[ دفترچه راهنمای کار با انواع دوربین توتال استیشن ] دانلود دفترچه آموزشی ►

pooya88_j

عضو جدید
سلام.دوستان من رشته تحصیلیم عمران هستش و نقشه برداری اصلا کار نکردم.بنا به شرایطی باید با دوربین leica مدل ts06 برداشت اطلاعات کنم.میخاستم ببینم کسی میتونه فیلم یا جزوه آموزشی از برداشت اطلاعات،تخلیه اطلاعات و پیاده سازی واسم بفرسته.ممنون میشم اگر کمکم کنید.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام.دوستان من رشته تحصیلیم عمران هستش و نقشه برداری اصلا کار نکردم.بنا به شرایطی باید با دوربین leica مدل ts06 برداشت اطلاعات کنم.میخاستم ببینم کسی میتونه فیلم یا جزوه آموزشی از برداشت اطلاعات،تخلیه اطلاعات و پیاده سازی واسم بفرسته.ممنون میشم اگر کمکم کنید.
خسیس خان یه اوپراتور 06 پیدا کن تا این کار رو براتون انجام بده مزدشم روزی 70 تومنه! کار نقشه برداری یه کار خسارتی و حساسه اگه اطلاعات و تجربه کافی استفاده از دوربین رو نداشته باشی ممکنه یه خسارت 1 یا 2 ملیونی پاتون بزنن. که با 70 تومن می تونین خودتون رو بیمه کنین!
دوربین رو بهش میدی و خودش برداشت میکنه تخلیه اطلاعات میکنه ترسیم می کنه و از توش مختصات میگیره و براتون پیاده می کنه. خیلی بهتره.
اما اگه از سره ناچاری مجبورید خودتون انجام بدید روال زیر رو داره:
1- تحویل بنچ مارک:
شما باید بتونی بنچ مارکهای اولیه رو کنترل کنی و برای کارخودتون بنچ مارکهای مناسب احداث کنی. برای این کار باید توجیه دوربین رو بلد باشید و EDM صحیح رو به دستگاه بدید. بنچ مارک ها رو تو موقعیتی بزنین که خطای توجیه تو رنج مجازتون باشه.
2- برداشت نقاط:
نقاط رو با کد های مخصوص برداشت کنین تا موقع ترسیم راحت تر باشید.
3- تخلیه اطلاعات:
اگه نرم افزار تخلیه دوربین رو سیستمتون نصب نیست وارد یه ماجرای داغونی شدید. چون بهترین کار اینه که زنگ بزنین به فروشنده و توضیحات زیادی رو از اون بگیرید.
4- ترسیم نقاط:
شما خودتون متخصص این ترسیم ها هستید
5- دریافت مختصات از نقشه:
باز هم متخصص این کارید
6- ریختن نقاط روی دوربین:
با به دلایلی که ما هم نفهمیدیم این کار داستانهای زیادی داره که بهترین کار برای این که وارد این ماجرا نشید اینه که مختصات ها پرینت کنین و دستی وارد دوربین کنین!
7- عملیات پیاده سازی:
با استفاده ار برنامه های دوربین که شامل Stake out و Refrence Line میشه نقاط رو پیاده میکنین که شاید تو یکی دو تای اول کمی مشکل داشته باشید اما بقیه نقاط رو تکنیکاش دستتون میاد و به سادگی انجام میدید!
8- توصیه میکنم بعد که کارتون انجام شد نقاط پیاده شده رو برداشت کنین و بندازین رو نقشه ببینین درست عمل کردین یا نه؟ با خود برنامه های پیاده سازی هم میشه نقاط رو برداشت کرد ولی برای کنترل بیشتر بهتر surveying کنین.

شرایطتون رو شاید مقداری حدث بزنم! نقشه بردارتون گذاشته رفته!!! و حالا شما موندید با یه عالم کار عقب افتاده، چون 06 که بدون نقشه بردار نمیشه که!!!!
باز بگید احسان چیز یاد نمیده!

meysam.ebadzad

عضو جدید
آموزش دوربین لایکا روی گوشی موبایل

آموزش دوربین لایکا روی گوشی موبایل

سلام دوستای گلم
یه برنامه اندرویدی نوشتم درباره دوربین لایکا
به زودی در کافه بازار بالا میاد
البته در مارکت های اندرویدی پلازا و کندو الان موجوده

اسم برنامه هست آموزش دوربین لایکا
قسمت های که در این مجموعه مورد بررسی قرار گرفته عبارتند از:
١- آموزش برنامه های دوربین شامل :
الف -Surveying
ب- Stake out
پ-Free Station
ت- Tie Distance
ث-Remote Height
ج- Reference Line
چ- Reference Arc
ح-Area
٢- خطاهای رایج در دوربین
٣- تخلیه نقاط از دوربین به کامپیوتر
٤- انتقال نقاط از کامپیوتر به دوربین
٥-ویرایش نقاط خروجی از دوربین
٦- ورود نقاط به برنامه سیویل تری دی

ir.ebadzad.leica1.jpg

دریافت از کافه بازار

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ars_53

عضو جدید
سلام
لطف می کنید راهنمای دیتا کالکتور را قرار دهبد . برای layout احتیاج دارم.

Hadi@m

عضو جدید
با سلام
دوستان دفترچه راهنمای فارسی توتال نیکون سری DTM 522 لازم دارم ،ممنون.

بالا