دستمزد ETABS و SAFE

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من هنوز پروانه اشتغال ندارم ولی گاهاً برای مهندسانی که پروانه دارن و سرشون شلوغه طراحی پلان و ترسیم آن در اتوکد و یا محاسبات آن با ETABS را انجام میدم و اونها فقط امضا می کنند حالا چند تا سوال دارم ممنون می شم نظرتون رو بگید :

الف ) به نظرتون بابت طراحی پلان و ترسیم اون در اتوکد متری چند بگیرم من ؟
ب ) برا انجام محاسبات با نرم افزار ETABS چند ؟

* نظرتون طوری باشه که هم اون راضی باشه و باز هم به من کار بده هم واسه من خوب باشه

ali ghalebi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظره من روی هم رفته متری 500 تومن بگیری خوبه یعنی 200 تومن واسه ترسیم و طراحی و 300 تومن واسه محاسبات.

simiar

عضو جدید
500 خیلی زیاده و دیگه برات کار نمیاره، چون تعرفه ی طراحی سازه نظام مهندسی حدود 1000 تومنه، البته هر استانی تعرفه خاصی داره؛ در واقع مهندسی که مهر می کنه هیچ وقت نصف پولو به شما نمیده .
1- اگه فقط نقشه های سازه رو ترسیم میکنین 150 تومن ترسیم
2- به خاطر ETABS اگه به صورت حرفه ای کار می کنی 250 بگیر ولی اگه مهندسی که مهر میکنه میخواد فقط یه چیزی سرهم کنه حدود 200 بگیر.

عرف اینه که بابت ETABS نقشه های 4 ، 5 طبقه با زمین تا 200 متر رو حدود 100 تا 150 تومن میگیرن.

البته کارهای مهندسین مشاور میتونه تا متری 700 تومن هم برسه ، چون باید اصولی و درست و حسابی کار کنی.

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
دوست عزيز وقتيكه حق محاسبات براي يك مهندس محاسب 200 تومان هست چه انتظاري داري ؟

اگر براي هر 2 كار جمعا بهت 100 بدن خيلي هنر كردن ... تازه به شرطي كه اقتصادي طراحي كني نه مهندسي ... چون متاسفانه چيزي كه خيلي اهميت داره در دفاتر مهندسي اينه كه مالك راضي باشه و پول كمتر هزينه كنه .