دفتر مديريت تالار اسلام و قرآن

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام
دنبال فرصتی بودم تا از این طریق از زحمات دلسوزانه ی تیم مدیریتی تالار اسلام و قرآن تشکر کنم
و یه تشکر ویژه هم از کاربران فعال و خوب تالار داشته باشم.
همگی خسته نباشید
و عیدتون هم مبارک.

پ.ن: دوستان عزیز باعث خوشحالی خواهد بود اگر پیشنهادی در جهت ارتقا سطح تالار دارید با مدیران عزیز یا من در میون بذارید تا بررسی بشه.
فقط لطفا جهت حفظ نظم دفتر تالار پاسخی به پست من ندهید.
پیروز باشید.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
طاعات قبول

آقا جواد یه پیشنها داشتم!

از اونجایی که مناظرات و مباحثات امامان معصوم (ع) سرشار از نکات بسیار زیبا چه به لحاظ علمی و چه به لحاظ زندگی و عقلی است، پیشنهادی در این خصوص داشتم!

به نظرم بهتر است یکی از دو کار زیر صورت بگیره!

اول اینکه یه تاپیک مجزا به این امر اختصاص داده بشه تا همه مناظرات فارغ از طرفین آن در یک جا و به صورت مجتمع در یک جا قرار بگیرن ، تایپک رو هم مهم کنید تا همیشه در دسترس باشه.

دوم آنکه یه زیر تالار به این امر اختصاص بدین که در این صورت علاوه بر دسته بندی مطالب ، این امکان فراهم میشه که مناظرات سایر مذاهب ، چه یکتا پرستان و چه غیر یکتاپرستان در اون قرار داده بشه!

البته زحمتی که شما باید در هر دو حالت بکشین اینه که تاپیک ها رو یا ادغام کنید یا انتقال بدین

ممنونم ازتون
:gol:
.
.
.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام عليک يا اباعبدالله و علي الارواح التي حلت بفنائک.
عليک مني سلام الله ابدا ما بقيت و بقي الليل و النهار و لا جعل الله آخر العهد مني لزيارتکم.
السلام علي الحسين
و علي علي بن الحسين
و علي اولاد الحسين
و علي اصحاب الحسين.

پيامبراكرم (ص) فرمود:
براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌ هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى ‏شود.

سلام بر تمامی دوستان محبان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام

یک نکته رو خدمتتون عرض کنم

با توجه به اینکه تاپیک های زیادی در رابطه با ایام سوگواری آقا و مولامون در تالار وجود داره (فهرستشون در ابتدای این تاپیک هست
.•۩❖۩•.آماده میشویم دو رکعت عزا کنیم. .•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم 1392 )

زحمت بکشید جهت ارسال مطالب یکی از تاپیک های موجود رو انتخاب کنید .

واگر مطلب موردنظرتون در هیچ کدام از تاپیک ها قابل ارسال نیست ،در ادامه این تاپیک

.•۩❖۩•.آماده میشویم دو رکعت عزا کنیم. .•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم 1392

یا این تاپیک ها

: •۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز اول
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز دوم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز سوم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روزچهارم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز پنجم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز ششم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز هفتم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز هشتم
•۩❖۩•...باز این چه شورش ست که در خلق عالم است...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*روز تاسوعا
•۩❖۩•...فریاد یا محمدا ...•۩❖۩•. ویژه نامه ماه محرم*شب و روز عاشورا
بهار اشک ویژه نامه امام حسین و عاشورا

ارسال کنید .

این کار باعث جلوگیری از بی نظمی وتکرار در مطالب ارسالی میشه

تاپیک های که تا به الان با موضوعات تکراری ومشابه تاپیک های موجود ارسال شده، در مکانهای مناسب ادغام میشه .

متشکرم

ملتمس دعای خیر همگی دوستان هستم

نام ما را ننویسید، بخوانید فقط

سر این سفره گدا را بنشانید فقط

گر بنا نیست ببخشید، نبخشید اما

دست ما را به محرم برسانید فقط

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
فعالین گرامی این تالار، به نظر میرسه نیاز هست که در تالار های دیگه هم جهت بحثهای اجتماعی و عقیدتی فعال باشند. باتشکر

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

یک خواهش از همه دوستان فعال در تالار اسلام وقرآن

لطفا به این چند نکته توجه داشته باشید

در ابتدا اینکه

- بدون هماهنگی تاپیک هایی در مورد مناسبت ها ومراسم مذهبی ؛یا هر مورد دیگری از قبیل ختم صلوات ،ختم سوره ای خاص یا دعا ایجاد نشه

دوستان در صورتی که این قانون رو رعایت نکنند ، تاپیک مربوطه بدون اطلاع قفل یا حذف خواهد شد.

مورد بعدی :

برای تشکر از تاپیک های ارسال از گزینه تشکر پای ارسال استفاده کنید وجهت تشکر پست جدید ارسال نفرمایید .

ومهمترین موضوع

جهت ایجاد هرگونه تاپیکی ایتدا درباشگاه جستجو کنید ودر صورتی که مطلب مشابه مطالب ارسالی شما وجود داشت ، همون مطالب رو ادامه بدید .

از همکاری شما بی نهایت سپاسگزارم :gol:

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام

من نمیدونم کجا بوده چرا حذف شده

کدووم قسمت تالار بوده؟

اصلا این تالار بوده؟

سلام
بله. همین تالار بوده دیگه.
جالب اینه که این تایپیک رو من زده بودم. بعدا اومدم دیدم ادغام شده تو یه تایپیک دیگه. متوجه شدم که چندتا از دوستا هم این موضوع رو تایپیک کرده بودند و همه رو تو یه تایپیک ادغام کردند. الان میبینم اون تایپیک حذف شده. تو همین تالار بود. نمیدونم کدوم بخش بود. من از امضام میرفتم توش. خواهش میکنم برگردونید.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
بله. همین تالار بوده دیگه.
جالب اینه که این تایپیک رو من زده بودم. بعدا اومدم دیدم ادغام شده تو یه تایپیک دیگه. متوجه شدم که چندتا از دوستا هم این موضوع رو تایپیک کرده بودند و همه رو تو یه تایپیک ادغام کردند. الان میبینم اون تایپیک حذف شده. تو همین تالار بود. نمیدونم کدوم بخش بود. من از امضام میرفتم توش. خواهش میکنم برگردونید.

سلام

زود برید ببینید..........

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خطاب به همه . . .

خطاب به همه . . .

بنظرتون جمعه و شنبه و یکشنبه هر روز یه مسابقه برگزار کنیم؟(به مناسبت میلاد حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و روز زن)

جایزه هم بدیم(مثلا کارت شارژ)

میشه یه روز قبل و بعده ولادت حضرت علیها سلام

یه سری تاپیک زیبا هم به عنوان شروع بزنیم...

:gol::gol::gol:

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بنظرتون جمعه و شنبه و یکشنبه هر روز یه مسابقه برگزار کنیم؟(به مناسبت میلاد حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و روز زن)

اره خیلی خوبه به اونایی که اسمشون فاطمه و زهراست (مشغول ذمه ای اگه فک کنی واسه خودم میگم):D
جدااز شوخی منم با مسابقه موافقم یه مسابق سخخخخخخخخخخخت که حسابی فسفر لازم بشیم:d

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرم مثل مسابقه شمیم عشق...

چنتا سوال ...(جوابش تو تاپیک های خود تالار باشه)

به قید قرعه(اگه شرکت کننده زیاد بود) به 5 نفر شارژ ... تومنی

هر روز هم یه مسابقه...

به افرادی هم که هم اسم حضرت سلام الله علیها هستند (با ارائه مدرک:D) به قید قرعه یه شارژه تپل(10000)

نظر دوستان...!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

اره خیلی خوبه به اونایی که اسمشون فاطمه و زهراست (مشغول ذمه ای اگه فک کنی واسه خودم میگم):D
جدااز شوخی منم با مسابقه موافقم یه مسابق سخخخخخخخخخخخت که حسابی فسفر لازم بشیم:d

به نظرم مثل مسابقه شمیم عشق...

چنتا سوال ...(جوابش تو تاپیک های خود تالار باشه)

به قید قرعه(اگه شرکت کننده زیاد بود) به 5 نفر شارژ ... تومنی

هر روز هم یه مسابقه...

به افرادی هم که هم اسم حضرت سلام الله علیها هستند (با ارائه مدرک:D) به قید قرعه یه شارژه تپل(10000)

نظر دوستان...!

سلام

چشم انجام میشه

مسابقه به زودی اعلام میشه

ممنون از پیشنهادتون :gol:

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولا تبریک به مدیر جدید.ان شاءالله در همه مراحل زندگیشون روز بروز پیشرفت داشته باشن...

دوما به نظرم کارهای تالار(تالار اصلی) رو تقسیم بندی کنیم...

مسئول مسابقات

مسئول اطلاع رسانی

مسئول ایام جشن و شادی

مسئول ایام شهادت و ...

یه همچین چیزایی...

مسابقه رو دیر زدین...

:::::::
»»»»»اگه امکان داره یه دستیار هم برای تالار مهدویت بزارید«««««
:::::::

آخرین ویرایش:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام به دوست عزیز
پیشنهاد های خوب و مفیدی هست ممنون از نظرات جالب

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
آغازی دوباره

آغازی دوباره

خرد هر کجا گنجی آرد پدید

ز نام خدا سازد آن را کلید

رهایی ده بستگان سخن

توانا کن ناتوانانِ کُن

سلام

جایی خوندم که "انسان اگر در جایی تأثیـرگذار باشد، باید بدانـد که خداوند او را برای آن جایگـاه در نظر گرفته است و تکلیف است بر آن شخص که به وظیفـه ای که بر گردن اوست عمل کنـد. "

خداوند منان را شاکرم که در فضای گسترده مجازی در قسمتی فعالیت میکنم که نسبت به هزاران هزار فضای نادرست،نامی به عظمت وبزرگی دین مبین اسلام وقرآن دارد .

از تمامی بزرگوارانی که تغییر عنوانم رو تبریک گفتند تشکر میکنم بی شک این عنوان مسئولیت بزرگتری رو بر دوش من گذاشته
به همین جهت ذکر چند مورد رو ضروری میدونم

چند مورد مهم جهت یادآوری
+
چند قانون فراموش شده
+​
چند خواهش

موارد مهم :

باشگاه مهندسان فضایی علمی است نه مذهبی ،بنابراین به جهت یافتن مسائل ومشکلات مهم دینی،رفع شبهات وپاسخ به سوالات مربوط به احکام وامثالهم ،بحث های گسترده بدون نتیجه گیری صحیح ایجاد نکنید .

تا آنجایی که حقیر خبر دارم در باشگاه کارشناس مسایل دینی نداریم واگر هم هست به صورت علنی ومعرفی کامل ،مشغول به ارسال پست نیستند ،به همین چهت به تمامی دوستان توصیه میکنم برای یافتن پاسخ چنین مشکلاتی حتما به سایتهای مذهبی مراجعه کنند .

تاپیک هایی که با موضوع های مذهبی در تالار گفتگوی آزاد ایجاد ودنبال شده وپس از مدتی به تالار اسلام وقرآن منتقل میشوند ،حتما به طور کامل مطالعه و پست های نامربوط ازآنها حذف خواهد شد .

تاپیک های بحث وگفتگویی که بیشتر از دوسال یا بیشتر از ایجادشان گذشته وموضوع بحثشان تقریبا جمع شده ویا اعضایی که بحث میکردند خیلی کمرنگ یا تقریبا غیر فعال شده اند طوری که بحث رها شده باشد ،قفل شده اند ویا خواهند شد .

دوستان عزیزی که عنوان کاربر فعال تالار اسلام وقرآن دارند لطفا مشخص کنند در کدام قسمت تالار بیشتر میتوانند فعالیت کنند تا ان شاء الله تقسم کار صورت بگیرد.

قوانین فراموش شده در این پست ها

سلام

یک خواهش از همه دوستان فعال در تالار اسلام وقرآن

لطفا به این چند نکته توجه داشته باشید

در ابتدا اینکه

- بدون هماهنگی تاپیک هایی در مورد مناسبت ها ومراسم مذهبی ؛یا هر مورد دیگری از قبیل ختم صلوات ،ختم سوره ای خاص یا دعا ایجاد نشه

دوستان در صورتی که این قانون رو رعایت نکنند ، تاپیک مربوطه بدون اطلاع قفل یا حذف خواهد شد.

مورد بعدی :

برای تشکر از تاپیک های ارسال از گزینه تشکر پای ارسال استفاده کنید وجهت تشکر پست جدید ارسال نفرمایید .

ومهمترین موضوع

جهت ایجاد هرگونه تاپیکی ایتدا در باشگاه جستجو کنید ودر صورتی که مطلب مشابه مطالب ارسالی شما وجود داشت ، همون مطالب رو ادامه بدید .

از همکاری شما بی نهایت سپاسگزارم :gol:

واما خواهش

به جهت مرتب کردن بیشتر موضوعات موجود در تالار
ایجاد فضایی صمیمیانه تر ،بدون ایجاد بحث های توهین آمیز
ایجاد و پیگیری برنامه های متنوع مذهبی به جهت خودسازی وشناخت بیشتر آموزه های دینی
از همگی دوستانی که توانایی همکاری مستمر در تالار رو دارند خواهش میکنم موضوع مورد نظر جهت فعالیتشون رو اعلام بفرمایند .

انتقاد وپیشنهاد فراموش نشه

متشکرم :gol:

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
...

...

با سلام و احترام
از اونجایی که ارسال های دفاتر مدیریت تالارهای مختلف رو پیگیری میکنم ، در چند پست اخیر نکاتی دیدم و تصمیم گرفتم که چند سطری بنویسم و ایتدای سخنم رو با پیشنهاداتی برای تالار و مدیریت محترمش آغاز میکنم و پس از اون به قدر تجربه ی خودم در مورد انتقادات و شبهات وارده خواهم نوشت و سعیم بر این هست که اسلوب اختصار گویی رو رعایت کنم ؛
اول : غالبا با توجه به انتصاب مدیریت جدید ، قوانین تالار نیز نیاز به آپدیت داره ؛و این آپدیت باید با توجه به نیازِ روز مخاطب و کاربران تالار و هم راستا با قوانین کلی سایت انجام بگیره .مسلما هر مدیری، دارای زوایای دید مختلف، ایده های متنوع و توانایی های متفاوتی هست که همین تفاوت ها، خط و مشی و سیاست اتخاذی جهت اداره ی تالار رو تحت الشعاع قرار میده.
» این موضوع به صورت اطلاعیه در قسمت بالای صفحه ی تالار قرار بگیره تا در دسترس همگان باشه و کاربران با آگاهی از ضوابط و قوانین به فعالیت بپردازند.
دوم : بیان شبهات و سوالات دینی و مواردی از این دست ، طبق روال و رویه ی مشخص و ضمن ِ حفظ قوانین میتونه باعث جذب بیشتر مخاطب و افزایش فعالیت در تالار باشه و علاوه بر این موجب کمک به طالبین و محققین برای رسیدن به سوالات و شبهات خود میشه که به نظر هدف والاتری هست .
پیشنهادی که دارم اینه که از ایجاد این قبیل موضوعات جلوگیری نشه. امــــــــــا با وضع قوانین واضح و قاطع و کنترل و مدیریت مباحث از مباحث مغرضانه، بی هدف، نافرجام و بی نتیجه جلوگیری به عمل بیاد و با افراد خاطی طبق قوانین برخورد بشه.
» نیل به این هدف علاوه بر مدیریت صحیح نیازمند یاری و همکاری کاربران گرامی هم هست. در نتیجه تمام بار و وظایف و مسئولیت رو به دوش یک نفر تحت عنوان مدیر نگذاریم و همیشه مخاطب کاستی های موجود در هر زمینه رو مدیر تالار قملداد نکنیم!
سوم : مطلب بعدی در مورد انتقادات و مباحثی است که در پست های اخیر مطرح شد که مختصرا نظر شخصی خودم رو مینویسم :
1- آیتم های انتصاب مدیر برای تالارهای مختلف ( در اکثر قریب به اتفاق فروم ها ) علاوه بر تخصص در اون زمینه موارد دیگری از قبیل فعالیت مفید و شرکت در برنامه های جمعی تالار، حضور دائمی و مستمر در تالار ، شناخت قوانین کلی و جزئی و رعایت اون در طی دوره ی فعالیت (بی حاشیه بودن پرونده کاربری)، نیاز تالار به نفرات جدید، توانایی ِ هماهنگی و همکاری با تیم مدیریت تالار، هماهنگی با اهداف سایت و تیم مدیریت سایت، توانایی های مدیریتی و چندین و چند مورد دیگر هست که مجموع این موارد منجر به انتصاب و انتخاب یک مدیر برای اداره ی یک تالار میشه.
» تاکید ِ صرف به متخصص بودن یک مدیر در حیطه ی مدیریتی ش چندان صحیح نیست . کما اینکه متخصصانی هستند که هیچ یک از شرایط دیگه رو دارا نیستند و تجربه نشون داده که اون افراد غالبا در عرصه ی مدیریت ( که ابعاد مختلفی داره ) موفق نبوده اند . و همچنین فلسفه ی اعطای عنوان ِ سبز رنگ ِ"متخصص تالار فلان " همین قضیه هست که از تخصص عزیزانی که قادر به همراهی و همکاری علمی و عملی با تالار هستند استفاده بشه .
2- نکته ی بعدی نوع و شیوه ی مطرح کردن انتقاد و پیشنهاد هستش. شخصاً از دوستان فرهیخته و تحصیل کرده، انتظار استفاده از ادبیات مناسب و درخور با مخاطب و محیط رو داشتم و دارم.
» استفاده از واژه های مثل متر و ... برا سنجش مدیریت همانقدر ناصحیح هست که استفاده از کلمات و جملاتی که باعث دلسردی طرف مقابل میشه و مهمتر اینکه قیاس تجارب قبلی و تعمیم اون به کلیه ی ابعاد و زوایای فعالیت یک شخص،عمل صحیحی نیست .

سخن آخر اینکه :
هر انتقاد و پیشنهادی در ذات ِ خودش نشان از اهمیتی هستش که فرد برای اون موضوع و موضوعات قائل هست. چند پست اخیر نیز خالی از این ویژگی نیست و از همین جهت از دوستان ِ خوبم تشکر میکنم که از وقت خود هزینه کردن و موارد مورد نظرشون رو مطرح کردن و همچنین از مدیر تالار نیز بابت ترتیب اثر به پیشنهاداتی که تشخیص میدن درست هستش و همسو با سیاست اداره ی تالارشون هست سپاسگزارم .
بابت تطویل کلام عذرخواهی میکنم . با آرزوی موفقیت و تندرستی ...:gol:

SaEeD_13

کاربر بیش فعال
سلام به همه.......
من يه سوال دارم كه هم دينيه هم شخصيه
بيشتر مشكليه كه برام پيش اومده ... حالا اينو دقيقاً كجا بايد مطرح كنم
تو كدوم تايپيك؟؟؟؟

اگر راهنماييم كنيد خيليم ممنون ميشم.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ

وَمَن كَانَ مَرِيضًا أَوْ عَلَى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ

مِّنْ أَيَّامٍ أُخَرَ يُرِيدُ اللّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلاَ يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ وَلِتُكْمِلُواْ الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُواْ اللّهَ عَلَى مَا هَدَاكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

سلام
ضمن تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا، به جهت پربارتر نمودن ارسالهای تالار در ایام پر خیر وبرکت ماه مبارک رمضان، از همه دوستان فعال وساعی دعوت میکنم جهت جلوگیری از ارسالهای تکراری در تالاردر ابتدا تاپیک های فهرست شده در جدول رو بررسی کنند

*اگر مطالبی که در نظر دارید ارسال کنید مشابه تاپیک های یاد شده هست لطفا در تاپیک ها ادامه دهید

*اگر مطلبتون مشابه نیست قبل ارسال تاپیک جدید لطفا هماهنگی لازم با حقیر صورت بگیره

*هرگونه پیشنهاد جهت غنای بیشتر مطالب تالار ،کار، ایده یا طرح جدید رو میتونید به صورت پیام خصوصی برای من یا دوست خوبمون ₪آمیتریس₪بفرستید

*تاپیکی که هرساله به جهت ختم قرآن میتونید شرکت کنید :
طــــــــــــــــرح نسیــــــــــــــــــــــ م دوست .................... ختم قرآن در ماه مبارک رمضان....1435

لطفا قبل شروع ماه مبارک اسمتون رو ثبت کنید

متشکرم
التماس دعا :gol:

► •*♥*•◄ در حریم یار ( ویژه نامه ماه مبارک رمضان ) ► •*♥*•
هديه اي براي ماه مبارك رمضان
احکام روزه در ماه مبارک رمضان"مطابق با فتوای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای "
دعای روز اول ماه مبارک رمضان
توصیف ماه رمضان در کلام پیامبر (ص)
پاسخ امام زمان (عج) به نامه اهل ري درباره ماه رمضان
اوصاف ماه مبارك رمضان در آئینه كلام معصوم«ع»
نمازهای شب های ماه رمضان
فلسفه ماه رمضان
رهنمودهای اخلاقی بزرگان در ماه مبارک رمضان
تصاویر زیبا در مورد ماه رمضان
:•:•:•: امام مهدی (عج) در ادعیه ماه رمضان :•:•:•:
وداع با ماه مبارک رمضان
چرا شروع ماه رمضان در کشورهای اسلامی یکی نیست؟
متن و ترجمه ی دعای وداع اما سجاد(ع) با ماه مبارک رمضان به همراه فایل صوتی منصور ارضی-علوی
دعای سحر ماه مبارک رمضان
تقويم تبليغي ماه مبارك رمضان:
مراقبات ماه مبارک رمضان
شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان: سومین شب قدر.
فضیلت اعمال مستحبى ماه مبارک رمضان
طرح از سحر تا افطار ویژه ماه مبارک رمضان
دل نوشته ها و خلوتی با ماه رمضان...
وصیه‌های استاد عرفان امام خمینی (ره) / مگر در ماه رمضان آدم شب هم می‌خوابد؟
احکام ماه رمضان
دعاروزهای ماه مبارک رمـضـان
*{ رمضان در جبهه، جبهه در رمضان }*
شهر رمضان
شب قدر در نگاه حضرت امام خامنه ای
فواید روزه گرفتن از نظر علمي و پزشكي

آخرین ویرایش:

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پیشنهاد

پیشنهاد

نظر دوستان در مورد بسته پیشنهادی برای تالار چیه؟

.
.
.

به نظرم هر دو هفته یکبار یا هر ماه یکبار یه بسته پیشنهادی از تاپیک ها و پست های مفید ایجاد شده برای دوستان بفرستیم...

مثلا از هر تالار دو تا پیشنهاد

دوستان اظهار نظر فرمایند..

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
نظر دوستان در مورد بسته پیشنهادی برای تالار چیه؟

.
.
.

به نظرم هر دو هفته یکبار یا هر ماه یکبار یه بسته پیشنهادی از تاپیک ها و پست های مفید ایجاد شده برای دوستان بفرستیم...

مثلا از هر تالار دو تا پیشنهاد

دوستان اظهار نظر فرمایند..

سلام
بیشتر توضیح بفرمایید لطفا

برای من یکی با ذکر مثال باشه
ممنون

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااا

چرااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااا

سلام

میخوام بدونم
چرا پست به اون قشنگی گذاشتم رو حذف کردین
ندیدم شهی در دل آرایی تو

یه درصد در این پستی که گذاشتم ایرادی دیدین
من کلا دیگه اینجا نمیام
شاید محل پستش اشتباه گذاشته باشم ولی دیگه پستش هیچ ایرادی نداره
منتظر جوابتون هستم
یا علی

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

میخوام بدونم
چرا پست به اون قشنگی گذاشتم رو حذف کردین
ندیدم شهی در دل آرایی تو

یه درصد در این پستی که گذاشتم ایرادی دیدین
من کلا دیگه اینجا نمیام
شاید محل پستش اشتباه گذاشته باشم ولی دیگه پستش هیچ ایرادی نداره
منتظر جوابتون هستم
یا علی

پست شما حذف نشده ! منتقل شده :

تاپیک ها و پست های مربوط به امام زمان (عج) مربوط به زیرتالار
مهدویت میشه ! جای تاپیکتون نامناسب بود .. البته تکراری هم بود ...

با این وجود ، مدیریت پستتون رو حذف نکرده و فقط منتقل کرده و در تاپیک مربوط به خودش ادغام شده !

خواهشا از این به بعد ، قبل از زدن تاپیک ، سرچ کنید و اگر مشابهش نبود یا نمیشد در تاپیک دیگه ای قرارش داد تاپیک جدید بزنید .

برای پیگیری هم ، تاپیک جدید نزنین ، همینجا در دفتر مدیریت مطرح کنید . ممنون ..

آخرین ویرایش:

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بارها گفتیم باز هم میگیم...

دوستان گرامی و محترم: هر تاپیکی که ایجاد می کنید برچسب رو حتما قرار بدید تا در موتور جست و جوی باشگاه و سایر موتور های جست و جو قابل مشاهده باشه..

با تشکر

بی ربط:

رسول اكرم صلی الله علیه و آله:

« مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ؛

كسى كه [ شب را] صبح كند و نسبت به سرنوشت مسلمانان [ بى تفاوت بوده و] اهتمام به خرج ندهد، مسلمان نيست.»

در جمله ديگرى مى فرمايد :

«وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِى يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ؛

هر كسى فرياد و استغاثه انسانى را بشنود كه مسلمانان را به يارى وكمك مى طلبد و به يارى او نرود، مسلمان نيست.

.

تا دیروز سرگرم فوتبال و جام جهانی اش بودیم، که چیزی نصیبمان نکرد جز اینکه وقتمان را گرفت...

اگر به این نمی گوئیم غفلت، پس غفلت چیست؟! از به خاک و خون کشیده شدن مسلمانانِ غزه می گذریم و دل می دهیم به اسباب غفلتی که برایمان آورده اند، دل می دهیم به چهارچوب تلویزیون و سریال و فوتبال، دل می دهیم به چند شبهه ی سست تر از سست...

یادمان می رود که دشمن، حالا دشمن تر از قبل شده است، مثل گرگی گرسنه دارد حمله می کند و میدَرَد... **باورکنیم حرف امام (ره) را و متحد شویم در مقابل جبهه کفر، تا آب ببرد همه قدرت پوشالی اش را...**

.
.
.

هل من ناصر ینصرنی

"فلسفه ی " هل من ناصر ینصرنی" حسین را میدانی؟

"لبیک به "هل من ناصر" حسین ،لبیک به یک جریان است!

جریانی که در هر مکان و هر لحظه جاریست!
جریانی که در هر مکان و هر زمان "ناصر" میطلبد!
"هل من ناصر ینصرنی" یعنی در هر زمان و مکان حقیست که باید به آن لبیک گویی و باطلیست که باید از آن پرهیزنمایی!
"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" در کنار "هل من ناصر ینصرنی" تفسیر می شود.
بدان!"

آخرین ویرایش:

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
« و قُولُوا لِلنّاس حُسنًا… » (سوره مباركه بقره آیه 83)

ترجمه ( و با مردم، نیكو سخن بگویید. (با زبان خوش با مردم سخن بگویید)
ترجمه واژگان: قولوا: بگویید للناس: به مردم حسنا: (سخنِ) نیكو

تفسیر: پروردگار مهربان در آیه شریفه دستوری را صادر مینماید كه بر اساس آن موظفیم كه با همه مردم (نه فقط مؤمنین و مسلمین) به نیكی سخن بگوییم. زیرا فرموده اند با مردم، نیكو سخن بگویید و نفرموده اند با مؤمنین یا مسلمین. بنابر هر كسی موظف است با دیگران با زبان خوش سخن بگوید حتی اگر گوینده سخن، قاضی باشد و مخاطب آن وی مجرم باشد، باز هم وظیفه دارد با او نیكو سخن بگوید.هرگز تصور نشود معنای سخن نیكو این است كه ما وظیفه داریم برای خوش آمد دیگران، مطالبی را بگوییم كه آنها دوست دارند، و از گفتن مطالبی كه موجب ناراحتی دیگران میشود پرهیز نماییم. یعنی اگر ببینیم كسی از حرف حق بدش میآید، نگوییم و اگر كسی از سخنان باطل خوشحال میشود آن را مطرح نماییم. بلكه ما وظیفه داریم، سخن حق را بگوییم، اگرچه دیگران را ناراحت كند. ممكن است بپرسید پس این آیه چه میگوید؟ ما برای مشخص شدن پاسخ این پرسش عرض میكنیم: مَثَل مشهور را همه شنیده ایم كه گفته میشود (بفرما، بشین و بتمرگ) هر سه به یك معنایند یعنی هر سه جمله، یك مطلب را میرسانند ولی جمله اول نیكو است و باعث شادمانی مخاطب میشود و جمله سومی زشت است و باعث ناراحتی مخاطب میشود و جمله وسطی ما بین آن دو است. پس معنای آیه شریفه این است كه هر مطلبی را كه میخواهید به دیگران بگویید در عبارات نیكو قرار دهید و به عبارت دیگر؛ هر آنگونه كه دوست میدارید با شما سخن گفته شود با مردم سخن بگویید. پس آیه شریفه نمی گوید چه بگویید بلكه میفرماید چگونه بگویید.

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
بیشتر توضیح بفرمایید لطفا

برای من یکی با ذکر مثال باشه
ممنون

بسته پیشنهادی یه نوع گزینش پست های پر بازدید و مهم و صد البته زیبا از بین تاپیک های تالار هست که از چند

قسمت تشکیل میشه و هر دو هفته یکبار (یا کمتر و بیشتر) به اعضای فعال تالار و بازدید کنندگان مستمر تالار در

یک پیام خصوصی یا در یک تاپیک فرستاده میشه.

به عنوان مثال از هر زیر تالار یک یا دو پست پیشنهادی ارائه میشه

.
.
.
از تالار دفاع مقدس :

کارنامه فارغ التحصیلی...!

من رو هول بده تو آب !

امام صادق(ع) فرمود: «شیعتنا اذا خلوا ذکروا اللّه کثیراً

شیعیان ما وقتی تنها شدند زیاد خدا را یاد می کنند.»

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

بسته پیشنهادی یه نوع گزینش پست های پر بازدید و مهم و صد البته زیبا از بین تاپیک های تالار هست که از چند

قسمت تشکیل میشه و هر دو هفته یکبار (یا کمتر و بیشتر) به اعضای فعال تالار و بازدید کنندگان مستمر تالار در

یک پیام خصوصی یا در یک تاپیک فرستاده میشه.

به عنوان مثال از هر زیر تالار یک یا دو پست پیشنهادی ارائه میشه

.
.
.
از تالار دفاع مقدس :

کارنامه فارغ التحصیلی...!

من رو هول بده تو آب !

امام صادق(ع) فرمود: «شیعتنا اذا خلوا ذکروا اللّه کثیراً

شیعیان ما وقتی تنها شدند زیاد خدا را یاد می کنند.»

سلام

تشکر از توضیحتون

ایده جالبی هست