درخواست کمک در مورد نرم افزار اکسس

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1.برای اینکه یه بانک اطلاعاتی به اسم خودت بسازی وقتی اکسس رو باز میکنی Blank Database رو انتخاب میکنی بعد سمت راست یه پنچره ای میاد اونجا تو file Name اسم بانکت رو میدی (همون اسم خودت)
بعد برای ایجاد جدول از منوی create گزینه Table Design رو انتخاب میکنی بعد تو Field name اسم فیلدات رو میدی تو data type هم نوعشون رو انتخاب میکنی برای نام و نام خانوادگی باید text بگیری نوع رو برای کد ملی هم متونی text بگیری هم چون عدد هست Number برای نمره هم نوع رو number انتخاب کن ولی چون نمره میتونه اعشاری باشه باید بعد از قسمت field propertice تو تب general قسمت field size رو باز کنی single روانتخاب کنی . برای تاریخم نوع فیلد رو date/time باید بزاری دوباره میتونی بری تو field propertice تو قسمت format نحوه نمایش تاریخ رو نشون بدی . کلیداصلی هم کد ملی میشه چون کلید اصلی فیلدی میشه که نباید تکراری باشه سطری که توش کد ملی رو نوشتی انتخاب میکنی بعد راست کلیک Primery Key رو انتخاب میکنی . بعد جدول رو سیو میکنی نام کار آموز رو براش میزاری . حالا که جدول ایجاد شد میتونی انتخابش کنی بری توشو پر کنی .

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
2 . دوباره رو اسم جدول راست کلیک میکنی Design view رو انتخاب میکنی بعد رو نمره کلیک میکنی میری تو قسمت field propertice تب general جلوی validation rule باید 50< رو بزاری تا عدد کمتر از 50 نتونه وارد کنه بعد تو قسمت validation text پیغام error رو مینویسی . حالا اگه تو جدولت تو قسمت نمره عددی رو وارد کردی که کمتر از 50 بود بهت پیغام میده

3. برای ایجاد پرسو جو دوباره منوی create گزینه query Wizard رو انتخاب میکنی یه پنجره ای باز میشه اسم جدولت رو انتخاب میکنی بعد add رو میزنی . اسم فیلدای جدولت اون بالا میاد دو بار روهر کدوم کلیک کنی انتخاب میشن اون پایین اسمشون میاد بعد میری زیر فیلد تاریخ امتخان تو قسمت Cirteria (شرط) اینو 01/07/1387 < میزاری بعدیه اسم میدی و سیوش میکنی . حالا اگه بری رو اسم query که ساختی دو بار کلیک کنی اون افرادی که تاریخ امتحانشون بعد از اون تاریخ هست رو نمایش میده

4. برای گزارشم دوباره میری منوی create گزینه report رو انتخاب میکنی .

masoodxl

عضو جدید
2 . دوباره رو اسم جدول راست کلیک میکنی Design view رو انتخاب میکنی بعد رو نمره کلیک میکنی میری تو قسمت field propertice تب general جلوی validation rule باید 50< رو بزاری تا عدد کمتر از 50 نتونه وارد کنه بعد تو قسمت validation text پیغام error رو مینویسی . حالا اگه تو جدولت تو قسمت نمره عددی رو وارد کردی که کمتر از 50 بود بهت پیغام میده

3. برای ایجاد پرسو جو دوباره منوی create گزینه query Wizard رو انتخاب میکنی یه پنجره ای باز میشه اسم جدولت رو انتخاب میکنی بعد add رو میزنی . اسم فیلدای جدولت اون بالا میاد دو بار روهر کدوم کلیک کنی انتخاب میشن اون پایین اسمشون میاد بعد میری زیر فیلد تاریخ امتخان تو قسمت Cirteria (شرط) اینو 01/07/1387 < میزاری بعدیه اسم میدی و سیوش میکنی . حالا اگه بری رو اسم query که ساختی دو بار کلیک کنی اون افرادی که تاریخ امتحانشون بعد از اون تاریخ هست رو نمایش میده

4. برای گزارشم دوباره میری منوی create گزینه report رو انتخاب میکنی .
سلام
با تشکر فراوان از محبتتون که جوابمو دادین
من برای پرس و جو کدوم رو باید انتخاب کنم؟؟؟
در ضمن ADD رو ندارم!!!
از چه طریقی این چیزایی رو که انجام دادم ذخیره کنم و براتون آپلود کنم تا شما لطف کنین ببینید درست انجام دادم یا نه؟؟؟مرسی

untitled.JPG
دلیل این پیغام چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باید چکار کنم؟؟؟؟مرسی
untitled2.JPG

آخرین ویرایش:

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر فراوان از محبتتون که جوابمو دادین
من برای پرس و جو کدوم رو باید انتخاب کنم؟؟؟
در ضمن ADD رو ندارم!!!
از چه طریقی این چیزایی رو که انجام دادم ذخیره کنم و براتون آپلود کنم تا شما لطف کنین ببینید درست انجام دادم یا نه؟؟؟مرسی

مشاهده پیوست 143714

ببخشد اشتباه گفتیم از منوی create باید query design رو انتخاب کنی بعد اسم جدولت رو انتخاب کن بعد اونجا addداره.

همون بانکی که به اسم خودت ساختی رو برام بفرست

masoodxl

عضو جدید
ببخشد اشتباه گفتیم از منوی create باید query design رو انتخاب کنی بعد اسم جدولت رو انتخاب کن بعد اونجا addداره.

همون بانکی که به اسم خودت ساختی رو برام بفرست
سلام
بلد نیستم
اون رو چجوری بیارم روی دکستاپم؟؟؟؟؟؟؟

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببینین اینجاست
راستی زیر محمد چند تا رو چجوری حذف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی
مشاهده پیوست 143731

برو تو search اسم فایلتو همون mohamad رو بزن ببین کجا سیو شده مگرنه از اینجا که شکلشو نشون دادی نمیتونی بفرستی .
برای من تو document ذخیره میشه برای تو رو نمیدونم

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پیوست ها

• sar.jpg
    sar.jpg
    54 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoodxl

عضو جدید
برو تو search اسم فایلتو همون mohamad رو بزن ببین کجا سیو شده مگرنه از اینجا که شکلشو نشون دادی نمیتونی بفرستی .
برای من تو document ذخیره میشه برای تو رو نمیدونم
سلام
آفرین سارا خانم
توی document بود
حالا چجوری مسیر ذخیره سازی رو به دکستاپ تغییر بدم؟؟؟با تشکر فراوان

masoodxl

عضو جدید
سلام
در پاسخ دادن به این سوالات من رو یاری کنید.مرسی

x (4).jpg

آخرین ویرایش:

masoodxl

عضو جدید
سلام

x (5).jpg

آخرین ویرایش:

masoodxl

عضو جدید
لطفا هر کدام از سوالها که در موردش توضیحی قبلا ذکر نشده
راهنمایی لازم رو انجام بدین.با سپاس بسیار

آخرین ویرایش:

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

masoodxl

عضو جدید
آره درست بود آفرین .
اگه تو جدولت رو پر کنی میتونی ببینی که وقتی نمره کمتر از 50 وارد میکنی خطا میده و تو query هم معلوم میشه
سلام
متشکرم
از کمکهای بی دریغ شما بود که تونستم جواب بدم
لطفآ در بقیه موارد هم من رو یاری کنید.با تشکر فراوان

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مشاهده پیوست 143780

برا سوال یک جدول رو مثل قبل درست میکنی برای عنوان فیلد هم باید تو field propertice تو Caption عنوان فیلد رو وارد کنی
2. برای اینکه رکورد وارد کنی بعد از اینکه جدولت رو ساختی و ذخیرش کردی روش دوبار کلیک کن و اطلاعات سه تا سطرشو پر کن .
3.برای فرم منوی create گزینه more form بعد form wizard رو انتخاب میکنی یه صفحه باز میشه اسم جدول رو انتخاب میکنی بعد << میزنی بعد next تو این مرحله طرح فرم رو انتخاب میکنی (columnar یعنی ستونی Tabular یعنی جدولی datasheet یعنی صفحه داده justified هم یعنی همترازی ) شما چون گفته ردیفی باشه دومیه رو انتخاب میکنی بعد دوباره next تو مرحله بعد برای ظاهر فرم هست یکیش رو انتخاب میکنی فرقی نمیکنه کدوم باشه دوباره next میزنی تا تمومشه حالا ذخیره کن بعد اگه روش دوبار کلیک کنی نشون میده .
4. یه query میسازی بعد تو قسمت شرط (criteria) زیر نام کارآمور "علی" تو قسمت or هم زیر شهر سکونتم "تهران" رو میزنی .بعد سیو میکنی
5. رو اسم جدول راست کلیک design view رو انتخاب میکنی فیلد tel رو اضافه میکنی و نوعش رو انتخاب میکنی برای اینکه کلیدهم بشه همون ردیف تل رو انتخاب میکنی راست کلیک primery key رو میزنی

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

مشاهده پیوست 143781

سوال یک رو که بلدی فقط شماره موتور رو کلید بگیر .
2. همون موقعه که داری اسم فیلدا رو وارد میکنی وقتی سال ساخت رو نوشتی تو قسمت field propertice باید بری تب جنرال گزینه Required رو yes کنی تا این نتونی مقدار این فیلد رو خالی بزاری
3. برای فرم هم همون form wizard رو انتخاب میکنی وقتی پنجرش باز شد بعد از اینکه اسم جدول رو انتخاب کردی رو اون فیلدایی که گفته یکی یکی کلیک کن بعد < بزن بقیشم مثله قبله .

4.برای گزارشم منوی create بعد report wizard بعد یه پنجره باز میشه تقریبا مثل پنجره form wizard هستش بعد حواست باشه که یه جاییش هست که باید columnar که همون ستونیه رو انتخاب کنی .و ذخیره میکنی
5. . همونطور که قبلا گفتم انجام میدی فقط تو قسمت شرط زیر سال ساخت 1365 رو میزنی ذخیرش میکنی

masoodxl

عضو جدید
برا سوال یک جدول رو مثل قبل درست میکنی برای عنوان فیلد هم باید تو field propertice تو Caption عنوان فیلد رو وارد کنی
2. برای اینکه رکورد وارد کنی بعد از اینکه جدولت رو ساختی و ذخیرش کردی روش دوبار کلیک کن و اطلاعات سه تا سطرشو پر کن .
3.برای فرم منوی create گزینه more form بعد form wizard رو انتخاب میکنی یه صفحه باز میشه اسم جدول رو انتخاب میکنی بعد << میزنی بعد next تو این مرحله طرح فرم رو انتخاب میکنی (columnar یعنی ستونی Tabular یعنی جدولی datasheet یعنی صفحه داده justified هم یعنی همترازی ) شما چون گفته ردیفی باشه دومیه رو انتخاب میکنی بعد دوباره next تو مرحله بعد برای ظاهر فرم هست یکیش رو انتخاب میکنی فرقی نمیکنه کدوم باشه دوباره next میزنی تا تمومشه حالا ذخیره کن بعد اگه روش دوبار کلیک کنی نشون میده .
4. یه query میسازی بعد تو قسمت شرط (criteria) زیر نام کارآمور "علی" تو قسمت or هم زیر شهر سکونتم "تهران" رو میزنی .بعد سیو میکنی
5. رو اسم جدول راست کلیک design view رو انتخاب میکنی فیلد tel رو اضافه میکنی و نوعش رو انتخاب میکنی برای اینکه کلیدهم بشه همون ردیف تل رو انتخاب میکنی راست کلیک primery key رو میزنی
سلام
لطف کنید ببینین اشکالاتم کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

پیوست ها

• Database1.rar
    18.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoodxl

عضو جدید
سوال یک رو که بلدی فقط شماره موتور رو کلید بگیر .
2. همون موقعه که داری اسم فیلدا رو وارد میکنی وقتی سال ساخت رو نوشتی تو قسمت field propertice باید بری تب جنرال گزینه Required رو yes کنی تا این نتونی مقدار این فیلد رو خالی بزاری
3. برای فرم هم همون form wizard رو انتخاب میکنی وقتی پنجرش باز شد بعد از اینکه اسم جدول رو انتخاب کردی رو اون فیلدایی که گفته یکی یکی کلیک کن بعد < بزن بقیشم مثله قبله .

4.برای گزارشم منوی create بعد report wizard بعد یه پنجره باز میشه تقریبا مثل پنجره form wizard هستش بعد حواست باشه که یه جاییش هست که باید columnar که همون ستونیه رو انتخاب کنی .و ذخیره میکنی
5. . همونطور که قبلا گفتم انجام میدی فقط تو قسمت شرط زیر سال ساخت 1365 رو میزنی ذخیرش میکنی
سلام
محبت بفرمایید ببینید درست انجام دادم یا نه؟؟؟؟مرسی از حسن توجه شما

پیوست ها

• Database2.rar
    19.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0