دردِ دل‌ِ یک هم وطنِ خوزستانی ( تاثیر گذار. . ._

Mehdi_Architect

عضو جدید
استان من ...
خوزستان شده جولانگاه هر کس و ناکس !!!
خاکمان را که بمباران شیمیایی کردند ! و هنوز به خاطرش بچه هایمان 4 انگشت زاییده می شوند !
پدران و برادران من برای این خاک سینه ها سپر کردند ...! مردند ! مرداندند ! اسیر شدند ! افسرده شدند ! یتیم شدند بچه های ههمسایه مان ...

ننه هایمان که هنوز دستانشان می لرزد از صدای بمب های جنگ و مادران شما در تهران برایتان قیمه و مرغ درست می کنند! خب نوش جانتان ...
که از جبر جغرافیایی دنیا ...
سهم ما اهواز و آبادان... شد و سهم شما تهران و اصفهان !!!

لوله ها سالهاست دارد پول نفت شهر من را - که پول ناله های درد شهر من را را به جیب و خیابان های شما دوستان و هموطنان تهرانی و اصفهانی و شیرازی می ریزند! و برای شما برج میلاد و ... می سازند و برای من خانه خرابه هایی که هنوز مین های خنثی نشده درشان هست و برادرم وقتی توپ اش می افتد آنجا با ترس! می رود توپ اش را می آورد و معلوم نیست کِی مین زیر پایش به هوا برود !

مسخره کنید ... بخندید ! ما جنوبیم !!!
لهجه داریم ! امکانات نداشتیم ! بدبختیم !
بخندید ... جک بسازید ...

آب کارون را که به خاطر شما اصفهانی های عزیز ! در سد گتوند شور کردند !
گرمای بالای 55 درجه تابستان هم که برای ما است ! نوش جانمان ...
و خدا هم که خاک را میراث پدریمان کرده خیلی وقت است! و دست از سر ما بر نمیدارد ...
و ما هم که هوا نه...، گرد و خاک تنفس می کنیم!
که دست آقایان درد نکند! که در تهران نشسته اند و از آلودگی هوای تهران برای ما می گویند در اخبار !!!

مبارک من باشد! انرژی هسته ایتان ! ولی ننه من آب پاک می خواهد که نان درست کند! نه چیز بیشتری ...
ما فقط یک جزیره می خواهیم به خدا ...
نه بیشتر !
یک قبرستان ... که درش آب باشد! نان باشد! کار باشد!
جنگ نباشد! مین نباشد! مرگ نباشد! بدبختی نباشد!
چیز زیادی است ؟؟؟ از کشوری که دم از این همه ادعا می زند ؟ به قول خودش برج میلاد دارد ؟؟؟

13 سال است که اهواز و آبادان به قول خودشان - قهرمان - آب شیرین ندارد! حتی نمی شود حمام کرد با آب آبادان ....
و ما همه! با خواهرها و برادرها ...
میمیریم...

برای پایتخت دود!
تهران!!!
مردم تهران سلامت باشند! ما خوزستانی ها که آدم نیستیم!!!
به مردم مشهد برسید مبادا امام رضایتان دلگیر شود !
اصفهان و شیراز یادتان نرود!

نفت زیر پای من ارزانی یک نفس آن ها باشد !!!
ما که آدم نیستیم ! جنوبی هستیم ... بدبختیم ... حتما حقمان است !!!

سهم من از ایرانی بودن چیست ؟ همـــین؟

من ایرانیِ ایران پرست... که دیگر پاسخی ندارم در جلوی جدایی طلبان این دیار پدری ام !
و حق هم دارند !!! به خــدا ...

تو کمکم کن! نگذار جدا کنند! من و تو را ... هموطنم

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دم دوست خوزستانی عزیز گرم

100 درصد تایید می کنم

آخه چرا نفتو از زیر پای یه ملت می کشید بیرون یه عده دیگه حالشو می برن اینم شد همون استعمار که اینگلیسیا میومدن نفتو می دزدین
تازه ....

گرد غبارش مال ماست تصفیه هواش واسه ....

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز، من فکر میکنم اگر شما یه سر بیاین ایلام یا کردستان رو ببینین، کلا اروم میشین!!!!
نمیدونم خرمشهر چند روز درگیر بوده، ولی مهران ۲ ماه تمام اشغال عراق بوده... گرد و خاک شدید تو ایلام باعث شده که گاهی نشه ۱۰ متر اونور تر ببینی....هوای تمیز ما، هوای با دید ۵۰ متره!! :cry:

اب اشامیدنیمون توش خاک داره!!!! نمیاندمون اقای قنبری سال گذشته یه بطری از اب رو برد داد دست هیئت رئیسه و گفت که شما خودتون از این اب میخورین!؟!!

ماها هم نفت و گاز داریم، ولی خوب، لوله کشی هم هستیم و از این لحاظ واقعا خوبه و دست مسئولین درد نکنه...البته فک کنم ۴ ساله برامون کشیدن...

تو جاده های داخل شهریمون، تراکتور هم خراب میشه! چه برسه به ماشین های سبک و نازنازی!!!

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تاپیک به تالار همشهری ها منتقل شد

minan1370

عضو جدید
ایول...
واقعا باریکلا...
صد آفرین...
دم شما خوزستانی عزیز گرم...

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا به خدا من که یه عمر میگم کسی گوش نمیده
ما نفت میدیم
آب میدیم
برق میدیم
محصول میدیم
و
در مقابل
خاک میخوریم--->خاک کربلاست
گرما می کشیم---> چیکار کنیم برق نیست
وامکانات نداریم--->هر شهر مسئول و نماینده داره

من یک وجب خاک خوزستان به هیچ جا ترجیح نمیدهم(این تعصب نیست حقیقته)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نامردیه که بگید خوزستانیا جنگیدن... تمام سردارای بزرگ جنگ اصفهانی بودن... شهید خرازی یه نمونه اش. کی گفته آب رو واسه زاینده رود آوردن؟ اینجا یه قطره آبم نیست... همه آب رو بردن قم که اونجا آب شیرین لوله کشی داشته باشه... آقایون جاییشونو با آب نمک نشورن... نفتشم که والا ما هم ندیدیم...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
نامردیه که بگید خوزستانیا جنگیدن... تمام سردارای بزرگ جنگ اصفهانی بودن... شهید خرازی یه نمونه اش. کی گفته آب رو واسه زاینده رود آوردن؟ اینجا یه قطره آبم نیست... همه آب رو بردن قم که اونجا آب شیرین لوله کشی داشته باشه... آقایون جاییشونو با آب نمک نشورن... نفتشم که والا ما هم ندیدیم...
نفتشو که ما نمیبینیم . تا قبل از رسیدن به ما پول میشه میره تو جیب بعضیا.!
ما هم نمیگیم که اصفهان یا شیراز یا هر جای دیگه مقصره.
فقط باید بیای اینجا ببینی که چطور یه پیرزن باید هر روز بشکه های 20 لیتری اب رو جا به جا کنه و اب شرب که حق مردم هست رو پول بده بخره .تا بتونه یک لیوان اب سالم داشته باشه .
واسه شستشو رو که دیگه بحث نمیکنیم .
هم اصفهان و هم قم و هم مشهد و غیره نوش جونشون . ولی این حق ما نیست .
در مورد جنگ هم درسته ما که نمیگیم فقط ما جنگیدیم .
اگر هم همیشه و هر لحظه پدرامون جبهه نبودن به خاطر این بود که دنبال یه سر پناه واسه خونواده و سیر کردن شکم اونا بودن .
ما که نمیگیم بم و شیراز و تبریز مقصرند .
ولی همونطور که زلزله شهر بم رو ویران کرد . جنگ هم ابادان رو ویران کرد . به بم رسیدن شهر خوبی شده .میشه گفت از اولش هم بهتر ولی به ابادان و خرمشهر و خوزستان چی؟؟؟
دو تا بازار داره که خصوصیه . دولت بعد از این همه سال چکار کرده .باز خدا بیامرزه پدر دانشگاه ازاد و انگلیسیا و الا الان ابادان و خرمشهر بدون دانشگاه بودن.
ما که نمیگیم مقصر زابل یا زاهدانه . فقط میگیم زابل نصف خرمشهره 5 تا دانشگاه و دانشکده دولتی رو میخوان واسه چی؟؟؟البته نوش جونشون .
ما که نمیگیم چرا بهترین شهر بازی ها در مشهد و تهران و غیره هست و فقط میگیم اگر واسه ابادان شهر بازی نمیذاشتین بهتر بود . تا اینکه مردم بخوان از وسایل استفاده کنن و هر ماه بشنوی یکی از وسایل جدا شد و 3 نفر مردن .
ما که نمیگیم چرا شما ها هوای پاک دارین .
فقط میگیم حق ما هم هست . خدا بیامرزه پدر صدام حسین کافر رو که نمیذاشت نه مردمش و نه ایرانیا خاک بخورن.
من که نمیگم یکی از کلیه هامو به خاطر اب ابادان از دست دادم و یا پدرم ناراحتی قلبی پیدا کرده به خاطر گرد و خاک . فقط میگیم زشته کلاس ایران میاد پایین وقتی اوضاع یکی از استان هاش اینطور باشه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
استان من ...
خوزستان شده جولانگاه هر کس و ناکس !!!
خاکمان را که بمباران شیمیایی کردند ! و هنوز به خاطرش بچه هایمان 4 انگشت زاییده می شوند !
پدران و برادران من برای این خاک سینه ها سپر کردند ...! مردند ! مرداندند ! اسیر شدند ! افسرده شدند ! یتیم شدند بچه های ههمسایه مان ...

ننه هایمان که هنوز دستانشان می لرزد از صدای بمب های جنگ و مادران شما در تهران برایتان قیمه و مرغ درست می کنند! خب نوش جانتان ...
که از جبر جغرافیایی دنیا ...
سهم ما اهواز و آبادان... شد و سهم شما تهران و اصفهان !!!

لوله ها سالهاست دارد پول نفت شهر من را - که پول ناله های درد شهر من را را به جیب و خیابان های شما دوستان و هموطنان تهرانی و اصفهانی و شیرازی می ریزند! و برای شما برج میلاد و ... می سازند و برای من خانه خرابه هایی که هنوز مین های خنثی نشده درشان هست و برادرم وقتی توپ اش می افتد آنجا با ترس! می رود توپ اش را می آورد و معلوم نیست کِی مین زیر پایش به هوا برود !

مسخره کنید ... بخندید ! ما جنوبیم !!!
لهجه داریم ! امکانات نداشتیم ! بدبختیم !
بخندید ... جک بسازید ...

آب کارون را که به خاطر شما اصفهانی های عزیز ! در سد گتوند شور کردند !
گرمای بالای 55 درجه تابستان هم که برای ما است ! نوش جانمان ...
و خدا هم که خاک را میراث پدریمان کرده خیلی وقت است! و دست از سر ما بر نمیدارد ...
و ما هم که هوا نه...، گرد و خاک تنفس می کنیم!
که دست آقایان درد نکند! که در تهران نشسته اند و از آلودگی هوای تهران برای ما می گویند در اخبار !!!

مبارک من باشد! انرژی هسته ایتان ! ولی ننه من آب پاک می خواهد که نان درست کند! نه چیز بیشتری ...
ما فقط یک جزیره می خواهیم به خدا ...
نه بیشتر !
یک قبرستان ... که درش آب باشد! نان باشد! کار باشد!
جنگ نباشد! مین نباشد! مرگ نباشد! بدبختی نباشد!
چیز زیادی است ؟؟؟ از کشوری که دم از این همه ادعا می زند ؟ به قول خودش برج میلاد دارد ؟؟؟

13 سال است که اهواز و آبادان به قول خودشان - قهرمان - آب شیرین ندارد! حتی نمی شود حمام کرد با آب آبادان ....
و ما همه! با خواهرها و برادرها ...
میمیریم...

برای پایتخت دود!
تهران!!!
مردم تهران سلامت باشند! ما خوزستانی ها که آدم نیستیم!!!
به مردم مشهد برسید مبادا امام رضایتان دلگیر شود !
اصفهان و شیراز یادتان نرود!

نفت زیر پای من ارزانی یک نفس آن ها باشد !!!
ما که آدم نیستیم ! جنوبی هستیم ... بدبختیم ... حتما حقمان است !!!

سهم من از ایرانی بودن چیست ؟ همـــین؟

من ایرانیِ ایران پرست... که دیگر پاسخی ندارم در جلوی جدایی طلبان این دیار پدری ام !
و حق هم دارند !!! به خــدا ...

تو کمکم کن! نگذار جدا کنند! من و تو را ... هموطنم

ببین رفیق من... اینجاها گفته اصفهان... من مخلص همه خوزستانیای عزیزم هستم... همه حرفا رو هم قبول دارم فقط میگم منصفانه و مدلل حرف بزنید... هرجایی مشکلات خودشو داره... درسته که شهرای خوزستان رو بهش نرسیدن ولی کاری به مردم تهران و اصفهان و شیراز نداره... این حرفا رو باید پیش نمایندگان مجلستون بزنین که تو مجلس مطرح بشه و حل بشه... ;)

شرمنده اگه از روی عصبانیت حرفی زدم که دوستای گل خوزستانی رو ناراحت کرده

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ببین رفیق من... اینجاها گفته اصفهان... من مخلص همه خوزستانیای عزیزم هستم... همه حرفا رو هم قبول دارم فقط میگم منصفانه و مدلل حرف بزنید... هرجایی مشکلات خودشو داره... درسته که شهرای خوزستان رو بهش نرسیدن ولی کاری به مردم تهران و اصفهان و شیراز نداره... این حرفا رو باید پیش نمایندگان مجلستون بزنین که تو مجلس مطرح بشه و حل بشه... ;)

شما هر چی هم بگی ما ناراحت نمیشیم رفیق . خوب دیگه بذار به حساب درد و دل . گفته شده که ما کاری به اصفهان و تهران و غیره نداریم . فقط میخواستیم میزان بی اهمیت بودن خوزستان رو نسبت به بقیه استان ها اعلام کنیم .و الا ما هم خیلی خوشحال میشیم ببینیم هر جای ایران پیشرفت کرده .
خلاصه اگه ما چیزی گفتیم به بزرگی خودت ببخش

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیستم فدرالی تنها راه حله. امیدوارم زمان پرزیدنت بعدی یه فرجی بشه.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سر سفره آوردنی نیست بودجه ها معلوم میکنه!!!!

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما هر چی هم بگی ما ناراحت نمیشیم رفیق . خوب دیگه بذار به حساب درد و دل . گفته شده که ما کاری به اصفهان و تهران و غیره نداریم . فقط میخواستیم میزان بی اهمیت بودن خوزستان رو نسبت به بقیه استان ها اعلام کنیم .و الا ما هم خیلی خوشحال میشیم ببینیم هر جای ایران پیشرفت کرده .
خلاصه اگه ما چیزی گفتیم به بزرگی خودت ببخش

شرمنده تو رفیق گل و همه خوزستانیای عزیزم هستم:redface:

mohandes soror

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیش نمایندگان مجلستون بزنین که تو مجلس مطرح بشه و حل بشه.:eek::w25:

behrouz1100

عضو جدید
من که نمیدونم اون بالاها چه خبره و چه فکری تو سر به اصطلاح مسولای ما میگذره؟
ما هم بعضی وقتا از این گرد و خاک مستفیض میشیم و کاملا درک میکنم که شما چی میگین...

خراب ترم کردی...

gsm1

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
من که نمیدونم اون بالاها چه خبره و چه فکری تو سر به اصطلاح مسولای ما میگذره؟
ما هم بعضی وقتا از این گرد و خاک مستفیض میشیم و کاملا درک میکنم که شما چی میگین...

خراب ترم کردی...

عزیزان این درد بزرگ از قدیم هستش.متاسفانه تازمانیکه نمایندگان استان در مجلس (رژیم گذشته) ونمایندگان کنونی توانائتلاف وهمکاری ندارندوضع همین است که هست.
(رجوع شودبه کتاب خاطرات مجیدی رئیس سازمان برنامه وبودجه وچگونگی جلوگیری ازائتلاف آنهادررژیم گذشته).
نمایندگان فعلی هم توان گفتمان ندارند وتومجلس بجای دفاع ازحقوق مردمی که نمایندگیشان رویدک میکشن ضعف کرده و غش میکنند!بهرحال خداصبر بده.
بکوشیم تاشایدمشکلات اقتصادی مملکتمان کمترشود.

البته من همیشه مردم و نمایندگان ادوارمختلف آذربایجان خصوصا"شرقی(تبریز)راتحسین میکنم چراکه اتحادخوبی در گرفتن وآوردن امکانات به منطقه شان راتاکنون داشته اند(یاشاسین آذربایجان).

امیدوارم خوزستان مظلوم هم حداقل مثل استان های صنعتی که مالیات صنایع شان رادراستان خودشان مصرف میکنند بتوانند روزی مالیات استخراج نفت را در خوزستان صرف آبادانی وایجاد شغل درآن کنند.چراکه بدلیل وجود صنایع نفتی محیط زیست خوزستان آسیب فراوان دیده است.(کافی است سری به بندر امام خمینی وسربندربزنیدوآلودگی روباتمام وجود حس کنید ایضا"عسلویه.)وامکان فعالیت های دیگر میسر نیست.
.....
توخود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل!!!!!

آخرین ویرایش:

یاسمین ع

عضو جدید
نفتشو که ما نمیبینیم . تا قبل از رسیدن به ما پول میشه میره تو جیب بعضیا.!
ما هم نمیگیم که اصفهان یا شیراز یا هر جای دیگه مقصره.
فقط باید بیای اینجا ببینی که چطور یه پیرزن باید هر روز بشکه های 20 لیتری اب رو جا به جا کنه و اب شرب که حق مردم هست رو پول بده بخره .تا بتونه یک لیوان اب سالم داشته باشه .
واسه شستشو رو که دیگه بحث نمیکنیم .
هم اصفهان و هم قم و هم مشهد و غیره نوش جونشون . ولی این حق ما نیست .
در مورد جنگ هم درسته ما که نمیگیم فقط ما جنگیدیم .
اگر هم همیشه و هر لحظه پدرامون جبهه نبودن به خاطر این بود که دنبال یه سر پناه واسه خونواده و سیر کردن شکم اونا بودن .
ما که نمیگیم بم و شیراز و تبریز مقصرند .
ولی همونطور که زلزله شهر بم رو ویران کرد . جنگ هم ابادان رو ویران کرد . به بم رسیدن شهر خوبی شده .میشه گفت از اولش هم بهتر ولی به ابادان و خرمشهر و خوزستان چی؟؟؟
دو تا بازار داره که خصوصیه . دولت بعد از این همه سال چکار کرده .باز خدا بیامرزه پدر دانشگاه ازاد و انگلیسیا و الا الان ابادان و خرمشهر بدون دانشگاه بودن.
ما که نمیگیم مقصر زابل یا زاهدانه . فقط میگیم زابل نصف خرمشهره 5 تا دانشگاه و دانشکده دولتی رو میخوان واسه چی؟؟؟البته نوش جونشون .
ما که نمیگیم چرا بهترین شهر بازی ها در مشهد و تهران و غیره هست و فقط میگیم اگر واسه ابادان شهر بازی نمیذاشتین بهتر بود . تا اینکه مردم بخوان از وسایل استفاده کنن و هر ماه بشنوی یکی از وسایل جدا شد و 3 نفر مردن .
ما که نمیگیم چرا شما ها هوای پاک دارین .
فقط میگیم حق ما هم هست . خدا بیامرزه پدر صدام حسین کافر رو که نمیذاشت نه مردمش و نه ایرانیا خاک بخورن.
من که نمیگم یکی از کلیه هامو به خاطر اب ابادان از دست دادم و یا پدرم ناراحتی قلبی پیدا کرده به خاطر گرد و خاک . فقط میگیم زشته کلاس ایران میاد پایین وقتی اوضاع یکی از استان هاش اینطور باشه

مرسی حرف دل خیلی از خوزستانها رو زدید اما مقصر اصلی خود ما خوزستانی ها هستیم ...ما 1هفته خاک می خوریم ذره ای از اون خاک به تهران میرسه همه جا تعطیل میشه..اما خوزستان نه ..فکر میکنید چرا؟؟؟

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما از شما بدتر
ولی یه ضرب المثل کردی می گه
درد دل ژیر گل
یعنی:درد دل زیر گل
ما درد دلمونو با خودمون
می بریم زیر خاک

sareh joon

عضو جدید
کاربر ممتاز