دریاچه ارومیه به اغما رفت!

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
رئيس سازمان محيط زيست آذربايجان غربي گفت: 250 هزار هكتار از درياچه اروميه به شوره‌زار تبديل شده است.

حسن عباس‌نژاد در گفت‌وگو با فارس در اروميه اظهار داشت: وضعيت درياچه اروميه نامناسب است به طوري كه 250 هزار هكتار از درياچه به شوره‌زار تبديل شده و به دليل بالا بودن پسروي آب شوري نيز به حد فوق اشباع رسيده است.

وي با بيان اينكه با اين وضعيت شايد در آينده نزديك شاهد خشك شدن كامل درياچه اروميه باشيم، افزود: كارگروهي در هيئت دولت براي مديريت بحران درياچه اروميه با هدف برون‌رفت از وضعيت فعلي تشكيل شده است و پس از برگزاري چند جلسه، ستاد اجرايي در سطح ملي نيز برگزار شد و متعاقب آن طرح‌هاي مختلفي كه با هدف برون‌رفت از وضعيت فعلي پيشنهاد شده بود براساس سند زيست بومي مديريت درياچه اروميه تصويب و به جلسه نهايي فرستاده شد و اميدواريم براي مصوبات اين كارگروه اعتبارات لازم تامين شود.

عباس‌نژاد خاطرنشان كرد: در اين زمينه طرح‌هاي اولويت‌دار نيز تعيين شده‌اند كه از جمله آنها مي‌توان به بارور كردن ابرها، انتقال بين حوزه‌اي آب، بحث‌هاي مطالعاتي، تغيير الگوي كشت و اصلاح سيستم آبياري، احياي تالاب‌هاي اقماري و ... اشاره كرد كه همه اين طرح‌ها براي درياچه اروميه حياتي است و اميدواريم با اجراي اين طرح‌ها درياچه وضعيت مناسبي پيدا كند.

وي اعلام كرد: بحث تغييرات اقليمي و نزولات آسماني نيز در جلوگيري از خشك شدن درياچه اروميه نقش اساسي دارد و بر اين اساس با توجه به پيش‌بيني‌هاي سازمان هواشناسي خشكسالي رفع شده و سال آبي خوبي را در پيش رو خواهيم داشت.

اميدوااااااااااااااااااااااااااااااااااااارم

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا تا اينا بيان اقدام كنن...
اين يه مساله ي تازه هم نيست كه تازه يادشون افتاده
6 سال پيش هم تا چشم كار ميكرد نمك بود

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا تا اينا بيان اقدام كنن...
اين يه مساله ي تازه هم نيست كه تازه يادشون افتاده
6 سال پيش هم تا چشم كار ميكرد نمك بود

چون مردم اعتراض كردن تازه يه فكرايي كردن وگرنه اصلا حواسشون نبود و صداشم در نمياوردن:(

mobilemasoud

عضو جدید
آره واقعا:gol::gol:بخشید تنکسام تموم شده

به هر پستی جواب بدی این دختر خوشگل رو ببینم (اواتار) یه تشکر پیش من داری

ولی واقعا یادش بخیر می رفتیم دریاچه شنا می کردیم حال می داد خدایش چه زود پیر شدم
اه من پیر نشدم که دریاچه رو خشک کردن:d

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی اهمیت میده؟!!!:razz::razz:
کل ایران تبدیل به ویرونه ام بشه اینا عین خیالشونم نیست...

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر پستی جواب بدی این دختر خوشگل رو ببینم (اواتار) یه تشکر پیش من داری

ولی واقعا یادش بخیر می رفتیم دریاچه شنا می کردیم حال می داد خدایش چه زود پیر شدم
اه من پیر نشدم که دریاچه رو خشک کردن:d

اي بابا خوشبحالت حداقل يه شنايي توش كردي من كه فقط تو تلوزيون ديدمش ولي دلم خيلي ميسوزه:cry::(

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
دریاچه ارومیه(چی چست)آب میخواد.............ملت اینو زودتر میخواد
دریاچه ارومیه(چی چست)تشنه است............ملت بیدار نشود بازنده است

خودت ساختي؟بابا اينجا همه فعالنننننننننننننننننننننننن:surprised::eek::eek:

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
اینو ملت تو یادگار امام جمعه داد میزدن ولی نامرد ها تو صدا و سیما صداشونو قطع کردن
مردم خطر خشک شدن دریای ارومیه رو حس کردن

اي نامردااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:mad::mad::mad::mad::mad:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
اي نامردااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا:mad::mad::mad::mad::mad:
نمیخوام فضای تاپیک عوض شه و لطفا کسی ادامه نده ولی خدایی شما فکر میکنید وقتی ملت میرن یادگار امام واسه تراکتور میرن ؟ملت میرن خواسته هاشونو میگن ولی این نامردا نمیذارن صدای ما به گوش بقیه برسه
یکش همین دریاچه ارومیه

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
تايپيك اجماع درياجه اورميه ااااااااااااا يالقيز گول قان آغلير

اورمو دنیزجیگی آزربایجانئن کؤکؤدؤر
قوروسا،کؤکؤن قورور
سو گؤنؤ سات 22 الینده سو
استادیوم

روز بازی شهرداری و تراکتور هر کس یک بطری آب با خودش به استادیوم بیاورد و روی آن بنویسد "برای کمک به دریاچه اورمیه" قبل از بازی باید هزاران بطری جلوی درب ورودی ورزشگاه روی زمین قرار داده بشه تا جلب توجه کنه، این طوری ممکنه عکاسان زیادی از این واقعه عکس بگیرند و حداقل در چند روزنامه و یا خبرگزاری منتشر بشه

تايپيك اجماع درياجه اورميه ااااااااااااا يالقيز گول قان آغلير