دستور باز کردن بخیه های یک کودک در بیمارستان دولتی به دلیل مشکل مالی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا نميفهمم براي چي وايسادم با شما بحث ميكنم
يه كم مطالعه كن بفهمي تو بحث بخيه زدن همه جاي دنيا اين مهمه كه مريض دختره يا پسر .. هميشه روي دختربچه ها حساسيت از نظر مسائل زيبايي بيشتره. اصلا تو بحث جراحي يه سري برش تو شكم داريم كه براي مرد و زن متفاوته

اشباع شدي؟ پ ديگه چي ميگي؟ برو زنديگتو بكن

عزيز شما دو حالت بيشتر نداري: يا خودتو زدي به نفهمي يا واقعاً نميفهمي

من بحثی ندارم با شما کنم...
زندگی نمیکنم نمیزارمم شما به این راحتی زندگی کنید!!خخخ:D
شما هم یه حالت بیشتر نداری همچین رفتارای زننده ای (که الان داری با من و امثال من) با مردم و بیمارهاتون داشتی که بهت خورده و گرنه کسی که کارش و درست انجام بده حرف دیگران واسش اهمیتی نداره...کار خودشو میکنه...
دو نفر از قشر شما و همکاران شما یه کاری کردن که خوب نبوده ما هم اومدیم گفتیم بله کار خوبی نبوده.. حالا شما چی میگی این وسط؟نمایندشونی؟
چرا جنبه نقد و ندارید؟شما همونی نیستی که وقتی در حاشیه پخش میشد میومدی میگفتی اینا همش دوروغه و از این حرفاا؟؟
الکی اسم دکترو به یدک میکشید....اکثرا یه دل درد ساده رو نمیتونید تشخیص بدید تازه طلبکارم هستید !!
طرز درست صحبت کردن با ارباب رجوع رو بلدنیستین که یه نمونش و هم اینجا دیدیم..خود شما..تقصیر خودتونم نیست بهتون یاد ندادن!!!

من اگه اینو گفتم اینم گفتم که یه سری از پزشکا واقعن دارن خالصانه خدمت میکنن...شما این حرف من و ندیدی ولی بقیه حرفا رو دیدی!!
خوش به حال شما که میفهمی...به فهمیدنتون همینجوری ادامه بدید..
فقط تو بحث پزشکی و بیمارستان این مسائل وجود نداره کلهم اجمعین داغونن...

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی،

دروغ نگفتن که همین چیزایی که شما نوشتی وگفتن...
خلاصه اونا همشون زیر نظر وزارت بهداشت هستن کی میاد بر علیه خودش جوسازی کنه و دوروغ بگه؟یه بارم راست گفتن میخاید بگید دروغ گفتن!!:D
پرسنل درمانی؟؟
شما به اینا میگین پرسنل درمانی!!؟ من میگم پرسنل.... نگم بهتره:D

به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.

واقعن چه جواب قانع کننده ای!!!!
بچه دختر نیست!
تو اونور دنیا برای درمان یه گربه خودشونو به آب و آتیش میزنن بعد اینجا نوشته بچه دختر نیست!!!!!

میگم این چیزا واسه من عادی شده...اشباع شدم از این چیزا...
:)

من گفتم شما تو پرانتز( پزشکان اینجوری)...اگه شما هم اینجوری هستید خب جزوشون میشید...:D
بله دیدم..میدونم...
دفاع کنید..کی جولوتونو گرفته؟من؟
مگه من رئیس جمهور یا رئیس وزارت بهداشتم که به من اینارو میگید؟برید به اونا بگید!
من گفتم کارشون بد بوده...حالا چه میخاد یه زخم کوچولو یک سانتی باشه چه هر چی...حتمن باید اون زخم کوچولو به یه مریضی بد تبدیل میشد تا حرف بزنیم؟
والا من نه پزشکم نه میدونم پشت و پرده و این چیزا چیه...شما خودتون بهتر خبر دارید!!!
خبر و تو 20:30 ندیدم از شبکه 6 دیدم..!!

از تاسف شما متشکرم..:D

يه كم مطالعه كن بفهمي تو بحث بخيه زدن همه جاي دنيا اين مهمه كه مريض دختره يا پسر .. هميشه روي دختربچه ها حساسيت از نظر مسائل زيبايي بيشتره. اصلا تو بحث جراحي يه سري برش تو شكم داريم كه براي مرد و زن متفاوته

من بحثی ندارم با شما کنم...
زندگی نمیکنم نمیزارمم شما به این راحتی زندگی کنید!!خخخ:D
شما هم یه حالت بیشتر نداری همچین رفتارای زننده ای (که الان داری با من و امثال من) با مردم و بیمارهاتون داشتی که بهت خورده و گرنه کسی که کارش و درست انجام بده حرف دیگران واسش اهمیتی نداره...کار خودشو میکنه...
دو نفر از قشر شما و همکاران شما یه کاری کردن که خوب نبوده ما هم اومدیم گفتیم بله کار خوبی نبوده.. حالا شما چی میگی این وسط؟نمایندشونی؟
چرا جنبه نقد و ندارید؟شما همونی نیستی که وقتی در حاشیه پخش میشد میومدی میگفتی اینا همش دوروغه و از این حرفاا؟؟
الکی اسم دکترو به یدک میکشید....اکثرا یه دل درد ساده رو نمیتونید تشخیص بدید تازه طلبکارم هستید !!
طرز درست صحبت کردن با ارباب رجوع رو بلدنیستین که یه نمونش و هم اینجا دیدیم..خود شما..تقصیر خودتونم نیست بهتون یاد ندادن!!!

من اگه اینو گفتم اینم گفتم که یه سری از پزشکا واقعن دارن خالصانه خدمت میکنن...شما این حرف من و ندیدی ولی بقیه حرفا رو دیدی!!
خوش به حال شما که میفهمی...به فهمیدنتون همینجوری ادامه بدید..
فقط تو بحث پزشکی و بیمارستان این مسائل وجود نداره کلهم اجمعین داغونن...
باشه اقا من داغون
تو خوب

Uchiha Itachi

عضو جدید

بنده تا حالا دو قرون از اين راه دريافت نكردم، علاقه اي هم ندارم دريافت كنم، مدركم رو كه آزاد كردم اين مللكت رو ميسپارم به همين شماها كه عقلتون تو چشمتونه
شما خودت چي كاره اي؟ كجا كار ميكني؟ مركز دولتي هستي؟ تو مركز دولتي ميتوني بگي اقا اين پول نداد هم اشكال نداره من وسايل بيت المال رو برميدارم كار ايشون رو راه ميندازم؟!
يه بحثي هست تو اخلاق پزشكي كل دنيا كه اگه مريضت پول نداشت ميتوني خودت از جيب خودت بهش كمك كني ولي نميتوني از مال و اموال بيمارستان (در واقع كيسه خليفه) بهش ببخشي

در كل
كاش ياد بگيريم كه ما لازم نيست در مورد همه ي موضوعات نظر بديم

باشه اقا من داغون
تو خوب

شما واقعاً دانشجوی پزشکی هستید؟، آخه یه لحظه فکر کردم لات چاله میدون داره حرف می زنه!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. خانم Coraline عزیز، یعنی از نظر شما کادرپزشکی استثناست و هرگز هیچ خلافی نمیکنن!؟!.
راستی یادمه توی یکی از تاپیکها درمورد نظم شهرهای ایران، شما اصرار داشتین که این حرفها غربزدگی و فلان و اینهاست....اما حالا دارید میگید من مدرکم رو آزاد میکنم و مملت رو به شما میسپارم!. اصلا مگه میشه کسی تعهد خدمت نداشته باشه تو مملکت خودش؟!.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما واقعاً دانشجوی پزشکی هستید؟، آخه یه لحظه فکر کردم لات چاله میدون داره حرف می زنه!
آخي :d همين ٢ صفحه پيش آدم هاي پست فطرتي بوديم بعد يهو باور نكردين لحن ما اين شكلي باشه؟ :w15: با خودتون درگيرين ها :d
اعصاب من زير درخت آلبالو گم شده، اوكي؟

سلام. خانم Coraline عزیز، یعنی از نظر شما کادرپزشکی استثناست و هرگز هیچ خلافی نمیکنن!؟!.
راستی یادمه توی یکی از تاپیکها درمورد نظم شهرهای ایران، شما اصرار داشتین که این حرفها غربزدگی و فلان و اینهاست....اما حالا دارید میگید من مدرکم رو آزاد میکنم و مملت رو به شما میسپارم!. اصلا مگه میشه کسی تعهد خدمت نداشته باشه تو مملکت خودش؟!.
عليك سلام
چه ربطي داشت؟ :biggrin: غرب زدگي و در واقع جو زدگي يه چيز جداگانه س
مدركمو يا با بايد خدا ميليون پول بدم آزاد كنم يا ٢ سال كار كنم و خدا ميليون هم پول ازش گيرم بياد و بعد آزاد بشه:d مشكلي هست؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخي :d همين ٢ صفحه پيش آدم هاي پست فطرتي بوديم بعد يهو باور نكردين لحن ما اين شكلي باشه؟ :w15: با خودتون درگيرين ها :d
اعصاب من زير درخت آلبالو گم شده، اوكي؟

عليك سلام
چه ربطي داشت؟ :biggrin: غرب زدگي و در واقع جو زدگي يه چيز جداگانه س
مدركمو يا با بايد خدا ميليون پول بدم آزاد كنم يا ٢ سال كار كنم و خدا ميليون هم پول ازش گيرم بياد و بعد آزاد بشه:d مشكلي هست؟

بعید میدوم "هر پزشکی" خد(!)میلیون تومن گیرش بیاد!.
اونم با مدرک عمومی (البته اگر تو بیمارستانا باشید که شاید اجباراً گیرتون بیاد!.)وگرنه بعد یه مدت مردم خودشون میفهمن باید کجا برن کجا نرن.
نه مشکلی نیست!. فقط مواظب باشید برای گرفتن تخصص به مالزی نرید.

پ.ن:
البته این طرز برخورد و افکار شما توی یه مسئله دیگه ای در یک تاپیک دیگه ای که به حرفه شما هیچ ربطی هم نداشت، و در مورد یکسری مسائل دیگه بود و کسی هم ازت دعوت به نظردهی (شکلک گذاری) نکرده بود، من قبلاً باهاش برخورد داشتم....احتمالاً خودت هم خوب یادت باشه.

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث چرت نکنید

نشینید یه گوشه عین آدمای قاضی مانند،از این و اون ایراد بگیرید...

یه عده از مردم عقده ای شدند، به هرکی و هر شخصی یه اَنگی وارد میکنن، از سر عقده ای بودن میکوبونن...
هیچ جای دنیا بدون تشکیل دادگاه کسیو بی حرمت و اخراج و تعدیل و عزل نمی کنن...
مثل آدم مثل مرد،از همون وزیر گرفته، میومدن پرونده قضایی و نظام پزشکی تشکیل می دادن، کجای دنیا بدون پرونده نظام پزشکی، میرن مسئولان بیمارستان رو عزل می کنن؟ کجای دنیا؟
پرونده تشکیل میدادن حق و باطل رو مشخص میکردن

اومدن دهن مردم رو ببندن یه سری چرت و پرت گفتن و عزل و نصب کردن فکر کردن خبریه.
پس فردا همین آقای پزشک که همتون نشستید اینجا فحش و فحش کشش می کنید،بلند میکنه میره کانادا ادامه تحصیل میده میشه 1فرار مغز.حالا یه عده ای با دهن کجی و عقده ای بازی میگید "خو بره!"
همین "خو بره!" ها جمع میشن، میشه 2 نفر،100نفر، 1میلیون نفر، میشه 4میلیون نفر ایرانی مهاجر!!

بعد هم بشینید بگید "وایییی ژن های خوب از کشور دارن خارج میشن ای وای بر من!"

خب نتیجه چنین مردم و چنین مسئولانی، لایق بیشتر از این هم نیست.

برای خودم متاسفم که این حرفا رو دارم در مورد مردم خودم میزنم.میتونید ایراد بگیرید.
پ.ن» اتی حرف بزنی،میام برات!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه همکاران؛ با توجه به مطرح شدن این داستان محض اطلاع همکاران عرض کنم که این بیمار در تاریخ 10 آذر در بیمارستان کاشانی مراجعه کرده وتوسط اینجانب ویزیت شد درحالیکه 5 روز از زمان زخم میگذشت.ضمن محکوم کردن هر گونه برخورد و تصمیم گیری درمانی از جانب پزشکان و پرستاران جهت بیمار، بر اساس موجودی جیبشون،برخلاف انچه که در سایتها نوشته بچه پسر بوده و دختر نبود .اندازه زخم حدود 1 سانتی متر بوده که بدون هیچ اسکاری جوش خورده بود. یکی از مسئولین شبکه درمان خمینی شهر پیگیر کارشون بود .مسئولین بیمارستان به من اطلاع دادند که قضیه رسانه ای شده و کاملا پیگیری بشه و در صورت لزوم اسکاری اگه هست برداشته بشه و مجددا بخیه بشه. با وجود اینکه بیمار یه مورد درمانگاهی بود به دلیل حساسیت موضوع براش پرونده تشکیل شد و بیمار رو معاینه رو معاینه کردم و البته خودم هم خیلی ناراحت شدم که چرا چنین برخوردی با این بیمار صورت گرفته و به نظرم رسید که زخم بیمار کاملا جوش خورده بود بدون اسکار و در اون لحظه نیاز به اقدام تکمیلی بیشتری نداشت.با این حال درخواست ویزیت جراحی فک و صورت شد و اونها هم با اتند انکال جراحی فک و صورت تماس گرفتند و همین مساله و ترخیص بیمار بدون انجام اقدام بیشتر درمانی تایید شد.

بزرگ نمایی ؟؟ دروغ ؟؟؟هدف چیست ؟ زخم ها را که میبینید ، از سیاست کذب برای چه موضوعی استفاده می کنند ، خراب کردن جلوه پزشکی که تمام زندگی اس را برای نگاه داشتن سلامت شما می گذارد ، همین خبرنگار ، نویسنده خبر ، شما بیمار که می شوید ، همین پزشکانند که شما را معالجه می کنند ، کاش حق مطلب را بیان می کردی ، کاش از صحت موضوع با خبر میشدی ، اما برای بالا رفتن تیتراج ، برای بالا رفتن خواننده ، چه ها که نمی کنید ، شرم بر شرف ژورنالیستی شما . . . ، کاش حقیقت را می گفتی ، کاش ...!

از فیسبوک امید مرجمکی :

ارس که صمد را برد چو افتاد که کار ساواک بوده،تقریبا اغلب مردم هم باور کردند،اصلا لازم نبود که امثال جلال آل احمد که خودشان هم واقعیت را می دانستند به این دروغ دامن بزنند.جامعه برای تف و لعنت به شاه و ساواکش سخت به اینجور خبرها احتیاج داشت.بعدها مرگ تختی و حتی خود آل احمد هم به چنین سرنوشتی دچار شدند و دستآویز خوبی برای تف و لعنت به باعث و بانی اش،،،
به قول عمران صلاحی حالا حکایت ماست:مهم نیست که خبری چقدر واقعی باشد،همین که بشود به دستآویز آن کمی در فضای مجازی از مرگ انسانیت نالید و تف و لعنت و فحش های آبدار نثار بانیان مرگ انسانیت کرد ،کافی است....گاهی آتش نشان بی نردبان مقصر می شود و فحش می خورد،گاهی مامور مبارزه با سدمعبر وصد البته که پزشک بی رحم بخیه کش مفتخور،،، به این آخری البته این وصله ها خوب می چسبد:هم پولدار است،هم زیاد خودش را تحویل می گیرد ... چیزی هم که بارش نیست،،، پس بشتابید ای جماعت دشنام ساز انسانیت پناه مجازی،،،،،،

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153779231638970&id=586983969
سلام آوا خانم .......
نظر خودتون چیه؟.......این حرفها غیر توجیه است؟

خداروشکر نظر دکتر هاشمی مثل برخی از این پزشکان عزیز نیست!..........من در دور جدید بنا ندارم غیر استارتر به کسی پاسخ بدم.......ولی دفاعی که برخی دکترها از یک حرکت لیبرالیستی میکنند جالب و قابل تامل است

برخی گفتند در کشورهای خارجی این چنین نیست!.......اتفاقا در اونجاها به مراتب این موارد است.....اگر این جا به خاطر پول در برخی کشورها به خاطر رنگ پوست......بیمار رو اذیت میکنن

ما در کشورمون هرگز نباید همچین مسائلی باشه ......این خیلی خنده دار است که دکتر بگه شوخی کردم و همه چیز رو بندازه گردن پرستار بینوا و از طرفی پرستار هم به کل منکر بشه؟.........من همواره سعی کرده ام تا آخرین نفس، به رزم بی‌امان خود با مظاهر زر و زور و تزویر ادامه دهم و ان شاالله خواهم داد......

آوا خانم خراش کوچک و بزرگ فرقی نداره..........اگر بچه خودتون هم بود این طور می اومدین از یک پزشک متخلف دفاع میکردید؟..........من منکر بزرگنمایی و بعضا دروغگویی بویژه رسانه های زرد نیستم .........ولی این یک واقعیت تلخ و نا به هنجار بود که قلب هر انسانی رو به درد میاره

سرکار خانم....حتما شما و برخی دوستان به یاد دارند که من منتقد جدی فیلم در حاشیه مهران مدیری بودم ....فیلمی که قصد داشت شخصیت پزشکان جامعه رو له کنه بویژه با لودگی ......ولی آیا واقعا اثر اون فیلم بیشتر است یا حمایت برخی پزشکان از به نظر بنده یک جانی .......

خانم دکتر ......این بازی رسانه ای را راه انداختند برای هدف خود
** نمونه‌ای از تصاویر جعلی فضای مجازی

** و اما تصویر اصلی از پسربچه بیمار و زخم زیر چانه

فکر میکنید بی دلیل اسم دختر اوردن؟.........یه عده مریض احوال در کشور دایم که ان شاالله دستگاه قضا با این ها هم برخورد کند که عمدتا کارکنان رسانه های زرد درجه چندم هستند .....خنده دار است خودشان را حامی دولت هم جا میزنند!
خدا رو شکر اون کودک نه نیاز به عمل جراحی دارد و نه زیبایی..... من متعجبم از برخی که چرا هر چیزی را باور میکنند....جالب است این جا هم گفته میشه کجاش درست نبوده!

...قضیه بخیه فقط و فقط به درخواست مادر کودک در حین انجام اقدامات اولیه درمان و به دلیل عدم بیمه درمانی و تمکن مالی والدین پیش آمده.....طبق اطلاعات مطرح شده در جلسه دادرسی صدرا زاهدپور کودک 5 ساله از اهالی استان خوزستان و شهرستان ایذه ساکن خمینی‌شهر است که به علت بریدگی زیر چانه به طول 6-10 میلی‌متر هفته گذشته به همراه مادر خود به بیمارستان اشرفی مراجعه نموده و زخم وی دو بخیه می‌شود. پس از پایان مداوا به علت همراه نداشتن مبلغ 105 هزار تومان هزینه درمان، بخیه‌های این کودک مجدداً به دستور پزشک و توسط پرستار متخلف باز می‌شود......در این حادثه دو نفر پزشک و پرستار اورژانس به صورت مستقیم و سوپروایزر بخش به صورت غیرمستقیم در این مسئله نقش داشته چرا که در مدیریت مالی این حادثه کوتاهی کرده و مسئول بخش با مدیریت بیمارستان هماهنگی لازم راانجام نداده.........این ها درد است....به خاطر 100 تومن نخ بخیه رو بکشن......وقتی بخیه کردی کشیدن دیگه برای چی؟

وای به حال کشور ما اگر همچین پزشکان پول پرست و لیبرالی در کشورمون دارن پرورش داده میشن .........وای به حال ما .....انتظار مردم از جامعه پزشکی انتظار بزرگی نیست

انتظار این است همان مقدار که تعرفه ها رو افزایش میدن ........همون مقدار کیفیت خدمات و احساس مسئولیت خود را پزشکان افزایش دهند.

همه مسئولین موظفند احاده حیثیت کنند از جامعه پزشکی کشور ......ولی نه با حمایت از یک عمل غیر انسانی .....بلکه با اعتراض.....طرد کردن همچین افرادی که لباس مفدس پزشکی رو پوشیدن و صد البته دلداری دادن به اون کارگر زاده و صد البته از سوی دیگر مبارزه عاقلانه با این جریان رسانه ای فتنه ساز

و چه دنیای عحیبی است......یکی مثل این مدرکش میشود پزشکی .......یکی هم مثل سرکار خانم دکتر شهپوری ......این بزرگانی که برای خدمت رسانی در ستاد با کاروان مستقر شدند

روحشان شاد و یادشان گرامی........

پزشکان فوت شده در اربعین -

آخرین ویرایش:

alireza.civil

عضو جدید

Uchiha Itachi

عضو جدید

من از اشتباهات پزشکی پشتیبانی نمی کنم، اما خدا وکیلی این یکی دیگه در همه جای دنیا اتفاق افتاده و می افتده،
انسان ها که خدا نیستن، البته بهای اشتباهات پزشکی سنگینه به خاطر همینه دوره های تحصیلیش هم طولانی ترن.

lord70

عضو جدید

بنده تا حالا دو قرون از اين راه دريافت نكردم، علاقه اي هم ندارم دريافت كنم، مدركم رو كه آزاد كردم اين مللكت رو ميسپارم به همين شماها كه عقلتون تو چشمتونه
شما خودت چي كاره اي؟ كجا كار ميكني؟ مركز دولتي هستي؟ تو مركز دولتي ميتوني بگي اقا اين پول نداد هم اشكال نداره من وسايل بيت المال رو برميدارم كار ايشون رو راه ميندازم؟!
يه بحثي هست تو اخلاق پزشكي كل دنيا كه اگه مريضت پول نداشت ميتوني خودت از جيب خودت بهش كمك كني ولي نميتوني از مال و اموال بيمارستان (در واقع كيسه خليفه) بهش ببخشي

در كل
كاش ياد بگيريم كه ما لازم نيست در مورد همه ي موضوعات نظر بديم

شاید افراد اندکی باشند در این زمینه خدمت می کنند پول نگیرند یا اینقدر دارند که به این پول احتیاجی نداشت باشند مطمئن باشید کسی که احتیاج داشته باشه می گیره .
باز کردن بخیه ، جای هیچ دفاعی ندارد.

هیچ دلیلی قابل پذیرش نیست که بخیه یک کودک بیمار و آسیب دیده باز شود.
میشه حدس زد ، رفتار کادر در هنگام باز کردن بخیه ، چه خاطره ناگواری در ذهن یک کودک ایرانی نقش بسته است.
من نمي فهمم .اگر دولت پول بخيه ندهد قبول ولي قصاوت قلب پرستار و پزشك چه ربطي به د ولت دارد. اون بخيه باز شده به درد چه كسي ميخورد؟ اينجا فقط دولت مقصر نيست مردم قصي القلب شدن و به هم رحم ندارند. شما نگاه كن وقتي بارون يا برف مياد هيچ تاكسي شمارا در مسير خطي سوار نميكند . همه منتظر مسافر دربست هستند .حرف همبزني ميگه دولت ... آخه تو نامردي ميكني و شرايط جوي را بهانه تيغ زدن مردم ميكني به دولت چه ربطي داره. ااقي پزشك و پرستار بچه ندارد؟ نميفهمد حس آدمها رو.بنظر من ما روبه انحطاط اخلاقي ميريم . و دولت بايد بجاي گير دادن به حجاب و ... به مسايل فرهنگي جامعه برسد.ضمنا اگر يكبار پروانه فعاليت پزشك و پرستار مربوطه لغو بشود بقيه حساب كار دستشون مياد. قوانين باز دارنده در كشور پاسخگوي جرم انجام شده نيست. شما آفتابه دزد را زندان ميگنيد ولي شاه دزد آزاد است

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث چرت نکنید

نشینید یه گوشه عین آدمای قاضی مانند،از این و اون ایراد بگیرید...

یه عده از مردم عقده ای شدند، به هرکی و هر شخصی یه اَنگی وارد میکنن، از سر عقده ای بودن میکوبونن...
هیچ جای دنیا بدون تشکیل دادگاه کسیو بی حرمت و اخراج و تعدیل و عزل نمی کنن...
مثل آدم مثل مرد،از همون وزیر گرفته، میومدن پرونده قضایی و نظام پزشکی تشکیل می دادن، کجای دنیا بدون پرونده نظام پزشکی، میرن مسئولان بیمارستان رو عزل می کنن؟ کجای دنیا؟
پرونده تشکیل میدادن حق و باطل رو مشخص میکردن

اومدن دهن مردم رو ببندن یه سری چرت و پرت گفتن و عزل و نصب کردن فکر کردن خبریه.
پس فردا همین آقای پزشک که همتون نشستید اینجا فحش و فحش کشش می کنید،بلند میکنه میره کانادا ادامه تحصیل میده میشه 1فرار مغز.حالا یه عده ای با دهن کجی و عقده ای بازی میگید "خو بره!"
همین "خو بره!" ها جمع میشن، میشه 2 نفر،100نفر، 1میلیون نفر، میشه 4میلیون نفر ایرانی مهاجر!!

بعد هم بشینید بگید "وایییی ژن های خوب از کشور دارن خارج میشن ای وای بر من!"

خب نتیجه چنین مردم و چنین مسئولانی، لایق بیشتر از این هم نیست.

برای خودم متاسفم که این حرفا رو دارم در مورد مردم خودم میزنم.میتونید ایراد بگیرید.
پ.ن» اتی حرف بزنی،میام برات!

اینا دکتر نیستن که آمپول زنن!!خخخ
بیا برام

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفم واقعا....
تو ایران یا نباید مریض شی یا اگرم مریض شدی و پول نداری باید بری بمیری...
هزینه دفن تو حرم امام رضا 100 تا 300
خواجه ربیع 10 تا 18
بهشت رضا 3 تا 5 میلیون
قبلا رو نمی دونم. اما الان همون مردنم کلی خرجشه

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا چرا همه دارن از انکه پزشک بخیه نزده و ..... حرف میزنن
چرا یکی نیست بگه چرا اون خانواده 50000 تومن پول نداشته که درمان کنه؟؟؟؟؟؟
مشکل کجاست که یه خانواده نباید 50000 تومن پول داشته باشن؟؟؟
به این درد برسید بجای چانه زدن و بحث روی پزشک

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمي فهمم .اگر دولت پول بخيه ندهد قبول ولي قصاوت قلب پرستار و پزشك چه ربطي به د ولت دارد. اون بخيه باز شده به درد چه كسي ميخورد؟ اينجا فقط دولت مقصر نيست مردم قصي القلب شدن و به هم رحم ندارند.

اگر بخیه‌ای زده شده باشه و بعد باز شده باشه، بله حق با شما هست چون دیگه استفاده‌ای نداشته و مثلاً دارو نیست که پس گرفته بشه، اما شما از کجا با این قطعیت می‌گید که بخیه‌ای زده شده و سپس باز شده؟ اصلاً خود این قضیه که بخیه زده شده و باز شده به حد کافی مشکوک و نامعقول هست که در کلیّت این قضیه شک کرد.

اگر بخیه زده نشده بوده، یه مثلاً یک بخیه زده شده و بخیه‌ی دوم زده نشده، از نظر من هیچ قصوری شامل پزشک یا پرستار نیست، چون اون‌ها مسئول فقر مردم نیستند، اموال هم دولتی بوده و اون 150 تومن رو از حلقوم پرستار بیرون میکشیدند، حتی اگر از اموال خصوصیِ دکتر یا پرستار هم بوده باز الزامِ قانونی برای خدماتِ رایگان وقتی خطر جانی در کار نیست ندارند، همانطور که یک سوپری یا کارمند یک فروشگاه زنجیره‌ای مجبور نیست به هر فرد بی‌خانمان یا بی‌بضاعتی مفتی کالا بده چون روزی ده‌ها مورد به پستشون میخوره. شما (نه شخص شما، کلیه‌ی کسانی که قاضی شدند) یک نفر توو خیابون بهت بگه دو روز غذا نخوردم 10 هزار تومن حاضری بدی شیکمش رو سیر کنه؟ چند بار جلوی کارتون خواب‌هایی که دستشون رو دراز می‌کنند صد تا تک تومنی دادید؟

صرف نظر از اینکه واقعیت و گناه‌کار چی و کی بوده، کلاً همیشه باید احساساتمون به عقلمون غلبه کنه.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چرا همه دارن از انکه پزشک بخیه نزده و ..... حرف میزنن
چرا یکی نیست بگه چرا اون خانواده 50000 تومن پول نداشته که درمان کنه؟؟؟؟؟؟
مشکل کجاست که یه خانواده نباید 50000 تومن پول داشته باشن؟؟؟
به این درد برسید بجای چانه زدن و بحث روی پزشک

;) .. :que::que:

Norman -Foster

عضو جدید
همینه دیگه کسایی رو دکتر می کنید که سست باورند کساییند که اخرت رو به دنیا فروختن! باید پست های مهم (از جمله امور طب) رو به خودی ها داد تا دلسوزانه کار کنند مقصر سازمان سنجشه! اگر نا محرمان را رد کند چنین اتفاقاتی نه تنها در پزشکی بلکه در هیچ کجا نمی افتد ! این حرف شعار نیست ایمانه ک شما ندارید!

فاستر عزیز به امید قبولی در رشته شناور دوم(دامپزشکی) 95!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شنیدم تو همون بیمارستان یک اقایی دخترش که مرگ مغزی شده بود اهدای عضو کردن

اگه راست باشه برام سواله چرا رسانه ای نشده؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
من شنیدم تو همون بیمارستان یک اقایی دخترش که مرگ مغزی شده بود اهدای عضو کردن

اگه راست باشه برام سواله چرا رسانه ای نشده؟

سلام، ببخشید دو سوال داشتم که اگر اجازه میدین دلیلش رو نگم.

آیا رشته شما پزشکی است و یا در خانواده درجه یک خود پزشک دارید؟
خوشحال میشم اگر نظرتون درباره سریال در حاشیه هم بدونم؟

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همینه دیگه کسایی رو دکتر می کنید که سست باورند کساییند که اخرت رو به دنیا فروختن! باید پست های مهم (از جمله امور طب) رو به خودی ها داد تا دلسوزانه کار کنند مقصر سازمان سنجشه! اگر نا محرمان را رد کند چنین اتفاقاتی نه تنها در پزشکی بلکه در هیچ کجا نمی افتد ! این حرف شعار نیست ایمانه ک شما ندارید!

فاستر عزیز به امید قبولی در رشته شناور دوم(دامپزشکی) 95!
خودي ها يني كيا؟

lord70

عضو جدید
اگر بخیه‌ای زده شده باشه و بعد باز شده باشه، بله حق با شما هست چون دیگه استفاده‌ای نداشته و مثلاً دارو نیست که پس گرفته بشه، اما شما از کجا با این قطعیت می‌گید که بخیه‌ای زده شده و سپس باز شده؟ اصلاً خود این قضیه که بخیه زده شده و باز شده به حد کافی مشکوک و نامعقول هست که در کلیّت این قضیه شک کرد.

اگر بخیه زده نشده بوده، یه مثلاً یک بخیه زده شده و بخیه‌ی دوم زده نشده، از نظر من هیچ قصوری شامل پزشک یا پرستار نیست، چون اون‌ها مسئول فقر مردم نیستند، اموال هم دولتی بوده و اون 150 تومن رو از حلقوم پرستار بیرون میکشیدند، حتی اگر از اموال خصوصیِ دکتر یا پرستار هم بوده باز الزامِ قانونی برای خدماتِ رایگان وقتی خطر جانی در کار نیست ندارند، همانطور که یک سوپری یا کارمند یک فروشگاه زنجیره‌ای مجبور نیست به هر فرد بی‌خانمان یا بی‌بضاعتی مفتی کالا بده چون روزی ده‌ها مورد به پستشون میخوره. شما (نه شخص شما، کلیه‌ی کسانی که قاضی شدند) یک نفر توو خیابون بهت بگه دو روز غذا نخوردم 10 هزار تومن حاضری بدی شیکمش رو سیر کنه؟ چند بار جلوی کارتون خواب‌هایی که دستشون رو دراز می‌کنند صد تا تک تومنی دادید؟

صرف نظر از اینکه واقعیت و گناه‌کار چی و کی بوده، کلاً همیشه باید احساساتمون به عقلمون غلبه کنه.

ازرسانه هایی داخلی چند رسانه دیگه از بیرون .. من طبق این رسانه ها نظر دادم اگه این رسانه افراط کردن در این موضوع ربطی به من نداره . در ضمن علاوه بر این رسانه از از یه رسانه خارج از ایران هم شنیدم...
اونا مسئول فقر مردم نیستند ولی انسانیت که باید داشته باشند یکی پول نداره باید بمیره ؟ من نمیگم دولت کاملا بی گناه نیست ولی ما هم انسانیت نداریم یا انسانیتمون روز به روز کم رنگتر میشه
.. بله اگه داشتم باشم بدونم واقعا نیازمند هست 10 هزار که هیچی نیست چندین برابر 10هزار تومان بهش میدم... هر بار از این کارتون ها خواب رو که دیدیم اگه پول داشتم کمکشون کردم . ولی بازم بنظرم این کمک کردن ها مشکلی رو حل نمی کنه چون از پایه وضع خراب هست باید درست بشه..

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازرسانه هایی داخلی چند رسانه دیگه از بیرون .. من طبق این رسانه ها نظر دادم اگه این رسانه افراط کردن در این موضوع ربطی به من نداره . در ضمن علاوه بر این رسانه از از یه رسانه خارج از ایران هم شنیدم...
اونا مسئول فقر مردم نیستند ولی انسانیت که باید داشته باشند یکی پول نداره باید بمیره ؟ من نمیگم دولت کاملا بی گناه نیست ولی ما هم انسانیت نداریم یا انسانیتمون روز به روز کم رنگتر میشه
.. بله اگه داشتم باشم بدونم واقعا نیازمند هست 10 هزار که هیچی نیست چندین برابر 10هزار تومان بهش میدم... هر بار از این کارتون ها خواب رو که دیدیم اگه پول داشتم کمکشون کردم . ولی بازم بنظرم این کمک کردن ها مشکلی رو حل نمی کنه چون از پایه وضع خراب هست باید درست بشه..
هیچ رسانه‌ی مستقلی در کشور نداریم. نه از این جهت که در پخش اخبار مستقل هستند و از هزار تیغ سانسور باید عبور کنند، و هم اینکه در تولید اخبار نیز مستقل نیستند و دوتاشون تولید خبر می‌کنند و بقیه از قافله عقب می‌مونند. تا جایی که اخبار رو پیگیری کردم فقط ایسنا و یا تسنیم بعد از چند روز به محل حادثه رفتند که اون هم به پرستار و دکتر مربوطه دسترسی نداشتند (چون در بازداشت هستند) و از بقیه هم اجازه‌ی مصاحبه سلب شده. تک تک اخبار سایت‌های اینترنتی کپی پیست و ویرایش هستند، پس بعید نیست که 100 تا سایت خبری اشتباه نوشته باشند چون فقط کافیه اولین سایتی که خبر رو تولید کرده، اشتباه نوشته باشه. همانطور که مثلاً در جریان ترور ابراهیم تاتیلس کل سایت‌های ایرانی به اشتباه نوشته بودند که پروفسور سمیعی از آلمان اومد عمل کرد و برگشت، بدون اینکه لحظه‌ای به این فکر کنند که چطوری یه ساعته شلوارش رو پوشیده از آلمان رسیده به ترکیه و بدون اینکه یه سرچ ساده بزنند و مصاحبه‌ی پزشک جراح‌اش رو پیدا کنند.
خیلی مسخره هست که بعد از گذشت یک هفته هنوز کسی نمیدونه چی شده و مسخره‌تر از اون این هست که قبل از اینکه دادگاهی تشکیل بشه، دو نفر رو متهم و حکم صادر میکنیم (حتی به فرض اینکه خبر صحیح بوده باشه) و حکم صادر میکنند (قبل از اینکه دادگاه تشکیل بشه و شاکی خصوصی یا عمومی وجود داشته باشه، ظاهراً دستور سلب پروانه‌ای این پزشک داده شده). آدم یاد دهه‌ی شصت و دادگاه‌های انقلابش می‌افته. به چه حقی؟

من نه تنها نه ننم پزشک هست نه بابام! بلکه توو فامیلمون هم یک دونه نداریم بحمدالله! اما چطور مثلاً توو تبریز یه پزشک تابلو زده که هر کسی هز چقدر در وسعش داره کمک کنه، اون رو پخش نمی‌کنند اما ماجرایی که نه سرش معلوم هست نه تهش رو اینطوری علم می‌کنند. علتش این هست که بنده، شما و تک تک افراد جامعه همیشه خودمون رو بالا و والا میدونیم و بیشتر از محکوم کردن این و اون و امر و نهی لذت میبریم، مخصوصاً محکوم کردن کسانی که نتونستیم به جایگاهشون برسیم، تا اینکه بیایم در مورد یک کار خوب صحبت کنیم تا نهادینه بشه. چقدر در مورد اون دو تا آتش‌نشان و معلمی که خودشون مردند تا بقیه زنده بمونند صحبت شد و بحثش کِش پیدا کرد؟ الان هر مهمونی برید راجع به پزشکا نظر میدند ولی نود درصد مردم اصلاً خبر ندارند آتش‌نشانی کشته شده و معلمی توو آتیش سوخته.

lord70

عضو جدید
هیچ رسانه‌ی مستقلی در کشور نداریم. نه از این جهت که در پخش اخبار مستقل هستند و از هزار تیغ سانسور باید عبور کنند، و هم اینکه در تولید اخبار نیز مستقل نیستند و دوتاشون تولید خبر می‌کنند و بقیه از قافله عقب می‌مونند. تا جایی که اخبار رو پیگیری کردم فقط ایسنا و یا تسنیم بعد از چند روز به محل حادثه رفتند که اون هم به پرستار و دکتر مربوطه دسترسی نداشتند (چون در بازداشت هستند) و از بقیه هم اجازه‌ی مصاحبه سلب شده. تک تک اخبار سایت‌های اینترنتی کپی پیست و ویرایش هستند، پس بعید نیست که 100 تا سایت خبری اشتباه نوشته باشند چون فقط کافیه اولین سایتی که خبر رو تولید کرده، اشتباه نوشته باشه. همانطور که مثلاً در جریان ترور ابراهیم تاتیلس کل سایت‌های ایرانی به اشتباه نوشته بودند که پروفسور سمیعی از آلمان اومد عمل کرد و برگشت، بدون اینکه لحظه‌ای به این فکر کنند که چطوری یه ساعته شلوارش رو پوشیده از آلمان رسیده به ترکیه و بدون اینکه یه سرچ ساده بزنند و مصاحبه‌ی پزشک جراح‌اش رو پیدا کنند.
خیلی مسخره هست که بعد از گذشت یک هفته هنوز کسی نمیدونه چی شده و مسخره‌تر از اون این هست که قبل از اینکه دادگاهی تشکیل بشه، دو نفر رو متهم و حکم صادر میکنیم (حتی به فرض اینکه خبر صحیح بوده باشه) و حکم صادر میکنند (قبل از اینکه دادگاه تشکیل بشه و شاکی خصوصی یا عمومی وجود داشته باشه، ظاهراً دستور سلب پروانه‌ای این پزشک داده شده). آدم یاد دهه‌ی شصت و دادگاه‌های انقلابش می‌افته. به چه حقی؟

من نه تنها نه ننم پزشک هست نه بابام! بلکه توو فامیلمون هم یک دونه نداریم بحمدالله! اما چطور مثلاً توو تبریز یه پزشک تابلو زده که هر کسی هز چقدر در وسعش داره کمک کنه، اون رو پخش نمی‌کنند اما ماجرایی که نه سرش معلوم هست نه تهش رو اینطوری علم می‌کنند. علتش این هست که بنده، شما و تک تک افراد جامعه همیشه خودمون رو بالا و والا میدونیم و بیشتر از محکوم کردن این و اون و امر و نهی لذت میبریم، مخصوصاً محکوم کردن کسانی که نتونستیم به جایگاهشون برسیم، تا اینکه بیایم در مورد یک کار خوب صحبت کنیم تا نهادینه بشه. چقدر در مورد اون دو تا آتش‌نشان و معلمی که خودشون مردند تا بقیه زنده بمونند صحبت شد و بحثش کِش پیدا کرد؟ الان هر مهمونی برید راجع به پزشکا نظر میدند ولی نود درصد مردم اصلاً خبر ندارند آتش‌نشانی کشته شده و معلمی توو آتیش سوخته.

مثلا این می مونه که شما اصلا بگی من هیچ خبری رو که در رسانه هایی داخلی گفته بشه رو تایید نمی کنم در این زمینه من هم تاحد زیادی با شما موافقم . باید نحوه خبر رساندن اصلاح بشه . ولی به یه چیز خوب دقت کنید این خبر به نفع چه کسی هست ؟ نه به نفع ملت نه دولت و شاید هم اگه این چند رسانه این خبر رو انتشار نمی دادند هیچکسی به این موضوع پی نمی برد. و مثلا خیلی از موضوع هایی دیگه در به بیرون درز نمی کرد.
دیگه من از کار قضایی زیاد چیزیی نمیدونم برو ازشون بپرس به چه حقی سلب پروانه ای کردید یا به چه حقی حکم صادر کردید.

من همیشه هم تو زندگیم خودم رو از کسی بالاتر نمیدونم نخواهم دونست ..
هم انسان هستیم به چشم انسانیت به هم باید نگاه کنیم نه اینکه طرف پول نداشت بقیه هاش رو باز کنم. این به دور از انسانیت هست
من هم که گفتم درمورد رسانه ها با شما موافقم البته بعضی خبر ها هم هستند که انتشار می یابند
این خبر
موهایی که بوی انسانیت میدهد
حتی این خبر جهانی شد و خدا رو شکر یه مورد از انسانتیمون به جهان شناخت شد ..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای اجرایی همایش «سیره نبوی در طب» با اشاره به اهمیت و مفید بودن این گونه همایش‌ها، اظهار داشت: پیوند دادن میان سیره نبوی و مسائل پزشکی آثار زیادی در جامعه دارد.

وی با بیان این که ارتباط علم پزشکی با مسائل اخلاقی و معنوی بیشتر از سایر علوم است، گفت: همین که اخلاق در پزشکی مطرح می‌شود بهترین دلیل بر همبستگی زیاد میان مسائل اخلاقی و پزشکی است که این پیوند کاربردی کمک زیادی به حل مشکلات مردم می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به مقارن شدن این همایش با حادثه تلخی که در اصفهان رخ داد که چانه بخیه خورده کودکی را به خاطر پول باز کردند، خاطرنشان کرد: این حوادث نشانه فاصله گرفتن برخی از جامعه پزشکی از اخلاقیات است.

وی در ادامه با اشاره به این که پزشکانی هم هستند که از منافع خود برای سلامتی بیمار می‌گذرند، ابراز داشت: باید مسائل اخلاقی با پزشکی آمیخته شود و در دیگر علوم هم باید این پیوند برقرار شود زیرا جسم و جان از هم جدا نیست.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که باید دانشجویان پزشکی را با مسائل اخلاقی آشنا کرد تا این گونه رفتارها تکرار نشود، افزود: کسانی که خدا و پیغمبر را قبول ندارند در پزشکی یک سری اخلاقیات را رعایت می‌کنند که آن هم برگرفته از تعالیم انبیای الهی است.

وی اظهار داشت: پزشکان متعهد و متدین فراوانی هم وجود دارند که در همین راهپیمایی اربعین برای خدمت به زائران امام حسین(ع) کار و زندگی خود را رها کردند؛ جامعه پزشکی همیشه محترم بوده و نباید کاری کنند که مردم فکر کنند که هدف از طبابت فقط کسب درآمد است.

[h=3]الف - آیت‌الله مکارم: برخی پزشکان از اخلاق فاصله گرفتند[/h]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماینده مجلس:برخی به دنبال مچ‌گیری از وزارت بهداشت هستند

نماینده مجلس:برخی به دنبال مچ‌گیری از وزارت بهداشت هستند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در اصفهان رنگ و بوی سیاسی دارد، گفت: با توجه به نزدیک بودن انتخابات، به نظر می‌رسد پررنگ کردن این مساله در استان اصفهان نوعی مچ‌گیری از وزارت بهداشت باشد که باید طبق معمول منتظر بررسی قوه قضاییه در این حادثه ماند.

محسن صرامی‌فروشان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی‌شهر استان اصفهان، افزود: واقعیت آن است که مسئول رسیدگی به بروز هر حادثه‌ای در کشور مشخص است و در این حادثه نیز نقش فرماندار، وزارت بهداشت، قوه قضاییه و نیروی انتظامی تعریف شده لذا ما خواهان برخورد شدید با متخلفان هستیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زمینه جرم‌هایی که درسراسر کشور اتفاق می‌افتد تنها قوه قضاییه به عنوان مرجع رسیدگی می‌تواند روی جزئیات آن بحث کند و این پرونده نیز باید از سوی مراجع ذی‌صلاح مطالعه و روی آن بحث شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه رنگ و بوی سیاسی در حادثه‌ی کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی‌شهر دیده می‌شود، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که حوزه بهداشت و درمان کشور طی چند سال اخیر با آن روبرو بوده موافقان و مخالفان زیادی را درخود جای داده است لذا معتقدم این اقدام نوعی مچ‌گیری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با بیان اینکه تخلف در تمام حوزه‌های کاری و سیستم های اداری احتمال وقوع دارد، یادآور شد: با توجه به نزدیک بودن انتخابات شرایط کشور ویژه است و وقوع این مساله در استان اصفهان به نظر نوعی مچ گیری می‌رسد که باید طبق معمول منتظر بررسی قوه قضاییه در این حادثه ماند.
صرامی‌فروشان تاکید کرد: مسئولان بهداشت و درمان در استان اصفهان افتخاراتی در سراسر کشور آفریدند که این افتخارات را نمی‌توان با یک اشتباه نادیده گرفت مردم ما قدرشناس‌تر از این حرف ها هستند که با یک اهمال‌کاری شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنند که بی‌انگیزگی در روند پرقدرت شبکه بهداشتی و درمانی ایجاد شود لذا مسایل سیاسی درپررنگ‌تر کردن این خبر تاثیرگذار است.
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس نهم، تاکید کرد: ما خواهان درنظر گرفتن اشد مجازات برای متخلفان هستیم و آن‌هایی که درپی بازی با آبروی بهداشت و درمان هستند بدانند که این مساله موضوعی نیست که بتوان حیثیت بهداشت و درمان را خدشه‌دار کرد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری: درباره قصور پرستار بیمارستان خمینی‌شهر دفاعی نداریم/ پرستار حق تبعیت از دستور غیر انسانی پزشک را نداشت[/h] چهارشنبه 18 آذر 1394 - 10:29

قائم مقام سازمان نظام پرستاری، عنوان کرد: شکافتن بخیه‌های بیمار خردسال از سوی پرستار غیر قابل دفاع است زیرا پرستار حق تبعیت از دستور غیراخلاقی پزشک را نداشته است.
محمد شریفی مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آنا درباره پرونده پزشک و پرستار خاطی بیمارستان خمینی شهر، اصفهان گفت: این رفتار از نظر انسانی و قانونی مورد قبول نیست و سازمان نظام پرستاری در برابر این رفتار صورت گرفته از سوی پرستار هیچ‌گونه دفاعی ندارد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری، افزود: پرستار به هیچ عنوان حق ندارد در صورتی که پزشک خلاف قانون دستور می‌دهد از آن پیروی کند. برای مثال اگر پزشکی به اشتباه دستور تجویز به آمپولی را برای بیمار بدهد که پرستار بر اساس علم داروشناسی که خوانده بداند این دستور به سلامت بیمار آسیب می‌رساند نباید آن را تزریق کند؛ در این مورد نیز پرستار حق تبعیت از دستور اشتباه و غیر انسانی پزشک را نداشته است.
وی عنوان کرد: شکافتن بخیه توسط پرستار با روح پرستاری مغایرت دارد زیرا همه افراد پرستاران را افرادی آرام و مهربان می دانند که متاسفانه این عمل صورت گرفته از سوی یک پرستار این مساله را به زیر سوال برده است.
شریفی مقدم خاطرنشان کرد: تیمی از سوی سازمان نظام پرستاری پیگیر این حادثه است که حتما با پرستار نیز صحبت خواهد شد که به چه علت و به دنبال چه مساله‌ای دستور غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای پزشک اجرا کرده است.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به یه چیز خوب دقت کنید این خبر به نفع چه کسی هست ؟ نه به نفع ملت نه دولت و شاید هم اگه این چند رسانه این خبر رو انتشار نمی دادند هیچکسی به این موضوع پی نمی برد. و مثلا خیلی از موضوع هایی دیگه در به بیرون درز نمی کرد.

طرح تحول سلامت به خاطر بی‌پولی بیمه‌ها و نبود زیرساخت‌ها و کلاً نبود بودجه داره شکست میخوره. نتیجه‌ش میشه کلی پولِ هدر رفته، بدهی بیمه‌ها، پزشکانی که طلبکار هستند، و برگشت پرداختِ حدود شصت هفتاد درصدی هزینه‌های درمان توسط خود مردم. این وسط باید یک نفر یا یک گروه سیبل بشه و حواس‌ها همه پرتِ اون‌ها بشه. اون موقع ملت ناخودآگاه یقه‌ی پزشک‌ها رو میگیرن چون اونا بودند که بخیه باز کردند پس همه‌ی تقصیرها سرِ اون‌هاست!

بالا