دفتر مديريت تالار اسلام و قرآن

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

این تاپیک جهت انتقادات و پیشنهادات شما نسبت به تالار زده شده و پلی است جهت ارتباط شما دوستان عزیز با مدیران تالار اسلام و قرآن ، امید وارم دست به دست هم بدیم تا اگر کمی و کاستی وجود داره با کمک همدیگه برطرف کنیم

منتظر همه دوستان گلم هستیم

التماس دعا

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از مدیر تالار که تاپیکو مهم کردن / خوب دوستان عزیز بسم الله

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کی کاربر فعال اینجا شدی؟ : )))

من احساس میکنم ، فعالیتی که شما تو این تالار انجام میدین، کاملا سنتی و تکراری هستش
همیشه هم سیستم دفاع از اعتقادات سنتی رو در دستور کار داشتین
به نظر من شماها باید با توجه به مسائل و مشکلات مذهبی روز مردم، مطلب بزارین، بحث کنید
ممنون

phalagh

مدیر بازنشسته

من احساس میکنم ، فعالیتی که شما تو این تالار انجام میدین، کاملا سنتی و تکراری هستش
به نظر من شماها باید با توجه به مسائل و مشکلات مذهبی روز مردم، مطلب بزارین، بحث کنید
ممنون
منظورتون از سنتي چيه؟ يه سري چيزا كه اينجا به جد ازش دفاع ميكنيم جزء اعتقادات پايه اي و ريشه اي دين ماست. نميشه فرضا بشينيم ببنيم يه نفر داره حجاب رو زير سوال ميبره و دفاع نكنيم كه چي؟؟ نبايد سنتي برخورد كنيم.
در مورد طرح مسائل روز و مشكلات مردم. خب اين مستئل تا حد امكان مطرح ميشه. ولي خب قبول دارم يه دوره هايي كمتر روشون بحث ميشه. اونم تو مراسمات خاصه. مثلا الان كه ماه رمضونه خب بچه ها بيشتر ميرن سمت بحثايي كه به اين ماه مربوط ميشه. و خب تالار پر ميشه ار تاپيكهاي با حال و هواي رمضان. هرچند قبول دارم حتي همين موضوعات مثل رمضان رو هم ميشه با موضوع روز و مشكلات مردم مطرح كرد.
به هر حال قطعا از طرح چنين مسائلي استقبال ميشه.

magnet

عضو جدید
سلام.
من قبلاً یه پیشنهادی دادم تو یکی از تایپیکا که سرانجامی نداشت.
اینکه بیایم یه تایپیک رو مهم کنین ، بعد همه ی متن ها و توصیه های بزرگان و حکایت ها و .... اونجا بزنیم یا شما انتقال بدین اونجا فوقش.
اینا مطالبی هستن که اصلاً جای بحث ندارن که برای هر کدومم میام تایپیک می زنیم.
مثلاً اینارو ببنیم :

چند اذان دلنشین
از زبان مرحوم حاج اسماعيل دولابي؛ توصيه‌هايي براي درك لحظات رمضان‌المبارك
بذله گویی های پیامبر (ص)
همه ميتونن حافظ قرآن باشن
چرا باید اول برای خودت دعا کنی؟
اسمائی که به حضرت آدم تعلیم داده شد و با آن اسما توبه اش پذیرفته شد
حکایت
حکایت زیبا و آموزنده ... ضمانت بهشت ...
رهنمودهای اخلاقی بزرگان در ماه مبارک رمضان

همه شون فوقش دو نفر اومدن تشکر کردن و گفتن التماس دعا ، همین.
اگه یه جا جمع بشه ، یه دایرکتوری خیلی مفیدم میشه.
مثلاً یه تایپیک بشه فقط سخنان و توصیه های بزرگان و حکایت ها و ....

یه چیز دیگه هم اینکه تایپیک های مناسبتی زده بشه ، یعنی الان ماه رمضونه ، هرکی در این مورد مطلب داره ، بیاد تو اون تاییپک بزنه ، مث مهدیه ها و ... خیلی بهتر منظم تر و مفیدتر میشه.

:gol:

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون

من به چند روزیه کاربر فعال شدن
در مورد صحبتتون مدیر جواب کاملی دادن
ممنون ار نظرتون
التماس دعا

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
اینکه بیایم یه تایپیک رو مهم کنین ، بعد همه ی متن ها و توصیه های بزرگان و حکایت ها و .... اونجا بزنیم یا شما انتقال بدین اونجا فوقش.
مثلاً اینارو ببنیم :

چند اذان دلنشین
بذله گویی های پیامبر (ص)
حکایت

یه چیز دیگه هم اینکه تایپیک های مناسبتی زده بشه ، یعنی الان ماه رمضونه ، هرکی در این مورد مطلب داره ، بیاد تو اون تاییپک بزنه ، مث مهدیه ها و ... خیلی بهتر منظم تر و مفیدتر میشه.

پیشنهاد خوبیه که باید منتظر نظر مدیر بود
در مورد ماه رمضان فکر میکنم تاپیک از سحر تا افطار جای مناسبی باشه برای فعالیت منم معتقد به پخش بودن تاپیک ها نیستم

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام.
مثلاً اینارو ببنیم :

چند اذان دلنشین
بذله گویی های پیامبر (ص)
حکایت

خب به نظر من هميشه نميشه تاپيكها رو تركيب كرد. گاهي وقتا كاربر با ديدن عنوان خاص يه تاپيك وارد اون ميشه و از متنش استفاده ميكنه. مثلا يه كاربر به حاج حسن دولابي علاقه خاصي داره خب وقتي تو عنوان يه تاپيك اسم اونو ميبينه واردش ميشه اما اگه فرضا يه تاپيك ببينه با عنوان رهنمودهاي بزرگان ممكنه واسش جالب نباشه كه بخواد بره تو تاپيك. (اگه با اين وجه از ديدگاه من مخالفيد بفرماييد.)
در مورد تاپيكي فرضا مثل چند اذان دلنشیناينجور تاپيكها چند روزي جدا ميمونن و بعد با تاپيك مولتی مدیا( تلاوت قرآن، سخنرانی ها، مداحیها و .. ) تركيب ميشن. يعني كلا صوتي ها ميرن يه جا.
حكايتها هم معمولا با تاپيك برنگ خدا (روايات و داستانهاي اسلامي و مذهبي) تركيب ميشن.
يعني كلا همچين تاپيكهاي مرجعي داريم.
[h=3][/h]

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب به نظر من هميشه نميشه تاپيكها رو تركيب كرد. گاهي وقتا كاربر با ديدن عنوان خاص يه تاپيك وارد اون ميشه و از متنش استفاده ميكنه. مثلا يه كاربر به حاج حسن دولابي علاقه خاصي داره خب وقتي تو عنوان يه تاپيك اسم اونو ميبينه واردش ميشه اما اگه فرضا يه تاپيك ببينه با عنوان رهنمودهاي بزرگان ممكنه واسش جالب نباشه كه بخواد بره تو تاپيك. (اگه با اين وجه از ديدگاه من مخالفيد بفرماييد.)
در مورد تاپيكي فرضا مثل چند اذان دلنشیناينجور تاپيكها چند روزي جدا ميمونن و بعد با تاپيك مولتی مدیا( تلاوت قرآن، سخنرانی ها، مداحیها و .. ) تركيب ميشن. يعني كلا صوتي ها ميرن يه جا.
حكايتها هم معمولا با تاپيك برنگ خدا (روايات و داستانهاي اسلامي و مذهبي) تركيب ميشن.
بنده قانع شدم

magnet

عضو جدید
در مورد تاپيكي فرضا مثل چند اذان دلنشین اينجور تاپيكها چند روزي جدا ميمونن و بعد با تاپيك مولتی مدیا( تلاوت قرآن، سخنرانی ها، مداحیها و .. ) تركيب ميشن. يعني كلا صوتي ها ميرن يه جا.

من الان چک کردم این تایپک برنگ خدا بعد از یه پست مربوط به دیروز ، حدود 4ماهه که کار نشده ، پس همچین چیزی فعلاً انجام نمیشه.
درمورد رهنمودهای بزرگان نمیدونم ، شایدم حق با شماست. ولی فقط یکی دونفر مث حاج اسماعیل دولابی پیدا میشن ، خیلی از مطالب اصلاً نام و نشونم ندارن.
در مورد تایپیک های مناسبتی هم که اقدام شده ولی کاملاً جدا نیس . اگه یه تایپیک جدا ماه رمضون باشه مطالب خیلی بهتر دسته بندی میشه واسه بعداً هم استفاده میشه کرد. منظورم اینه که حسینیه جای خودش باشه واسه هر مناسبت مهم تایپیک جدا باشه واسه سالهای بعدم استفاده میشه کرد راحت.
یکی هم اینکه الان 9تا تایپیک مهم داریم ، درحالی که بعضی از اینا رو میشه ادغام کرد. تا بازم کار رو راحت تر کنه.

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان چک کردم این تایپک برنگ خدا بعد از یه پست مربوط به دیروز ، حدود 4ماهه که کار نشده ، پس همچین چیزی فعلاً انجام نمیشه.
درمورد رهنمودهای بزرگان نمیدونم ، شایدم حق با شماست. ولی فقط یکی دونفر مث حاج اسماعیل دولابی پیدا میشن ، خیلی از مطالب اصلاً نام و نشونم ندارن.
در مورد تایپیک های مناسبتی هم که اقدام شده ولی کاملاً جدا نیس . اگه یه تایپیک جدا ماه رمضون باشه مطالب خیلی بهتر دسته بندی میشه واسه بعداً هم استفاده میشه کرد. منظورم اینه که حسینیه جای خودش باشه واسه هر مناسبت مهم تایپیک جدا باشه واسه سالهای بعدم استفاده میشه کرد راحت.
یکی هم اینکه الان 9تا تایپیک مهم داریم ، درحالی که بعضی از اینا رو میشه ادغام کرد. تا بازم کار رو راحت تر کنه.
منم موافق ادغام بعضی از تاپیک های مهم هستم و یا حتی بعضی هاشون از مهم بودن در بیان

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز نیست که حرفای مدیر رو همکارش تایید کنه!
البته شما منظوری ندارید، ولی در کل ظاهر خوبی نداره که مدیر و همکار هی همدیگه رو تایید کنند!
من منظوری نداشتم دوست عزیز
اما هرجور شما بخواین
شرمنده

phalagh

مدیر بازنشسته
در مورد تاپيكي مثل برنگ خدا اگه چند ماهه پست نخورده چند تا دليل ميتونه داشته باشه:
1. كسي پستي با محتواي حكايت در اون تاپيك نزده.(كه مقصرش من نوعي به عنوان مدير نيستم. البته به عنوان كاربر مقصرم كه همچين پستي ايجاد نكردم.)
2. تاپيك با محتواي حكايت زده شده اما به صورت جداي از تاپيك برنگ خدا. (كه خب كاربري كه تاپيك رو جداگانه زده بهتر بود دقت كنه و اونو سرجاي خودش بزاره. من به عنوان مدير كوتاهي كردم يا از چشمم در رفته كه تركيبش نكردم.)بنابراين اگه جايي همچين تاپيكي جداگانه ديديد يا گزارش كنيد يا همين جا بزاريد كه تركيبشون كنم.
هيچ كدوم از دلايل بالا مبني بر اين نيست كه اينكار انجام نميشه.
در مورد تاپيكهاي مهم اين تالار كه ميفرماييد ميشه ادغام بشن. خب والا خيلي دلم ميخواد اينكار انجام بشه. اما خب شما پيشنهاد بديد كدوما رو ميشه يكي كرد؟

آخرین ویرایش:

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
دستیاران مدیر در بخشهای مهدویت و خداو عشق و عرفان انتخاب شدن اگر پیشنهادی دارین مطرح کنین

magnet

عضو جدید
در مورد تاپيكي مثل برنگ خدا اگه چند ماهه پست نخورده چند تا دليل ميتونه داشته باشه:
1. كسي پستي با محتواي حكايت در اون تاپيك نزده.(كه مقصرش من نوعي به عنوان مدير نيستم. البته به عنوان كاربر مقصرم كه همچين پستي ايجاد نكردم.)
2. تاپيك با محتواي حكايت زده شده اما به صورت جداي از تاپيك برنگ خدا. (كه خب كاربري كه تاپيك رو جداگانه زده بهتر بود دقت كنه و اونو سرجاي خودش بزاره. من به عنوان مدير كوتاهي كردم يا از چشمم در رفته كه تركيبش نكردم.)بنابراين اگه جايي همچين تاپيكي جداگانه ديديد يا گزارش كنيد يا همين جا بزاريد كه تركيبشون كنم.
هيچ كدوم از دلايل بالا مبني بر اين نيست كه اينكار انجام نميشه.
در مورد تاپيكهاي مهم اين تالار كه ميفرماييد ميشه ادغام بشن. خب والا خيلي دلم ميخواد اينكار انجام بشه. اما خب شما پيشنهاد بديد كدوما رو ميشه يكي كرد؟

من در مورد حکایت ها و مطالبی که میشه ادغام کرد ، نظرمو گفتم ، حالا نمیخام چالشی ادامه بدیم ، مطمئناً خودتون بهتر می دونید.
در مورد مهم ها ، کتابخانه تالار اسلام وقرآن ، سایتهای فرهنگی و مذهبی ، نرم افزار های مذهبی و مولتی مدیا( تلاوت قرآن، سخنرانی ها، مداحیها و .. ) باتوجه به فاصله های زیاد در زمان آپ شدن و نیز نزدیکی مطالب جای ادغام داره.
ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان ، حسینه باشگاه مهندسان ایران(ماه مبارك رمضان) این دوتام میتونه تو یه تایپیک بیاد .

هرچند این پیشنهادم که تایپیک های مناسبتی بسته به زمان مناسبت مهم شه . بعد از اهمیت خارج شه تا سال بعد و ..... هنوزم سرجاشه. اینجوری دایرکتوری مطالب بهتر میشه.

والسلام . . .

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز

من در مورد حکایت ها و مطالبی که میشه ادغام کرد ، نظرمو گفتم ، حالا نمیخام چالشی ادامه بدیم ، مطمئناً خودتون بهتر می دونید.
در مورد مهم ها ، کتابخانه تالار اسلام وقرآن ، سایتهای فرهنگی و مذهبی ، نرم افزار های مذهبی و مولتی مدیا( تلاوت قرآن، سخنرانی ها، مداحیها و .. ) باتوجه به فاصله های زیاد در زمان آپ شدن و نیز نزدیکی مطالب جای ادغام داره.
ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان ، حسینه باشگاه مهندسان ایران(ماه مبارك رمضان) این دوتام میتونه تو یه تایپیک بیاد .

هرچند این پیشنهادم که تایپیک های مناسبتی بسته به زمان مناسبت مهم شه . بعد از اهمیت خارج شه تا سال بعد و ..... هنوزم سرجاشه. اینجوری دایرکتوری مطالب بهتر میشه.

والسلام . . .
در مورد ادغام اول منم قبول دارم
اما در مورد ادغام ختم قران با حسینیه نه قبول ندارم
من اتفاقا میگم در بعضی تاپیک ها و بخش ها ختم انجام میشه
میشه ختم ها رو در یه تاپیک قرار داد
فقط بعد از ماه رمضان عنوان رمضان از کنار ختم برداشته بشه

phalagh

مدیر بازنشسته

خب با توجه به اينكه تو يه كتابخونه هر چيزي ميتونه پيدا بشه. اين نظر خوبه.
اسمش همون كتابخانه تالار اسلام و قرآن باشه؟

ختم قرآن بعد از ماه رمضون به حالت عادي در مياد. بعد از مدتي به تاپيكهاي قديمي فرستاده ميشه.

والسلام . . .
در مورد تاپيك حسينيه دو سال پيش بحث زياد بود. به خاطر همين اون موقع يه نظرسنجي گذاشتيم كه آيا تاپيك حسينيه بمونه و به صورت مناسبتي عنوانش تغيير كنه يا اينكه عادي بشه و تو هر مناسبت يه تاپيك جداگانه مهم بشه.(نظر خودم همين بود) كه خب باقي موندن تاپيك حسينيه راي اورد.

آخرین ویرایش:

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درود بر دوستان عزیزم
من یک پیشنهاد داشتم...
نظرتون چیه یک نظر سنجی بگذاریم درباره تاپیک های ختم قرآن اینجا...
.یکی بشند بهتره.....جدا باشن بهتره...یکی بشند بهتره...روش ها شون فرق کند یا نه؟
پیشنهاد-انتقاد-افراد داوطلبی که همکاری می خواهند بکنند...و هرچیز دیگری
و....
اصلا همشون باید باشن یا نه؟بهتر نیست یکی بشن یا
جدا باشند ولی کسی که می اد توی این قسمت بدوند این موارد هستند و حالا انتخاب کند(به هر حال یه عده تازه وارد می آیند اینجا)

موافقید ؟

phalagh

مدیر بازنشسته
درود بر دوستان عزیزم
من یک پیشنهاد داشتم...
نظرتون چیه یک نظر سنجی بگذاریم درباره تاپیک های ختم قرآن اینجا...
.یکی بشند بهتره.....جدا باشن بهتره...یکی بشند بهتره...روش ها شون فرق کند یا نه؟
پیشنهاد-انتقاد-افراد داوطلبی که همکاری می خواهند بکنند...و هرچیز دیگری
و....
اصلا همشون باید باشن یا نه؟بهتر نیست یکی بشن یا
جدا باشند ولی کسی که می اد توی این قسمت بدوند این موارد هستند و حالا انتخاب کند(به هر حال یه عده تازه وارد می آیند اینجا)

موافقید ؟
هرسال روال اينطوري بود كه در ماه رمضان تاپيك ختم قران در ماه رمضان مهم ميشد. و تاپيك ختم هفتگي قفل ميشد و به حالت عادي در ميومد تا آخر ماه رمضان.
بعد ماه رمضان دوباره تاپيكها به شكل قبليشون برميگشتن. اما امسال به درخواست دوستان هر دو تاپكي باقي موند. چون دوستان معتقد بودن كه شايد كساني باشن كه نتونن تو ختم سي روزه ماه رمضان شركت كنن و بخوان همون ختم هفتگي رو شركت كنن. اينه كه امسال هردو تاپيك باقي موند. البته همونطور كه گتم بعد از ماه رمضان ختم مخصوص اين ماه قفل و به حالت عادي در مياد.
در مورد روشها هم خب ديگه به خود كاربران مربوط ميشه كه چه روشي بهتره.

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هرسال روال اينطوري بود كه در ماه رمضان تاپيك ختم قران در ماه رمضان مهم ميشد. و تاپيك ختم هفتگي قفل ميشد و به حالت عادي در ميومد تا آخر ماه رمضان.
بعد ماه رمضان دوباره تاپيكها به شكل قبليشون برميگشتن. اما امسال به درخواست دوستان هر دو تاپكي باقي موند. چون دوستان معتقد بودن كه شايد كساني باشن كه نتونن تو ختم سي روزه ماه رمضان شركت كنن و بخوان همون ختم هفتگي رو شركت كنن. اينه كه امسال هردو تاپيك باقي موند.
کاملا صحیحه فرمایشتون...اما موردی که من گفتم این نبود نمی دونم شاید این طوری به نظر اومده که در ارتباط با مورد قبلی
که دوستان گفته بودند بوده...که اینطور نبوده!راستش اصلا منظورم این نبود...
من کلی گفتم ....منظورم بیشتر یک نظر سنجی بود...
در مورد روشها هم خب ديگه به خود كاربران مربوط ميشه كه چه روشي بهتره.
خوب بله ابن درسته...(لازمه همینجا ازتون تشکر کنم بابت آزادی عملی که برای دوستان این تالار قائلید:gol:)
قرار نیست به کسی چیزی تحمیل بشه...! پیشنهاد من بیشتر این بود که یک نظر سنجی کنیم...که مسلما این الزام آور نیست ولی
میتونه بازخورد خوبی بده...که برای ادامه روند این تاپیک ها استفاده بشه..یا نشه
مسلما نظرات تمام افراد نسبت به نظرات یک فرد یا یک عده محدود بهتر میتونه موضوع رو از همه جهات بررسی کند...
حداقل اش اینه که میتونه نقاط ضعف و قوت رو نشون بده! میتونه باعث تنوع در برنامه ها بشه...میتونه باعث مشارکت بیشتر بشه و...

با این حال اگر شما به عنوان مدیر علاقه ای ندارید به اینکار....نظرتون محترمه برای من...هرجور صلاح میدونید:gol:

بالا