دلایل کمتر دیده شدن دختران پاک و محجبه در ازدواج

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
-

حتما شما هم با این نظر موافق هستید که دخترانی که روابط اجتماعی بهتری دارند و منزوی و گوشه گیر نیستند زمینه ازدواج برایشان بهتر فراهم است.

امّا متاسفانه بسیاری از دختران پاک و محجبه با بالارفتن سنشان هنوز ازدواج نکرده‌اند و یا خواستگار مناسبی برایشان نیامده است. واقعا علت در کجاست؟ چرا عده‌ای از دختران پاک، نجیب و محجبه کمتر خواستگار دارند؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد، با قاطعیت می‌توان گفت که علت عمده آن، دیده نشدن اینگونه دختران در جامعه است. متاسفانه عده‌ای از دختران محجبه، بدلیل انزوا و گوشه‌گیری زیاد در خانه، کمتر خود را در معرض دیده شدن در میان اطرافیان خود قرار داده‌اند و چه بسا اصلا دیده نشوند.

از این رو وقتی دخترخانم‌های پاک، باحجاب و با حیا، خود را در معرض دیده شدن قرار نمی‌دهند و مدام از اجتماع دوری می‌کنند، مسلما آقاپسرانی که در شأنشان می‌باشند، نمی‌توانند چنین گوهرهای نابی را پیدا کنند.

البته همین جا باید متذکر شد که در اجتماع بودن و در معرض دیده شدن هرگز به معنای رابطه مخفیانه و غیرشرعی با جنس مخالف نیست؛ بلکه با حفظ شئونات شرعی و عرفی، دخترخانم‌های با حجب و حیا می‌توانند در اجتماع حضور داشته باشند و دیده شوند.
واقعا چه اشکالی دارد دخترخانم‌ها در مجالس عمومی و با رعایت مسائل شرعی و عرفی، حضور داشته باشند؟ آیا شرکت در نشست‌های دوستانه و فامیلی و همچنین سفرهای جمعی و شرکت در کلاس‌های مختلف تا جایی که منجر به خارج شدن از حد شرعی و عرفی نمی‌شود، اشکال دارد؟
همواره باید توجه داشت که یکی از راههای انتخاب شدن، در معرض دیده شدن است؛ اینکه برخی از دخترخانم‌ها توانسته‌اند خواستگارانی داشته باشند و در نهایت ازدواج کنند، یکی از دلایل مسلم آن، دیده شدن است. لذا باید گوهرهای ناب دیده شوند تا چیده(و انتخاب) شوند.

اینکه متاسفانه برخی از دختران تصور می‌کنند، خود را در معرض انتخاب قرار دادن نشانه ضعف است و همواره گوشه گیری را انتخاب می‌کنند باید گفت چنین تصوری اصلا درست نیست؛ زیرا دختران برای ازدواج لازم است در معرض دیده شدن قرار بگیرند تا فرد مناسبی آنان را انتخاب کند.

از طرفی از آنجایی که دختران برای ازدواج، همواره مطلوب بودند، خودشان نمی‌توانند پیشنهاد دهنده باشند و با عدم معرفی به افراد و مراکز همسریابی نیز نمی‌توانند از کمک آنان بهره مند شوند، پس با این شرایط پسرانی که دنبال مورد مناسب هستند، قادر نخواهند بود دختران دلخواه خود را پیدا کنند. از این رو لازم است دختران در معرض انتخاب قرار بگیرند تا شناخته و در نهایت برای ازدواج انتخاب شوند.
این نکته نیز قابل توجه است که صرف بودن در مجالس اجتماعی، همیشه به معنای انتخاب شدن هم نیست؛ بلکه تنها به معنای دیده شدن است و این دو با هم متفاوت است. لذا ممکن است که دخترخانمی در مجلسی دیده شود، ولی انتخاب نشود.

به عبارت دیگر؛ در مجالس و محافل بودن با رعایت مسائل شرعی خوب است ولی کافی نیست، از طرفی منظور از دیده شدن دخترخانم، صرف دیده شدن قیافه و ظاهر او نیست؛ بلکه علاوه بر دیده شدن از جهت ظاهری، از جهت باطنی هم دیده شود؛ یعنی اخلاق، رفتار، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباطی دختر خانم نیز دیده شود. مثلا اگر دخترخانمی در محافل و مجالس متعددی حضور پیدا می‌کند، ولی از جهت اخلاقی و رفتاری نادرست عمل می‌کند و یا اینکه مهارت‌های ارتباطی را بدرستی نمی‌داند و یا مهارت خاص زندگی را ندارد، مسلما کمتر در معرض انتخاب شدن قرار می‌گیرد.

امّا راهکارهای دیده شدن دختران:
۱. دخترخانم همواره در تمام محیط‌ها با وقار، عاقلانه، جدّی و محترمانه برخورد، صحبت و حرکت کند و هیچ گاه تصور نکند که اگر کمی بی حجاب شود یا جلف برخورد کند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ زیرا اگر این کار را بکند، بیشتر مورد توجه کسانی قرار می‌گیرد که هدفشان صرفا دوستی و رابطه است نه ازدواج.

2. دخترخانم‌ها لازم است انزوا و گوشه‌گیری را کنار زده و در مجالس زنانه مانند مهمانی‌های فامیلی، مجالس عزا و شادی، با ظاهری آراسته و مرتب توأم با برخوردی محترمانه و متین حضور داشته باشند.

۳. همانطور که گفته شد دخترخانم‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌های جمعی شرکت کنند. البته اصلا نباید معلوم باشد که هدفشان از حضور و شرکت در مجلس چیست.

4. اگر کسی به آنان نزدیک شد، تا بهتر آنان را بشناسد، بهتر است با حفظ حریم‌های شرعی و عرفی بصورت عادی، سنگین و محترمانه برخورد کنند. امّا اگر طرف مقابل برخورد را گرمتر کرد بهتر است با حفظ احترام رابطه را ادامه ندهند تا طرف متوجه شود که آنان اصلا بدنبال رابطه برقرار کردن نیستند.

5. مادر دخترخانم نیز می‌تواند در مجالس مختلف به بهانه‌های گوناگون از محسنات و خوبی‌های دخترخانم خود؛ مانند علم، تخصص، هنر و میزان مهارت دخترخانم در خانه داری و ... تعریف دهد.

6. دخترخانم‌ها حضور فعّال و سنگین در محافل مردانه داشته باشند. البته با حفظ شئونات دینی؛ زیرا این کار می‌تواند باعث شود که دخترخانم‌ها بیشتر مورد انتخاب آقایان مجرد قرار بگیرند.

www.tabnak.ir

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
۳. همانطور که گفته شد دخترخانم‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌های جمعی شرکت کنند.
البته اصلا نباید معلوم باشد که هدفشان از حضور و شرکت در مجلس چیست. وای خدا!

5. مادر دخترخانم نیز می‌تواند در مجالس مختلف به بهانه‌های گوناگون از محسنات و خوبی‌های دخترخانم خود؛ مانند علم، تخصص، هنر و میزان مهارت دخترخانم در خانه داری و ... تعریف دهد.
دخترم از هر انگشتش هزارتاهنر میریزه.

ممنون از استارتر ولی مجرد موندن شرف داره به این حرکات. ینی یه آدم انقدر باید تلاش کنه تا یکی بیاد بگیرتش! چطور میشه که همه زندگیمون میشه ازدواج! همیشه فک می کنم اتفاقی پیش میاد .انقدر برنامه ریزی کنی...که انتخاب بشی ...که بخوانت! می خوام نخوان ! می خوام نخوام!معلوم نیست کجای لیست مادر پسر قرار داری. خط خورد! نفر بعد...بد داریم بار می یایم ..یه جورایی مادرشوهر پسند. ازدواج طور.بابا ولمون کنین.​

.

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهکارهاشون تو حلقم :|
زشته این چیزا واقعا!!! شان یه دختر رو ببینید تا کجا پایین میارن آخه!
انگار تنها دغدغه ی دخترای امروز ازدواج کردن و دیده شدنه!
تو رو خدا این چیزارو نذارید اینجا...اول بخونید مطلبو بعد بذارید، یه کم تامل کنید در مورد چیزی که اینجا میذارید
:|:|

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من این نه تنها برای دخترا بلکه برای پسرا هم خوبه. ما عادت داریم خودمون قایم کنیم بعد انتظار هم داریم همه ما رو به خاطر خوبی هامون ستایش کنن و مدال افتخار بدن...

بنظرم درسته ، آدم ها علم غیب ندارن که بدونن کی خوبه کی بده ، باید خود را نشان داد وگرنه فرصت ها از دست میره ، شما اگر دلتون خیلی خوب باشه و در ظاهر چیزی نشون ندین ، هیچ کس از دل شما باخبر نخواهد شد

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من این نه تنها برای دخترا بلکه برای پسرا هم خوبه. ما عادت داریم خودمون قایم کنیم بعد انتظار هم داریم همه ما رو به خاطر خوبی هامون ستایش کنن و مدال افتخار بدن...

بنظرم درسته ، آدم ها علم غیب ندارن که بدونن کی خوبه کی بده ، باید خود را نشان داد وگرنه فرصت ها از دست میره ، شما اگر دلتون خیلی خوب باشه و در ظاهر چیزی نشون ندین ، هیچ کس از دل شما باخبر نخواهد شد
ببینید این اصلا جای بحث نداره ولی به نظر شما ازدواجی که از روی ظاهر یه خانوم تیپ و قیافه اونم توی مجالس زنانه پایه ریزی بشه چه سرانجامی داره. بعدشم چرا باید یه خانوم تن به ازدواجی بده که به صورت حقیرانه انتخاب بشه. در حالی که یه آقای متشخص هیچ وقت به مادر و خواهر خودش نمیگه برو برا من زن بگیر خودش بر اساس فکر و سنجش انتخاب میکنه. این از کمبود آقایونه که مادرشون باید براشون زن بگیرند اونم برر اساس این معیارها...

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهر پسندیده یه خانوم یک ملاک هست و شاید هم اصلی ترینش اما این ظاهر باید در کنار اخلاق و شخصیت انتخاب بشه. همچنین برای آقایون...

بله منم نگفتم که فقط از روی قیافه انتخاب شه. اصلا من از قیافه حرف زدم مگه!؟ من گفتم حضور در جامعه باید باشه تا دیده بشه طرف....

مثلا همین خود شما ، اگه اینجا نباشید و حرف نزنید ، خب شما رو چه کسی خواهد شناخت؟ مثال میزنم. باید یه حضوری باشه ، یه دو کلمه حرف بزنید تا شما رو بشناسن یا نه؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم نگفتم که فقط از روی قیافه انتخاب شه. اصلا من از قیافه حرف زدم مگه!؟ من گفتم حضور در جامعه باید باشه تا دیده بشه طرف....

مثلا همین خود شما ، اگه اینجا نباشید و حرف نزنید ، خب شما رو چه کسی خواهد شناخت؟ مثال میزنم. باید یه حضوری باشه ، یه دو کلمه حرف بزنید تا شما رو بشناسن یا نه؟
به نظرتون الآن کسی هست که در جامعه حضور نداشته باشه؟؟؟؟ این موضوع شاید مال 10 الی 20 سال پیش بود. الآن تعریف از ازدواج بر اساس همین افکار پوچ و نا معقول عوض شده و نتیجش شده همین که میبینید!
ازدواج سنتی زمانی مطرح بود که بین فامیل آشنا صورت میگرفت اعتماد بود و ار همه مهم تر اعتقادات وسیع. خانواده دختر باید اطرافیان رو از داشتن دختر با خبر میکردند. اما الآن این ازدواج پوچه چون هیچ پایه و تکیه گاهی نداره. بعدشم فعالیت توی شبکه اجتماعی هیچ ربطی به شناخته شدن واسه ازدواج نداره .

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون الآن کسی هست که در جامعه حضور نداشته باشه؟؟؟؟ این موضوع شاید مال 10 الی 20 سال پیش بود. الآن تعریف از ازدواج بر اساس همین افکار پوچ و نا معقول عوض شده و نتیجش شده همین که میبینید!
ازدواج سنتی زمانی مطرح بود که بین فامیل آشنا صورت میگرفت اعتماد بود و ار همه مهم تر اعتقادات وسیع. خانواده دختر باید اطرافیان رو از داشتن دختر با خبر میکردند. اما الآن این ازدواج پوچه چون هیچ پایه و تکیه گاهی نداره. بعدشم فعالیت توی شبکه اجتماعی هیچ ربطی به شناخته شدن واسه ازدواج نداره .

اصلا بحث من اون ازدواجای قدیمی نیست که...

مثال میزنم: فرض کنین من یه سری ویژگی هایی دارم ، خب؟ حالا میخوام ازدواج کنم ولی دختر مورد علاقمو نمیتونم پیدا کنم ، چرا؟ چون اون ویژگی هامو من به کسی نگفتم و کسی هم به من نگفته ، لذا من گیر کردم که از کجا یه دختری پیدا کنم که فلان مشخصات رو داشته باشه؟ اگه بخوام با کسی که دوست دارم ازدواج کنم ، ازدواج کنم ، اونوقت از قبل باید همدیگرو بشناسیم به هم بخوریم بعد من بگم که آره من از تو خوشم اومد....

این شناخت رو من چجوری حاصل کنم؟ شما بگید؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا بحث من اون ازدواجای قدیمی نیست که...

مثال میزنم: فرض کنین من یه سری ویژگی هایی دارم ، خب؟ حالا میخوام ازدواج کنم ولی دختر مورد علاقمو نمیتونم پیدا کنم ، چرا؟ چون اون ویژگی هامو من به کسی نگفتم و کسی هم به من نگفته ، لذا من گیر کردم که از کجا یه دختری پیدا کنم که فلان مشخصات رو داشته باشه؟ اگه بخوام با کسی که دوست دارم ازدواج کنم ، ازدواج کنم ، اونوقت از قبل باید همدیگرو بشناسیم به هم بخوریم بعد من بگم که آره من از تو خوشم اومد....

این شناخت رو من چجوری حاصل کنم؟ شما بگید؟
ببینید اگه بخواین تمام ویزگی های ریز درشت یه خانوم یا یه آقا رو بررسی کنید امکان نداره. حتی اگه بشه چندین سال باهم دوست یا همکار باشید. مثلا شما نمیتونید یه همسر صد در صد ایده آل و مطابق ویزگی های خودتون پیدا کنید. باید به همون ویزگی های شخصیتی بارز که نشون دهنده ی افکار و احساسات درون توجه کنید . مثل مدل لباس پوشیدن (بر اساس سلیقه خودت) اخلاق، برخورد با دیگران، عقایدی که خودشونو نشون میده، هدفهاش و در نهایت خانوادهو...
الآن بیشتر دختر و پسر ها چه محجبه و ... در جامعه در این حد خودشونو نشون میدن.
صحبت های قبلی من در جواب تاپیک هم بود:gol:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید اگه بخواین تمام ویزگی های ریز درشت یه خانوم یا یه آقا رو بررسی کنید امکان نداره. حتی اگه بشه چندین سال باهم دوست یا همکار باشید. مثلا شما نمیتونید یه همسر صد در صد ایده آل و مطابق ویزگی های خودتون پیدا کنید. باید به همون ویزگی های شخصیتی بارز که نشون دهنده ی افکار و احساسات درون توجه کنید . مثل مدل لباس پوشیدن (بر اساس سلیقه خودت) اخلاق، برخورد با دیگران، عقایدی که خودشونو نشون میده، هدفهاش و در نهایت خانوادهو...
الآن بیشتر دختر و پسر ها چه محجبه و ... در جامعه در این حد خودشونو نشون میدن.
صحبت های قبلی من در جواب تاپیک هم بود:gol:

نمیدونم. منکه کامل گیج شدم درباره بحثای ازدواج و شناخخت و...

farhad1371

عضو جدید
-

حتما شما هم با این نظر موافق هستید که دخترانی که روابط اجتماعی بهتری دارند و منزوی و گوشه گیر نیستند زمینه ازدواج برایشان بهتر فراهم است.

www.tabnak.ir
سلام خوب این مقاله یکم اغراق آمیزه و متناسب با وضع امروز کشور نیست، هر وقت من با استفاده از آژانسهای مسافرتی تور طبیعتگردی داخلی رفتم نصف اتوبوس رو خانم های مجرد 30 و 30 به بالا تشکیل می دن که خیلی هم open mind هستن :دی ولی خوب نتونستن ازدواج کنن پس فکر نمی کنم رابطه مستقیمی بین نوع پوشش و شانس ازدواج وجود داشته باشه قاعدتا افراد مذهبی به دنبال ازدواج با هم کفو خودشونن و غیر مذهبی ها هم دنبال یکی مثل خودشون می گردن...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
کمتر دیده شده ها که بیشتر ازدواج کردن!

هم دوره ایای ما که خیلی جالب بودن.دخترای فشنمون همچنان مجردن.دخترای معمولی و سادمون تقریبا 70% ازدواج کردن.چادریامون که بالای 95% ازدواج کردن.

یه سری به دانشگاه ها و محیط های کاری بزنین میبینین چقدر از دخترایی که به هر نحوی خواستن دیده شن، از نظر ارتباط بیشتر با آقایون با آرایش فلان و لباس فلان.... مجردن.

خیلی از دانشجوهای فوق لیسانس و دکترا

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم حرفی بدی نزده
اگه کسی تو خونه باشه پسر چطوری باید ببینتش
این کار علاوه بر اینکه باعث عدم ازدواج دختر میشه
باعث میشه پسراهم ازدواج نکنن چون احتمالا
دختر مورد نظر یه گوشه ای قایم شده...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخه ببینید این که یه انسان بتونه به مرحله ی ابراز برسه و استعدادهاش و حتی نیازهاش ، غم ها و شادیهاش رو بتونه بروز بده از نظر من یه تواناییه . و باید در جهتش همه تلاش کنیم چرا که ممکنه باعث اشاعه ی یک هنر، در سطح وسیع یک فرهنگ، تشویق دیگران، ایجاد اعتماد بنفس، خودشناسی ..شناخت دیگران،حرکت و رشد و خیلی چیزهای دیگه بشه. خیلی از آدما درونشون غوغاییه . دارن منفجر میشن حالا از هرچی... غصه، شادی، هنر، استعداد، و ....... .. ولی بروز نمی دن! خب این واقعا یه ضعفه .مگه تو مریخ زندگی می کنیم؟ دورو برمون پر آدمه و مسلما کنش و واکنشهایی بین اونا و ما باید باشه. ولی وقتی طوری بحث میشه که این حرکات رنگ و بوی ازدواج می گیره و بخاطر اون داره انجام میشه من خودم خرده می گیرم. اون دیگه اسمش میشه جلب توجه نه توانایی خود ابرازی! جلب توجه بسته به محیطش یکی از مصادیق غیرارادی خودابرازی هست ... می دونید چرا؟ چون مصنوعی میشه ... زشت و زننده ...من واقعا حالت تهوع می گیرم بعضی وقتا ..مگه اینکه خیلی خبره باشه طرف ..
طرف می بینی خودشو کشت وسط مجلس انقد الکی قربون صدقه همه رفت ،رقصید وسط که چی؟ این به اون بگه اونم به اوشون بگه که یه دختره هست خیلی ......... من میگم شما اون توانایی ابراز رو تو خودت تقویت کن به خاطر خودت .به خدا آدمی که ابراز می کنه خیلی راحت تره. هر چند گاهی به بقیه بر بخوره. حس می کنم ازدواج هم جور میشه.

danak1

عضو جدید
دختر خوشگل ، خوشتیپ، با شخصیت ، تمیز و با عرضه باشه دیده میشه محجوب هم باشه که دیگه رو زمین نمیمونه، رو هوا می قاپنش.
منم با نظر ایشون موافقم
بنظرم دختر اگه همچین ویژگیایی رو داشته باشه به قولی رو هوا زده میشه البته تا یه حدودی هم اعتقاد به دیده شدن دارم ولی همه چیز یا حداقل90%به خود دختر و عرضه اش برمیگرده....دختر اگه خودش عاقل و با عرضه باشه همه جا واسش خواستگار هست.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بنظرم حرفی بدی نزده
اگه کسی تو خونه باشه پسر چطوری باید ببینتش
این کار علاوه بر اینکه باعث عدم ازدواج دختر میشه
باعث میشه پسراهم ازدواج نکنن چون احتمالا
دختر مورد نظر یه گوشه ای قایم شده...
:gol::gol::gol::gol:
ممنون از ستارتر
واقعا من موندم چرادوستان بعضا خوششون نمیاد واقعا حرف بدی زده نشده

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
راهکارهاشون تو حلقم :|
زشته این چیزا واقعا!!! شان یه دختر رو ببینید تا کجا پایین میارن آخه!(( الان این مطالب یعنی شان دختر امده؟؟؟ :razz:)))
انگار تنها دغدغه ی دخترای امروز ازدواج کردن و دیده شدنه!(((( قطعا تنها دغدغه نیست ولی موضوع ازدواج موفق و خوب برای هر کسی با توجه به معیارهاش یه دغدغه مهم هست و این موضوع شامل پسر و دختر هم میشه منتها با توجه به عرف دخترها باید از گزینه های که دارن انتخاب کنن و پسرها به خاطر شرایطی که جامع براشون تعریف کرده بهتر می تونن شخص مورد نظرشون رو پیدا کنن واگه این مطلب گذاشته شده برای این هست که دخترها کارشون مشکل تر هست و به نوعی پسرهایی که طالب این دخترها هستن هم سخت تر می تونن شخص مورد نظر را پیدا کنن.)
تو رو خدا این چیزارو نذارید اینجا...اول بخونید مطلبو بعد بذارید، یه کم تامل کنید در مورد چیزی که اینجا میذارید
:|:|

:gol::gol:
:gol:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه ببینید این که یه انسان بتونه به مرحله ی ابراز برسه و استعدادهاش و حتی نیازهاش ، غم ها و شادیهاش رو بتونه بروز بده از نظر من یه تواناییه . و باید در جهتش همه تلاش کنیم چرا که ممکنه باعث اشاعه ی یک هنر، در سطح وسیع یک فرهنگ، تشویق دیگران، ایجاد اعتماد بنفس، خودشناسی ..شناخت دیگران،حرکت و رشد و خیلی چیزهای دیگه بشه. خیلی از آدما درونشون غوغاییه . دارن منفجر میشن حالا از هرچی... غصه، شادی، هنر، استعداد، و ....... .. ولی بروز نمی دن! خب این واقعا یه ضعفه .مگه تو مریخ زندگی می کنیم؟ دورو برمون پر آدمه و مسلما کنش و واکنشهایی بین اونا و ما باید باشه. ولی وقتی طوری بحث میشه که این حرکات رنگ و بوی ازدواج می گیره و بخاطر اون داره انجام میشه من خودم خرده می گیرم. اون دیگه اسمش میشه جلب توجه نه توانایی خود ابرازی! جلب توجه بسته به محیطش یکی از مصادیق غیرارادی خودابرازی هست ... می دونید چرا؟ چون مصنوعی میشه ... زشت و زننده ...من واقعا حالت تهوع می گیرم بعضی وقتا ..مگه اینکه خیلی خبره باشه طرف ..
طرف می بینی خودشو کشت وسط مجلس انقد الکی قربون صدقه همه رفت ،رقصید وسط که چی؟ این به اون بگه اونم به اوشون بگه که یه دختره هست خیلی ......... من میگم شما اون توانایی ابراز رو تو خودت تقویت کن به خاطر خودت .به خدا آدمی که ابراز می کنه خیلی راحت تره. هر چند گاهی به بقیه بر بخوره. حس می کنم ازدواج هم جور میشه.

من نگفتم الکی ظاهرسازی یا خودنمایی بشه ، من گفتم بعضی از دخترا فکر میکنن که حضور در جامعه به منزله ی بی حیاییه و لذا باید با چادر سیاه صورتشونو بپوشونن و فقط با یه چشم نگاه کنن ، حرف من اینجور آدماست......

منظور من از نشان دادن ظاهر ، ظاهر سازی نیست بلکه اینه که دختر و نیز پسر باید اون هفت هنری که از هر انگشتشون میریزه رو رو کنن تا بقیه ببینن ، نه اینکه عزلت گزینی کنن.....

برای پیدا کردن یه دختر خوب ، یه پسر باید بگرده و بگرده و بگرده ، و پسر بعد از کلی گشتن چیزی نخواهد یافت مگر اینکه چیزی برای گشتن وجود داشته باشه ، اگر دخترا از نظر ظاهر و باطن مخفی بشن ، پسر هرچی هم بگرده نمیتونه پیداش کنه...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من نگفتم الکی ظاهرسازی یا خودنمایی بشه ، من گفتم بعضی از دخترا فکر میکنن که حضور در جامعه به منزله ی بی حیاییه و لذا باید با چادر سیاه صورتشونو بپوشونن و فقط با یه چشم نگاه کنن ، حرف من اینجور آدماست......

منظور من از نشان دادن ظاهر ، ظاهر سازی نیست بلکه اینه که دختر و نیز پسر باید اون هفت هنری که از هر انگشتشون میریزه رو رو کنن تا بقیه ببینن ، نه اینکه عزلت گزینی کنن.....

برای پیدا کردن یه دختر خوب ، یه پسر باید بگرده و بگرده و بگرده ، و پسر بعد از کلی گشتن چیزی نخواهد یافت مگر اینکه چیزی برای گشتن وجود داشته باشه ، اگر دخترا از نظر ظاهر و باطن مخفی بشن ، پسر هرچی هم بگرده نمیتونه پیداش کنه...

دخترای خوب حتی از 18 19 سالگی دیده میشن.چون خودشون اهل دوستی با پسرا نیستن، باید از طریق واسطه های خوب باهاشون آشنا شد.یعنی اگر پسری واقعا قصد ازدواج داره، باید خودش یا خونوادش حداقل به 4 تا آدم که خودشون در فضاهای اجتماعی هستن و مورد اعتمادن، بسپاره که اگر دختری با اون ویژگی های کلی میشناسه، معرفی کنه.
وقتی معرفی کرد، تحقیقات بیشتر و ورود برای شناخت و ارتباط بیشتر باید اتفاق بیفته.اون زمان پروسه شناخت باید طی بشه.البته پسرا هرچقدر دیرتر بخوان ازدواج کنن، مورد کمتری رو میتونن بررسی کنن.چون دیگه خیلی از این دخترا ازدواج کردنو....

اینجور دخترا هم در دوران مدرسه و هم دانشگاه، معمولا وجهه خوبی دارن و به خاطر همین خوبی، دیده میشن.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دخترای خوب حتی از 18 19 سالگی دیده میشن.چون خودشون اهل دوستی با پسرا نیستن، باید از طریق واسطه های خوب باهاشون آشنا شد.یعنی اگر پسری واقعا قصد ازدواج داره، باید خودش یا خونوادش حداقل به 4 تا آدم که خودشون در فضاهای اجتماعی هستن و مورد اعتمادن، بسپاره که اگر دختری با اون ویژگی های کلی میشناسه، معرفی کنه.
وقتی معرفی کرد، تحقیقات بیشتر و ورود برای شناخت و ارتباط بیشتر باید اتفاق بیفته.اون زمان پروسه شناخت باید طی بشه.البته پسرا هرچقدر دیرتر بخوان ازدواج کنن، مورد کمتری رو میتونن بررسی کنن.چون دیگه خیلی از این دخترا ازدواج کردنو....

اینجور دخترا هم در دوران مدرسه و هم دانشگاه، معمولا وجهه خوبی دارن و به خاطر همین خوبی، دیده میشن.

ایشون نگفتن که پسر با دختر دوست بشه
منظورشون این هست کنج عزلت نباشن تا دیده بشن از طریق همین رابطهایی که شما فرمودین تا معرفی بشن.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خط کشی ها که دختر خوب اهل دوستی با پسر هانیست خیلی هم قابل قبول نیست.هدف خیلی از دخترهای خوب از این دوستیها ازدواج هست.مطلق نباید نگاه کرد

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز

بسیار خب.من تو این جامعه داغونمون حق می دم به اونایی که گارد بسته دارن و تحسینشون می کنم.هم حجاب (نه البته اون مثالی که شما زدید!).بیشتر ازنظر رفتار منظورمه. چون خیلیا فقط منتظرن یه لحظه وا بدی. حالا اینکه بعضی دوستان می خوان تا وارد یه جا وارد می شن یکی بزنه تو چشم که وای چه دختریه! برورو 20 اخلاق 20 هنر 20 روابط 20 ... خب این هست و تو چشمه/.. همه هم می بینن ... اون دگم هایی که ما برای خودمون ساختیم و فک می کنم در واقع وجود ندارن نمی زاره بروز بدیم درونیاتمون رو ...ولی خب آدما خیلی فراتر از ظاهرشونن. تو همون جمع ممکنه یکی دیگه باشه که هزار برابر خانوم تر باشه از اونی که تو چشمه و.... هممه که مثل هم نیستن ..بعضیا رو باید بهشون نزدیک شد تا بشناسیشون. این نزدیک شدن صبر می خواد و تحمل و البته چارچوب و شروعش هم می تونه از یه شمه رفتار خوب باشه .شاید یه جرقه .نباید توقع داشت هر چی طرف بلده بپاشه بیرون.ممکنه مدل شخصیتیش درونگرا باشه!

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ایشون نگفتن که پسر با دختر دوست بشه
منظورشون این هست کنج عزلت نباشن تا دیده بشن از طریق همین رابطهایی که شما فرمودین تا معرفی بشن.

این خط کشی ها که دختر خوب اهل دوستی با پسر هانیست خیلی هم قابل قبول نیست.هدف خیلی از دخترهای خوب از این دوستیها ازدواج هست.مطلق نباید نگاه کرد
بله منظور رو متوجه شدم.فقط اضافه کردم خیلی از دخترایی که ازدواج میکنن با معرفی واسطه ست.وگرنه اصلا از طرف خونواده پسر یا خود پسر دیده نشده بودن....

یعنی یه واسطه، یه دوست مشترک که وسیله خدا میشه تا دو نفرو بهم معرفی کنه، باعث ازدواج میشه.ما خواست و ارادمون از خدا قویتر نیست.وسعت افرادی هم که میشناسیم 0.0000000000001 خدا نیست فقط باید بهش توکل کنیم و واقعا از خودش بخوایم.به جای اینکه دنبال این باشیم که دیگران مارو ببینن شاید از ما خوششون بیاد و بیان سراغمون، سعی کنیم طوری زندگی کنیم که خدا قبولمون داشته باشه.واقعا درس،زندگی روزمره،ارتباطمون با خانواده و اطرافیان و ....نیت خدایی داشته باشه.اونوقت قطعا علاوه بر خدا پیش دیگران هم محبوب و عزیز خواهیم شد.حتی اگر تو خونمون نشسته باشیم و ظاهر فیزیکیمونو در محیط خارج خونه نبینن.

خیلیا هستن اصلا در دو استان مختلف زندگی میکنن.در دو کشور مختلف.از جایی که فکرشم نمیکردن، یکی معرفشون شده و بدون هیچ آشنایی قبلی با هم آشنا میشن و ازدواج میکنن.موارد عینیش موجوده.نه یکی دوتا که بعضیا بگن اونا استثنان!خیلی از ازدواج های موفق با همین واسطه گری ها اتفاق افتاده.موفقیتی خیلی بیشتر از ازدواج هایی که دخترو پسر خودشون از قبل با هم دوست بودن.

منتهی متاسفانه در حال حاضر حتی خیلی از چادریامون فکر میکنن خودشون باید خواستگار پیدا کننو دیده شن!یعنی طرف چادر میزاره اما آرایش میکنه،با همکلاسیای نامحرم دانشگاهی صمیمی میشه تا تحویلش بگیرن،در شبکه های اجتماعی پاشو فراتر از حد مجاز ارتباط میزاره و پیش خودش توجیه میکنه اینجا که مجازیه.....یا بعضیا که با افرادی وارد ارتباط میشن که اصلا هیچ سنخیتی با خودشون نداره اما یه دفعه تصمیم میگیرن طرف مقابلشونو عوض کنن و همسر ایده آل بسازن.مثلا طرف اهل نمازو روزه نیست، میگن من باهاش دوست شدم تا به خدا نزدیکش کنم .....مگه میشه از راه دوستی با نامحرم که خودش حرامه و باعث گناه خودت وطرف مقابلت میشه، بخوای خودتو نماینده خدا و هدایتگر ببینی....همین الانش خشم خدا رو خریدیم با شروع و ادامه این نوع ارتباط.این فقط توجیه شیطانه واسه اغوا کردن یه بچه مذهبی تا با سو استفاده از ایمانش و تراشیدن به بهانه دینی، بیارتش در مسیر این گناه...
یا اینکه کلا به بهانه دیده شدن یا آشنایی برای ازدواج، وارد فضای حرام ارتباطی به هر نحوی میشن.

خیلی وقتا هدف،وسیله رو توجیه نمیکنه.یعنی ما حتی اگر هدفمون مقدس و حلال باشه، نمیشه از راه حرام بهش رسید.دخترو پسری که با هم قبل ازدواج ارتباط حرام دارن(اعم از نگاه حرام،دوستی و ...)حتی اگر ارتباطشون منجر به ازدواج بشه، از بین برنده گناه قبل ازدواجشون نیست.اصلا خود گناه،مانع استجابت دعا میشه.

البته اینم بگم در این شرایط جامعه و خونواده ها، واقعا تحمل این تنهایی،کنترل نفس و گناه نکردن سخته.چرا که متاسفانه بخاطر بی مسئولیتی و بی تفاوتی ما آدما نسبت به هم،کمتر کسی واسطه این معرفی ها و ازدواج ها میشه.سختگیری های بی مورد هم دخترا هم پسرا هم خونواده هاشون هم کار رو سختتر کرده.اما به هر حال،ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه.اگر واقعا به این ایمان داشته باشیم که اقدر القادرین خداوند هست،باید خودمونو بسپاریم به خودش.زندگی هرکدوم از ما در شرایط مختلف،امتحان خداست.چه قبل از ازدواج و چه بعد از اون.
یکی به داشته هاش امتحان میشه و دیگری با نداشته هاش.اما اصل امتحان پا برجاست...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بسیار خب.من تو این جامعه داغونمون حق می دم به اونایی که گارد بسته دارن و تحسینشون می کنم.هم حجاب (نه البته اون مثالی که شما زدید!).بیشتر ازنظر رفتار منظورمه. چون خیلیا فقط منتظرن یه لحظه وا بدی. حالا اینکه بعضی دوستان می خوان تا وارد یه جا وارد می شن یکی بزنه تو چشم که وای چه دختریه! برورو 20 اخلاق 20 هنر 20 روابط 20 ... خب این هست و تو چشمه/.. همه هم می بینن ... اون دگم هایی که ما برای خودمون ساختیم و فک می کنم در واقع وجود ندارن نمی زاره بروز بدیم درونیاتمون رو ...ولی خب آدما خیلی فراتر از ظاهرشونن. تو همون جمع ممکنه یکی دیگه باشه که هزار برابر خانوم تر باشه از اونی که تو چشمه و.... هممه که مثل هم نیستن ..بعضیا رو باید بهشون نزدیک شد تا بشناسیشون. این نزدیک شدن صبر می خواد و تحمل و البته چارچوب و شروعش هم می تونه از یه شمه رفتار خوب باشه .شاید یه جرقه .نباید توقع داشت هر چی طرف بلده بپاشه بیرون.ممکنه مدل شخصیتیش درونگرا باشه!

کاملا درسته.اما صحبتتون دو بعد داره.
بعد اول اینکه بله.باید روی اخلاق،ارتباط اجتماعی،خوش برخوردی،گرم بودن و هنرمون کار کنیم چون بخش مهمیش واقعا اکتسابیه و مهم.اگر فکر میکنیم در این زمینه ها قوی نیستیم،باید تلاش کنیم که قوی شیم.چون حتی در آینده در ارتباط با همسر،خانواده و اقوام همسر،فرزند و سایر افراد که جمع افرادی که در حال حاضر میشناسیم اضافه میشن، بسیار مهمه و باید بتونیم نحوه تعامل رو یاد بگیریم.
ما تا یه جایی فقط تحت تاثیر تربیت خونواده ایم.از یه جایی به بعد خودمون هم میتونیم خودمونو تربیت کنیم.چه برای ازدواج و چه برای همه ابعاد زندگیمون.
بعد دوم اما این مسئله که چهره هیچ کسی،دست خودش نیست.چون ذاتیه و خدا بهش داده.اینکه یه سری آدما متاسفانه فقط از روی قیافه ظاهری افراد که خودشون هیچ نقشی در شکل گیریش نداشتن،قضاوت میکنن و رو انتخابشون اثر میزاره، یه ایراد شخصیه.نمیگم اصلا مهم نیست.اما اینکه اولویت باشه غلطه.در حد معمول ظاهر رو همه افراد دارن و سلیقه ایه.چون هیچ آدمی همه چیز رو 100% با هم نداره.مگه قیافه ش دست خودشه.باید رو چیزایی تمرکز کرد که خودش نقش داره و در نهایت با اولویت بندی، معدل گرفت.

اما اصلا نگران این نباشیم که اینجور افراد ظاهر بین(تاکید میکنم ته دلشون قیافه واقعا اولویت اولشونه)ما رو انتخاب نمیکنن.چون اتفاقا مرد ها یا زن هایی که اینجورین خطرناکن برای زندگی.اینجور افراد ممکنه حتی بعد از ازدواج هم دلشون برای یکی زیباتر از شما بلرزه.زندگی با یه آدم ظاهربین اصلا کار راحتی نیست.

شاید بین اطرافیانتون پیش اومده باشه که دختر یا پسری واقعا از نظر دیگران زیبا، با کسی ازدواج کرده که از نظر زیبایی از نظر دیگران خیلی از خودش پایینتره.شاید خیلیا پیش خودشون بگن فلانی خیف شد.اما در واقع خوش بحال اون همسر.چون دیگه مطمئنه که کسی که انتخابش کرده، آدم ظاهربینی نیست و ملاک هایی داره برای نمره دادن به آدما، خیلی عمیق تر و مهمتر از ظاهر که با هر اتفاقی در هر لحظه ممکنه از بین بره...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال

همه پسرای خوب، این سختی رو برای پیدا کردن مورد هم کفوشون میکشن.فکر نکنین این انتظار برای دخترا هم کار راحتیه....فکر هم نکنین هم کفو شما دقیقا در نزدیکی شماست و شما باید همین الان ببینینش یا بشناسینش....شاید باشه، شایدم نباشه.فقط خدا میدونه.
عمیقا و خواهرانه ازتون خواهش میکنم که اگر واقعا میخواین ازدواج کنین، غرورتون رو کنار بگذارین.این مشکلی بود که با برادر خودم هم داشتیم.یعنی اجازه بدین خانم های موثق و مورد اعتماد اطرافتون اعم از فامیل و دوستان مورد های مختلف رو که در حالت کلی میدونن با شما و خونوادتون و خواسته های کلیتون مطابقت داره معرفی کنن و خودتون هم وقت بزارین برای بررسیشون.
برادر خودم هر جا خواستگاری میومد و نمیپسندیدن،یا خودش یاطرف مقابل، تا چند روز با همه اعضای خونواده در گیر بود!مخصوصا مادر مظلومم.بهم میریخت.اما انقدر موارد مختلف بررسی شد.انقدر مادر طفلیم به اینو اون سپردن، تا بالاخره یکی پیدا شد که الحمدالله از همون جلسه اولی که نشست داشتن، مورد قبول نسبی دو طرف واقع شد.بعدم آشنایی بیشترو ازدواج و زندگیو بچه و ....

شما آقا پسرا باید بیشتر جسارت ورود به فضای آشنایی درست برای ازدواج رو به خرج بدین، دخترا هم باید ضمن تعدیل توقعاتشون، تحمل کنن این رفت و آمد ها و این مورد قبول واقع نشدن ها رو تا بالاخره انتخاب درست اتفاق بیفته و منجر به ازدواجی پایدار بشه.هردوتاش سخته ولی ارزش داره.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله منظور رو متوجه شدم.فقط اضافه کردم خیلی از دخترایی که ازدواج میکنن با معرفی واسطه ست.وگرنه اصلا از طرف خونواده پسر یا خود پسر دیده نشده بودن....

یعنی یه واسطه، یه دوست مشترک که وسیله خدا میشه تا دو نفرو بهم معرفی کنه، باعث ازدواج میشه.ما خواست و ارادمون از خدا قویتر نیست.وسعت افرادی هم که میشناسیم 0.0000000000001 خدا نیست فقط باید بهش توکل کنیم و واقعا از خودش بخوایم.به جای اینکه دنبال این باشیم که دیگران مارو ببینن شاید از ما خوششون بیاد و بیان سراغمون، سعی کنیم طوری زندگی کنیم که خدا قبولمون داشته باشه.واقعا درس،زندگی روزمره،ارتباطمون با خانواده و اطرافیان و ....نیت خدایی داشته باشه.اونوقت قطعا علاوه بر خدا پیش دیگران هم محبوب و عزیز خواهیم شد.حتی اگر تو خونمون نشسته باشیم و ظاهر فیزیکیمونو در محیط خارج خونه نبینن.

خیلیا هستن اصلا در دو استان مختلف زندگی میکنن.در دو کشور مختلف.از جایی که فکرشم نمیکردنیکی معرفشون ش، ده و بدون هیچ آشنایی قبلی با هم آشنا میشن و ازدواج میکنن.موارد عینیش موجوده.نه یکی دوتا که بعضیا بگن اونا استثنان!خیلی از ازدواج های موفق با همین واسطه گری ها اتفاق افتاده.موفقیتی خیلی بیشتر از ازدواج هایی که دخترو پسر خودشون از قبل با هم دوست بودن.( خب دقیقا این خانم معرف باید ایشون رو دیده باشن)

منتهی متاسفانه در حال حاضر حتی خیلی از چادریامون فکر میکنن خودشون باید خواستگار پیدا کننو دیده شن!یعنی طرف چادر میزاره اما آرایش میکنه،با همکلاسیای نامحرم دانشگاهی صمیمی میشه تا تحویلش بگیرن،در شبکه های اجتماعی پاشو فراتر از حد مجاز ارتباط میزاره و پیش خودش توجیه میکنه اینجا که مجازیه.....یا بعضیا که با افرادی وارد ارتباط میشن که اصلا هیچ سنخیتی با خودشون نداره اما یه دفعه تصمیم میگیرن طرف مقابلشونو عوض کنن و همسر ایده آل بسازن.مثلا طرف اهل نمازو روزه نیست، میگن من باهاش دوست شدم تا به خدا نزدیکش کنم .....مگه میشه از راه دوستی با نامحرم که خودش حرامه و باعث گناه خودت وطرف مقابلت میشه، بخوای خودتو نماینده خدا و هدایتگر ببینی....همین الانش خشم خدا رو خریدیم با شروع و ادامه این نوع ارتباط.این فقط توجیه شیطانه واسه اغوا کردن یه بچه مذهبی تا با سو استفاده از ایمانش و تراشیدن به بهانه دینی، بیارتش در مسیر این گناه...( بله متاسفانه)
یا اینکه کلا به بهانه دیده شدن یا آشنایی برای ازدواج، وارد فضای حرام ارتباطی به هر نحوی میشن.

خیلی وقتا هدف،وسیله رو توجیه نمیکنه.یعنی ما حتی اگر هدفمون مقدس و حلال باشه، نمیشه از راه حرام بهش رسید.دخترو پسری که با هم قبل ازدواج ارتباط حرام دارن(اعم از نگاه حرام،دوستی و ...)حتی اگر ارتباطشون منجر به ازدواج بشه، از بین برنده گناه قبل ازدواجشون نیست.اصلا خود گناه( دقیقا)

البته اینم بگم در این شرایط جامعه و خونواده ها، واقعا تحمل این تنهایی،کنترل نفس و گناه نکردن سخته.چرا که متاسفانه بخاطر بی مسئولیتی و بی تفاوتی ما آدما نسبت به هم،کمتر کسی واسطه این معرفی ها و ازدواج ها میشه.سختگیری های بی مورد هم دخترا هم پسرا هم خونواده هاشون هم کار رو سختتر کرده.اما به هر حال،ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه.اگر واقعا به این ایمان داشته باشیم که اقدر القادرین خداوند هست،باید خودمونو بسپاریم به خودش.زندگی هرکدوم از ما در شرایط مختلف،امتحان خداست.چه قبل از ازدواج و چه بعد از اون.
یکی به داشته هاش امتحان میشه و دیگری با نداشته هاش.اما اصل امتحان پا برجاست...

در کل این تاپیک منظورش ایسن هست بعضا دختر خحانومها در جامعه حضور ندارن حالا چه حضور در بین مجالسی که مختص خانومهاست چه مکانهایی که اقایون هم وجود دارن.
یکی از دوستان حرف خوبی زده بودن گفتن مثلا کاربری اینجا عضو باشه ولی هیچ حرفی نزنه نه پست بگذاره نه تاپیک بزنه خیلی سخت دیده میشه
دنیایی بیرون هم همینطور هست وقتی بری مجلسی حتی زنانه ولی خودت را نشون ندی منظورم همون روابط سالم دیده نمیشی:gol: