درخولست راهنمایی برای پیدا کردن دما بر حسب جریان 4تا20میلی امپر

salam iran

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشین چند سال پیش تو یکی از کتابها یه چیزی دیده بودم الان دسترسی ندارم و یادم رفته و ممنون میشک کمکم کنین

نحوه محاسبه دمای یه مخزن بر اساس جریان 4تا 20میلی امپر.که با روش شیب خطی فکر کنم توضیح داده بود.مثلا اگه دما 17درجه بود معادلش چند میلی امپر جریان ابزاردقیق هست.

ممنون میشم راهنماییم کنین

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشین چند سال پیش تو یکی از کتابها یه چیزی دیده بودم الان دسترسی ندارم و یادم رفته و ممنون میشک کمکم کنین

نحوه محاسبه دمای یه مخزن بر اساس جریان 4تا 20میلی امپر.که با روش شیب خطی فکر کنم توضیح داده بود.مثلا اگه دما 17درجه بود معادلش چند میلی امپر جریان ابزاردقیق هست.

ممنون میشم راهنماییم کنین

بستگی داره ترانسمیتر شما چه بازه ای داشته باشه مثلا اگه سنسور در بازه 0 تا 50 جریان ۴ تا ۲۰ میلی رو بده میشه : (17/50)*16+4 که میشه 9.44

salam iran

عضو جدید
بستگی داره ترانسمیتر شما چه بازه ای داشته باشه مثلا اگه سنسور در بازه 0 تا 50 جریان ۴ تا ۲۰ میلی رو بده میشه : (17/50)*16+4 که میشه 9.44

سلام مرسی دوست عزیز فقط یه سوال.اون عدد 16 از کجا اومده؟

cheng

عضو جدید
سلام مرسی دوست عزیز فقط یه سوال.اون عدد 16 از کجا اومده؟

چند روش برای ارسال اطلاعات از فیلد به اتاق کنترل وجود دارد . مثلاً سیگنال جریانی ، ولتاژی یا پنوماتیک . در پروتوکل جریانی ، بازه ی جریان خروجی از ترانسمیتر بین 4 تا 20 میلی آمپر هست . به عبارت دیگه کل رنج جریان 16 میلی آمپر هست . اون چهار که اول فرمول هست و اون 16 هم از همین مفهوم استخراج شدن.
]

بالا