دریافت پارامترهای بازگشتی از درگاه بانک ملت در asp.net mvc

shopdeveloper

عضو جدید
درود
من در حال برنامه نویسی یه فروشگاه تحت تکنولوژی ASP.NET MVC هستم. بعد از اتصال فروشگاه به درگاه بانک ملت برداشت پول از حساب با موفقیت انجام می‌گیره ولی پارامترهای بازگشتی از بانک رو به جای ASP Classic در ASP.NET MVC توسط HTTPPOST می‌خوام دریافت کنم. مشکل اینجاست زمانیکه به صورت ASP Classic دریافت می‌کنم پارامترها دریافت میشن ولی در ASP.NET MVC به صورت Null دریافت میشن. برای دریافت پارامترهای بازگشتی در یه فروشگاه اینترنتی با تکنولوژی ASP.NET MVC هستش باید کار خاصی صورت بگیره؟ نمونه و کارشناسان شرکت به پرداخت ملت نتونستن در این خصوص کمکی کنن.
سپاس

moradaliyan

عضو جدید
درود
من در حال برنامه نویسی یه فروشگاه تحت تکنولوژی ASP.NET MVC هستم. بعد از اتصال فروشگاه به درگاه بانک ملت برداشت پول از حساب با موفقیت انجام می‌گیره ولی پارامترهای بازگشتی از بانک رو به جای ASP Classic در ASP.NET MVC توسط HTTPPOST می‌خوام دریافت کنم. مشکل اینجاست زمانیکه به صورت ASP Classic دریافت می‌کنم پارامترها دریافت میشن ولی در ASP.NET MVC به صورت Null دریافت میشن. برای دریافت پارامترهای بازگشتی در یه فروشگاه اینترنتی با تکنولوژی ASP.NET MVC هستش باید کار خاصی صورت بگیره؟ نمونه و کارشناسان شرکت به پرداخت ملت نتونستن در این خصوص کمکی کنن.
سپاس

معمولا آدرسی به عنوان لینک بازگشتی در زمان ارسال اطلاعات توسط متد send به وب سرویس بانک برای تشخیص عملیات انجام شده (موفقیت آمیز بودن یا غیر موفقیت آمیز بودن به هر دلیلی) فرستاده می شود نحوه ی استفاده در ASP.Net Web forms یا ASP.Net MVC تفاوت عمده ای وجود ندارد.
من خودم در MVC از یک متد برای ایجاد این لینک به صورت زیر استفاده می کنم :
کد:
private string GetReturnPageUrl(int UniqueOrderID)
        {
            string domainName =
                HttpContext.Current.Request.Url.AbsoluteUri.Remove(
                    HttpContext.Current.Request.Url.AbsoluteUri.IndexOf(HttpContext.Current.Request.Url.AbsolutePath));
            string pageURL = "/ControllerName/ActionName" + "?OID=" + UniqueOrderID;
            return domainName + pageURL;
        }
بعد در متدی که درخواست پرداخت را به وب سرویس ارسال می کنم از مقدار بازگشتی این متد به عنوان لینک بازگشتی استفاده می کنم :
کد:
service.PinPaymentRequest(MerchantID, Amount, UniqueOrderID, [COLOR=#ff0000]returnPageURL[/COLOR], ref authority, ref status);
بعد از انجام عملیات موفقیت آمیز یا غیر موفقیت آمیز به اکشن مورد نظر منتقل می شوید و پارامتر های ورودی را نیز دریافت خواهید کرد.

بالا