دست دادن دختر به پسر عمو و پسر خاله ها

aLI8754

عضو جدید
با سلام و احترام....

من تقریبا دو سه ماهی هست با یه دختر بابت ازدواج برای آشنایی در ارتباط هستم...البته خانواده هامون میدونن.

تقریبا در تمامی موارد زندگی مشترک، دونفری به تفاهم رسیدیم و در مورد همه چیز صحبت کردیم..حتی تا مرحله مهریه..در واقع به یه نقطه اشتراک رسیدیم و از نظر فکری و شخصیتی و اهداف آینده خیلی بهم نزدیکیم....

تا اینکه دیروز موضوع، دست دادن خودش با پسر عمو و پسر خالش و عموهایش رو گفت.....پسر عمو و پسر خاله هاش همشون سن بالا هستن و زن و بچه دارن و کمترینش 48 سالش هست....سالی یه بار تقریبا این اتفاق میفته.......و فقط هم با عمو ها(دو تا عمو داره) و پسرخاله و پسر عموهاش این دست دادن رو داره....

(اینم بهتون بگم خانواده من اینطور نیستن که با این موضوع مخالفت کنن چون میگن زندگی خودته و به ما ربطی نداره و خودت باید دختر رو با این شرایطش قبول کنی البته راهنمای های خودشون رو میکنن)

من و این دختر خانم هم هر دو 28 سالمون هست...هر دو فوق لیسانس هستیم..

باهم خیلی محترمانه در این مورد حرف زدیم، و من گفتم توی خانواده من چنین چیزی وجود نداره و برام تازگی داره...و باید روی این موضوع فک کنم..البته به ایشون گفتم که باید این موضوع رو زودتر بهم میگفتن و ایشون گفتن که فکر میکردم برات عادی هست و فلان...

ایشون هم در ادامه گفتن که من حریم و حد و مرز خودم رو دارم و برای همسر آیندم احترام قایل هستم وحرمتشو رو حفظ میکنم، اگر یک ذره فک کنم که اونها مردهایی هستن که ذهنشون مشکل داشته باشه، به هیچ وجه دست نمیدم و گفت این موضوع چیزی هست که از بچگی برام اتفاق افتاده و من خودم قلبا زیاد خوشم نمیاد و اگه بخوام ترک کنم یواش یواش باید ترک کنم و یه دفعه اتفاق نمیفته..همچنین گفتن به هیچ وجه نمیزارم که افراد نامحرم وارد حریم خصوصی زندگی خودش و من بشن و ازین حرفا....

من به ایشون گفتم که این دست دادن تو برام یه دلواپسی مردونه ایجاد میکنه که از طرف بقیه (نه از طرف خودت) باعث این بشه که تو به مشکل بخوری یا زندگیمون به خطر بیفته ....

ایشون هم میگفتن که اونها افراد تحصیل کرده و با شخصیت هستن و اینطور نیستن و فلان....و بهم گفتن که این رفتار رو ترک میکنن.... ولی میترسم عملی نشه...البته شایدم خودم بعدها بفهمم که واقعا مردهای مشکل داری نیستن، این موضوع برام طبیعی بشه ولی در حال حاضر چون برام تازگی داره، هضم این موضوع کمی برام سخته... و نیاز به فکر و مشورت با دیگران دارم....

منم بهش گفتم باید بیشتر در این مورد صحبت کنیم و خودم هم فکر کنم....

من خودم آدم مذهبی نیستم ولی خوب یه سری اصول خاص خودم رو دارم و یه جورایی خوشم نمیاد خانمم به شخص نامحرم و خصوصا فامیل که گاهی میبینمشون دست بدن....نمیدونم میتونین منو درک کنین یا نه...یه جورایی دوست دارم خانم بنده مال خودم باشه....(امیدوارم این حرفمو درک کنین...این جمله به این معنی نیست که من همسرمو محدود کنم)

خواستم نظرتون رو در این مورد بدونم و منو راهنمایی کنین....

آیا به نظرتون این کار دختر خانم خیلی مشکل داره؟
آیا به نظرتون رفتارشون نرمال هست؟
شاید من یکمی دارم سخت گیری میکنم و ریز شدم...نظرتون چیه؟

میخوام نظرتون رو بدونم...باتشکر

mrsamankhan

عضو جدید
نوشته اید که : از نظر فکری و شخصیتی و اهداف آینده خیلی بهم نزدیکیم. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه عزیزم اتفاقا کاملا برعکس و صد در صد از هم دور هستید !!!
(( متاسفانه یا خوشبختانه ))

بیشتر اشنا بشوید و عجله ای برای ازدواج نکنید
شما تقریبا هیچ شناختی از همدیگر ندارید .

موردی که نوشته اید یعنی دست دادن ... که مورد پسند شما نیست را الان و تصادفا متوجه شده اید
شاید موارد دیگر هم باشه

متقابلا با این عمل شما به ان دختر خانم هم بر خورده و شاید دلگیر شده .. البته سعی نکنید با تظاهر از دل یکدیگر در بیارید ... همانی باشید که هستید ... هر دو طرفتان خودتان باشید تا شریک خوبی پیدا کنید

به هر حال : عجله نکنید و با یکدیگر بیشتر اشنا بشوید

آخرین ویرایش:

aLI8754

عضو جدید
نوشته اید که : از نظر فکری و شخصیتی و اهداف آینده خیلی بهم نزدیکیم. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه عزیزم اتفاقا کاملا برعکس و صد در صد از هم دور هستید !!!
(( متاسفانه یا خوشبختانه ))

بیشتر اشنا بشوید و عجله ای برای ازدواج نکنید
شما تقریبا هیچ شناختی از همدیگر ندارید .

موردی که نوشته اید یعنی دست دادن ... که مورد پسند شما نیست را الان و تصادفا متوجه شده اید
شاید موارد دیگر هم باشه

متقابلا با این عمل شما به ان دختر خانم هم بر خورده و شاید دلگیر شده .. البته سعی نکنید با تظاهر از دل یکدیگر در بیارید ... همانی باشید که هستید ... هر دو طرفتان خودتان باشید تا شریک خوبی پیدا کنید

به هر حال : عجله نکنید و با یکدیگر بیشتر اشنا بشوید

با کمال احترام من فک میکنم شما منظور منو به درستی متوجه نشدید...

یعنی چی که هیچ شناختی از ایشون پیدا نکردم؟!

ما خیلی باهم در مورد خیلی چیزها حرف زدیم و مطمئنم از خیلی جهات مثل هم فکر میکنیم....قرار نیست که دو تا آدم از همه لحاظ مثل هم باشن.بالاخره باید تفاوتی وجود داشته باشه...هیچکی هم کامل نیست..مهم اینه که من و ایشون، این تفاوت رو با هم کنار بیایم و حل کنیم...هر کسی یه معایبی داره و من دوست دارم با صبر و حوصله ایشون رو متقاعد کنم و صورت اجباری نداشته باشه و خودشون به این برسن که کارشون درست نیست(البته اینو بگم شاید هم من دارم اشتباه میگم و من زیادی حساسم و میخوام همین موضوع رو در این تاپیک متوجه بشم) .....این دختر خانم هم میگه چیزی بوده که از بچگی براش اتفاق افتاده..و البته خانواده بی حد و مرزی هم نیستن چون خودم به تنهایی هم با برادراش و هم با پدرش صحبت کردم.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما قرار مدار برای مهریه و روز عروسیو و تفاهم در رنگ و غذا مورد علاقه رو میگید شناخت؟؟؟؟
شما هنوز ب ایشون اعتماد ندارید ک سر حرفش بایسته و دیگه حالا ب گفته خودتون با پسر خالش دست نده. خب شما هنوز ایشون ب هیچ وجه نشناختید و نتونستین ب دنیای فکر و قلبش نفوذ کنید.
حرفاتونو رودر رو بگید نه در تلگرام و ... اینطوری میتونید صداقت حرفاشو تشخیص بدید البته البته اگه این خانم از خانواده درستی باشند و ب خاطر رابطه های اشتباه و زیادی ک قبلا داشتن تبحر در دروغگویی نداشته باشند با ارتباط چشمی میتونید حرفای صادقانشو تشخیص بدید.
البته خب اینم ی هشداره وارد همچین رابطه عمیقی شدن یک ریسک خیلی بزرگه چون ممکنه بعدها این رابطه بی سرانجام بمونه و شما تقریبا ی تیکه از قلبو روحتونو از دست بدید. :cool:

aLI8754

عضو جدید
شما قرار مدار برای مهریه و روز عروسیو و تفاهم در رنگ و غذا مورد علاقه رو میگید شناخت؟؟؟؟
شما هنوز ب ایشون اعتماد ندارید ک سر حرفش بایسته و دیگه حالا ب گفته خودتون با پسر خالش دست نده. خب شما هنوز ایشون ب هیچ وجه نشناختید و نتونستین ب دنیای فکر و قلبش نفوذ کنید.
حرفاتونو رودر رو بگید نه در تلگرام و ... اینطوری میتونید صداقت حرفاشو تشخیص بدید البته البته اگه این خانم از خانواده درستی باشند و ب خاطر رابطه های اشتباه و زیادی ک قبلا داشتن تبحر در دروغگویی نداشته باشند با ارتباط چشمی میتونید حرفای صادقانشو تشخیص بدید.
البته خب اینم ی هشداره وارد همچین رابطه عمیقی شدن یک ریسک خیلی بزرگه چون ممکنه بعدها این رابطه بی سرانجام بمونه و شما تقریبا ی تیکه از قلبو روحتونو از دست بدید. :cool:

ممنون...

من کامل به شما توضیح ندادم...در مورد خیلی چیزها حرف زدیم...مهریه بخش آخر حرفامون بود...تفاهم قطعا اون چیزهایی که گفتین رو فقط شامل نمیشه....

نه اینطورام نیست که به ایشون اعتماد نداشته باشم...یه دلواپسی فقط دارم و دوست دارم با استفاده از توضیحات و تجربیاتی که دوستان میگن این دلواپسی از بین بره...

حالا یه سوال از شما که دختر هستین میکنم...

من چطور میتونم با کلام خیلی گیرا و دلچسب این دختر خانم رو بهتر متقاعد کنم که این کار رو نکنن؟ اینو بقیه دوستان هم اگه تونستن جواب بدن...

بازم میگم شاید من یه مشکل کوچیک رو خیلی بزرگ کردم ولی دوست دارم در این تاپیک خیلی صمیمانه و به دور از حاشیه و بحثی در موردش با هم حرف بزنیم.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون...

من کامل به شما توضیح ندادم...در مورد خیلی چیزها حرف زدیم...مهریه بخش آخر حرفامون بود...تفاهم قطعا اون چیزهایی که گفتین رو فقط شامل نمیشه....

نه اینطورام نیست که به ایشون اعتماد نداشته باشم...یه دلواپسی فقط دارم و دوست دارم با استفاده از توضیحات و تجربیاتی که دوستان میگن این دلواپسی از بین بره...

حالا یه سوال از شما که دختر هستین میکنم...

من چطور میتونم با کلام خیلی گیرا و دلچسب این دختر خانم رو بهتر متقاعد کنم که این کار رو نکنن؟ اینو بقیه دوستان هم اگه تونستن جواب بدن...

بازم میگم شاید من یه مشکل کوچیک رو خیلی بزرگ کردم ولی دوست دارم در این تاپیک خیلی صمیمانه و به دور از حاشیه و بحثی در موردش با هم حرف بزنیم.

دخترا کلا ذات لجبازی دارند:smile: هرچی بیشتر حساسیت نشون بدید کلا بدتر میشه . حالا بازم بستگی ب شخصیت اون خانوم داره. خب اگه شما رو دوست داشته باشه و آرامش شما براش مهم باشه، این کارو انجام نمیده. مگر اینکه شما از علاقه ایشون نسبت ب خودتون مطمئن نباشید اونجا باید ببینید ک چرا هنوز علاقه ایشونو ب خودتون جلب نکردید.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
رک باشید و در یک کلام و با حالت چهرتون ب صورت جدی ناراحتیتونو یکبار و برای همیشه بهش بگید. و دیگه ادامه ندید این بحثو و اگه جبهه نگرفت خب و شما بهش اعتماد دارید خب دیگه بحثی نمیمونه.
دیگه تمام نبوغ فکری و تجربه شخصی بود:biggrin:

یورال

عضو جدید
اینجور که به نظر میرسه اینطوریه که تفاهم دارید
ولی خب اون دختر توی محیط خانواده خودشون بزرگ شده که بعضی چیزا از قدیم بوده و برای اونا اهمیتی نداشته و حالا شما دیدید و دارید با اون فرهنگی که خودتون بزرگ شدید مقایسه میکنید.
ولی به هر حال بهش بگید موضوع رو و اینکه دوست ندارید که این کار انجام بشه. ولی خب نوع گفتنتون باید مناسب باشه که تاثیر داشته باشه. نه خیلی دستوری باشه و نه خیلی شل و ول.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من اون ساعت وقت نداشتم و یک نکته مهم موند ک بگم
اینکه شما میگید این موضوع کوچیکیه و من دارم بزرگش میکنم اینطور نیست ببینید این موضوع برمیگرده ب شخصیت شما ک این جور آداب معاشرتو نمیپسندید و این خانوم از اول این شخصیت شما رو پسندیده دیگه بلاخره میگید همو خوب میشناسیم. ( اصلا ب اینکه این شخصیت خوبه یا بد کار ندارم) . مثل اینه ک خانوم آدم با حجابی باشه و شما اولین سفر خارجه بخاین کلا حجابو بزاره کنار. یا خانم کلا آدم راحتی باشه و ب حجاب مقید نباشه و یهو شما بگید ک چادری بشه اینا همش مثاله میدونید یا هر چیزی ک بر میگرده ب شخصیت ایشون و شما بخاین عوضش کنید خب عوض کردن شخصیت خودش یه هزینه هایی داره ممکنه با فروپاشی ی بخش شخصیتی یک نفر خیلی چیزا تغییر کنه ک بعضی وقتها هم اصلا ب نفع طرف مقابل نیست. در کل شما و طرف مقابلتون این بعد از شخصیت همو قبول کردید با هم باشید و کسی حق اصرار بر تغییر طرف مقابل رو نداره مگر اینکه خودش با انعطافات و تفکر و تصمیم خودش بخاد ک تغییر کنه.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
به نظر منم انگار شما با هم توی این مسائل تفاهم دارید اگر همه حقیقت همینی باشه که شما میگی. وقتی دختر خانم برای شما این موضوع رو مطرح کرده پس یعنی برای خودش هم دغدغه بوده! یا البته شایدم میدونسته که برای شما یه دغدغه س! ولی کلا مطرح کردنش توسط ایشون نشون میده از پایه یکم اعتقاداتتون شبیه همه. ولی در ازدواج هیچ وقت عجله نکنید. ولی صبر بیش از حد هم فایده ای نداره. همونطور که شما الان خودت رو جلوی ایشون خیلی بهتر از واقعیتت نشون میدی ایشون هم همینکار رو میکنه. تا زندگی مشترک شروع نشه شما واقعیت های خودت و ایشون رو نمیبینی. اگر بتونید رابطه هاتون رو به خانواده ها بکشونید بهتره. توی حریم خانواده افراد بیشتر خود واقعیشون رو نشون میدن. خانواده ی خوب هم نشون دهنده فرزند خوبه در اکثر موارد!

ولی اگر نظر شخصی منو در مورد "دست دادن" بخواید بدونید اینه که این مسئله مال قرون وسطی ست. دست دادن یه عمل انسانیه و نشانه احترامه! کسی که با دست دادن بخواد منحرف بشه از پایه ذهنش منحرفه و دست دادن فقط یه بهونس. تو رو خدا از این حرف ها هم نزنید که دوست دارید زنتون مال خودتون باشه. میدونم نیت شما خیلی درسته. ولی این دیدگاه اشتباهه. اینطور ببینید که زنتون همراه شما در زندگیه. دیدگاه درست ازادی های انسانی و اجتماعی رو برای طرفین میاره. ولی اینم بگم ازادی منظورم بی بند و باری هم نیست.

امیدوارم خوشبخت بشید.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
با سلام و احترام....

من تقریبا دو سه ماهی هست با یه دختر بابت ازدواج برای آشنایی در ارتباط هستم...البته خانواده هامون میدونن.

تقریبا در تمامی موارد زندگی مشترک، دونفری به تفاهم رسیدیم و در مورد همه چیز صحبت کردیم..حتی تا مرحله مهریه..در واقع به یه نقطه اشتراک رسیدیم و از نظر فکری و شخصیتی و اهداف آینده خیلی بهم نزدیکیم....

تا اینکه دیروز موضوع، دست دادن خودش با پسر عمو و پسر خالش و عموهایش رو گفت.....پسر عمو و پسر خاله هاش همشون سن بالا هستن و زن و بچه دارن و کمترینش 48 سالش هست....سالی یه بار تقریبا این اتفاق میفته.......و فقط هم با عمو ها(دو تا عمو داره) و پسرخاله و پسر عموهاش این دست دادن رو داره....

(اینم بهتون بگم خانواده من اینطور نیستن که با این موضوع مخالفت کنن چون میگن زندگی خودته و به ما ربطی نداره و خودت باید دختر رو با این شرایطش قبول کنی البته راهنمای های خودشون رو میکنن)

باهم خیلی محترمانه در این مورد حرف زدیم، و من گفتم توی خانواده من چنین چیزی وجود نداره و برام تازگی داره...و باید روی این موضوع فک کنم..البته به ایشون گفتم که باید این موضوع رو زودتر بهم میگفتن و ایشون گفتن که فکر میکردم برات عادی هست و فلان...

ایشون هم در ادامه گفتن که من حریم و حد و مرز خودم رو دارم و برای همسر آیندم احترام قایل هستم وحرمتشو رو حفظ میکنم، اگر یک ذره فک کنم که اونها مردهایی هستن که ذهنشون مشکل داشته باشه، به هیچ وجه دست نمیدم و گفت این موضوع چیزی هست که از بچگی برام اتفاق افتاده و من خودم قلبا زیاد خوشم نمیاد و اگه بخوام ترک کنم یواش یواش باید ترک کنم و یه دفعه اتفاق نمیفته..همچنین گفتن به هیچ وجه نمیزارم که افراد نامحرم وارد حریم خصوصی زندگی خودش و من بشن و ازین حرفا....

من به ایشون گفتم که این دست دادن تو برام یه دلواپسی مردونه ایجاد میکنه که از طرف بقیه (نه از طرف خودت) باعث این بشه که تو به مشکل بخوری یا زندگیمون به خطر بیفته ....

ایشون هم میگفتن که اونها افراد تحصیل کرده و با شخصیت هستن و اینطور نیستن و فلان....و بهم گفتن که این رفتار رو ترک میکنن.... ولی میترسم عملی نشه...البته شایدم خودم بعدها بفهمم که واقعا مردهای مشکل داری نیستن، این موضوع برام طبیعی بشه ولی در حال حاضر چون برام تازگی داره، هضم این موضوع کمی برام سخته... و نیاز به فکر و مشورت با دیگران دارم....

من خودم آدم مذهبی نیستم ولی خوب یه سری اصول خاص خودم رو دارم و یه جورایی خوشم نمیاد خانمم به شخص نامحرم و خصوصا فامیل که گاهی میبینمشون دست بدن....نمیدونم میتونین منو درک کنین یا نه...یه جورایی دوست دارم خانم بنده مال خودم باشه....(امیدوارم این حرفمو درک کنین...این جمله به این معنی نیست که من همسرمو محدود کنم)

با سلام
بنظر من اگر اعتماد و صداقت وجود داشته باشه هیچ چیزی نمی تونه باعث مشکل بشه..این موضوع هم اهمیت خاصی نداره ولی وقتی شما این موضوع رو مطرح می کنید یعنی براتون اهمیت داره.یا اینکه شما در خانواده ای بزرگ شدید که این موضوع براشون اهمیت داشته و به شما منتقل شده.
این نشون می ده که یا شما هنوز بصورت کامل به رشد فکری ایده ال نرسیدید یا اعتماد مناسبی به طرف مقابل ندارید که می تونه ریشه در ارتباطات قبلی شما با جنس مخالف داشته باشه.
در هر صورت این شما هستید که می تونید درون خودتون رو ببینید
اگر رضایت درونی دارید مشکلی نیست وگرنه احتمال داره بعدا دچار مشکل بشید
موفق باشید

mrsamankhan

عضو جدید
ببینید عزیزم
عشق علاقه تفاهم واقعی را اصلا نمیشه برروی ان اسم گزاشت
شما الان فقط خودتان را میبینید و شاید حرفهای دیگران برایتان بی اهمیت باشه
کاملا موقعیت شما را درک میکنم چون مسلما هر کسی در این شرایط قرار گرفته

کسی به شما نگفت که برای هم دیگر مناسب نیستید !!
اما شما میگویید : تقریبا دو سه ماه هست که اشنا شده اید ....

متاسفانه زوج هایی را دیدم که قبل از اشنایی برای مدت طولانی از یکدیگر شناخت داشتند ... همکلاس بودند ... فامیل بودند.. دوست صمیمی یا غیره //
ولی متاسفانه بعد ازدواج ... از همدیگر دور شدند

کلا منظور این حقیر اینه که کمی بیشتر با هم اشنا بشوید .. فکر کنم حداقل شش ماه مناسب باشه .. البته با توجه باینکه با هم در تماس باشید و یکدیگر را در مورد موضوعات مختلف محک بزنید
از صمیم قلب ارزو خوشبختی برای همه عزیزان دارم ... پیدا کردن نیمه حقیقی کار راحتی نیست
منکه پیداش کردم ولی قسمت نشد بهم برسیم ...
امیدوارم شما خوشبخت بشوید .

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام. ممنونم از دعوتتون.

به نظر من این موضوع اصلا مهم نیست و مشکلی در اینده ایجاد نخواهد کرد. در زندگی مشکلات بزرگتری روبروی شما خواهد بود که این چنین مسائلی رنگ خواهند باخت.

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
اینکه این موضوع شمارو به فکر برده نشون میده که تا چه حد به رابطتون اهمیت میدین و نمیخواین مثل خیلیا تو این زمونه همینطوری سرسری ازدواج کنید که بعدا خیلی راحتم طلاق بگیرین!
اول از همه من به شخصه این موردو نمیتونم قبول کنم که خانم بنده با نامحرم دست بده...دست دادنم نشونه احترام نیست! چرا ما فقط به نامحرم احترام نشون میدیم و ناراحتی و دغدغه محرم خودمون رو در نظر نمیگیریم؟! ثانیا خیلی از رفتارا نشان دهنده احترامه مثل سلام کردن و..حتما باید دست بدن تا بفهمین شما یه فرد محترمید!
لابد بعدا میگن که زن آدم با مرد نامحرم باید راحت باشه...بالاخره این بی غیرتیا تو جامعه امروزی متاسفانه شاهدشیم و ربطیم به دین و... نداره! قدیمیا که این مواردو رعایت میکردن زندگیشون تا پای مرگشون ادامه داره...چون به اینا میگن حرمت.
ثانیا اینکه طرفتون یه موضوع دست دادنو نتونه ترک کنه پس نمیتونه رفتارای بد خودشو که بعدا شاهدشین عوض کنه(دست دادن مگه چیه که نتونه ترک کنه!) چون زندگی مشترک زندگی همراه با کمال طرفین هست...یعنی دو طرف برای بهتر شدن همدیگه تلاش میکنن و میشن آینه همدیگه چه کسی بهتر و نزدیکتر از همسر آدم که بتونه عیبهای آدمو ببینه و بگه. پس بهتره ببینید که طرفتون تا چه حد میتونه در این موارد بهتر تصمیم بگیره
ثالثا زندگیهای امروزی طوری شده که مردای ما زن صفت و زنهای ما مرد صفت شدن! و بلکل جای زن و مرد عوض شده...شما باید رو ناموستون حساسیت داشته باشین و الا فرق ایشون با بقیه خانوما چیه!
رابعا شما چطوری میخواین بفهمین مردی که زنتون بهش دست میده افکار مریض داره یا نداره! خیلی از رفتارای غلط رو باید پیشگیری کرد نه درمان...
رابعا بحث بحث انتخابه شما مجبور نیستین با شک و شبهه ازدواج کنید...
خامسا نمیدونم چرا بعضیا با دین مخالفت میکنن! یا حتی از اسمش میترسن...بعد میگن ما انسانیتو دوست داریم..انصافو دوست داریم...اخلاق مداریو دوست داریم و...
مگه دین چیزی غیر از اینا گفته؟! اینکه انسان باشین و به همدیگه ظلم نکنید...انصاف داشته باشین و کلاه بر سرهم نذارین...مال کسیو به ناحق نخورید...به ناموس هم چشم نداشته باشین...دروغ نگین...یار فقیر و مظلوم باشین و...
حالا اینارو وقتی جمع میکنن تو یه مجموعه ای و اسمشو میذارن دین ازش بدمون میاد!!!عجیبه
اینم بهتره بدونیم که تمدن با ابتذال همراه نیست!
دین وقتی یه چیزیو خواسته بخاطر منفعت طرف بوده...در کنار پوشش زن به مرد گفته چشمشو از نامحرم حفظ کنه.
چون میخواد تمرکز کامل مرد به زن خودش و تمرکز کامل زن به مرد خودش باشه و اینطوری در کنار هم زندگی خوبی خواهند داشت بدون هیچ شک و خیانت و بی اعتمادی و...

sasan2015

عضو جدید
سلام
اولا هر کسی بر اساس تجربه، اعتقادات، تفکر، سلایق، ذهنیت و تغییری که در خونواده و جامعه دیده صحبت میکنه.
دوم اینکه من تجربه صحبت با خانم ها رو ندارم زیاد نمی تونم بهتون کمک کنم. من آدم مذهبی ای هستم.
خب حالا با پیش فرضی هایی که گفتم نظر خود که حالا می تونه درست یا غلط باشه رو میگم.
به نظرم که باید زمان بیشتری رو برای آشنایی بزارید 6 ماه تا یک سال مناسب هست.
باید به پیش چند تا مشاور برید و صحبت کنید و از آخوندا و .... سوال نکنید.
شما باید مشکل رو با خودت اول حل کنی آیا می پسندی این قضیه رو یا نه. طبق چیزی که هم دوستان گفتند هم خودت عرض کردی تا حدودی شاید 70 درصد این رو نپسندیدی ولی بنا به علاقه ای که پیش اومده دلت هم نمیخواد دل بکنی و طرف رو ناراحت کنی.
خب با توجه به این بحث میگم همیشه اون آری هست که قرار هست چند وقت دیگه که باعث از بین رفتن عمر، ذهنیت و حتی علایقتون باشه رو از دست بدید هیچ وقت نیاد پس اون نه رو زود تر بشنوید خیلی بهتر هست.
پس اگر قرار هست آری باشه که بعدا نه بشه زودتر اون نه بیاد بهتر هست و ادامه دادن و کش قوس هیچ فایده ای نخواهد داشت.
اما یک سوال مطرح هست اگر واقعا به شما علاقه دارد براش شما این عادت رو کنار خواهد گذاشت فکر نکنم چیز خاصی باشه بعدا اقوام ناراحت شن. یه دست به سینه شدن چیز خاصی نخواه بود.
اما اصولا مردم، خودم و اکثریت جامعه در عوض چیزی که از دست می دهند می خواهند چیزی رو به دست بیاورند این ذهنیتی هست چند وقت است من رو نگران جامعه کرده است.
مردم ما با اینکه به خدا معتقد هستند ولی کارهای خدایی نمی کنند که همون گذشت در زندگی هست. قرا نیست چیزی رو به کسی دادی ازش تقاضای دادن چیزی بکنی. این خدا هست که جواب کارهای شما رو خواهد داد.
اما از قدیم میگن ترک عادت موجب گناه هست. مراقب باید بود.
خوبه که آدم قبل ازدواج عاقلانه کار کنه بعد ازدواجه عاشقانه و با گذشت زندگی کنه. بگذریم از این ذهنیت های پوسیدمون. هر چیزی باید با توجه به زمان و مکان مشخص شه. اما هم تراز و هم فکری همین چیزهاست. اصولا بهتر هست با کسی باشید که حداقل هم فکر باشید اگر شما نمی خواهید این رو او هم باید درک کنه و انشالله که بتونه به چیزی که هم خودش می خواهد و هم شما می خواهید برسید.
اما شما مشخصا خدا رو شکر زیاد احساسی نیستید که این حرف رو زدید. مشورت بهترین کار هست ولی با کسی که تجربه درست رو داره. مشاور برید و تصمیم آخر با خودتون هست.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام و احترام....

سلام.
اول این رو بگم که من با زدن اینجور تاپیک ها مخالفم چون اینجا به ندرت ممکنه کسی کارشناس باشه و همه من جمله خودم نظر شخصی خودمون رو می دیم که درست مثل نظر شما فقط نظر یه شخصه که از فکر و اعتقاد و سبک زندگی و فرهنگ اون شخص نشات می گیره. برا راهنمایی درست بهتره از کارشناس امر مشورت بگیری، از کسی (کسانی) که خیرخواه هستن، بهشون اعتماد داری و حرفشون رو قبول داری.

چون دعوت کردی به تاپیک نظر شخصیمو میگم. ببین دوست عزیز منم یه پسرم مثل تو. با خلقیات مردونه و تفکرات خاص خودمون، حساسیت ها و غرایض مردونه. اینارو گفتم که بدونی با در نظر گرفتن این چیزا نظرمو میگم. یه توصیه بت میکنم و به همه دوستانی که میخوان ازدواج کنند: تو بحث ازدواج کاملا منطقی و عقلانی و بدون تعارف باشید(منظورم این نیست که احساس رو بذارید کنار، منظورم اینه تو مرحله شناخت موقتا احساسات رو تعطیل کنید.)، من خودم با دختر خالم ازدواج کردم اما حداقل 7-8 جلسه نشستیم رک و پوست کنده خواسته هامون، شرایطمون و کلا همه چیزایی که تو فکرمون بود رو بیان کردیم. شما به عنوان پسر خیلی مهمه که تو این مسیر ینی مسیر پیدا کردن شناخت، اصلا تعارف نکنی یا خجالت نکشی و خواسته هات و خط قرمزهات، محدودیت هات و همه چیزهای گفتنی رو رک و پوست کنده و شفاف بیان کنی. این موضوع علاوه بر اینکه باید رعایت بشه، حق اون دختر خانم هم هست که این چیزها رو بشنوه تا بتونه تصمیم درست تری بگیره.
موضوعاتی از این دست که شما بیان کردی (دست دادن با نامحرم) زیاد پیش میاد، یعنی تفاوت ها تو ساختار فرهنگی و سبک زندگی خانوادگی، خلقیات و رسم و رسوم و ... وجود داره. یکی از مواردی که باید در موردش کاملا صحبت بشه و حتما در موردش تصمیم گیری بشه همین اختلافات فکری-اعتقادی و فرهنگیه. نباید معطل و ابتر باقی بمونه. حتما با هم صحبت کنید و دقیقا و شفاف حرفتون رو به طرفتون بزنید، طوری صحبت کنید که به طرفتون نشون بدین تحت بازجویی و بازخواست نیست، برعکس برا اعتقاد و فرهنگ دو طرف ارزش و احترام غائلید و همچنین دغدغه زندگی آروم و بدون کشمکش در آینده رو دارید که این بحث رو میکنید.
اگر شما واقعا با دست دادن ایشون به غیر محارمشون مشکل دارید حتما با ایشون مطرح کنید و تا جایی پیش برید که این دغدغه کاملا از ذهنتون پاک بشه وگرنه در آینده همیشه شما رو اذیت میکنه و خدای ناکرده باعث بدبینی یا مشکلات دیگه ای میشه چرا که یکی دو سال (وشاید زودتر) بعد از ازدواج اون آتش و هیجان اولیه کمتر میشه و زمینه برا یکسری اشتباهات فراهم میشه.
پیشنهاد من اینه که کاملا و در جلسات مختلف ابتدا از موضوعات کلی و مهم تر مثل موضوعات مذهبی و اعتقادی، فرهنگ و آداب رسوم، خونواده ها، مسایل اقتصادی و سطح توقعات و موراد دیگه ای که فکر میکنید مهمه و دغدغتون هست و در جلسات بعدی در مورد موارد جزیی تر صحبت کنید. اینکه شفاف و بدون تعارف و صد البته با صداقت همه چیز رو بیان کنید ضمانتی خواهد بود که یه زندگی با پایه های استوار بسازید.

ببخشید پرحرفی کردم اما این رو بدونید هرچقدر قبل از ازدواج عاقلانه تر انتخاب کنید، بعد از ازدواج زندگی راحت تر و بی دغدغه تری خواهید داشت.

حرف آخرم اینکه همونجور که همه میگن تا با یک نفر زیر یک سقف زندگی نکنید شناخت ایده آل و کامل بدست نمیاد اما این دلیل نمیشه که ماکسیمم شناخت ممکن رو قبل از ازدواج بدست نیارید.
این رو هم بگم و تمام . حتما از خدا بخواه اونی که بصلاحته تو زندگیت بیاره و راضی باش یه خواست خدا. من به شخصه حتی فکر ازدواج با همسرمو هم با اینکه دختر خالم بود نمیکردم اما چرخید و چرخید و در عین تعجب دو طرفمون که فکر ازدواج با هم رو هم نکرده بودیم، قسمت هم شدیم و الان هر لحظه خدا رو شکر میکنم بخاطر این نعمتی که به ما داد و کمک کرد که بتونیم انتخاب درستی بکنیم.

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
چه خوبه که هنوز باشگاه ، فعال هست و برای مشکلات زندگی و فکری ، از هم دیگه مشورت میگیرن
خیلی خوبه! یادش بخیر.... بگذریم

دوتا مسئله هست:
1- شما میگید با هم تفاهم دارید و ازین حرفا
2- میگید این دست دادن رو تازه متوجه شدید

نظر شخصی بنده این هست در مورد ارتباطشون با نامحرم ، کمی بیشتر جستوجو کنید. به هر حال این رعایت نکردن حرمت مادر، در بچه هم تاثیر میگذاره که خدایی نکرده شاید فرزندتون طوری بشه که اصلا انتظارشو ندارید.
اصلا این موضوع رو ساده نگیرید . اجازه ندید غیرتتون کم بشه.
مسئله ای هست که تمام اشتراکاتتون رو گذاشتید یه طرف، و این دست دادن شده یک مسئله برای شما که نشون میده غیرت مردونه دارید. لذا توصیه میکنم ساده نگذرید. و از طرفی واکنش شدید نشون ندید و اجازه بدید نامزدتون بازم اگر موردی هست، بدون ترس بهتون بگن(که امیدوارم مورد دیگه ای نباشه مثل نحوه پوشش در مقابل نامحرم، تنها بودن با نامحرم و.. که متاسفانه خانمها تا رفتار اشکارا نبینن از طرف، راحتن باهاش)

اگر نماز میخونن و مسائل دینیشون رو رعایت میکنن، این مورد رو هم ازشون بخاید که اصلاح کنن. و دیگه شما هم زیاد کنجکاوی به خرج ندید . ولی قبل از ازدواج سعی کنید متوجه بشید که ایا مسئله دیگه ای هست یا نه.
اگر نبود، و دیدید اختلاف فاحش دیگه ای وجود نداره، ازشون بخاید که اصلاح کنن این مورد رو و در نهایت مارو هم دعوت کنید بیایم یه شام توپ بزنیم به بدن:D

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از دعوتتون
واقعیت اینه که شما بعد اینکه زیر یک سقف زندگی واقعی رو شروع کردید تازه میتونید بعد یک مدت بگید تفاهم دارید واقعا یا نه.
اما در حالت کلی میشه گفت حداقل در حد افکار بهم نزدیک هستید که البته به عمل کار برآید...
اما در مورد موضوعی که مطرح کردید ببینید الان به شخص من این مورد رو گفتید من هم میگم اگه جای شما بودم میگفتم من شخصا نمیتونم با این مورد کنار بیام
یکی دیگه بپرسین خب اصلا غش غش بهتون میخنده که اینم شد دغدغه ؟
ببینید هرکس معیارهای خودشو داره
من شخصا معتقدم این کار از ریشه بد هستش. و معتقدم که کسی که از نظرش این مورد مشکل نداره خ چیزهای دیگه م ممکنه بازم میگم ممکنه براش مشکلی نداره. بعضی چیزا هست که گستره ی تاثیرش یکی دو تا نیست. از نظر من با تجربیاتی که دارم نا محرم نامحرمه اینکه فکر کنیم طرف چون چشم و دل پاکه پس هر کار میشه جلوش کرد تجربه م ثابت کرده صد اندر صد غلطه. خلاصه اینکه این موردی نیست که بنظر من به حرف بقیه بخواید گوش بدید اگه میتونید باهاش کنار بیاید که اوکی.
شخصیه کاملا. مثلا یه دوستی داشتم میگفت من مشکل ندارم شوهرم مشروب بخوره اون بخوره منم میخورم. به نظر من حد و حدود هر کسی فرق میکنه.
خیلی بیشتر بنظرم بهش فکر کنید چون بعضی چیزا مثل یه قطره نفت هی شعاع درگیریش بیشتر میشه از نظر من اینم جز این موارده
ایشالا که هرچی خیرتونه. و خوشبخت بشین...

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام....

من اگه این موضوع برام پیش میومد و دست دادن به نامحرمو قبول نداشتم، قبول نمیکردم.اینجور مسائل یه روزو دو روز ایجاد نمیشه که بشه گفت به تفاهم میرسیم در موردش!اون خانم 28 ساله که با اون فضای فرهنگی تربیت شده.به هیچ عنوان با تصور تغییر دادن، یا به تفاهم رسیدن در این غالب، ازدواج نکنین.اون قراره همسر شما و مادر بچه شما بشه.فرهنگی که باهاش بزرگ شده، قطعا زندگی شما و بچتونو تحت تاثیر جدی قرار میده.

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام....

سلاام
با دست دادن مخالفم، منتها اینکه میگین سنشون بالاست یکم خیال آدم راحت میشه...ولی:
شما مطمئنین فقط به این افراد دست میدن؟؟(با توجه به اینکه نامحرم نامحرمه میگم)
شما مطمئنین حساسیت کم الانتون به یه تنش زیاد بعدا تبدیل نمیشه؟؟(بعد ازدواج صمیمیت و حس تملک بیشتر میشه)
شما از پاک بودن اون افراد مطمئنین؟؟(دست دادن به ادم کثیف چندشتره)
شما مطمئنین اگه بخاط شما از دیگه بهشون دست نده اونا ناراحت نشن و هی تیکه نندازن که اذیت بشین؟؟(به هرحال اونا فک میکنن جسارتا شما املید یا اینکه از پاکی اون مردا مطمئن نیستین و این جو خانواده رو بهم بزنه)
این کار شما سختگیری نیست، کار اون دختر خانمم بد نیست
منتها هرکی با یه طرز تفکری بزرگ میشه و صددرصد به اون عادت میکنه
باید سعی کنه عادتای بد رو بزاره کنار خوب رو تقویت کنه
شما این مشکل رو هرچند بنظر کوچیک میاد جدی بگیرین، حتی شده به روتنشناس مراجعه کنین
به دخترخانمه بگین مشکلی نداری من به دخترای فامیل دست بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خلاصه خیلی عمیق فکر کنید
موفق و خوشبخت و شاد باشین

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام
اینکه این موضوع شمارو به فکر برده نشون میده که تا چه حد به رابطتون اهمیت میدین و نمیخواین مثل خیلیا تو این زمونه همینطوری سرسری ازدواج کنید که بعدا خیلی راحتم طلاق بگیرین!
اول از همه من به شخصه این موردو نمیتونم قبول کنم که خانم بنده با نامحرم دست بده...دست دادنم نشونه احترام نیست! چرا ما فقط به نامحرم احترام نشون میدیم و ناراحتی و دغدغه محرم خودمون رو در نظر نمیگیریم؟! ثانیا خیلی از رفتارا نشان دهنده احترامه مثل سلام کردن و..حتما باید دست بدن تا بفهمین شما یه فرد محترمید!
لابد بعدا میگن که زن آدم با مرد نامحرم باید راحت باشه...بالاخره این بی غیرتیا تو جامعه امروزی متاسفانه شاهدشیم و ربطیم به دین و... نداره! قدیمیا که این مواردو رعایت میکردن زندگیشون تا پای مرگشون ادامه داره...چون به اینا میگن حرمت.
ثانیا اینکه طرفتون یه موضوع دست دادنو نتونه ترک کنه پس نمیتونه رفتارای بد خودشو که بعدا شاهدشین عوض کنه(دست دادن مگه چیه که نتونه ترک کنه!) چون زندگی مشترک زندگی همراه با کمال طرفین هست...یعنی دو طرف برای بهتر شدن همدیگه تلاش میکنن و میشن آینه همدیگه چه کسی بهتر و نزدیکتر از همسر آدم که بتونه عیبهای آدمو ببینه و بگه. پس بهتره ببینید که طرفتون تا چه حد میتونه در این موارد بهتر تصمیم بگیره
ثالثا زندگیهای امروزی طوری شده که مردای ما زن صفت و زنهای ما مرد صفت شدن! و بلکل جای زن و مرد عوض شده...شما باید رو ناموستون حساسیت داشته باشین و الا فرق ایشون با بقیه خانوما چیه!
رابعا شما چطوری میخواین بفهمین مردی که زنتون بهش دست میده افکار مریض داره یا نداره! خیلی از رفتارای غلط رو باید پیشگیری کرد نه درمان...
رابعا بحث بحث انتخابه شما مجبور نیستین با شک و شبهه ازدواج کنید...
خامسا نمیدونم چرا بعضیا با دین مخالفت میکنن! یا حتی از اسمش میترسن...بعد میگن ما انسانیتو دوست داریم..انصافو دوست داریم...اخلاق مداریو دوست داریم و...
مگه دین چیزی غیر از اینا گفته؟! اینکه انسان باشین و به همدیگه ظلم نکنید...انصاف داشته باشین و کلاه بر سرهم نذارین...مال کسیو به ناحق نخورید...به ناموس هم چشم نداشته باشین...دروغ نگین...یار فقیر و مظلوم باشین و...
حالا اینارو وقتی جمع میکنن تو یه مجموعه ای و اسمشو میذارن دین ازش بدمون میاد!!!عجیبه
اینم بهتره بدونیم که تمدن با ابتذال همراه نیست!
دین وقتی یه چیزیو خواسته بخاطر منفعت طرف بوده...در کنار پوشش زن به مرد گفته چشمشو از نامحرم حفظ کنه.
چون میخواد تمرکز کامل مرد به زن خودش و تمرکز کامل زن به مرد خودش باشه و اینطوری در کنار هم زندگی خوبی خواهند داشت بدون هیچ شک و خیانت و بی اعتمادی و...

من یک بار در همین مدت کوتاح حضورم در این انجمن جواب یک موضوع رو دادم و پستم پاک شد ، چون میدونم بازم پاک میشه جواب سوال هایی رو که شما مطرح کردید رو نمیدم اما توصیه می کنم کتاب آسمانی دین خودتون رو با دقت و به زبان مادری خودتون بخونید.

pandarm

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام....

فکر کنم شما پیش یک دکتر برید ، این بدبینی هست و شما یکجور بیماری دارید.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه چیز به خود فرد و تصمیمش برمیگرده ،من یه مدت با چند نفر از فامیل دست میدادم ، بعدش فک کنم ماه رمضون بود ک رفتم خونه یکی شون ، خواست دست بده ،من بدون اینکه بهش بربخوره به جای دست دادن ،یه لیوان آب دادم دستش ،یه بارم با شوخی و .... ندادم ,دعوا ک نداریم با هم
همین الانم اگه دوباره ببینمشون و بخوام دست بدم مشکلی نیست ،نخوامم بازم مشکلی نیست

کم کم و یهویی دیگه چه صیغه ای یه !! ، اتفاقا دختر ها اگه یه کاری رو واقعا از ته دل بخوان انجامش بدن و راضی باشن ، انجامش میدن و یه جورایی اولویت با خودشون و احساس و آرامششونه ، و سریع جدی میشن ،برعکس ما پسرا :D
پس به جای این حرفا اول طرز فکر اون دختر خانوم رو در مورد این موضوع عوض کن ،بعدش خودش می‌دونه چطور برخورد کنه و نیازی به تذکر دادن تو نیست

آخرین ویرایش:

ali199_1991

کاربر بیش فعال
الان یعنی همه چی تو این مملکت بدون مشکل هست ، فقط مونده بجث دست دادن صغری به تقی و نقی...؟!!
دنیا در حال پیشرفته اون موقع ما نشستیم در مورد چی صحبت می کنیم...
فعلا دلار 18 تومن...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان یعنی همه چی تو این مملکت بدون مشکل هست ، فقط مونده بجث دست دادن صغری به تقی و نقی...؟!!
دنیا در حال پیشرفته اون موقع ما نشستیم در مورد چی صحبت می کنیم...
فعلا دلار 18 تومن...

اینقد حاشیه ها رو چسبیدیم و اصول رو ول کردیم که کارمون به اینجا رسید
.
.
.
هفته ی پیش چنتا عکس نقاشی تو باشگاه پست کرده بودم که متاسقانه باعث تحریک عده ای شده بود و مدیریت تذکر مختصری دادن

در کل ضحبتم اینه ملتی که با اینگونه مسایل ساده و پیش پا افتاده نتونه کنار بیاد و حقایق رو ببینه اما انکار بکنه و همش دوست داشته باشه حاشیه پردازی کنه باید تنبیه بشه

باید 1 دلار زو 100 هزار تومان بخرن نه 18 تومن

عشقولانه

کاربر بیش فعال
منم همسرم بشدت مخالفه.ولی الان خودمم ب این نتیجه رسیدم که حساسیتیش منطقیه.و منم هیچ مشکلی ندارم بااین قضیه.