درخواست کمک در مورد نرم افزار اکسس

masoodxl

عضو جدید
سلام در این سوال سه تا فیلد دارم
یکی به نام اسم نوع طول
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظور از رشته چیه؟؟؟؟مرسی
در مورد سوال 4 هم راهنمایی بفرمایید
x (29).jpg

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام در این سوال سه تا فیلد دارم
یکی به نام اسم نوع طول
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظور از رشته چیه؟؟؟؟مرسی
در مورد سوال 4 هم راهنمایی بفرمایید
مشاهده پیوست 144157

نه اسم فیلدات نام خوردو رنگ خوردو با شماره شاسی هستش برای طول فیلدم باید از field propertice توی field size اونجا عدد رو بزاری .
رشته دیگه کجاست ؟
سوال 4 رو نمیدونم

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در مورد سوال 2 من رو راهنمایی کنید
آیا درست انجام دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی
مشاهده پیوست 144154

یه فرم درست کن با فرم ویزاد بعد از اینکه درست کردی 4 تا رکورد هم بهش اضافه کن
برای query هم باید شرطت رو فقط زیر قیمت بزاری نه برای همه

masoodxl

عضو جدید
سلام
آیا به درستی انجام دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بدرود
x (29).jpg

پیوست ها

• 29.rar
    13.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoodxl

عضو جدید
نه اسم فیلدات نام خوردو رنگ خوردو با شماره شاسی هستش برای طول فیلدم باید از field propertice توی field size اونجا عدد رو بزاری .
رشته دیگه کجاست ؟
سوال 4 رو نمیدونم
نوع فیلد نوشته رشته
سه تا زیر هم

masoodxl

عضو جدید
گزارشات برای من باز نشد فقط تنها مشکلی که داری اینه که طول فیلدا رو درست نکردی برو از تو field size درست کن
سلام
برای هر کدوم چی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از کجا بدونم که برای هر چیزی چه چیزی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی از زحماتتون

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
برای هر کدوم چی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از کجا بدونم که برای هر چیزی چه چیزی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی از زحماتتون

تو جدولت طول فیلد رو مشخص کرده دیگه ستون سوم جدول . اون عددا رو باید تو فیلدسایز بزاری

masoodxl

عضو جدید
سلام
آیا درست انجام دادم؟؟؟؟مرسی
x (23).jpg

پیوست ها

• group2.rar
    14.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
آیا درست انجام دادم؟؟؟؟مرسی
مشاهده پیوست 144701

سلام
چون گفته برای تعداد دانشجویان نوعش عدد صحیح باشه بعد از اینکه از data type مقدار number رو انتخاب کردی از field propertice قسمت field size رو باز کن از اونجا integer رو انتخاب کن
برای سوال سه چون نگفته query درست کنید گفته تنظیمات رو طوری تعیین کنید بنابراین نیاز به query نیست باید از field propertice تب جنرال عدد 100 رو جلوی validation rule بزاری البته فقط برای تعداد دانشجویان

masoodxl

عضو جدید
سلام
ایا درست حل کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد حل کردن سوال دو خواهش میکنم توضیح بدین.ممنونم

x (24).jpg

پیوست ها

• Database4.rar
    16.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ایا درست حل کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد حل کردن سوال دو خواهش میکنم توضیح بدین.ممنونم

مشاهده پیوست 144733

آفرین درسته برای سوال دو اون فرمی که درست کردی رو باز کن اون اطلاعاتی که بهت گفته تو صورت سوال رو توش بنویس بعد اون پایین فرم یه دکمه ای داره اسمش new record شکلشم یه مثلثه با یه ستاره جلوش بزنش به سیو کن بعد برو جدول رو باز کن میبینی هر چی که تو فرم نوشتی تو جدول اضافه شده

masoodxl

عضو جدید
آفرین درسته برای سوال دو اون فرمی که درست کردی رو باز کن اون اطلاعاتی که بهت گفته تو صورت سوال رو توش بنویس بعد اون پایین فرم یه دکمه ای داره اسمش new record شکلشم یه مثلثه با یه ستاره جلوش بزنش به سیو کن بعد برو جدول رو باز کن میبینی هر چی که تو فرم نوشتی تو جدول اضافه شده
سلام
آیا درست انجام دادم؟؟؟ممنونم

پیوست ها

• Database4.rar
    6.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoodxl

عضو جدید
x (6).jpg
سلام
آیا درست انجام دادم؟؟؟مرسی

پیوست ها

• Database5.rar
    14 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام در مورد آخرین سوال راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان
مشاهده پیوست 144757

اینو مطمئن نیستم ولی فکر کنم باید report wizard رو انتخاب کنی پنجره ای که باز میشه اول همه فیلدهارو انتخاب کن بعد next رو بزن حالا اینجا فقط باید نام رو انتخاب کنی و next بزن حالا همینجوری next رو بزن تا تموم شه

masoodxl

عضو جدید
سلام
این ارور چی میگه؟؟؟؟؟؟
برای رفعش باید چکار کنم؟؟؟مرسی
untitled.JPG

masoodxl

عضو جدید
شماره هم بایداز نوع رشته باشه . id هم از اون اول پاک کن
سوال 5 اشتباهه گفته گزارش نه فرم
رشته که میزارم
یا همون تکست
این ارور بالایی رو میده!!!
به خاطر همین نامبر گذاشتم
میشه شما تست کنید خودتون؟؟؟؟
متوجه منظور من میشین

masoodxl

عضو جدید
سلام
در مورد سوال 2 راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان
آیا درست انجام دادم؟؟؟
اون سوالایی که جواب ندادم رو بلد نبودم
لطفآ راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان
untitled.JPG

پیوست ها

• پرسنل.rar
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

masoodxl

عضو جدید
x (8).jpg
سلام
در مورد گزینه دو و سه چهار توضیح بفرمایید.متشکرم

آیا درست انجام شده؟؟؟مرسی

پیوست ها

• خودرو.rar
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 144818
سلام
در مورد گزینه دو و سه چهار توضیح بفرمایید.متشکرم

آیا درست انجام شده؟؟؟مرسی

برای اینکه به یک فیلد به طور پیش فرض یه مقدار بدیم تو field propertice تو تب جنرال تو default value اون مقداری که بهت گفته که پیش فرض باشه رو میزاری .
برای سوال3 چون گفته فرمت به صورت جدولی باشه به نظر من باید data sheet رو انتخاب کنی برای اینکه پس زمینه آبی بشه بعد از اینکه فرم رو ساختی و ذخیره کردی روش راست کلیک کن و design view رو انتخاب کن تو نوار ابرازهای بالا یه سطل رنگ هست رنگ اونو آبی انتخاب کن .
سوال 4 شرط رو اشتباه گذاشتی چون ما رقم های قبل از 63 رو نمیدونیم چیه و فقط میدونیم دو رقم آخرمون 63 هست باید تو قسمت شرط زیر شماره خوردو اینو بنویسی "like "*63 . یعنی شماره خودروهایی که دو رقم آخرشون 63 هست و قبلش هر چی میخاد باشه باشه فرقی نمیکنه .
گزارشتم درسته .
موفق باشی

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

masoodxl

عضو جدید
برای اینکه به یک فیلد به طور پیش فرض یه مقدار بدیم تو field propertice تو تب جنرال تو default value اون مقداری که بهت گفته که پیش فرض باشه رو میزاری .
برای سوال3 چون گفته فرمت به صورت جدولی باشه به نظر من باید data sheet رو انتخاب کنی برای اینکه پس زمینه آبی بشه بعد از اینکه فرم رو ساختی و ذخیره کردی روش راست کلیک کن و design view رو انتخاب کن تو نوار ابرازهای بالا یه سطل رنگ هست رنگ اونو آبی انتخاب کن .
سوال 4 شرط رو اشتباه گذاشتی چون ما رقم های قبل از 63 رو نمیدونیم چیه و فقط میدونیم دو رقم آخرمون 63 هست باید تو قسمت شرط زیر شماره خوردو اینو بنویسی "like "*63 . یعنی شماره خودروهایی که دو رقم آخرشون 63 هست و قبلش هر چی میخاد باشه باشه فرقی نمیکنه .
گزارشتم درسته .
موفق باشی
این رو چجوری بنویسم؟؟؟؟مرسی
"like "*63

masoodxl

عضو جدید
گزارشتم درسته .
موفق باشی
سلام
در مورد سوال دو راهنمایی بفرمایید.متشکرم