دفتر مدیریت تالار مهندسی پزشکی ( انتقادات و پیشنهادات)

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام
همانطور که حتما متوجه شدید با همفکری تعدادی از دوستان فعال تالار مهندسی پزشکی ، سه تا تالار تخصصی به این تالار اضافه شده که امیدواریم باعث رونق بیشتر تالار و فعالیت بیشتر دوستان شود .
به نظر شما جای چه تالارهایی خالیه ؟
فکر می کنید روی چه موضوعاتی بیشتر می شه کار کرد ؟

سـعید

مدیر بازنشسته
درود خدمت دوستان عزیز رشته مهندسی پزشکی
به دلیل اینکه این تالار از نظم و ترتیب خوبی برخودار شود و کاربران بهترین استفاده رو از این تالار ببرند انتقادات و پیشنهادات و مشکلات تالار رو در این تاپیک مطرح کنید تا سریعا رسیدگی شود...
مطمئنا این تالار با همکاری تک تک اعضای فعال به اوج فعالیت خود خواهد رسید..
موفق باشید :gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام
اولا که تبریک:w11::w27:
دوما قرار بود تجهیزات پزشکی رو هم بذارید.البته بذارید اولش یکم این سه تا پر بشه!:)
راستش آقای پیرجو ضرب العجل داد گفت یک مدت نیستم این یکی رو یادم رفت در ضمن اول بذارید این سه تا بگیره بعد کم کم اضافش می کنیم . تازه یادگرفتیم راهشو :gol:

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من تالار تجهیزات پزشکی مهم تره ، کاش تالار جزوات و مقالات مهندسی پزشکی را با کتاب ها یکی می کردند و به جاش تاپیک تجهیزات پزشکی اونم در بالای 2تا تاپیک دیگه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام
اولا که تبریک:w11::w27:
دوما قرار بود تجهیزات پزشکی رو هم بذارید.البته بذارید اولش یکم این سه تا پر بشه!:)

راستش آقای پیرجو ضرب العجل داد گفت یک مدت نیستم این یکی رو یادم رفت در ضمن اول بذارید این سه تا بگیره بعد کم کم اضافش می کنیم . تازه یادگرفتیم راهشو :gol:

به نظر من تالار تجهیزات پزشکی مهم تره ، کاش تالار جزوات و مقالات مهندسی پزشکی را با کتاب ها یکی می کردند و به جاش تاپیک تجهیزات پزشکی اونم در بالای 2تا تاپیک دیگه

اره منم با حرف ایشون موافقم
ببینید هر تالاری که مد نظرتون هستش رو در یک پیام خصوصی به مدیر پیرجو بفرستید سریع اعمال نظر می کنه . من سه تا تالار معرفی کردم دیگه گفتم اول کاری بیشتر بشه می گن شما ها چند نفرید این همه تالار ولی فکر کنم اگه تو این یکی دو سه روزه بفرستید این تالار هم اضافه بشه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
درود خدمت دوستان عزیز رشته مهندسی پزشکی
به دلیل اینکه این تالار از نظم و ترتیب خوبی برخودار شود و کاربران بهترین استفاده رو از این تالار ببرند انتقادات و پیشنهادات و مشکلات تالار رو در این تاپیک مطرح کنید تا سریعا رسیدگی شود...
مطمئنا این تالار با همکاری تک تک اعضای فعال به اوج فعالیت خود خواهد رسید..
موفق باشید :gol:
سلام مدیر جون . خوشحالیم سری هم به تالار ما زدی . ;)می گفتی داری می یای تیم استقبال درست می کردیم ;);)فکر کردیم از ما ها یادتون رفته :redface::gol:
پیشنهاد خوبیه . چون اگه تالار بتونه همه اعضاء رو جذب کنه تا داخل این تالار هم تاپیک بزنند ، تالار خیلی فعلی خواهیم داشت منتها خیلی از دوستان بیشتر وقتشون رو تو تالارهای عمومی صرف می کنند . بماند که کم نیستند دوستانی که یک بار عضو می شند و چند تا جزوه دانلود می کنند و بعدش هم پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنند .

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
از یک سایت تخصصی مهندسی پزشکی چه انتظاراتی دارید

از یک سایت تخصصی مهندسی پزشکی چه انتظاراتی دارید

دوستان هم رشته ای سلام
همونطور که خودتون می دونید سایتها و وبلاگهای خوبی هستند که در زمینه های مختلف رشته مهندسی پزشکی فعالیت دارند و تعدادی شون رو هم همه می شناسیم که با توجه به اقبالی که کاربران به آنها دارند می توان آنها را در حیطه کاری خودشون سایتهای موفق و جذابی طبقه بندی کرد .
ام مسلما هیچ یک از اونها رو نمی شه کامل و ایده آل نامید .
سوالی که من از شما دوستان دارم این هستش که یک سایت ایده آل مهندسی پزشکی که بشه از اون به عنوان مرجع تخصصی مهندسی پزشکی ایران یاد کرد چه خصوصیاتی باید داشته باشه .
منظورم این هستش که به نظر شما این سایت باید دارای چه بخشهایی باشه ، چه مطالبی رو بشه ازش دریافت کرد و . . . خلاصه اینکه شما وقتی می شنوید که از یک سایت به عنوان مرجع تخصصی مهندسی پزشکی ایران یاد می شه ، چه انتظاراتی براتون تداعی می شه
ممنون می شم که نظرات و توقعاتتون رو در قالب پاسخ به این تاپیک درجج کنید

minoo m.pezeshki

عضو جدید
به نظر من وقتي ميگيم مرجع يعني هركسي كه مراجعه ميكنه بنا بر نيازش بتونه اطلاعاتي بگيره.
يعني از كسي كه ميخواد كنكور بده و راجع به اين رشته تحقيق كنه باشه تا ...... دانشجويي كه ميخواد در هر زمينه اي مقاله اي بخونه تا ........... تعمير كار وسايل پزشكي كه راجع به تعمير دستگاه جديدي اطلاعاتي ميخواد. تا ....... كسي كه ميخواد خريد كنه و دنبال محصولات مرغوب ميگرده و اطلاعاتي راجع به تشخيص اين مرغوبيت ميخواد.

bme_352

عضو جدید
به نظر من وقتي ميگيم مرجع يعني هركسي كه مراجعه ميكنه بنا بر نيازش بتونه اطلاعاتي بگيره.
يعني از كسي كه ميخواد كنكور بده و راجع به اين رشته تحقيق كنه باشه تا ...... دانشجويي كه ميخواد در هر زمينه اي مقاله اي بخونه تا ........... تعمير كار وسايل پزشكي كه راجع به تعمير دستگاه جديدي اطلاعاتي ميخواد. تا ....... كسي كه ميخواد خريد كنه و دنبال محصولات مرغوب ميگرده و اطلاعاتي راجع به تشخيص اين مرغوبيت ميخواد.
.......................
اول خواستم بگم "لطفا روی بخش آموزشیش تمرکز کنید "ولی یکم که فک کردم به این نتیجه رسیدم که یک سایت کامل یا به قولی منبع باید همه چی توش باشه.....به قول مینو خانم از اطلاعاتی اولیه در حد معرفی رشته تا اطلاعات بر طرف کننده ی دانشجویی + اطلاعاتی که بعد از دانشگاه به درد بخوره مثلا بازار کار (در خارج از کشور و داخل)و در کل حیطه ی کاری + اطلاعات روز مثل اخبار مختص این رشته +تولیدات داخلی و خارجی ....رو شامل بشه +البته سایت های مشابه خارجی رو نباید از یاد برد.....

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

.......................
اول خواستم بگم "لطفا روی بخش آموزشیش تمرکز کنید "ولی یکم که فک کردم به این نتیجه رسیدم که یک سایت کامل یا به قولی منبع باید همه چی توش باشه.....به قول مینو خانم از اطلاعاتی اولیه در حد معرفی رشته تا اطلاعات بر طرف کننده ی دانشجویی + اطلاعاتی که بعد از دانشگاه به درد بخوره مثلا بازار کار (در خارج از کشور و داخل)و در کل حیطه ی کاری + اطلاعات روز مثل اخبار مختص این رشته +تولیدات داخلی و خارجی ....رو شامل بشه +البته سایت های مشابه خارجی رو نباید از یاد برد.....
نکات جلب و ارزنده ای رو مطرح کردید که واقعا نشان دهنده این وقعیت هستش که دنبال یک چنین سایتی بودید ولی همه این مطالب رو یکجا نتونستیم پیدا کنیم . اکثر سایتها از یک یا چند بعد به این رشته نگاه کردند اما چون عموما سایتها سایتهای دانشجویی هستند به فراخور زمان یک سری اطلاعات و . . . در اختیار عموم قرار می دهند که البته بسیار کار آمد و را گشا است اما بیشتر جنبه استفاده دانشجویی دارد تا عمومی .
یکی از بخشهایی که به نظر منت جاش توی اکثر این سایتها خلی است ، آموزش مفاهیم اولیه پزشکی است . چیزی که به نظر من یکی از نقاط ضعف ما مهندسین پزشکی هست

bme.masood

عضو جدید
دقیقا همینطور هست که شما میگید ! ;)
یعنی الاوه بر مطالب کامل و جامعی که دوستان گفتند به نظر من دانشجوهای مهندسی پزشکی ایران از لحاظ پزشکی یکم که نه خیلی ضعیفن . و صرفا یه مهندس برق هستن.:(
در حالی که من از چندتا از دوستام که هند درس میخوندن پرسیدم که شما چی میخوندید ! کلی ازمایشگاه و کلاسهای مختلف راجع به اناتومی و فیزیولوژی داشتن که به نظر من واسه ما خیلی لازمه .

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
یعنی الاوه بر مطالب کامل و جامعی که دوستان گفتند به نظر من دانشجوهای مهندسی پزشکی ایران از لحاظ پزشکی یکم که نه خیلی ضعیفن . و صرفا یه مهندس برق هستن.:(
در حالی که من از چندتا از دوستام که هند درس میخوندن پرسیدم که شما چی میخوندید ! کلی ازمایشگاه و کلاسهای مختلف راجع به اناتومی و فیزیولوژی داشتن که به نظر من واسه ما خیلی لازمه .
علاوه بر این ما در ایران با آناتومی دستگاهها هم خیلی آشنا نیستیم که خودش برای فهم کارایی دستگاه و نیز عیب یابی صحیح اون می تونه خیلی مهم باشه

masoud.avard

عضو جدید
حالا من یه سوال از شما میپرسم
چرا توی " باشگاه مهندسان ایران " وقتی توی " 326 پست جديد از زمان آخرين بازديد شما " میری 99% پستا غیر مهندسی و گفتگوی آزادی و سرگرمیاییه؟
من تو 80-90 تا تالار عضوم
اما تا حالا تالار به این فعالی توی بحثای مختلف به غیر از مهندسی ندیده بودم
انصافا تالار باحالیه

maniya_scrt

عضو جدید
دوستان هم رشته ای سلام
همونطور که خودتون می دونید سایتها و وبلاگهای خوبی هستند که در زمینه های مختلف رشته مهندسی پزشکی فعالیت دارند و تعدادی شون رو هم همه می شناسیم که با توجه به اقبالی که کاربران به آنها دارند می توان آنها را در حیطه کاری خودشون سایتهای موفق و جذابی طبقه بندی کرد .
ام مسلما هیچ یک از اونها رو نمی شه کامل و ایده آل نامید .
سوالی که من از شما دوستان دارم این هستش که یک سایت ایده آل مهندسی پزشکی که بشه از اون به عنوان مرجع تخصصی مهندسی پزشکی ایران یاد کرد چه خصوصیاتی باید داشته باشه .
منظورم این هستش که به نظر شما این سایت باید دارای چه بخشهایی باشه ، چه مطالبی رو بشه ازش دریافت کرد و . . . خلاصه اینکه شما وقتی می شنوید که از یک سایت به عنوان مرجع تخصصی مهندسی پزشکی ایران یاد می شه ، چه انتظاراتی براتون تداعی می شه
ممنون می شم که نظرات و توقعاتتون رو در قالب پاسخ به این تاپیک درجج کنید
طبق معمول دير رسيدم! ببخشيد.
به نظر من با توجه به اينكه رشته ي مهندسي پزشكي دو رشته ي برق و پزشكي رو لينك مي كنه، بي نظمي خيلي سريع توي تالارش پيشرفت مي كنه.يعني با كمي بي دقتي تالار مي شه برق محض يا پزشكي محض! دسته بندي مطالب و مقالات خيلي مهمه.من خودم براي پيدا كردن بعضي مطالب و پست ها خيلي وقت صرف كردم. شايد اگه تالار نظم بهتري داشته باشه نقاط قوت و ظعفشو راحت تر بشه شناسايي كرد و در ارتقاي سطحش تلاش كرد.

Nasim_J

عضو جدید
علاوه بر این ما در ایران با آناتومی دستگاهها هم خیلی آشنا نیستیم که خودش برای فهم کارایی دستگاه و نیز عیب یابی صحیح اون می تونه خیلی مهم باشه

کاملا درسته
و متاسفانه اطلاعات دقیق در مورد آناتومی دستگاه‌ها رو، خیلی‌ کم توی سایتها می‌شه پیدا کرد (البته بیشتر اطلاعات فنی‌ منظورمه)
بقیهٔ موارد رو هم که دوستان کامل بهش اشاره کردند
ممنون از ترد

elahe.20

عضو جدید
با سلام
اول عذرخواهی می کنم از آقای نیازی من پیامتونو خیلی وقته دیدم ولی متاسفانه هرکاری میکردم سایت برام باز نمیشد .همون طور که دوستان هم اشاره کردن چون انتظارات افراد در مورد اطلاعات گرفتن از سایتها متفاوته به نظرمن هیچ سایتی رو نمیشه پیدا کرد که همه انتظاراتو برآورده کنه .چون هر شخص درهرمقطع زمانی یه سری اطلاعات براش ملاکه .
منم دو نکته دیگه اضافه کنم :
1.به نظرم اگه شرکتهای واردکننده وتولید کننده دستگاها هم ذکر بشه خوبه.
2.دونمونه پی دی اف بودن درمورد تونومتری (نسیم خانوم ) ویکی هم درمورد پالس اکسی متر (آقای نیازی) تو سایت گذاشتن که البته به زبان انگلیسی بودن با اینکه صفحات کمی داشتن ولی پرمحتوابودن من به شخصه از مطالبشون خیلی استفاده کردم .

حرفتون قبول ولی به نظرم ما مهندس برقم نیستیم چون استادا به ما میگن این سرفصل مال شما نیست اون فصلو نصفه میگم یه هو دیدی کتاب تموم شد هیچی هم یاد نگرفتی .درثانی اینهمه مدارات الکتریکی خوندیم یه مدار داخلی دستگاه مثل پالس اکسیمترم نشونمون ندادن .اصلا ما ازاجزای داخلی دستگاهها بی خبریم !!

درپایان اینهمه فکرو نظر ردوبدل میشه لطفا یکی بشون عمل کنه .
تو سایت خودمون بخشهایی که هست به نظرم خواسته بچه هارو تامین میکنه ولی متاسفانه کسی کارو ادامه نمیده .مثلا بخش اخبار یه مدت فعال بود ولی حالا...

farane67

عضو جدید
طبق معمول دير رسيدم! ببخشيد.
به نظر من با توجه به اينكه رشته ي مهندسي پزشكي دو رشته ي برق و پزشكي رو لينك مي كنه، بي نظمي خيلي سريع توي تالارش پيشرفت مي كنه.يعني با كمي بي دقتي تالار مي شه برق محض يا پزشكي محض! دسته بندي مطالب و مقالات خيلي مهمه.من خودم براي پيدا كردن بعضي مطالب و پست ها خيلي وقت صرف كردم. شايد اگه تالار نظم بهتري داشته باشه نقاط قوت و ظعفشو راحت تر بشه شناسايي كرد و در ارتقاي سطحش تلاش كرد.
مهم اینه که رسیدی;)
من همه مطالبو خوندم تقریبا با همه موافقم!!!

Biomedical

عضو جدید
سلام

فکر کنم اولین برخوردم باشه باهاتون.

میگم چرا انقد سایتتون کنده!؟؟ هربار میام تاپیک جدید بزنم ارور میندازه .

Biomedical

عضو جدید
سلام

یه سایت خوب مهندسی پزشکی ایرانی باید به روز باشه. باید سعی کنه بیشتر مقاله هاش به زبون فارسی باشه تا سطح مهندسی پزشکی رو توی همه ی افراد بازدید کننده از سایتش بالا ببره. باید از اول اول مهندسی پزشکی رو جابندازه برای افرادی که اصلا آشنایی با این رشته ندارن.یه سایت خوب باید از لحاظ ظاهری و گرافیکی هم جذاب باشه. باید بخش پرسش و پاسخ داشته باشه و به پرسش ها سر موقع جواب بده. نباید فقط یک نفره باشه. یه سایت وقتی گل می کنه که کار یه تیم متخصص باشه. نباید فقط به یه گرایش خاص پرداخته بشه باید همه ی گرایش ها رو پوشش بده. باید سعی بشه کلمه های کلیدی رو توی موتورای سرچ ببره به سمت خودش.

من نوشته هام محاورس....ببخشید....

عادت به ادیت کردن ندارم

موفق باشی دوست من

bioemm.com

عضو جدید
دوستان نظرات خوبی دادن ، ان شاالله من استفاده مفیدی ازشون خواهم کرد.

شما دوستان زحمت نوشتن نظرات رو کردید من مشکلات رسیدن به این درخواست های شما رو بنویسم

1- مهمترین مشکل نیروی انسانی هست - باید چند نفر بتونن مقالات و مواردی که گفتید رو آماده کنن
2- اکثریت افراد علاقه مند هستند فقط استفاده کنند . کپی ---> پیست . باید همه مشارکت کنن حتی در این حد که اگر در کلاس درسیشون سمیناری آماده کردن اون رو برای استفاده بقیه هم به اشتراک بذارن
3- سواد کافی - خیلی اتفاق افتاده که سوالاتی رو برای من از طریق سایت ارسال کردن که واقعا من هیچ اطلاعاتی ندارم ازشون ، از سوالات علمی گرفته تا اخبار مربوط به نحوه وارادت صادرات کالا ، نحوه ی خرید فلان کالای معرفی شده ، و یا حتی نزدیک ترین مراکز PET scan -----
4- مشکل بعدی تعدد سایت ها هست . هر کس یک سایت یا وبلاگی راه اندازی می کنه و بعد از مدتی متوقف می شه -اگر واقعا هدف ارتقا و معرفی این رشته است بهتره از ابتدا با بقیه مشارکت کنه ، کسانی که قسمتی از راه رو طی کردن .

تاپیک مفید و پر باری زدید - تشکر از کسانی که نظر دادند

آخرین ویرایش:

Goonay

عضو جدید
سلام.امروز ک این پست رو میزنم فقط 59 روز تا کنکور وقت دارم.
انتخاب رشته آزاد مهندسیی پزشکی رو انتخاب کردم.
میخوام ببینم وضعیت کار و در آمدش چطوره؟
اگه خوب باشه سراسری میزنم.
خسته شدم از رشته های تکراری کامپیوتر و زبان و عمران و معماری.

Tissue Engineer

عضو جدید
با توجه به این که من دانشجو هستم دوست دارم از طریق این سایت به جزوه های ارشد مهندسی بافت سایر دانشکده ها،موضوع پایان نامه هاشون، و کارگاه ها و کنگره ها یا جلسات علمیشون دسترسی پیدا کنم.
اگه بتونید اسکن از جزوه هاتونو بزارید خیلی خوب میشه. ممنون

بالا