دلایل یائسگی زودرس در زنان

love.1982

کاربر ممتاز
دلایل یائسگی زودرس در زنانیک جراح و متخصص زنان با بیان دلایل یائسگی زودرس در زنان، ابتلا به اوریون را در پسران نگران‌کنند‌ه‌تر از دختران عنوان کرد و گفت: ویروس اوریون در همه افراد یکسان عمل نمی‌کند و انجام واکسیناسیون از ابتلا به آن پیشگیری می‌کند.


به گزارش ميگنا اشرف آل یاسین در گفت‌وگو با فارس، با بیان دلایل یائسگی زودرس در زنان اظهار داشت: یائسگی زودرس به دنبال جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، اختلال کروموزومی، خودایمنی یا مشکلات ژنتیکی رخ می‌دهد.
* دو توصیه به زنانی که مستعد یائسگی زودرس هستند
وی گفت: به زنانی که مستعد یائسگی زودرس هستند مانند زنانی که مادرانشان در سنین پایین یائسه شده‌اند یا دچار سرطان شده و تحت شیمی‌درمانی و رادیوتراپی قرار گرفته‌اند توصیه می‌کنیم اقدام به باروری کنند و قبل از یائسگی هر تعداد فرزند که می‌خواهند داشته باشند همچنین حتماً تحت هورمون‌درمانی قرار بگیرند تا دچار پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی نشوند.
رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان دکتر شریعتی تصریح کرد: زنانی که مستعد یائسگی زودرس هستند نیاز به ماموگرافی ندارند اما باید از لحاظ مشکلات قلبی، پوکی استخوان، چربی و قند خون بررسی شوند.
* از هورمون‌درمانی نترسید
وی افزود: متأسفانه برخی زنان فکر می‌کنند مصرف هورمون‌ها آنها را دچار سرطان سینه می‌کند در حالی که نباید از هورمون‌درمانی ترسید.
* ابتلا به اوریون در پسران نگران‌کننده‌تر از دختران است
این فلوشیپ نازایی گفت: یکی از ویروس‌هایی که افراد پس از ابتلا به آن از نازایی در آینده می‌ترسند اوریون است. ویروس اوریون در همه یکسان عمل نمی‌کند و چنانچه فردی واکسیناسیون به موقع انجام دهد به این ویروس مبتلا نمی‌شود همچنین دختران در سنین بلوغ به ندرت اوریون می‌گیرند. این بیماری در پسران نگران‌کننده‌تر از دختران است و با تزریق واکسن قابل پیشگیری است.
* زنان از اعمال جراحی غیرضروری بپرهیزند
مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد بدون توجه به عوارض اعمال جراحی اقدام به عمل‌های غیرضروری می‌کنند یا موقع عمل آپاندیسیت کیست تخمدان را برمی‌دارند. این عمل موجب چسبندگی لگن می‌شود زیرا بخشی از نسج سالم تخمدان از بین می‌رود و مجدداً کیست ایجاد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود زنان از اعمال جراحی غیرضروری بپرهیزند زیرا ذخیره تخمدانی با عمل کیست از بین می‌رود.

 
Similar threads

Similar threads

بالا