دلیل زرد و سیاه شدن برگ درخت خرمالو؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز

ما دوسال پیش یه خونه خریدیم که صاحبخونه قبلی قبل رفتن ما باغچه درخت خرمالوش رو خیلی کوچک در حد 30 در 30 کرده بود و بالاشم سیمان ریخته بود
چون زمستون بود ما دقت نکردیم تا تابستون بعد یه کم سیمان رو کندیدم چند روز یه بار حدود 20 لیتر آب میدادیم که بزور میخورد تا اواسط تابستون بیشتر از نصف برگها و میوه اش ریخت
بهش پودر آهنم دادم ولی فایده نداشت
زمستون باغچه رو یه کم بزرگتر کردیم و اوایل بهار هم شاخه های خشک رو انداختیم
والان باز میبینم که برگاش سیاه و زرد میشن و میریزن
پارسال خیلی خوب میوه داد ولی ریخت
الان خیلی کمتر ثمر داده
البته فکر کنم طبعش اینه هرسال کم و زیاد شه
باید چکارش کنم ؟
من عاشق این درختم و حتی به خاطر این درخت خونه رو گرفتیم نکنه خشک شه ؟
میشه کمکم کنید:cry::cry::cry::cry:

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام. این رو حتماً مهندس های کشاورزی میدونن. خونه خود ما یک مورد مشابه داشت البته مورد اینجا یک درخت انگور قدیمی و بزرگ بود. در رابطه با درخت ما هم مثل شما از کود مرغی، آهن و گوگرد و ... هر چی که فکر کمی استفاده کردیم اما فایده نداشت. در نهایت با یک مهندس کشاورزی تخصص انگور صحبت کردیم و متوجه شدیم آفتی هست که با چشم دیده نمی شود. سم پاشی کردیم و تا حدودی زیادی در سال اول مشکل حل شد. البته سال های بعد هم نیاز به سم پاشی بود که ما انجام ندادیم و وضع درخت دوباره بد شد. اما ظاهرا وضعش امسال خوبه، امیدوارم آفته امسال دیگه برنگرده.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما همین اتفاق برا درخت گیلاسمون افتاده....خیلی بده که میوه هاش میریزه و کلا داره عذابمون میده چون واقعا میوه های خوبی داشت
سلام دوستای عزیز

ما دوسال پیش یه خونه خریدیم که صاحبخونه قبلی قبل رفتن ما باغچه درخت خرمالوش رو خیلی کوچک در حد 30 در 30 کرده بود و بالاشم سیمان ریخته بود
چون زمستون بود ما دقت نکردیم تا تابستون بعد یه کم سیمان رو کندیدم چند روز یه بار حدود 20 لیتر آب میدادیم که بزور میخورد تا اواسط تابستون بیشتر از نصف برگها و میوه اش ریخت
الان خیلی کمتر ثمر داده
باید چکارش کنم ؟

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز

الان خیلی کمتر ثمر داده
باید چکارش کنم ؟

درود
دوستــــ عزیز

مورد اول: برای اینکه کسی بتونه در جهتــــ مناسبی شما رو راهنمایی کنه لازمه از برگآ و تنه و میوه ها عکــس بذارید

مورد دوم : با اینکه خیــلی سریع سرچ میکنید علتــــ چیستـــ و درمان چیستـــــ و غیره و غیره.. و گوگل عزیز شمــآ رو تا حدود زیادی راهنمایی میکنه( چون تالار زیاد فعال نیستــــ و فکر کنم تا جوابـــ بگیرید درختــــتون از ریشه نیستـــ و نابود میشه)اما اگه بازم مایل هستـــید عکس بذارید و قطعا گیاه پزشکان در دسترس تا جایی که گوگل کمک کنه و بتونن برای نجاتــــ جون خرمالواکمکـــ میکنن

goodluck

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام دوستای عزیز

الان خیلی کمتر ثمر داده
باید چکارش کنم ؟

سلام
ببینید میتونین کمی از ریشه اونو ببینید یا نه؟ احتمالا بخاطر عدم تهویه مناسب در اطراف ریشه و رطوبت بالا اون ناحیه گیاه شما به بیماری قارچی مبتلا شده.....
علائمی که فرمودید بیشتر شبیه بیماری های قارچی هست تا کمبود جذب عناصر
یک قسمت از ریشه را اگر در دسترس دارید بچینید ..... نباید له شده یا بودی فاسد شده و بد بدهد. اگر این امکان را ندارید میزان آبیاری را به حداقل برسانید. زردی در تمام شاخه ها هست یا فقط در سرشاخه ها؟

سلام. این رو حتماً مهندس های کشاورزی میدونن. خونه خود ما یک مورد مشابه داشت البته مورد اینجا یک درخت انگور قدیمی و بزرگ بود. در رابطه با درخت ما هم مثل شما از کود مرغی، آهن و گوگرد و ... هر چی که فکر کمی استفاده کردیم اما فایده نداشت. در نهایت با یک مهندس کشاورزی تخصص انگور صحبت کردیم و متوجه شدیم آفتی هست که با چشم دیده نمی شود. سم پاشی کردیم و تا حدودی زیادی در سال اول مشکل حل شد. البته سال های بعد هم نیاز به سم پاشی بود که ما انجام ندادیم و وضع درخت دوباره بد شد. اما ظاهرا وضعش امسال خوبه، امیدوارم آفته امسال دیگه برنگرده.
احتمالا مشکلتون نماتد بوده.

ما همین اتفاق برا درخت گیلاسمون افتاده....خیلی بده که میوه هاش میریزه و کلا داره عذابمون میده چون واقعا میوه های خوبی داشت
دقیقا. ولی این ریزش گل ها اتفاق افتاده براتون یا ریزش میوه ها؟!

درود
دوستــــ عزیز

مورد اول: برای اینکه کسی بتونه در جهتــــ مناسبی شما رو راهنمایی کنه لازمه از برگآ و تنه و میوه ها عکــس بذارید

مورد دوم : با اینکه خیــلی سریع سرچ میکنید علتــــ چیستـــ و درمان چیستـــــ و غیره و غیره.. و گوگل عزیز شمــآ رو تا حدود زیادی راهنمایی میکنه( چون
تالار زیاد فعال نیستــــ و فکر کنم تا جوابـــ بگیرید درختــــتون از ریشه نیستـــ و نابود میشه)اما اگه بازم مایل هستـــید عکس بذارید و قطعا گیاه پزشکان در دسترس تا جایی که گوگل کمک کنه و بتونن برای نجاتــــ جون خرمالواکمکـــ میکنن

goodluck

سلام مرسی
:D;)

بالا