در نقد خواسته های فرامادی برای ازدواج

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این آگهی یه نفر تو سایت همسریابی هست

این خصوصیات خودش هست

این انتظارات از همسر آینده

در این ارتباط واقعا باید چه گفت؟

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ایشون نمادی از انتظارات بی پایان هست
خب شما برو دنبال کسی که نمادی از کم توقعی محض باشه! ایشون تو یه سایت عمومی خیلی رک و صریح خواسته هاشو نوشته (اصولا به ما هم ربطی نداره که خواسته ی درستی هست یا نه) و یه کسی که شرایط مورد نظر ایشونو داره می تونه تصمیم بگیره (یعنی حق انتخاب داره و کسی زورش نمی کنه) که دنبالش بره یا نره! این وسط نقش شما دقیقا چیه؟!
من خیلی ها رو می بینم دائم پشت سر مردم صفحه می ذارن عه فلانیو دیدی قیافه ش ال بود هیکلش بل بود نه تحصیلات داشت نه هیچی حالا با یکی ازدواج کرده که فلانه و بهمانه و بیسار ... نکته ای که اینجاست اینه که اون آقا/خانومه "یکی" که میاد همچین موردی رو انتخاب می کنه حتما معیارهای خاص خودشو (اعم از درست و نادرست) داره و دلیل نمی شه ملاک هاش همونایی باشه شما می پسندی!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش اینجوری نمیشه تصمیم گرفت
فک کنم همون سایت همسریابیه که منم توشم! ی مشت اطلاعات چرت و پرت از خودم دادم عضو شدم فقط برم داخل ببینم چجوریاست!:D صفحم بازدبد کننده هم داشت:D
البته خدایی به کسی پیام ندادم مردمو سر کار بذارم

*عماد*

اخراجی موقت
داداش اینجوری نمیشه تصمیم گرفت
فک کنم همون سایت همسریابیه که منم توشم! ی مشت اطلاعات چرت و پرت از خودم دادم عضو شدم فقط برم داخل ببینم چجوریاست!:D صفحم بازدبد کننده هم داشت:D
البته خدایی به کسی پیام ندادم مردمو سر کار بذارم
الان دیگه حسی نداری؟؟:D
آدرسش کجاست ؟؟ بریم ببینیم چی به چیه؟:)

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خانوم شرایط ایده آل همسر مورد علاقه اش رو نوشته نه اینکه فقط با کسی ازدواج میکنه که همه این شرایط رو داشته باشه. این که شما به کم راضی هستی مشکل خودته بگذار بقیه دنبال اهداف و رویاهاشون باشند. این حرکت، من رو یاد یکی دیگه انداخت که چند وقت پیش یکی از تاپیک های همینجا رو سوژه خنده کرده بود. طرف در رابطه با مشکلات جسمی و زیبایی خودش مشاوره می خواست آقا اسکرین شات گرفته بود گذاشته بود توی تاپیک شکار لحظه ها، سوژه خنده اش کرده بود.

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب شما برو دنبال کسی که نمادی از کم توقعی محض باشه! ایشون تو یه سایت عمومی خیلی رک و صریح خواسته هاشو نوشته (اصولا به ما هم ربطی نداره که خواسته ی درستی هست یا نه) و یه کسی که شرایط مورد نظر ایشونو داره می تونه تصمیم بگیره (یعنی حق انتخاب داره و کسی زورش نمی کنه) که دنبالش بره یا نره! این وسط نقش شما دقیقا چیه؟!
من خیلی ها رو می بینم دائم پشت سر مردم صفحه می ذارن عه فلانیو دیدی قیافه ش ال بود هیکلش بل بود نه تحصیلات داشت نه هیچی حالا با یکی ازدواج کرده که فلانه و بهمانه و بیسار ... نکته ای که اینجاست اینه که اون آقا/خانومه "یکی" که میاد همچین موردی رو انتخاب می کنه حتما معیارهای خاص خودشو (اعم از درست و نادرست) داره و دلیل نمی شه ملاک هاش همونایی باشه شما می پسندی!

نمیشه که همه بشینن و همه هر کاری کردن بگن به ما ربطی نداره - همین چیزا میرسه به روزی که به اکثریت سرایت میکنه

این خانم بالاخره کمتر یا بیشتر یکی پیدا میشه ولی این رویه درست نیست

نمیشه هم کنار نشست و گفت به ما ربطی نداره - مثلا بزار پسر همسایه معتاد بشه به من چه -- همین به من چه ها ما رو به اینجا رسونده که امروز کشور دچار فروپاشی اخلاقی و اجتماعی شده - چون همه گفتن به ما چه و امروز معضلات اجتماعی یکی پس از دیگری مثل یه زخم قدیمی داره سر باز میزنه - همه گفتن بزار درختا رو قطع کنن مگه چی میشه - بزار به کشاورزان مجوز چاه بدن مگه چی میشه - بزار فلانی بشه رئیس فلان نهاد مگه چی میشه - بزار فلانی هم اختلاس کنه - به فلان فوتبالیست از بودجه دولت میلیاردی بدن - باید تو فضای مجازی حداقل با این رویه های نادرست مبارزه کرد - هر کس سهم خودشو ایفا کنه میشه زندگی بهتری برای همه ساخت

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در دنباله بحثم به عنوان مثال بدون اینکه منظور خاصی داشته باشم و فقط برای اینکه موضوع براتون ملموس تر باشه 2 تا اتفاق ظرف یک سال اخیر تو استان اردبیل افتاد

یکی کتک زدن بچه ای توی مهدکودک که اگه فضای مجازی و همت خیلی ها نبود این موضوع هم مخفی میموند ولی خوشبختانه در سطح گسترده ای منتشر شد و باعث شد تا حدودی با نصب دوربین و ... جلوی تکرار این موضوع تا حدودی گرفته بشه

یا همین خبر این روزا توی شهر خلخال که دو تا پسر دبیرستانی یکی از دبیرستان معمولی و یکی تیزهوشان - پسر دبیرستان معمولیه میزنه گردن بچه تیزهوشان رو میپیچه و راه تنفسش رو بند میاره در حالی که با یه تنفس مصنوعی هم حال بچه خوب میشده ولی بر اثر سهل انگاری مدیران 2 تا مدرسه و مسئولینشون در حالی که معلمان تربیت بدنی کاملا بلدن این مسائل رو کسی اینکارو انجام نمیده و بچه یک ساعت خوابونده میشه تا خودش به هوش بیاد و در این بین دچار مرگ مغزی میشه و 10 روز بعد میمیره - در حالی که بیمارستان در 2 کیلومتری مدرسه بوده - ولی باز هم این موضوع مخفی نمیمونه و سراسری میشه و مدیران مدارس اخراج میشن و چون این موضوع هم هنوز تازه هست باید در سطح وسیعتری اطلاع رسانی بشه تا جلوی حوادث بعدی گرفته بشه

حالا فرقی نداره کار اشتباه از من نوعی یا فلان مسئول سر بزنه همه بیان اشتباهات رو بیان کنن با هر زبانی تا جامعه ای سالم تر داشته باشیم

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
در دنباله بحثم به عنوان مثال بدون اینکه منظور خاصی داشته باشم و فقط برای اینکه موضوع براتون ملموس تر باشه 2 تا اتفاق ظرف یک سال اخیر تو استان اردبیل افتاد

یکی کتک زدن بچه ای توی مهدکودک که اگه فضای مجازی و همت خیلی ها نبود این موضوع هم مخفی میموند ولی خوشبختانه در سطح گسترده ای منتشر شد و باعث شد تا حدودی با نصب دوربین و ... جلوی تکرار این موضوع تا حدودی گرفته بشه

یا همین خبر این روزا توی شهر خلخال که دو تا پسر دبیرستانی یکی از دبیرستان معمولی و یکی تیزهوشان - پسر دبیرستان معمولیه میزنه گردن بچه تیزهوشان رو میپیچه و راه تنفسش رو بند میاره در حالی که با یه تنفس مصنوعی هم حال بچه خوب میشده ولی بر اثر سهل انگاری مدیران 2 تا مدرسه و مسئولینشون در حالی که معلمان تربیت بدنی کاملا بلدن این مسائل رو کسی اینکارو انجام نمیده و بچه یک ساعت خوابونده میشه تا خودش به هوش بیاد و در این بین دچار مرگ مغزی میشه و 10 روز بعد میمیره - در حالی که بیمارستان در 2 کیلومتری مدرسه بوده - ولی باز هم این موضوع مخفی نمیمونه و سراسری میشه و مدیران مدارس اخراج میشن و چون این موضوع هم هنوز تازه هست باید در سطح وسیعتری اطلاع رسانی بشه تا جلوی حوادث بعدی گرفته بشه

حالا فرقی نداره کار اشتباه از من نوعی یا فلان مسئول سر بزنه همه بیان اشتباهات رو بیان کنن با هر زبانی تا جامعه ای سالم تر داشته باشیم

قیاس مع الفارق :cool:

من هیچ مشکل اخلاقی/ فرهنگی/ ... تو خواسته های این خانوم نمی بینم که لازم باشه به کسی سرایت نکنه! کسی به خاطر اون 9 میلیونی که ایشون می خواد دست به کارهای غیراخلاقی (قاچاق/ مواد مخدر/ بچه دزدی/ ارتباط با یه فرد متاهل -چه زن چه مرد- / ...) بزنه حرف شما درسته، ولی ایشون "اینجا" همه ی خواسته هاش از نظر اخلاقی قابل قبوله، شاید به نظر شما منطقی (یا به نظر من شرافتمندانه) نباشه ولی اینا ربطی به اصول نداره و فقط تفاوت در نوع نگرش به زندگیه و مسئله ایه که فقط به خود ایشون و طرف مقابلش ربط داره ...

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من هیچ مشکل اخلاقی/ فرهنگی/ ... تو خواسته های این خانوم نمی بینم که لازم باشه به کسی سرایت نکنه! کسی به خاطر اون 9 میلیونی که ایشون می خواد دست به کارهای غیراخلاقی (قاچاق/ مواد مخدر/ بچه دزدی/ ارتباط با یه فرد متاهل -چه زن چه مرد- / ...) بزنه حرف شما درسته، ولی ایشون "اینجا" همه ی خواسته هاش از نظر اخلاقی قابل قبوله، شاید به نظر شما منطقی (یا به نظر من شرافتمندانه) نباشه ولی اینا ربطی به اصول نداره و فقط تفاوت در نوع نگرش به زندگیه و مسئله ایه که فقط به خود ایشون و طرف مقابلش ربط داره ...

مادی گرایی - پول پرستی

چیزی که امروز هر چه بیشتر تو جامعه رواج پیدا میکنه شاهد آثار مخربتری هستیم - چون فرد برای به دست آوردن ثروت اختلاس میکنه ، قاچاق میکنه ، دلالی میکنه ، کلاهبرداری میکنه و هزار کار دیگه - فلانی همسرش دستبند 50 میلیونی میخواد - فلان ماشین چند صد میلیونی میخواد - و .... که خواسته های مادی انتها نداره

یه عده هم به غلط میگن دارندگی و برازندگی - این زمانی درسته که طرف با یک کار شرافتمندانه به پول رسیده باشه نه خوردن از حق من و شما

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مملکتی که همه کف دختر هستن، خانواده ها دخترا رو لوس میکنن، همه جا دخترها حرفشون خریدار داره همین میشه دیگه. دخترای ما واقعا عادی و نرمال نیستند اکثرشون. همش تو خیالات سیر میکنند.

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
مادی گرایی - پول پرستی

چیزی که امروز هر چه بیشتر تو جامعه رواج پیدا میکنه شاهد آثار مخربتری هستیم - چون فرد برای به دست آوردن ثروت اختلاس میکنه ، قاچاق میکنه ، دلالی میکنه ، کلاهبرداری میکنه و هزار کار دیگه - فلانی همسرش دستبند 50 میلیونی میخواد - فلان ماشین چند صد میلیونی میخواد - و .... که خواسته های مادی انتها نداره

یه عده هم به غلط میگن دارندگی و برازندگی - این زمانی درسته که طرف با یک کار شرافتمندانه به پول رسیده باشه نه خوردن از حق من و شما

بهتره زیاد این بحثو فلسفیش نکنین چون خودتونم می دونین عنوان و هدف این تاپیک یه نوع تمسخر عامیانه و رایج ایرانیا بوده که اتفاقا به همون دلیلی که خودتون به خوبی گفتین (نباید جلوی مشکلات فرهنگی جامعه ساکت نشست) به غیرمنطقی و شاید غیراخلاقی بودن این جور تمسخرها انتقاد شد.

الان اگه بخوایین با یه سری دلایل به ظاهر منطقی این کار و افکار ایشونو به نقد بکشین یه نوع عذر بدتر از گناهه، کافیه یه بار پست اولو با دقت نگاه کنین! شما فقط می خواستین این آدمو مسخره کنین و یه عده رو بخندونین با این شیرین کاری (بعضی از پست های ریپلای هم تایید می کنه حرفمو)، و منو چند نفر دیگه هم گفتیم این کار درست نیست. شما که انقد به اصلاح وضعیت اخلاق تو جامعه علاقه مندین اولین نفر از خودتون شروع کنین و یه بار برای همیشه دست از سرک کشیدن تو زندگی و افکار مردم صرفا برای خندیدن (یا حتی قضاوت کردن) بردارین...

مطمئن باشین (و هستین) با همچین تاپیکی کسی به صراط مستقیم مورد نظر شما هدایت نمی شه و نمی گه عه آره چقد بده مادی گرایی، جز اینکه یه عده (و معمولا هم "بعضی" از آقایون داغدیده) میان اینجا چند تا پست بانمک می ذارن و دور همی "با خندیدن به یه نفر" شاد می شن که خودش یکی از مخرب ترین ویژگی های یه جامعه عقب افتاده ست. مادی گرایی "به خودی خود" اگه چیز بدی بود الان همه مون تو کف پیشرفتای اروپا و آمریکا نبودیم ... ولی مضحکه و تمسخر افراد جامعه تحت هر شرایطی بد و محکومه و بیشتر منحصر جوامع جهان سومی مث کشور ماست!

اوژنی دزیره

عضو جدید
تو مملکتی که همه کف دختر هستن، خانواده ها دخترا رو لوس میکنن، همه جا دخترها حرفشون خریدار داره همین میشه دیگه. دخترای ما واقعا عادی و نرمال نیستند اکثرشون. همش تو خیالات سیر میکنند.

الآن دوست داشتی دختر بودی

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره زیاد این بحثو فلسفیش نکنین چون خودتونم می دونین عنوان و هدف این تاپیک یه نوع تمسخر عامیانه و رایج ایرانیا بوده که اتفاقا به همون دلیلی که خودتون به خوبی گفتین (نباید جلوی مشکلات فرهنگی جامعه ساکت نشست) به غیرمنطقی و شاید غیراخلاقی بودن این جور تمسخرها انتقاد شد.

الان اگه بخوایین با یه سری دلایل به ظاهر منطقی این کار و افکار ایشونو به نقد بکشین یه نوع عذر بدتر از گناهه، کافیه یه بار پست اولو با دقت نگاه کنین! شما فقط می خواستین این آدمو مسخره کنین و یه عده رو بخندونین با این شیرین کاری (بعضی از پست های ریپلای هم تایید می کنه حرفمو)، و منو چند نفر دیگه هم گفتیم این کار درست نیست. شما که انقد به اصلاح وضعیت اخلاق تو جامعه علاقه مندین اولین نفر از خودتون شروع کنین و یه بار برای همیشه دست از سرک کشیدن تو زندگی و افکار مردم صرفا برای خندیدن (یا حتی قضاوت کردن) بردارین...

مطمئن باشین (و هستین) با همچین تاپیکی کسی به صراط مستقیم مورد نظر شما هدایت نمی شه و نمی گه عه آره چقد بده مادی گرایی، جز اینکه یه عده (و معمولا هم "بعضی" از آقایون داغدیده) میان اینجا چند تا پست بانمک می ذارن و دور همی "با خندیدن به یه نفر" شاد می شن که خودش یکی از مخرب ترین ویژگی های یه جامعه عقب افتاده ست. مادی گرایی "به خودی خود" اگه چیز بدی بود الان همه مون تو کف پیشرفتای اروپا و آمریکا نبودیم ... ولی مضحکه و تمسخر افراد جامعه تحت هر شرایطی بد و محکومه و بیشتر منحصر جوامع جهان سومی مث کشور ماست!

عنوان و عکس رو اصلاح کردم

حالا بحث رو ادامه بدین

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
عنوان و عکس رو اصلاح کردم

حالا بحث رو ادامه بدین

"این بحث" ادامه ی خاصی نداره از نظر من! همون طور که گفتم مادی گرایی "به خودی خود" خصلت بدی نیست که نیاز به نقد شدن داشته باشه، حداقل اگه بیل گیتس مادی گرا نبود منو شما الان از این اینترنتی که می گین باعث و بانی حل بعضی مشکلات فرهنگی بوده (پست دوم تون در جواب به من ...) محروم بودیم... پول اولین انگیزه ایه که می تونه باعث خیلی پیشرفت ها بشه...

در مورد مادی گرایی در ازدواج هم باز "به خودی خود" بد نیست (هر چند به نظر خود من بهترین راه رسیدن به پول ازدواج نیست مخصوصا برا دخترا)،ولی به هر حال هر کسی که فک می کنه با ازدواج با یه آدم پولدار خوشبخت می شه، می تونه بگه من فقط می خوام با یه آدم که وضع مالیش خوبه ازدواج کنم و هیچ مشکلی هم نیست و هیچ کس هم نمی تونه نقد خاصی کنه به این حرکت، شعار بعضی ها اینه که دخترای امروزی انسانیت رو به مادیات می فروشن حتی اگه این حرف درست باشه به هر حال زندگی خودشه و می خواد با یه آدم غیرانسان زندگی کنه به کسی ربطی نداره! مورد این خانوم هم (چون ما از بقیه زندگیش خبر نداریم) دقیقا همین طوریه و توی این چند خط نوشته فقط یه سری توقعات (که همه هم موجه هستن) نوشته شده و نمی شه نقد خاصی داشت...

تو این زمینه تنها به کار کسایی می شه انتقاد کرد که با ازدواج تجارت می کنن، مثلا یکی برای اینکه موقعیت فعلی رو از دست نده به یه فردی با وضعیت متوسط جواب مثبت می ده و بعد که مورد بهتر (از نظر مادی و حتی شاید از نظر معنوی) پیش اومد نفر اولو رها می کنه. یا با یه فردی که فقط ثروت داره ازدواج می کنه و در کنارش دنبال افراد موردعلاقه ش هم هست و خیانت می کنه. یا با یه کسی که خودش صاحب خانواده ست صرفا به خاطر پول ازدواج می کنه و مثال هایی از این دست، اینجا مشکل مادی گرایی محض نیست، مشکل اضافه شدن مسائلی مث عدم صداقت/ وفاداری/... به نگرش مادی هست و اون قسمت الحاقی هست که کارو غیراخلاقی می کنه و چیزی که باید روش زوم بشه همین هست، اگه روراستی و رک بودن و بازی نکردن با زندگی دیگران اصل اساسی باشه خیلی از مشکلات حل می شه در حالیکه با تمرکز روی بد بودن مادی گرایی ما ناخودآگاه این مسائل (دورنگی و ریا و ...) رو افزایش می دیم! چرا؟ چون پول در هر حال برای خیلیا مهمه و وقتی علاقه به مادیات تو عرف جامعه چیز بدی محسوب می شه ناخودآگاه همه به سمت زندگی پشت نقاب و حرفای شعاری زدن و عدم صداقت و ... سوق داده می شن.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
توو اون سایته بگردین شاید کم توقع ترم پیداشه هاااا..گیر دادین به این بیچاره :دی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بقول بزرگی عشق با ازدواج پایان می یابد... شاید قبلا با شک و تردید این جمله رو می خوندم ولی الان دیگه واقعا 99.9درصد درسته
متاسفانه ازدواجهای امروزی معامله‌ای بیش نیست. فقط یه قرار داد هست. هیچ عشقی وجود نداره. من که خیلی دوست دارم عاشق باشم با عشقم زندگی کنم و ازدواج کنم ولی وقتی به دور و برم نگاه میکنم خیلی می ترسم، حرفام تو دلم میمونه بیخیال میشم.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی چی همه کف دخدر هستن؟:surprised:
من وااقعن تو خیالات خودم زندگی میکنم.اینو جدی میگم.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی همه کف دخدر هستن؟:surprised:
من وااقعن تو خیالات خودم زندگی میکنم.اینو جدی میگم.

یعنی چی؟ یعنی مثلا تو در نظر بگیر یه پسره جوون دختره رو میخواد خب؟ بعد خب پول که نداره، از اون طرف یه آدم میانسال به همون دختره میگه تو فقط با من دوست باش، من هر چی پول میخوای بهت میدم. واسش لباس میخره ، کادو میخره همه چی میخره. خب اون دختر مگه مغز خر خورده به اون پسره جوون یا ازدواج باهاش فک کنه وقتی یه آدم کف اینجوری ساپورتش میکنه؟؟؟

یا وقتی با ماکسیما میرن دنبال دختره ، دیگه اون دختر بخواد تو پراید بشینه میگه واسم افت داره سرشو پایین میگیره کسی نبیندش که سوار پرایده

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟ یعنی مثلا تو در نظر بگیر یه پسره جوون دختره رو میخواد خب؟ بعد خب پول که نداره، از اون طرف یه آدم میانسال به همون دختره میگه تو فقط با من دوست باش، من هر چی پول میخوام بهت میدم. واسش لباس میخره ، کادو میخره همه چی میخره. خب اون دختر مگه مغز خر خورده به اون پسره جوون یا ازدواج باهاش فک کنه وقتی یه آدم کف اینجوری ساپورتش میکنه؟؟؟

یا وقتی با ماکسیما میرن دنبال دختره ، دیگه اون دختر بخواد تو پراید بشینه میگه واسم افت داره سرشون پایین میگیره کسی نبیندش که سوار پرایده

همه چی پول نیست عزیز من.
اگه دیدی دخدری اینکارو کرد نرمال نیست.
کمبود داره.
ولی اگه یه دخدری یکیو میخاد که هم وضع مالیش خوب باشه هم بقیه شرایطش این دخدر نرماله.
:D

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

:surprised:
با احساسات مردم بازی نکن اصلا شاید راضی نباشه عکس و مشخصاتشو زده بشه و درموردش بحث بشه اگه کیس مناسب سراغ داری بفرست وگرنه بیخیالش.
دوست من چی چی رو راضی نیست... طرف زده تو نت که همه ببینن دیگه!

بالا