اش اونقدرا نباشه که بتونه روی هر نوع دوربینی سرمایه گذاری کنه و بخواهد در ضمن برای رشتش هم خوب باشه ... حداقل امکاناتی که باید داشته باشه چیا هست ... مثلا حداقل زومش ... حداقل کیفیتش و ...

سلام
بین دوربین های دیجیتالی مارک های canon...Nikon....panasonic...مارک های معروفتری هستن که بین این 3تا اگه بخوای با بودجه ی کمتری دوربین بخری panasonic توصیه میشه چون بیشتر خصوصیات یک دوربین خوب رو داره و قیمتش هم مناسبه...

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دورینم سونی هستش 2 تا دارم یکی بهترین دوربین سال 2005( t300 )

یکی هم h50 اونم سونی هستش پارسال برداشتم... سونی در خدمت شما ..... ما خودمون نمایندگی سونی در شیراز در 3 شعبه داریم... اما من قبلا از دوربین olmpus استفاده میکردم.. ;)

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من اطلاع دارم برای یه دانشجوی معماری قدرت زوم از اهمیت بالایی برخورداره
من خودم به تازگی یه دوربین خریدم که از محصولات جدید شرکت canon هست و به نسبت باقی دوربینها بسیار امکانات بالایی داره تقریبا توی ایران 450 هزار تومنه
Canon PowerShot SX200 IS
[FONT=&quot]• حسگر پرقدرت 12.1 مگاپيکسل به همراه لرزش گير تصوير اپتيکال[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]• لنز با زوم اپتيکال 12 برابر[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• محدوده ي ديافراگم: F 3.4-5.3[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• صفحه نمايش LCD[FONT=&quot] به اندازه ي 3 اينچ و 230000 پيکسل[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• قابليت تشخيص چهره، حرکت، لبخند، چشمک و رفع قرمزي چشم[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• قابليت عکس برداري پي در پي[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• تنظيمات سفيدي دستي و خودکار و چندين حالت سفيدي از پيش تنظيم شده[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• مجهز به زمان سنج خودکار که از 2 تا 10 ثانيه، قابل تنظيم است.[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]• شيار کارت حافظه از نوع SD[FONT=&quot] و [/FONT]SDHC[FONT=&quot] و[/FONT][/FONT]MMC[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]• قابليت فيلمبرداري با كيفيت عالي [/FONT]HD[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]• كيفيت ساخت بالا و طراحي زيبا و جمع و جور بدنه دوربين[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]• تجهيز دوربين باتري ليتيومي و شارژر مخصوص[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]• استفاده از لنز با ويژگي هاي بساير مطلوب (فاصله كانوني 28-336 ميليمتري، دهانه لنز يزرگ، ماكروي قوي)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]• تجهيز دوربين به خروجي [/FONT]HDMI[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدیدترین دوریین دیجیتال سامسونگ

mega-pixels 12.0 mega-pixels
optical zoom 10x optical zoom / Schneider lens
lcd size 3.0” TFT-LCD (230k pixels)
lens Schneider Lens f = 4.2 ~ 42mm (35mm equivalent : 24~240mm)
movie mode 720P HD Resolution
size 105mm * 61.4mm * 37.2mm
special features - 24mm Utlra-Wide-Angle Schneider Lens
- 10x Optical Zoom
- High-Definition 720p Video With HDMI Connectivity
- Dual Image Stabilization (Optical + Digital)
- Smart Auto / Smart Album
- Face Detection / Smile Shot / Blink Detection
Self Portrait / Beauty Shot / Red-eye Fix
- Function Description, Photo Style Selector​

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم عکاسی بلدماااااااااااااااااااا

منم عکاسی بلدماااااااااااااااااااا

این که دیگه معلومه ماال کجاست توضیح نمیدم با اجازتون

http://www.picup.ir/images/h2ib4b-33پل.JPG.jpg
خانه آقا بزرگ کاشان

http://www.picup.ir/images/ute2uv-آقا%20بزرگ.JPG.jpghttp://www.picup.ir/viewer.php?file=ute2uv-آقا%20بزرگ.JPG.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینام ابیانه هست
http://www.picup.ir/images/xd3yz3-ابیانه3.JPG.jpg

http://www.picup.ir/images/6by1ll-ابیانه2.JPG.jpg
http://www.picup.ir/images/n35gj5-ابیانه1.jpg.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینم یه شهری تو استان فارس

بقعه ی حاج شیخ محمد ابو نجم

http://www.picup.ir/images/5vjxdd-بقعه%20ی%20حاج%20شیخ%20محمد%20ابو%20نجم.JPG.jpg

بالا