درد و دل چادر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MILA.S

عضو جدید
مگه کافی شاپ محیط فاسدیه که بعدش نوشتین و محیط های فاسد تر...
مگه مدلای مختلف چادر چه اشکالی داره که از وجودشون اظهار نگرانی کردین؟ مگه غیر اینه که هدف داشتن حجابه؟
من عاشق حجاب و چادرم ولی خواهشا اگه میخواین برای چادر تبلیغی بکنید درست اینکارو انجام بدین چون این دقیقا همون چیزیه که خودتون اسمشو
گذاشتین دفاع بد!!!!!!
:biggrin: عجب نکته سنجی تو..:biggrin: کافی شاپ از کی فاسد شده شهر ما که جمع نکردن هنوز...

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

بهش گفتم: امام زمان عج رو دوست داری؟
گفت: آره ! خیلی دوسش دارم
گفتم: امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟
گفت: آره!
گفتم : پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟
گفت: خب چیزه!…. ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست ، به دله
گفتم: از این حرف که میگن به ظاهر نیست ، به دله بدم میاد
گفت: چرا؟
براش یه مثال زدم:
گفتم: فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می خوره. تو هم سراسیمه میری و می بینی بله!!!! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه می گیره.عصبانی میشی و بهش میگی: ای نامرد! بهم خیانت کردی؟
بعد شوهرت بلند میشه و بهت میگه : عزیزم! من فقط تو رو دوست دارم. بعد تو بهش میگی: اگه منو دوست داری این دختره کیه؟ چرا باهاش دوست شدی؟ چرا آوردیش رستوران؟ اونم بر می گرده میگه: عزیزم ظاهر رو نبین! مهم دلمه! دوست داشتن به دله…
دیدم حالتش عوض شده
بهش گفتم: تو این لحظه به شوهرت نمیگی: مرده شور دلت رو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره عشقبازی می کنی بعد میگی من تو دلم تو رو دوست دارم؟ حرف شوهرت رو باور می کنی؟
گفت: معلومه که نه! دارم می بینم که خیانت می کنه ، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ میگه
گفتم: پس حجابت….
اشک تو چشاش جمع شده بود
روسری اش رو کشید جلو
با صدای لرزونش گفت: من جونم رو فدای امام زمانم می کنم ، حجاب که قابلش رو نداره
از فردا دیدم با چادر اومده
گفتم: با یه مانتو مناسب هم میشد حجاب رو رعایت کرد!
خندید و گفت: می دونم ! ولی امام زمانم چــــــادر رو بیشتر دوست داره
می گفت: احساس می کنم آقا داره بهم لبخنــــــــــد می زنه.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

کودکی ام را که مرور میکنم به تو که میرسم همه چیز رنگ و لعاب پیدا میکند

انگار زندگی ام با اولین حضور تو معنا پیدا میکند
حضوری بهاری که هنوز خزانی به ان راه نیافته و نخواهد یافت
حضوری سرار عشق و زیبایی
کمی که فکر میکنم میبینم
من با تو بزرگ شدم و تو با من
من با تو قد کشیدم و تو با من

نمی دانم تا حالا این را به تو گفته ام یا نه ؟
می دانستی عاشقت هستم ؟
می دانستی برایت می میرم؟

می دانستی تو رد پای مشکی ات را در همه ی خاطرات کودکی ام برایم به یادگار گذاشته ای؟
می دانستی وقتی باتمام شکوهت مرا در برابر نگاه های هرزه به آغوش می کشی بیشتر عاشقت می شوم ؟
و آنوقتست که وقتی به خانه بر می گردیم دلم می خواهد یک دل سیر بوسه بارانت کنم .
نمی دانی وقتی برایم حیا و حرمت می خری چقدر دوست دارم خودم را بیشتر لابه لای آن دریای ملکوتی مشکی ات غرق کنم .

می دانی ، حتما می دانی که برایم مقدسی و تقدس خیلی فراتر از عشق است مقدس من!!!

sarasai

عضو جدید
مدرسه می روم یا مهمانی...

هوا سرد است یا گرم...

مسخره ام بکنند یا نه...

فرقی ندارد...

او صمیمی ترین دوست من است...

و همه جا همراهم می ماند...

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دولت افغانستان، اگر زن افغانی را مجبور به پوشیدن چادر کند دنیا برمیخیزد که غلط میکنید!! خلاف منشور ملل متحد است !

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهم توطئه میگفتن اینه مصداق بارزش ...
چه زود ظاهر شد ...انتظارشو نداشتیم !!!

الان این دو بیحجاب تصویر پس زمینه ، زلف پریشون و لباس بدن نما(آرنجش معلومه ) که اسیر نقشه ی شوم هستند چطور هدایت شوند خوب است ؟؟ بگیم برن اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قم صیغه شوند هدایت میشوند یا جور دیگری ارائه طریق میفرمایید:w26: ؟؟

دختر مروارید درون صدف است ...اگر در صدف باز شود مروارید گم شود ...خواهرم درت را ببند !!:w25::w01:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادری هایی را میشناسی که حرمت آن را نگه نمیدارند
باور کن این قانع کننده نیست برای چادر نداشتن ِتو

حال که اینقدر دلسوز ِ حریم ِ چادری...حال که دلت پاک است

تو حرمت ِ حجاب ِ زهرا (س) را نگه دار... و به همه ثابت کن:

همه ی چادری ها بد نیستند!!

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوی ِ زهرا و مریم و هاجر از پر ِ چادرت سرازیر است ... بشکند آن قلم که بنویسد:

"دِمُدِه گشته، دست و پا گیر" است...

من یک دختر چـ♥ـادری ام

جایم بهشت نیست...

ولی چـ♥ـادرم بهشت من است...

هر چه میخواهی خطابم کن...

برایم از سختی هایش بهانه بیاور...

ولی بدان حرف هایت روی من اثری ندارد...

من راهم را انتخاب کرده ام...

فقط برای رضای او...

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا حجاب بر زن واجب شد ؟

دلیل عرفانی بسیار زیبا در مورد حجاب از استاد صمدی

کل عالم و مقام عصمت عالم اگر به صورت یک شکل و یک بافت و صورتی در بیاید، قهراً به بافت انسان در می آید . همانطور که قوه خیال، حقایق آنسویی را مطابق با مناسباتی که بینشان است، با اشکال این سویی برای انسان پیاده می کند، قوه خیال عالم، عصمت نظام عالم را در نشئه طبیعت به صورت انسان شکل می دهد و چون عصمت بیشتر با اسم شریف (الباطن) سازگار است، لذا به صورت زن شکل می دهد، نه صورت مرد . چون مرد بیشتر با اسم ( الظاهر) و زن بیشتر با اسم شریف (الباطن) در ارتباط است . لذا همان مقام اسم شریف (الباطن ) آمده در شریعت و برای زن به صورت حجاب مطرح شده است

این حجاب در حقیقت صفت خدا داشتن زن است، خداوند هم محجوب است. خودش فرمود: ((از پشت هفت هزار حجاب دارید من را می بینید ))اگر عدد را بالاتر ببرد باز هم حق است .

نه این که دین اگر به زن می گوید(( تو حجاب را نگه داشته باش )) این العیاذ بالله جسارت به زن است این در حقیقت یک احترامی به زن است . به او می گوید :((چون تو مطابق اسم شریف ((الباطن )) الهی پیاده شده ای، ما نمی خواهیم که تو در معرض دید هر کسی قرار بگیری، لذا محجوب باش. بگذار اگر دیگران می خواهند تو را ببینند از پشت حجابها ببینند)) این حجاب برگرفته از حجاب حق است، لذا حجاب دژ زن است، چه اینکه برای خداوند دژ است. فرمود هر چه کوشش کنید نمی توانید حقیقت غیبیه ذات مرا ببینید، آنقدر محجوبم، آنقدر در حجابم، هر چه کوشش کنید و حجابها را خرق کنید و پاره کنید باز هم همچنان مرا در پشت حجاب باید ببینید. هرگز من کشف تام نمی کنم، حتی در قرآن هم کشف تام ذاتی نکرد. قر آن هم اگر چه خدا را به ما معرفی کرد، اما یا با الفاظ یا با معانی یا با صور. هم الفاظ حجابند و هم معانی و هم صور حجابند. از پشت حجاب ها خدا خود را معرفی کرد و الا حق آنطوری که حق است، برای خلق جلوه نمی کند، که اگر بخواهد بکند لازمه جلوه گری حق برای خلق بساط خلق را جمع کردن است .

زن تا موقعی که در حجاب است، حق است؛ موقعی که از حجاب در آمده است وجهه ی خلقی پیدا می کند. وقتی وجهه ی خلقی پیدا کرد، دیگر تواناییش شکسته می شود . این است که حجاب برای زن یک احترام است که زن بیشتر شبیه به خداوند شود. و اگر می خواهند ((عصمت اعظم )) را به صورت شکل زنی در بیاورد، ظاهراً به بهترین شکل در می آورد که بهتر و زیباتر از این چهره در نظام هستی پیدا نمی شود . لذا مشابه چهره جناب صدیقه طاهره در عالم هرگز زنی پیدا نمی شود، چه اینکه مشابه چهره پیغمبر و امیرالمومنین هرگز در عالم پیدا نمی شود .

حال که این عصمت کبرای الهی را در حضرت صدیقه طاهره تجلی کرده است او آنچنان در حجاب قرار می گیرد که فقط امیر المومنین لیاقت دیدار همچنین جمالی را خواهد داشت . که به او گفتنند :((زهرای عزیز اگر علی ابن ابیطالب نبود برای تو هرگز در عالم کفوی پیدا نمی شد )) چون زن وشوهر باید کفو هم دیگر باشند.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمـــده بود مرخصی

داشتیم در موردجبهه با هم حرف می زدیــم

لابه لای صحبت گفتم :

«کـــاش می شد من هم باهات بیام جبـهه»

لبخــندی زد و پاسخـــی داد که قـــانع شدم

گفت:

« هیــچ می دانی سیاهـــی چادر تو

از
ســرخی خون من کوبنده تـر است ....»

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاشق از عشقش پیروری میکند من عاشق خدام
خدام هر چی بگه میگم چشم
خداوند گفته حجاب زینت زن است

یعنی نغوذ بالله ما از خدا بهتر و بیشتر میفهمیم!!!!!!!!!!

hesam72

عضو جدید
توهم توطئه میگفتن اینه مصداق بارزش ...
چه زود ظاهر شد ...انتظارشو نداشتیم !!!

الان این دو بیحجاب تصویر پس زمینه ، زلف پریشون و لباس بدن نما(آرنجش معلومه ) که اسیر نقشه ی شوم هستند چطور هدایت شوند خوب است ؟؟ بگیم برن اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قم صیغه شوند هدایت میشوند یا جور دیگری ارائه طریق میفرمایید:w26: ؟؟

دختر مروارید درون صدف است ...اگر در صدف باز شود مروارید گم شود ...خواهرم درت را ببند !!:w25::w01:

با تمام احترامی ک برا شما قائلم شما نمی خوای واقعیاتو ببینی و ازش فراری هستی ..الان واقعا بنظرت این نقشه عملی نشده؟...چطور شد ک این نقشه اجرایی شد؟!...الان 90٪خانما تو خیابون بدحجابن.قبلا اینطوری بوده؟!...این حرفای من نیس حرفای ی جاسوسه ک داره از برنامه های کشورش و مذهبش برا نابود کردن فرهنگ و دین ما بکار میبره....همونجوری ک مسیحیت رو از حالت دینی خارج کردن و گفتن دین و دعا و عرفان و... فقط توی کلیساهاست و تو زندگی مردم نباید تاثیری داشته باشه..... اما در مورد هدایت این دوستان وظیفه من نیس و کار از کار تا حدی گذشته....فقط چیزی ک میدونم ارزش انسان بیشتر از اونیه ک فحش و ناسزا بهش بگن و بخوان با زور باتوم و کتک و...سر عقلش بیارن!..

حالم از این کلمه توهم توطئه و طرفدار این کلمه(زیبا کلام)بهم میخوره...توطئه یا هست یا نیست..!
خیلیا بخاطر منافعشون گفتن استاد رائفی پور توهم توطئه داره در حالی ک حرفاش عین واقعیته...کو گوش شنوا؟؟

hesam72

عضو جدید
شما فرض بگیرین همه اینا توطئه هست.
90 درصد خانما بد حجابن چون حجاب اجباریه، حجاب اجباری نبود یکسری ادم علاقمند به حجاب داشتیم و یکسری آدم غیرعلاقمند به حجاب.
اونموقع دیگه کسی آرایش نمیکرد، خودش رو بزک نمیکرد مگر اینکه آدم خلافی بود.
باور نداری پاشو برو همین کشور مجاور ترکیه و سادگی پوشش مردمش رو ببین و دقت کن اونجا حتی یک اپسیلون هم تحریک نمیشی ولی تو خیابان های تهران !!!!!!!!!

برای پیاده شدن هر توطئه ای علاوه بر شیاد توطئه گر نیاز یه احمق متحجر هم هست.
همین اساتیدی که میگی احمق های متحجری هستن که زمینه رو برای گسترش توطئه فراهم میکنن.

خب حجاب اجباری چون اسلام گفته...شما احیانا مشکلی ک با اسلام نداری؟! سوال من اینه ک چطور طی 30 سال وضع فرهنگ و حجاب ب این شکل تغییر کرد....قبلا هم وضع حجاب و پوشش خانما و اقایو این طوری بود؟از کجا تاثیر گرفتن؟کیا عامل فساد تو اروپا و اسیا هستن؟اینا همه خود بخود اتفاق افتاده یان نقشه ای ازقبل طراحی شده هست..؟
بیشتر این اتفاقات بخاطر تاثیر فرهنگ غربه...شما ک میگی ترکیه اینجوریه منم اعتقاد دارم...اما بنظرت ی کشور اسلامی میتونه باشه...
در مورد تحریک پذیری هم جنبه شخصی و نسبی داره ک نسبت ب هر کس فرق داره...
توطئه گر ک سالیان ساله موجوده(صهیونیست ها) و این استادانی ک میگی هدفشون اگاهی مردم از توطئه هست ن گسترش توطئه...

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تمام احترامی ک برا شما قائلم شما نمی خوای واقعیاتو ببینی و ازش فراری هستی ..الان واقعا بنظرت این نقشه عملی نشده؟...چطور شد ک این نقشه اجرایی شد؟!...الان 90٪خانما تو خیابون بدحجابن.قبلا اینطوری بوده؟!...این حرفای من نیس حرفای ی جاسوسه ک داره از برنامه های کشورش و مذهبش برا نابود کردن فرهنگ و دین ما بکار میبره....همونجوری ک مسیحیت رو از حالت دینی خارج کردن و گفتن دین و دعا و عرفان و... فقط توی کلیساهاست و تو زندگی مردم نباید تاثیری داشته باشه..... اما در مورد هدایت این دوستان وظیفه من نیس و کار از کار تا حدی گذشته....فقط چیزی ک میدونم ارزش انسان بیشتر از اونیه ک فحش و ناسزا بهش بگن و بخوان با زور باتوم و کتک و...سر عقلش بیارن!..

حالم از این کلمه توهم توطئه و طرفدار این کلمه(زیبا کلام)بهم میخوره...توطئه یا هست یا نیست..!
خیلیا بخاطر منافعشون گفتن استاد رائفی پور توهم توطئه داره در حالی ک حرفاش عین واقعیته...کو گوش شنوا؟؟

من احتیاجی به احترام کسی که حالت تهوع داره ندارم ...
فرار از چی ؟ آره از دروغ و فریبی که در آستین ردایشان پنهان می کنند فراریم ...
قبلا" چی بودیم یادت نیس ؟ این روزا همه کارشون از آل زایمر به سوپر زایمر کشانده شده ...من فرهنگ هزاران ساله ی خودمو میخوام نه این ظاهر ساز های خود فریب رو !! شما خودت چی میطلبی ؟؟
ارزش انسان رو انسان باید بفهمه ... من آدمیتی را در وجود شخصی که با زور باتوم و فحش به دیگران حمله ور میشه نمیبینم این خوی حیوانی است !

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا یه عده دوس دارن بزرگ بقیه باشنو به جاشون تصمیم بگیرن و احساس میکنن که مسئولن و باید با زور باتوم و کتک بقیه رو سر عقل بیارن.
کلن این عادت شده واسه ما که تو زندگی بقیه دخالت کنیم واسه همه ی رفتارهاشون.نمونش همین امروز که واسه جلوگیری از بچه دار شدن حبس بریدن!!!دیگه خدایی آدم اختیار خودشم نداشته باشه !!!
البته من یه مسلمان هستم که حجاب رو ممکنه دوس داشته باشم ولی به خودم حق نمیدم واسه دیگران تصمیم بگیرم
حتی با بچه زیاد هم موافقم ولی با زورگویی مخالفم...

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع پست یک: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

شهر قم مذهبی ترین شهر ایرانه و حجاب در این شهر بیشتر از بقیه جاهای ایران رعایت میشه. چند تا شهر مذهبی دیگر هم تو ایران داریم که اکثریتشون در مرکز ایران واقع هستند.
حالا شما از یک خانم بخواید در شهر قم (و یا بقیه شهرهای مذهبی ایران) قدم بزنه و اونو مقایسه کنه با بقیه شهرهای ایران که کمتر مذهبی اند ( و مسلما رعایت حجاب در اونها کمتره ) ازش بپرسید در شهری مثل قم احساس راحتی بیشتری میکنه یا تو بقیه شهرها ؟!
مردهای چشم چران در این شهرها بیشترند یا بقیه ؟!

تو این سایت یه کاربری بود( نمیدونم هنوز فعالیت داره یا نه ) از شهر قم بود. یادمه یه بار تو پست هاش خونده بودم که ما زنها تو قم حتی راحت نمیتونیم به اداره های دولتی مراجعه کنیم !

( البته ببخشد تو این پست قصد توهین به هیچ شهری و مردمانش رو نداشتم فقط یک واقعیتی هست که خودم دیدم و از خیلی ها تجربش رو شنیدم)

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط یه چیزی میتونم بگم ما مردمی هستیم که خودمون با آغوش باز و تمایل تمام پذیرا و خریدار محدودیت هستیم دوست داریم یه نفر گردن کلفت بالای سرمون بشینه صاحب اختیار جان و مال و ناموسمون باشه و درمورد همه چیزمون تصمیم بگیره و ماهم با گوش باز و فک آویزون به اوامرشون گوش جان بسپریم. یکی از بچه های باشگاه راست میگفت همه مون مثل زامبیا شدیم دیگه زندگی نمیکنیم فقط نفس میکشیمو ادا در میاریم...

ضمنا من خاطرات همفر رو چند بار خوندم این متنی که تو عکس بهش اشاره کردید رو ندیدم بگید برا کدوم صفحه اش هست

آخرین ویرایش:

hesam72

عضو جدید
اسلام گفته حجاب اجباری برای مسلمان و غیر مسلمان در جایی که مسلمانان اکثریت هستن؟ مدرک اسلامیت رو بی زحمت رو کن.
که من اول بفهمم وقتی میگی اسلام گفته یعنی کی گفته؟ قرآن؟ حدیث؟ روحانیت معاصر؟ یا...؟

اگر فرهنگ غرب میتونه تاثیر کنه، به دلیل توطئه نیست.
به این دلیل است که فرهنگ دینی شما دیگه پاسخی برای ابهامات بشر نداره.

شما گویا فقط سپاه نیروی مقابلت رو میبینی، اما نمیبینی تو سپاه خودی هیچ چیز معتبری برای نبرد وجود نداره.
به جای اینکه به فکر برخوردهای سلبی و توطئه باشین و روز به روز به سقوط نزدیک شین، باید ظرفیت های خودی رو بشناسین.

شما کلی رسانه بردارین تو امریکا ببرین، 24 ساعت هم براشون تبلیغ کنین نمیتونین نحوه زندگی کردن اونارو تغییر بدین یا براشون توطئه کنین.
چون فرهنگ غرب در کنار مشکلاتش به انسان یک حرف اساسی میزنه:

تو با زمان میتوانی قوانین مدنی رو تکامل بدی.

اما فرهنگ دینی شما به انسان این حرف اساسی رو میزنه:

تو موظفی از یکسری قوانین ثابت پیروی کنی حتی اگر ناراضی باشی و نتیجه نده.

رمز شکست مکتب شما هم دقیقا همینه، پتانسیل تکامل با زمان رو ندارین وهنوز تو 1400 سال پیش دست و پا میزنین و موی زن رو اسباب تحریک مرد میدونین.

همون طوری ک حدس زدم شما احیانا با اصل اسلام مشکل داری...پس منو شما تا صب هم بحث کنیم ب هیچ جا نمرسیم....
اسلام گفته حجاب باید باشه چون ب نفع انسان و جامعه هس .همیشه اسلام تو هر جا و هر زمان بهترین منافع رو برای برا ادمی میخواد...
ینگاهی ب قران و احادیث و تاریخ بشریت و مذاهب گوناگون بندازی متوجه میشی ک کی گفته....و مهمتر از همه با عقل انسان ک بهتر از همه اینها موضوع رو درک مکنه....شاید ندونی اما قابل توجه شما دوست عزیز حتی روزی مسیحیت و یهودیت هم حجاب رو اجباری میدونستن....
اگه فرهنگ غرب میتونه تاثیر کنه بخاطر رسانه های فوق العاده قوی و استعماریه ک بر اکثر کشورها داره و البته ی عده از ادمایی ک ظرفیت پذیرش فرهنگ خودشونو ندارن و دنبال فرهنگی هستن ک بتونه ازادیهای این دنیایی رو براشون مهیا کنه و ب اسم ازادی اسیرشون کنه....
اتفاقا سپاه خودی از خودش چنین ضعفی نشون داده ک کار ب اینجا کشیده شده ک حالا بچه مردم باید فحش و کتک بخوره....
چیزی ک میدونم و سعی مکنم بهش عمل کنم اینه ک فرهنگی دینی من ازم میخواد از قوانینش پیروی کنم تا هم تو این دنیا ب خواسته ام برسم هم تو اون دنیا....اما چیزی ک فرهنگ ب اصطلاح مدرن شما میگه:تو این دنیا باش ...لذت ببر...مصرف کن....وبازم لذت ببر....بی خیال دین و مذهب...
تحریک پذیری هر کس فرق مکنه مث شما ک هی دم از موی زن میزنین شاید باعث تحریک شما شده...بحث من چیزی دیگه ایه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.