دلایل کمتر شدن ازدواج این روزها چیست؟

ali.metal.eng

عضو جدید
تو این تاپیک میخام دلایل کاهش ازدواج رو بررسی کنم

از اسپم خود داری کنید

ali.metal.eng

عضو جدید
1- دوستی های زیاد

یکی از نکات که وجود داره اینه وقتی دختر و پسره قبل ازدواج با یکی دوست میشه ....

که الانم واقعا زیاد شده واس همین اعتماد و دلگرمی از بین رفته و

طرف به خودش میگه چرا دختری رو بگیره که قبلا به چند نفر دیگه دوست بوده و عزیزم و عشقم میگفته ....

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
به نظر من شرایط اقتصادی دلیل اصلیشه و این چیزی که گفتید خیلی تاثیر نداره ...
چون طرف اگه با دوست دختر خودش ازدواج نکنه مجبوره با دوست دختر دیگران ازدواج کنه :|

Asghar_

عضو جدید
1- دوستی های زیاد

یکی از نکات که وجود داره اینه وقتی دختر و پسره قبل ازدواج با یکی دوست میشه ....

که الانم واقعا زیاد شده واس همین اعتماد و دلگرمی از بین رفته و

طرف به خودش میگه چرا دختری رو بگیره که قبلا به چند نفر دیگه دوست بوده و عزیزم و عشقم میگفته ....

همینم ربط داره به اقتصاد...

ببنین جوون مردم که پیغمبر نیست بالاخره تا یه جایی میتونه تحمل کنه..

وقتی پول و کار مناسب نباشه و وضعیت کار تو کشور خوب نباشه همینه..

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
بنظر من علاوه بر مشکلات اقتصادی این دوستی های بی حد و مرز نیز دلیل میشه چون تمام شرایط جسمی و روحی برطرف میشه دیگه یه فرد تو خودش نیازی برای ازدواج نمیبینه تازه ازدواج پایبندی میخواد که کار هر کسی نیست...............

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بنظر من علاوه بر مشکلات اقتصادی این دوستی های بی حد و مرز نیز دلیل میشه چون تمام شرایط جسمی و روحی برطرف میشه دیگه یه فرد تو خودش نیازی برای ازدواج نمیبینه تازه ازدواج پایبندی میخواد که کار هر کسی نیست...............
به هیچ عنوان تمام شرایط؟؟؟ نیازهای روحی برطرف نمیشه ها
مثلا روحی... انسانها کمال طلب اند. خود شما فک کن یکیو دوست داری بعد این آدم بعد یه مدت کلا ناپدید شه... بعد شما خیلی انسان بیخیالی باشی میگی اوکی بدرک یکی دیگه... خب این یکی دیگه ها تا کی؟؟؟ یه جایی اون طرف قطعا تو خلوت خودش یه اتوپیا یا آرمان شهری رو دلش میخاد که توش دو تا آدم تحت هر شرایطی پای عهد و پیمانی که بستند بمونن... و تا جایی که نفس دارن به تعالی روحشون در کنار هم کمک کنن و پله های زندگی رو برن بالا... این رو وقتی به این تیپ آدما من میگم میگن آره خووووووووب اینی که میگی بهترین حالتشه ولی آخه من تا کی صب کنم تا یکی بیاد منو بگیره!!! باور کن من اینو از زبون یکی شنیدم و وقتی گفت اینی که میگی بهترین حالتشه بهتم زد و گفتم یعنی این خودش قلبا قبول داره ازدواج خوبه و عالیه... بعدم یه بهونه دیگه اینو گفت که اونی که من باهاش هستم خب بیچاره شرایطشو نداره ازدواج کنه الان... یعنی اگه شرایط اوکی باشه اگه پسرا مجبور نباشن دوسااااااااااال برن سرببازی اونم نه اینکه فنون رزمی یاد بگیرن که الانا شده مثلا برن فلان اداره از صب تا ظهر این سربازیه ماست الان... یا اینکه این تحصیلات بی هدف... شرایط اقتصادی... باور کن که نود و نه درصد میرن دنبال ازدواج چون عقل و روح هر انسانی ازدواج رو دوست داره... بگذر از اون یه درصد که تنوع طلبی و بیخیالی و خلاصه استثنائن اونا و من در مورد غالب جامعه گفتم...و البته اینم بگم حتی به این بهونه هام از نظر من انسان اگه کمی خودخواه نباشه و انصاف داشته باشه و ارزش قائل باشه برای احساس و زندگی آیندش هرگز سمت دوستی نمیره و متاسفانه ولی میبینه آدم خیلیا میرن و متاسفانه ضربشو میخورن و بازم متاسفانه تازه میفهمن چه خطای بزرگی کردن...

zohre_1371

عضو جدید
وقتی دنیا داره مدرن و پیشرفته میشه،قاعدتا نیاز ها و خواسته ها هم رشد میکنه و در برابر این دنیای پیشرفته ادما خواسته هاشونم مدرن و بزرگ میشه.که باعق میشه تو هپروت سیر کنن و خواسته های نابه جا داشته باشن که یکی از دلایل اصلیه این وضعه موجوده.
اقتصاااااااااااااااااد که خیلی یمهمه.طرف میگه تا خونه و پول بابام هس چرا یکی دیگه رو بدبخت کنم که نتیجش میشه همین دوستی هایی ک الان هست و باعث چی میشه؟؟بی اعتمادی که الان حتی اونا هم که کار دارن و پول نمیرن دنبالش زیاد یا هم اگخ برن و خوششون نیاد زودی باعث چی مشه ؟؟؟طلاااااق که ماشالا زیاده ...
و یه دلیل دیگه هم شکست عشقیه واقعا ..خیلی از ایرانی ها اینجوری ان.اگه عشق اولشون نشد دیگه هیییییییییییییچ ..انگار قیامت شده...

ali.k

عضو جدید
مشکلات اقتصادی و بیکاری و از طرفی توقعات بالای خانواده ها و همچنین میل به جنس مخالف و ندونستن اینکه واقعا دنبال چه شخصی هستی باعث دوستی های نامتعارفی میشه و بعد شک رو تو وجود آدم میندازه و همین باعث میشه دختر یا پسر نتونه انتخابی درستی بکنه.
اول باید مشکل اقتصادی حل بشه

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
پپپپپپپپپپپپپسر خوب و سالم
عقده ها و خواسته هاي بي جاي دخترا
دخالت پدرومادرا و سنگ اندازي الكي
ترس از شناخت نادرست طرف مقابل
هرزه شدن اخلاقا
تفكرات و فكراي بي اساس(چشم تو هم چشمي)
اونايي هم كه سالمن و ميخوان ازدواج كنن تا چارتا ازدواج نا موفق ميبينن عقب نشيني ميكنن و دست نگه ميدارن كه اينجوري سنشون ميره بالا

ssordi

عضو جدید
سلام
تبعیت از الگوهای زندگی غربی که شامل تجمل گرایی و روابط بی بند وبار است که امروزه شبکه های اجتماعی و ماهواره ایی در تلاش اند برای سست کردن بنیان خانواده چیزی که اسلام روی حفظ اون تاکید فراوان داشته است.
تجمل گرایی در دخترها سبب ایجاد نیازهای مالی بیش از توان خواستگار می شود ( در زندگی حضرت زهرا بزرگ ترین الگوی زنان در اسلام می بینیم که هیچ وقت چیزی از همسرش نخواست که نتواند تامین کند )و اثر تجمل گرایی بر مردان باعث می شود که اعتماد بنفس کافی برای شروع زندگی را نداشته باشند و متاسفانه از ازدواج می ترسند و به غلط فکر می کنند که توانایی آن را ندارند در حالیکه خداوند در قرآن بیان فرمودند که خداوند از فضل خویش آنان را غنی می سازد و در حدیثی از امام صادق داریم که به خدا گمان بد برده است انکه از ترس فقر ازدواج نکند و بسیاری روایات مبنی بر خیر و برکت در ازدواج برای افزایش روزی و خوب شدن اخلاق جوانان و حفظ دین ،.... آیا ما واقعا ایمان آوردیم یا فقط مسلمانیم ؟! چه کسی برنامه زندگی ما را بهتر می داند؟خداوند چرا آسان گرفته و ما چرا سخت می گیریم؟ چرا خداوند بنیان خانواده را محکم می خواهد، فایده ی این کار به چه کسی بر می گردد؟
به خاطر خودمان هم که شده دین مان را درست کنیم کار دنیا و آخرت مان درست می شود
و اما دوستی دختر و پسر ... از ابتدایی ترین مرحله که همان نگاه است تیری است از ناحیه ی شیطان .. چرا! اما نگاه انسان به همسر موجب جلب رحمت الهی است. اولی باعث تضعیف بنیان خانواده می شود ( نا آرامی فردی و اجتماعی) و دومی موجب تقویت آن ( آرامش فردی و اجتماعی)
اثر توجه به نامحرم در دخترها : توجه به ظاهر برای مورد پسند بودن و رقابت دائمی با بقیه که باعث سلب آرامش می شود، ارزش والای حیا به خطر می افتد و از توجه به کارهایی اصلی می ماند.
برای دختر بهترین چیز این است که به حیا و پاکدامنی معروف باشد اما به چه قیمت از این گوهر با ارزش خود تخفیف بدهد ؟چه چیزی بدست می آورد؟
اثر توجه به نامحرم بر پسرها: وقتی تعهدی در کار نباشد برای کسب درآمد تمام تلاش خود را نمی کنند و از زندگی جا می ماند، به علاوه لذت و معنای حقیقی زندگی را نمی فهمند. درگیر بودن در این روابط باعث می شود بسیاری از موردهای خوب را از دست بدهد
تبعیت از الگوهای اشتباه را از زندگی خودمان حذف کنیم ، به یاد خدا باشیم و زندگی خوب برگردیم
ان شاالله

Uchiha Itachi

عضو جدید
به نظر من به ترتیب اولویت موارد زیر هست، اگر چه تاثیر مورد اول احتمالاً به حدی است که موارد بعدی رو هم پوشش میده.

1- نا امیدی و عدم اطمینان به آینده
2- مشکلات اقتصادی و بی کاری
3- وجود فاصله اجتماعی بین دو جنس و فراهم نبودن امکان آشنایی
4- عدم امکان انتخاب برای دختران
5- گسترش رسانه های ارتباط جمعی مثل ماهواره و تغییر فرهنگ

آخرین ویرایش:

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا آمار ازدواج توی سنین پایین جدیدا رونق زیادی پیداکرده وافزایش ازدواج چشم گیر هست اما از اون طرف به همون نسبت آمارطلاق های زود هنگام تر،توی همین سن پایین مشهوده.........

شاهدیم که گاها هنوز به مرز یک سال نرسیده زن وشوهر17یا18تا 25 ساله عشق آتشینشون فروکش میکنه و......................................................................................

یه نگاه اجمالی داشته باشیم اطرافمون حداقل از دور یانزدیک یکی دومورد طلاق دراین سنین رو می بینیم حالا خدا به داد برسه با این ها .......................................................................................