دلیل زندگی

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
روزی تصميم گرفتم كه ديگر همه چيز را رها كنم. شغلم ‏را، دوستانم را، زندگي ام را!

به جنگلی رفتم تا برای آخرين بار با خدا ‏صحبت كنم. به خدا گفتم: آيا می‏ توانی دليلی برای ادامه زندگی برايم بياوری؟

و جواب ‏او مرا شگفت زده كرد.

او گفت : آيا درخت سرخس و بامبو را می بينی؟

پاسخ دادم : بلی.

فرمود: ‏هنگامی كه درخت بامبو و سرخس راآفريدم، به خوبی ازآنها مراقبت نمودم. به آنها نور ‏و غذای كافی دادم. دير زمانی نپاييد كه سرخس سر از خاك برآورد و تمام زمين را فرا ‏گرفت اما از بامبو خبری نبود. من از او قطع اميد نكردم.

در دومين سال سرخسها بيشتر ‏رشد كردند و زيبايی خيره كننده ای به زمين بخشيدند اما همچنان از بامبوها خبری نبود. ‏من بامبوها را رها نكردم. در سالهای سوم و چهارم نيز بامبوها رشد نكردند. اما من ‏باز از آنها قطع اميد نكردم.

در سال پنجم جوانه كوچكی از بامبو نمايان شد. در ‏مقايسه با سرخس كوچك و كوتاه بود اما با گذشت 6 ماه ارتفاع آن به بيش از 100 فوت ‏رسيد. 5 سال طول كشيده بود تا ريشه ‏های بامبو به اندازه كافی قوی شوند..

ريشه هايی ‏كه بامبو را قوی می‏ ساختند و آنچه را برای زندگی به آن نياز داشت را فراهم می ‏كرد.

‏خداوند در ادامه فرمود: آيا می‏ دانی در تمامی اين سالها كه تو درگير مبارزه با ‏سختيها و مشكلات بودی در حقيقت ريشه هايت را مستحكم می ‏ساختی. من در تمامی اين مدت ‏تو را رها نكردم همانگونه كه بامبوها را رها نكردم.

‏هرگز خودت را با ديگران ‏مقايسه نكن. بامبو و سرخس دو گياه متفاوتند اما هر دو به زيبايی جنگل كمك می كنن. ‏زمان تو نيز فرا خواهد رسيد تو نيز رشد می ‏ كنی و قد می كشی!

‏از او پرسيدم : من ‏چقدر قد مي‏ كشم.

‏در پاسخ از من پرسيد: بامبو چقدر رشد می كند؟

جواب دادم: هر ‏چقدر كه بتواند.

‏گفت:

تو نيز بايد رشد كنی و قد بكشی، هر اندازه كه ‏بتوانی

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گاهی اوقات به این نتیجه میرسم هیچ دلیلی برا زندگی ندارم و دلم میخاد واقعا ازاین دنیا دل بکنمو برم!

این دنیا ک خیری از ادماش ندیدم شاید اون دنیا بهتر باشه;)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گاهی اوقات به این نتیجه میرسم هیچ دلیلی برا زندگی ندارم و دلم میخاد واقعا ازاین دنیا دل بکنمو برم!

این دنیا ک خیری از ادماش ندیدم شاید اون دنیا بهتر باشه;)

منم...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ب نظرم زندگی ی هیجانه.ی هیجان برای حرکت و رسیدن به ی حقیقت و هدف خاص
مثل جوینده طلایی که تو کوهستان در به در داره دنبال طلا میگیره.هزار تا خطر هم ممکنه تهدیدش کنه ولی اون چون به هدفش فکر میکنه، فقط حرکت میکنه و کاری به سرما و گرما نداره
مشکل ما اینه که اصلا نمیدونیم چی میخوایم از زندگی و شاید حتی حاضر نیستیم به خودمون زحمت بدیم و فکر کنیم که " من از زندگی چی میخوام؟ "....5 تا الاف تر و بدتر از خودمون هم دورمون رو گرفتن و فقط موج منفی میدن و از زمین و زمان مینالن
بهترین روش به نظر من کتاب خونی هست.وارد دنیای کتاب شدن... رسوخ به نظرات و اندیشه های دیگران....
زندگی ی هیجان و ی مسابقه قشنگه

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل زندگی

ب نظرم زندگی ی هیجانه.ی هیجان برای حرکت و رسیدن به ی حقیقت و هدف خاص
مثل جوینده طلایی که تو کوهستان در به در داره دنبال طلا میگیره.هزار تا خطر هم ممکنه تهدیدش کنه ولی اون چون به هدفش فکر میکنه، فقط حرکت میکنه و کاری به سرما و گرما نداره
مشکل ما اینه که اصلا نمیدونیم چی میخوایم از زندگی و شاید حتی حاضر نیستیم به خودمون زحمت بدیم و فکر کنیم که " من از زندگی چی میخوام؟ "....5 تا الاف تر و بدتر از خودمون هم دورمون رو گرفتن و فقط موج منفی میدن و از زمین و زمان مینالن
بهترین روش به نظر من کتاب خونی هست.وارد دنیای کتاب شدن... رسوخ به نظرات و اندیشه های دیگران....
زندگی ی هیجان و ی مسابقه قشنگه
من این حرفا رو خیای بهتر از شما بلدم
ولی گاهی زندگی بدجور فشار میاره،یسری چیزایی رو میبینی و میشنوی ک مثل یک دشنه ب قلبت فرو میره و تو مجبوری فقط تحمل کنیو هیچی نگی!واین تورو کم کم خسته میکنه و این خستگی باعث میشه گاهی اوقات حتی هدف ها و علایقتم یادت بره و حس کنی هیچ انگیزه ای به زندگی نداری!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این حرفا رو خیای بهتر از شما بلدم
ولی گاهی زندگی بدجور فشار میاره،یسری چیزایی رو میبینی و میشنوی ک مثل یک دشنه ب قلبت فرو میره و تو مجبوری فقط تحمل کنیو هیچی نگی!واین تورو کم کم خسته میکنه و این خستگی باعث میشه گاهی اوقات حتی هدف ها و علایقتم یادت بره و حس کنی هیچ انگیزه ای به زندگی نداری!

هیچکس مجبور نیست انگیزه و دیدگاه دیگری رو قبول کنه
من فقط دیدگاه خودم رو گفتم
هر کسی طبق علایقش، تفکراتش، نوع دیدش، شرایط خانوادگیش، شرایط محیط زندگیش، مشکلات شخصیش و پارامترهای دیگه میتونه هر نظری در مورد زندگی بده
زندگی برای ی نفر اوج لذت و هیجانه و برای کسی که همسایشه و دیوار به دیوارش داره زندگی میکنه اوج مسخرگی و پوچی و نماد کامل کار بیهوده است

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل زندگی

هیچکس مجبور نیست انگیزه و دیدگاه دیگری رو قبول کنه
من فقط دیدگاه خودم رو گفتم
هر کسی طبق علایقش، تفکراتش، نوع دیدش، شرایط خانوادگیش، شرایط محیط زندگیش، مشکلات شخصیش و پارامترهای دیگه میتونه هر نظری در مورد زندگی بده
زندگی برای ی نفر اوج لذت و هیجانه و برای کسی که همسایشه و دیوار به دیوارش داره زندگی میکنه اوج مسخرگی و پوچی و نماد کامل کار بیهوده است

من نظرم این نبود زندگی اوج مسخرگی و موچی و نماد بیهودگیه!!!!
من میگم بیرون از گود خیلی میشه حرفای قشنگ زد ولی وقتی وارد گود زندگی میشه فکت های زندگی چیز دیگریست!!!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرم این نبود زندگی اوج مسخرگی و موچی و نماد بیهودگیه!!!!
من میگم بیرون از گود خیلی میشه حرفای قشنگ زد ولی وقتی وارد گود زندگی میشه فکت های زندگی چیز دیگریست!!!

دوست عزیز بهتر نیست ی مقدار بهتر نوشته بنده رو مطالعه کنید؟! کی گفتم حالا منظورم شماست؟!!!! گفتم کلا هر کسی میتونه ی نوع دید داشته باشه
بله به هر حال هر کسی نظری داره....حالا ما هم از عالم ارواح انلاین نشدیم که از " فکت های زندگی " بی اطلاع باشیم!
بحثم تمام
موفق باشید