دروغ می گویند یا می خواهیم دروغ بشنویم ؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

همه می گن دروغگو گناهکاره ! ولی کسی می پرسه که خودش چقدر باعث می شه دیگران بهش دروغ بگن ؟​
خداییش چندتامون اگر از دوستمون سوال بپرسیم مشکلت چیه و اون بهمون بگه: ببخشید نمی تونم راستش را بگم ، ازش قبول می کنم و دلخور نمی شیم ؟​
جند درصدمون پامون را از حریم خودمون درازتر نمی کنیم ؟​
جدی اگر دوست صمیصمیمون سر یه موضوع ناراحت بشه و بخواد درد دل کنه و گفتن حقیقت این که از چی ناراحته براش عذاب آور باشه، ازش قبول می کنیم و بدون این که تحت فشار بزاریمش که بهمون بگو جریان چیه، حاضریم موقع ناراحتیش کنارش باشیم ؟​
ولی هممون می گیم : دوست صمیمیمونه دیگه ! باید همه اسرار زندگیش بهمون بگه ، اگر نگه پس حتما با من رو راست نیست ! این دوست به چه دردی می خوره ؟!​
ما مقصر تریم یا کسی را که واردار می کنیم بهمون دروغ بگه ؟​
جامعه دروغ گو نیست من و تو دروغ پرور هستیم !​
از ماست که بر ماست:gol:

آخرین ویرایش:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز

همه می گن دروغگو گناهکاره ! ولی کسی می پرسه که خودش چقدر باعث می شه دیگران بهش دروغ بگن ؟​
خداییش چندتامون اگر از دوستمون سوال بپرسیم مشکلت چیه و اون بهمون بگه: ببخشید نمی تونم راستش را بگم ، ازش قبول می کنم و دلخور نمی شیم ؟​
جدی اگر دوست صمیصمیمون سر یه موضوع ناراحت بشه و بخواد در درل کنه و گفتن حقیقت اینه که از چی ناراحته براش عذاب آور باشه، ازش قبول می کنیم و بدون این که تحت فشار بزاریمش که بهمون بگو جریان چیه، حاضریم موقع ناراحتیش کنارش باشیم ؟​
ولی هممون می گیم : دوست صمیمیمونه دیگه ! باید همه اسرار زندگیش بهمون بگه ، اگر نگه پس حتما با من رو راست نیست ! این دوست به چه دردی می خوره ؟!​
شنیدن حقیقت ظرفیت می خواد که در بعضی مواقع خیلی افراد ندارن

• Like
واکنش ها: sh85

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

جدی اگر دوست صمیصمیمون سر یه موضوع ناراحت بشه و بخواد در درل کنه و گفتن حقیقت اینه که از چی ناراحته براش عذاب آور باشه، ازش قبول می کنیم و بدون این که تحت فشار بزاریمش که بهمون بگو جریان چیه، حاضریم موقع ناراحتیش کنارش باشیم ؟​

:gol:

• Like

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شنیدن حقیقت ظرفیت می خواد که در بعضی مواقع خیلی افراد ندارن

شنیدن حقیقت و گفتن حقیقت در یک راستاست
کسی که از گفتن حقایق واهمه داشته باشه، از شنیدنش نیز همینطور
و بالعکس

این بخش رو خوندین ؟
جدی اگر دوست صمیصمیمون سر یه موضوع ناراحت بشه و بخواد درد دل کنه و گفتن حقیقت اینه که از چی ناراحته براش عذاب آور باشه، ازش قبول می کنیم و بدون این که تحت فشار بزاریمش که بهمون بگو جریان چیه، حاضریم موقع ناراحتیش کنارش باشیم ؟​

خداییش خیلیا در این باره مشکل دارن
و افرادی که حاضر نیستن بدون تحت فشار گذاشتن طرف مقابل، در ناراحتیاشون، کنار دوستشون باشن، در زندگی خودشون مشکلات زیادی رو باید تحمل کنن، مثلن کم‌رنگ شدن عشق و دوست داشتن توی خانواده که این روزا زیاد شاهدش هستیم!

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
از یه طرف حرفتون را قبول ندارم اما در کل آره در مورد بعضی ها صادقه
در هر صورت مرسی

• Like

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اگه منه نوعی دروغ پروری نکنم (که تا حالا سعیم بر این بوده) دیگه دروغی نمیشنوم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من وقتی یک بار یه گناه رو انجام دادی دیگه حرمتش برات شکسته میشه
اگه دروغ گفتن رو یاد بگیری دیگه خیلی به رفتار بقیه ربط نداره
اگه بدونی تو جامعه با دروغ گفتن کارت بهتر پیش میره مگه چقدر دوام میاری!!!!!!
اگه به یک مسیحی بگی دروغگو بزرگترین فحش دنیا را بهش دادی- اما ما چی
روزمون بدون دروغ شب میشه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
ماها حتی به خودمون هم دروغ میگیم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یعنی اگه منه نوعی دروغ پروری نکنم (که تا حالا سعیم بر این بوده) دیگه دروغی نمیشنوم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من وقتی یک بار یه گناه رو انجام دادی دیگه حرمتش برات شکسته میشه
اگه دروغ گفتن رو یاد بگیری دیگه خیلی به رفتار بقیه ربط نداره
اگه بدونی تو جامعه با دروغ گفتن کارت بهتر پیش میره مگه چقدر دوام میاری!!!!!!
اگه به یک مسیحی بگی دروغگو بزرگترین فحش دنیا را بهش دادی- اما ما چی
روزمون بدون دروغ شب میشه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
ماها حتی به خودمون هم دروغ میگیم
حداقل سعی خودتون را کردید !
بله مسلما وضعی که الان ما داریم نمی شه بگی می تونم روز برم از در بیرون و شب بیام و اصلا هم دروغ نگفتم!
ولی می شه حداقل کرد !
من خودم بارها جوری شده نتونستم پروژم را سر موعد تحویل بدم
به استاد گفتم : من برام مشکلی پیش اومده و نتونستم انجام بدم نمی خوام هم دروغ بگم که اتفاقی افتاده که انجام ندادم ازتون ممنون می شم اگر اجازه بدید باهاتون صادق باشم و دلیلم را قبول کنید و بهم مهلت بیشتر بدید
بیشترشون قبول کردن به جز یه بار که استاد گیر داد که باید بگی چی شده که انجام ندادی !
منم چون راستش را نمی تونستم بگم ومسئله شخصی بود مجبور شدم دروغ بگم !
ولی باز حداقل پیش وجدانم راحتم که من همه سعیم را کردم که راست بگم خودش نخواست !
نمی شه تلاش نکرد چون شرایط بد هست
یه معتاد هم اگر بخواد بگه کاش همون بار اول مصرف نکرده بودم و الان که مصرف کردم دیگه معتادم و راه برگشت ندارم ، هیچ موقع نمی تونه به زندگی سالم برگرده !

Atusa*

عضو جدید
صمیمیت ربطی به فضولی کردن تو زندگی مردم نداره.شاید نشه گفت شاید با گفتنش دید شما نسبت به اون عوض بشه.کدومش بهترهاینکه دوستتون احساس حقارت کنه پیش شما و پشیمون بشه یا شما از درد دل نکردن اون ناراحت؟؟؟
قرار نیست همیشه علت غصه دار بودن دیگران بدونیم

• Like

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
من حرف شما رو قبول دارم فقط در همین مورد.
یا مثلا ممکنه پدری به بچش بگه که به طلبکارش ( فی المثل) بگه خونه نیست.
در این مورد هم دروغ گفتن رو پرورش دادیم.
ولی این در مورد همه ی دروغ ها صدق نمیکنه.
در موارد دیگه خیلی راحت دروغ میگیم.
اونم بدون فشار...
که همه ی اینا هرکدوم ریشه در علتی داره!

• Like

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
بهترین راه برای دروغ نگفتن سکوت کردنه
اگه نمیشه راستشو گفت احتیاجی هم نیست دروغ گفت فقط میشه سکوت کرد

• Like

paria..

عضو جدید
من دروغ نمیگم شاید باور نکنین وقتی ام نخوام حرف بزنم رک میگم نمیخوام ولی به کسی که با تمام وجود دوسش داشتم بهم دروغ گفت منم اصرار نکردم که مجبور بشه ولی دروغ گفت .....

• Like

Sarp

مدیر بازنشسته
من دروغ گفتن رو واسه خاطر کارم یاد گرفتم

مشتری میومد مغازه
حالا هی بگو آقا این جنس کیفیتش بالاس و . .
کو گوش شنوا
مجبور میشدم به محض ورود مشتری به مغازه ، رو مخش کار کنم ببینم از کدوم جنس خوشش اومده و چشمشو گرفته تا من هم رو همون جنس مانور بدم و همونو بهش قالب کنم .

والا تقصیر من نیست :دی
مجبور میکنند دروغ بگم :دی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از تاپیکتون:gol: ، تامل برانگیزه ...

راستگویی یکی از صفات اخلاقیه که باید درونی بشه،
تا کسی به "بد بودن" دروغ اعتقاد نداشته باشه، تَرکش نمی کنه...

یکی از صفات مشترک پدر و مادرم که خیلی دوس دارم همین صداقتشونه،
هرگز به یاد ندارم جز راست گفته باشن ...:gol:
خیلی دلم میخود مث اونا باشم....
--------------------------------------------
خود من اگر دوستام حرفشونو بهم نزنن، راستش یکم ناراحت میشم، ولی بعد سعی می کنم باهاش کنار بیام...
یه عادت خاصی که دارم اینه که برا حرف زدن (حتی برای درددل) معمولا تا ازم نپرسن حرف نمی زنم و سکوت می کنم :(

ولی وقتی هم کسی زیادی اصرار داره به دونستن چیزی که نمی خوام بگم، سعی می کنم دروغ نگم، ولی به راحتی با همون واقعیات گمراهش می کنم... :cool:

بهترین راه برای دروغ نگفتن سکوت کردنه
اگه نمیشه راستشو گفت احتیاجی هم نیست دروغ گفت فقط میشه سکوت کرد

:gol::gol::gol:
البته گاهی اصرار بیش از حد دیگران به دونستن موضوعی که بهشون مربوط نیست، این راهو عملا از آدم می گیره...