دردسر با Net. Framework

hooman_azad79

عضو جدید
با عرض سلام
من نرم افزاری دارم که برای نصب آن احتیاج به نصب Net. Framework 1.1 است. از طرفی نرم افزار دیگری هم دارم که برای نصب آن احتیاج به نصب Net. Framework 2.0 دارم. وقتی فریم ورک 2.0 رو نصب می کنم، اجرای برنامه ای که با فریم ورک 1.1 کار می کرد مختل می شود. این چه طراحی احمقانه ای است که نگارش بالاتر نیازهای به نگارش های پائین تر را پوشش نمی دهد؟ آیا راهی هست که بتوانم هر دو نرم افرار را هم زمان نصب کنم و از آنها استفاده کنم؟ یعنی فریم ورک 2.0 رو نصب کنم بدون آنکه نرم افزاری که با فریم ورک 1.1 کار می کند دچار مشکل شود؟
ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام
من نرم افزاری دارم که برای نصب آن احتیاج به نصب Net. Framework 1.1 است. از طرفی نرم افزار دیگری هم دارم که برای نصب آن احتیاج به نصب Net. Framework 2.0 دارم. وقتی فریم ورک 2.0 رو نصب می کنم، اجرای برنامه ای که با فریم ورک 1.1 کار می کرد مختل می شود. این چه طراحی احمقانه ای است که نگارش بالاتر نیازهای به نگارش های پائین تر را پوشش نمی دهد؟ آیا راهی هست که بتوانم هر دو نرم افرار را هم زمان نصب کنم و از آنها استفاده کنم؟ یعنی فریم ورک 2.0 رو نصب کنم بدون آنکه نرم افزاری که با فریم ورک 1.1 کار می کند دچار مشکل شود؟
ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید.

شما باید علاوه بر نصب 1.1 و نصب 2 برای رفع اشکال عدم هماهنگی از Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 هم استفاده کنین. در ضمن بعد از انجام این کار بهتره که Microsoft Visual C++ رو هم نصب کنین تا مشکلی نداشه باشین.

Mehrsam77

عضو جدید
آیا برنامهٔMicrosoft Net Framework حتما باید به ترتیب از ورژن پایینتر ش نصب بشه تا جواب بده؟ منظورم اینه حتما باید ورژن ۱.۱ , ۲ … به ترتیب نصب شن ؟ یا می‌شه فقط از ورژن های بالاتر استفاده کرد ؟

mehrta

عضو جدید
در مورد دات نت 4.5 و 3.5 باید عرض کنم که باید هر کدوم رو جداگونه نصب کرد، یعنی با نصب دات نت 4.5 (یا 4) ، برنامه هایی که با دات نت 3.5 نوشته شده اند اجرا نمی شوند و حتما باید دات نت 3.5 رو هم نصب کنید.
احتمالا در مورد دات نت 2 هم همینطوره و هر دو فریمورک باید در کنار هم نصب بشن. در مورد ناسازگاریشون چیزی نمی دونم ولی بد نیست این رو تو گوگل جستجو کنید:
NET framework 1.1 and 2.0 compatibility

بالا