درخواست کمک - برنامه نویسی اندروید

civileducation

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان برنامه نویس
با توجه به این که من علاقه زیادی به برنامه نویسی برای گوشی های اندروید دارم تا حالا توی سایت های مختلفی دنبال آموزش گشتم
تا نصب نرم افزارهای لازم هم پیش رفتم ولی بعد از اون به مشکل خوردم
فکر می کنم مشکل اصلیم عدم آشنایی با دستورات جاوا باشه

ممنون میشم اگه یه آموزشی در اختیارم قرار بدید که برنامه نویسی جاوا رو به صورت ساده و در حد نوشتن برنامه های ساده اندروید بهم یاد بده

در ضمن می خواستم بدونم اصلا بدون کلاس رفتن میشه برنامه نویسی اندروید رو یاد گرفت با نه؟(قبلا با fortran کار کردم و فکر می کنم پایه های برنامه نویسی مثل الگوریتم و فلوچارت رو خوب بلدم)

با تشکر

سلام
دوست خوبم
بدون کلاس میشه ولی بدون منبع آموزشی نه
یعنی لازمه کتابی باشه که بهت کمک کنه دستورات و همین طور تقسیم بندی هاییی که فایل های مختلف مورد استفاده در هنگام برنامه نویسی وجود داره رو بشناسی
اگه تا به حال با سی کار کردی نگران نباش
چون جاوا و سی بهم شباهت دارند (فورترن رو بلد نیستم که بگم چه مقدار می تونی از دانسته هات کمک بگیری)

در این زمینه هم بگم که نگران نباش چون کتابهای آموزش اندرویدی تو بازار هستن که کدهای جاوا و کاری که می کنن رو توضیح میدن :D

mama110

عضو جدید
سلام دوستان
باید تاچندروز دیگه پروژه تحویل بدم .برنامه نویسی با اندرویده .میشه کمکم کنید.
پروژم اینه:

نرم افزار یادآوری مناسبت ها
· امکان ذخیره کردن مناسبت هایی مثل (قرار کاری, تولد, سالگرد ازدواج, تبریک عید یا هر عنوانی با انتخاب کاربر)
· امکان مشاهده, ویرایش و حذف مناسبت
· نمایش آلارم در تاریخ و ساعت مشخص شده توسط کاربر
· امکان ارسال پیامک به کاربر در زمان مشخص شده با اطلاع کاربر
· امکان آلارم مدتی قبل از زمان ثبت شده (به انتخاب کاربر) مثلا 10 دقیقه قبل از مناسبت

maryam nakhaei

عضو جدید
سلام دوستان
یه قطعه کد اندروید هست
کسی میتونه برام توضیح بده که اون بخش توی کادر قرمز چیکار میکنه دقیقا ؟

ممنون میشم

image-3289a42bce340ac1d8ce12fb44ced485ed8080e318fdf69af78eb1fbf2114ee7-V-1.jpg

ali-engineer

عضو جدید
سلام دوستان
یه قطعه کد اندروید هست
کسی میتونه برام توضیح بده که اون بخش توی کادر قرمز چیکار میکنه دقیقا ؟

ممنون میشم

مشاهده پیوست 237880

این یک تابع هست که یه متن در اندروید چاپ می کنه. مثلا هنگام خروج یا نمایش یک پیغام خطا در اندروید و یا ... ازش استفاده می کنند.
در اندروید دستور
HTML:
toast.maketext()
باعث ایجاد یه پیام در زیر صفحه با مقدار دلخواه که در آرگومان این تابع تعریف شده میشه.

com1

عضو جدید
سلام من برای نصب SDK Android روی eclipseدچار مشکل شدم خواهش میکنم کمک کنید:( باید چیکار کنم که در قسمت project explorer بخش android projectاضافه بشه؟ آیا کسی هست که به من یاری برساند؟

maryam nakhaei

عضو جدید
سلام من برای نصب SDK Android روی eclipseدچار مشکل شدم خواهش میکنم کمک کنید:( باید چیکار کنم که در قسمت project explorer بخش android projectاضافه بشه؟ آیا کسی هست که به من یاری برساند؟

http://androidcode.ir/post/install-Eclipse-windows-Android-Lynda :مراحل نصب eclipse
http://androidcode.ir/1390/9/20/install-SDK-windows-android-lynda-نصب-ویندوز :مراحل نصب SDK
http://androidapp.blog.ir/post/Install-Android-Development-Tools-ADT-Lynda : مراحل نصب ADT

اگر اینهارو درست نصب کرده باشید فکر نمیکنم دیگه مشکلی باشه..

maryam nakhaei

عضو جدید
البته دوست عزیز من خودم رفتم دنبالش که نصب کنم.. فهمیدم که از وقتی که اندروید استدیو اومده ، تمام لینک های دانلود ADT حذف شده :|

و فکر میکنم دیگه نشه از طریق ایکلیپس اندروید کار کرد..

من خودم با اندروید استدیو کار میکنم خیلی راحت تر از ایکلیپس هست

فکر کنم شما هم به اجبار باید شیفت کنید سمت اندروید استدیو ..

بالا