دلیل شما برای اثبات وجود خدا چیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

milad.jalalvand

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز.لطفا جواباتون منطقی باشه نه احساسی و خواهشا به عقاید هم احترام بزارید.کسی که نظرشو بخواد قالب کنه در حقیقت نظر خودشو قبول نداره.با تشکر

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خوب اگه شما بگی دلایلت برای رد خداوند چیه فکر کنم بهتر بشه روش بحث کرد

mmr1414m

عضو جدید
خدا اينقدر پيداست كه نياز به اثبات وجود نداره يه كم با دقت به دور و برت نگاه كن ميفهمي عزيز

anjam.vazife

عضو جدید
انگار هیچ کسی دلیلی نداره!!!!!!!
پس تا الان بدون دلیل خدارو قبول داشتین
من روبرو هم خدا ندیدم فک میکنید خدا الان در حال براندازی کردن ماست ؟؟
خدا میخواد چی رو ثابت کنه قدرتشو یا حقارتمونو؟؟

پیر بابا

عضو جدید
خداوند یک رازه بزرگه . شما میتونی از طریق شواهد به وجود این راز عظیم پی ببری ولی مغز انسان جوری آداپته نشده که بتونه تو این شرایطی که داره وجود اونو اثبات کنه. یعنی درک انسان تا اون حد نیست که بتونه به مختصات این راز عظیم پی ببره. در ادامه براتون بیشتر از این توضیح خواهم داد . بشرطی که استاتر بیاد و رو در رو با من به بحث بنشینه. :gol:

پیر بابا

عضو جدید
آیا در مورد این واژه ی درک کردنunderstand فکر کرده اید؟ هرچیزی را که بتوانید زیر پای خود قرار دهید، تحت کنترل داشته باشید، زیر کفشتان باشد و شما ارباب آن باشید، آن را "فهمیده شده"understood تلقی می کنید. مردم کوشیده اند که زندگی را نیز به این روش درک کنند، تا بتوانند زندگی را نیز به زیرپای خود بکشانند و اعلام کنند، "ما ارباب هستیم. اینک چیزی وجود ندارد که توسط ما درک نشده باشد."
ولی این ممکن نیست. هرکاری که بکنی، زندگی یک راز است و یک راز باقی خواهد ماند. حتی اگر تمام زندگی را درک کنی، مشکل تازه ای برخواهد خاست: "این شخص، این ذهن، این معرفت consciousness که همه چیز را درک کرده، کیست؟ از کجا می آید؟"

پیر بابا

عضو جدید
ولی شما با خدا چه خواهید کرد؟ آیا خدا وجود دارد؟ اگر خدا وجود داشته باشد، آنوقت چه کسی او را آفرید؟ اگر او وجود نداشته باشد، آنوقت چگونه توانسته که این گیتی را خلق کند؟ اگر خود خدا وجود نداشته باشد، چگونه می تواند جهان هستی را بیافریند؟ و اگر وجود داشته باشد، آنوقت جمله ی قصار شما چه می شود که هرآنچه که هست باید خالقی داشته باشد؟ نه، این را نپرس! این چیزی است که تمام مذاهب می گویند __نپرس که خدا را چه کسی خلق کرده. ولی این عجیب است: چرا که نه؟ اگر این پرسش در مورد جهان هستی اعتبار دارد، پس چرا وقتی در مورد خدا به کاربرده می شود، بی اعتبار می گردد؟
و زمانی که بپرسی خدا را که آفریده، آنگاه وارد یک پسرفت و قهقرای مسخره می شوی. آنوقت
می توانی ادامه بدهی: خدای شماره یک، خدای شماره دو، خدای شماره سه؛ و به شماره دادن به آن ها ادامه می دهی.... ولی در نهایت پرسش همان است که بود. پس از شمارش هزاران خدا درخواهی یافت که آن پرسش بطور روشن و واضح و دست نخورده باقی مانده است. حتی یک فررفتگی کوچک هم با این پاسخ ها در آن پرسش به وجود نیامده است: چه کسی این کائنات را آفرید؟ پرسش همان است.
به نظر من، جهان هستی یک راز است. نیازی ندارد که زیرپای شما بایستد، جهان هستی نیازی ندارد که درک شود. آن را زندگی کن، به آن عشق بورز، از آن لذت ببر __ با آن باش. چرا تلاش می کنی آن را درک کنی؟

پیر بابا

عضو جدید
درمورد حقیقت هم چنین است، و یا اگر مایلید آن را خدا بنامید. در مورد خدا هم چنین است. چنین نیست که او بسیار دور است و برای همین است که ما او را نمی شناسیم؛ به این دلیل است که او دور نیست و بسیار نزدیک است. حتی گفتن اینکه او نزدیک است هم درست نیست، زیرا شما هم او هستید. او در درون شماست: همه چیز و همه چیز اوست.
این نخستین چیزی است که باید بگذارید در ژرفای دلتان جا بیفتد: حقیقت پیشاپیش وجود دارد، ما در آن هستیم. این اساسی ترین نکته ای است که باید از آن شروع کرد. تو نباید آن را کشف کنی، پوشیده نیست. آنچه که نیاز است نوعی هشیاری جدید است که در تو کسر است. حقیقت وجود دارد، ولی تو هشیارaware نیستی، تو مراقبmindful نیستی، تو گوش به زنگ alertنیستی. نمیدانی چگونه مشاهده کنی، نمیدانی چطور نظاره کنی، نمیدانی چگونه نگاه کنی و ببینی. چشم داری ولی با این حال نابینا هستی؛ گوش داری ولی ناشنوا هستی.
نخستین اصل این است: حقیقت هست.
دومین اصل این است: ذهن مانع است. هیچ چیز دیگر شما را از حقیقت بازنمی دارد بجز ذهن خودتان. ذهن شما را مانند یک فیلم احاطه کرده است، مانند فیلمی که ادامه دارد و ادامه دارد، و شما در آن درگیر هستید، از آن در حیرت هستید. آنچه شما را دربرگرفته یک نمایش خیالی است، داستانی دنباله دارد که ادامه دارد و دارد.

و چون شما خیلی محو آن هستید، تنها یک قوه ی رویابینی است. ذهن چیزی جز رویا و رویا نیست __ رویاهای گذشته، رویاهای آینده، رویاهای اینکه امور چگونه باید باشند، رویای اشتیاق های فراوان، دست آوردها. رویاها و خواسته هاDreams and Desires
:

این ماده ای است که ذهن از آن ساخته شده. ولی مانند دیوار چین شما را احاطه کرده است.
و به همین دلیل است که ماهی از اقیانوس آگاه نمی شود.
بنابراین دومین نکته ی مقدماتی این است: تنها مانع ذهن است.

پیر بابا

عضو جدید
پیام آخر

پیام آخر

انسانی که با تکنیک ها زندگی می کند شاید فکر کند که از تمام انرژی هایش استفاده می کند، ولی او کمک خداوند را نطلبیده است. انسانی که فقط با یک تکنیک مراقبه می کند انسانی فقیر است. یک مومن بسیار غنی است زیرا او به واقع از تمام انرژی هایش استفاده می کند. یک مومن انسانی باز است؛ یک ذهن تکنیک گرا ذهنی بسته است. همه چیز را برنامه ریزی می‌کند. حتی اگر تمام برنامه هایت اجرا شوند بازهم شادمان نخواهی بود زیرا این ها برنامه‌های تو هستند. آن ها به قدر خودت کوچک هستند. حتی اگر موفق هم بشوی بازهم شکست خورده ای؛ حتی در موفقیت نیز مزه ی ناکامی را خواهی چشید. زیرا چه به دست خواهی آورد؟ یا، اگر شکست بخوری، البته که احساس ناکامی می کنی. وقتی شکست بخوری ناکام می شوی ولی وقتی موفق هم می شوی بازهم احساس ناکامی داری.
خودت را برای الوهیت بازکن. طبیعی زندگی کن؛ سعی نکن خودت را بهتر کنی: توسط ایده‌آل ها زندگی نکن، با اخلاقیات زندگی نکن __ فقط یک زندگی طبیعی داشته باش. طبیعت باید تنها دستور العمل تو باشد و هرچیز که طبیعی باشد خوب است زیرا این اراده ی خدا است که آن را چنین خواسته است. اگر بتوانی زندگی خود را با چنین شکرگزاری بپذیری __ که این خداوند است که چنین خواسته باشد . آنوقت زندگی تماماٌ متفاوتی را تجربه خواهی کرد.

آخرین ویرایش:

پيرمرد فروم

عضو جدید
با اين همه تحصيل حالا داري اينو ميگي ؟!
چي بگم وقتي به اينجا رسيدي

milad.jalalvand

عضو جدید
دوست عزیز ممنون از نوشتتون.در حقیقت من خدا رو باور ندارم این خیلی فرق میکنه با قبول نداشتن خدا.اگه خدا رو قبول نداشته باشم یعنی هست و من قبولش ندارم.ولی وقتی باور ندارم یعنی...
بگذریم دوس داشتم دلیلای شما رو بدونم.ممنون
انسانی که با تکنیک ها زندگی می کند شاید فکر کند که از تمام انرژی هایش استفاده می کند، ولی او کمک خداوند را نطلبیده است. انسانی که فقط با یک تکنیک مراقبه می کند انسانی فقیر است. یک مومن بسیار غنی است زیرا او به واقع از تمام انرژی هایش استفاده می کند. یک مومن انسانی باز است؛ یک ذهن تکنیک گرا ذهنی بسته است. همه چیز را برنامه ریزی می‌کند. حتی اگر تمام برنامه هایت اجرا شوند بازهم شادمان نخواهی بود زیرا این ها برنامه‌های تو هستند. آن ها به قدر خودت کوچک هستند. حتی اگر موفق هم بشوی بازهم شکست خورده ای؛ حتی در موفقیت نیز مزه ی ناکامی را خواهی چشید. زیرا چه به دست خواهی آورد؟ یا، اگر شکست بخوری، البته که احساس ناکامی می کنی. وقتی شکست بخوری ناکام می شوی ولی وقتی موفق هم می شوی بازهم احساس ناکامی داری.
خودت را برای الوهیت بازکن. طبیعی زندگی کن؛ سعی نکن خودت را بهتر کنی: توسط ایده‌آل ها زندگی نکن، با اخلاقیات زندگی نکن __ فقط یک زندگی طبیعی داشته باش. طبیعت باید تنها دستور العمل تو باشد و هرچیز که طبیعی باشد خوب است زیرا این اراده ی خدا است که آن را چنین خواسته است. اگر بتوانی زندگی خود را با چنین شکرگزاری بپذیری __ که این خداوند است که چنین خواسته باشد . آنوقت زندگی تماماٌ متفاوتی را تجربه خواهی کرد.

پيرمرد فروم

عضو جدید
دوست عزیز ممنون از نوشتتون.در حقیقت من خدا رو باور ندارم این خیلی فرق میکنه با قبول نداشتن خدا.اگه خدا رو قبول نداشته باشم یعنی هست و من قبولش ندارم.ولی وقتی باور ندارم یعنی...

دوست عزيز
تو خدا رو چجور ميخواي ببيني ؟!
مثل خدايان يوناني كه براي هر چيز يه خدا ميناميدند - اگه دنبال چنين چيزي هستيد خوب بريد دنبال اون خدايان اونا كه ديگه براي شما هستن

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساده ترین جواب همین الان به خودت نگاه کن به دور وبرت

راحت جواب سوالتون رو پیدا میکنید

یه کوچولو بیشتر فکر کن حالا :

کی خلقت کرده ؟ کی دنیا رو خلق کرده ؟ کی خواسته که به وجود بیای ؟؟؟

کی از روح خودش تو بدنت دمیده ؟؟؟

تو از گل بدبو میتونی انسان به وجود بیاری ؟؟؟

مراحل خلقت انسانو میدونی ؟؟؟

اگه میدونی چرا سوالو پرسیدی ؟؟؟

پ ن : این سوالا ضعف تو ندانسته هامون هست اینکه کمتر مطالعه میکنیم به کسی برنخوره اول از همه به خودم میگم

Soul-Keeper

عضو جدید
كي گفته بي دليل بوده ؟
تمام جهان و حتي خودت داري داد ميزني بر وجود خدا خدايي كه با چشم بشه ديد ديگه خدا نيست يعني اونوقت ما خدا رو جسم فرض كرديم و كسي هم كه اينجور باشه در حد خود ماست پس خدا نيست اين بود جواب شما - قدرت خدا بر همه عيانه اما راستي مگه حقير شدي كه اينو ميگي ؟!
چشمهاتو بشور
باور خدا يعني باور خودت (چون خالقت هست) وقتي ميگي خدا رو باور نداري يعني خودتو باور نداري پس بايد به خودت شك كني اگرم نه بايد به دنبال دليل منطقي باشي و اون چيه ؟! علت و معلول حالا زنجيره وار دنبالش برو ميبيني كه حرف بي منطق زدي
مثل اين ميمونه كه الان بگب منم الان شما رو باور ندارم خوب اين نظر منه باور اشتباه من وجود شما رو انكار نخواهد كرد هرچقدر هم من شبهات بيار و بگم شما در حد باور نيستيد باز هم نميشه انكار كرد
خواهشا با منتطق ودليل پيش بريد كه اين جور صحبتها در حد يه آدم بالغ نيست
اينكه نميشه حرف كه بياي بگي من باور ندارم پس نيست ! :eek: تموم شد رفت ؟ همين ؟!
دليل منطق فلسفه و تعقل هم خوب چيزيه كه در علوم اسلامي هست ولي استفادش ......

SAMIFAR

عضو جدید
به نظر من خدا دو حرف داره " خود " و " آ "
اگه به خود شناسی برسی و خودت رو خوب بشناسی میبینی که یک قدرت ماورایی هست! و اون به نظر من خداست!
من اصلا آدم مذهبی نیستم اما به یک قدرت مطلق اعتقاد دارم!!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل من برای وجود خدا، وجود ظالم هایی هست که به اسم خدا به مردم ظلم میکنن..... و تازه ادعای خدایی مونده که بکنن!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جوابم به همه دوستانی که از چیز های سطحی دنبال خدا میگردن اینه که نظریه چارلز داروین رو مطالعه کنند همین ...

Soul-Keeper

عضو جدید
نظريات داروين نقص هايي داشته مثل بوجود آمدن خودبخودي نمونشم توي علوم زيستي سال اول دبيرستان بود
از نظريات اون به جايي نميشه رسيد

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظريات داروين نقص هايي داشته مثل بوجود آمدن خودبخودي نمونشم توي علوم زيستي سال اول دبيرستان بود
از نظريات اون به جايي نميشه رسيد

همه نظریه داروین کاملا اثبات شده است ...
لطفا مطالعه کنید

SAMIFAR

عضو جدید
من باز هم می گم اگه آدم یکم بیشتر و عمیق تر به خودش نگاه کنه دیگه احتیاجی به داروین هم نداره!

Sarp

مدیر بازنشسته
مطمئنن نظریه به این مهمی اثباتش خیلی طولانیه
میتونید خودتون دنبالش بگردید چون من وقت ندارم این همه رو تایپ کنم :)
نظریه داروین فقط در حد یه نظریه است
کو اثباتش ؟

اگه اثبات میشد که اسمش نظریه نمیشد !

کو اون حلقه مفقوده ؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظریه داروین فقط در حد یه نظریه است
کو اثباتش ؟

اگه اثبات میشد که اسمش نظریه نمیشد !

کو اون حلقه مفقوده ؟

تقریبا به همه سوالهای اساسی پاسخ علمی داده شده
من وظیفه ندارم برم برای شما اثباتش رو ترجمه کنم
اگر مایل بودید خودتون این کار رو انجام بدید

این هم لینک اون حلقه گمشده
َِcarls Darvin

Sarp

مدیر بازنشسته
تقریبا به همه سوالهای اساسی پاسخ علمی داده شده
من وظیفه ندارم برم برای شما اثباتش رو ترجمه کنم
اگر مایل بودید خودتون این کار رو انجام بدید

این هم لینک اون حلقه گمشده
َِcarls Darvin

این رو هم نگاه کنید بد نیست

Download
من هم نیومدم اینجا با شما بحث کنم !
قفط هدفم اصلاح اون قسمت کوچولویی بود که اشتباه کرده بودید !

برای اثبات نظریه به این بزرگی و فراگیری ، هیچکس حاضر نمیشه لینک یه وبلاگ رو به عنوان مرجع قبول کنه

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم نیومدم اینجا با شما بحث کنم !
قفط هدفم اصلاح اون قسمت کوچولویی بود که اشتباه کرده بودید !

برای اثبات نظریه به این بزرگی و فراگیری ، هیچکس حاضر نمیشه لینک یه وبلاگ رو به عنوان مرجع قبول کنه

نمیدونم چرا فکر میکنید نظریه داروین میگه خدا وجود نداره
نظریه داروین انسان رو از جهل نجات میده ...
شما اون فیلم رو دانلود کنید وببینید بعد اگر خواستید منابع معتبر تر هم به زبان انگلیسی به شما معرفی میکنم
پیروز باشید

Sarp

مدیر بازنشسته
نمیدونم چرا فکر میکنید نظریه داروین میگه خدا وجود نداره
نظریه داروین انسان رو از جهل نجات میده ...
شما اون فیلم رو دانلود کنید وببینید بعد اگر خواستید منابع معتبر تر هم به زبان انگلیسی به شما معرفی میکنم
پیروز باشید
اگه 20 - 30 تا پست میزدم تو این تایپیک ، میگفتم شاید قبلا چنین حرفی زدم و یادم رفته

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه 20 - 30 تا پست میزدم تو این تایپیک ، میگفتم شاید قبلا چنین حرفی زدم و یادم رفته

بابک جان من منظورم شما نبودی
من شما رو عنوان کسی که فعال توی همه تاپیک ها شرکت میکنه ( و مثل بعضی از مدیران فقط ناظر نیستی ) و طعم زندگی واقعی رو چشیده و از روی احساسات حرف نمیزنه قبول دارم
و مطمئن هستم اگر روزی با شما بحث کنم حرف هم رو خوب می فهمیم :دی

• Like
واکنش ها: Sarp
وضعیت
موضوع بسته شده است.