درخواست کمک برای پروژه ایرودینامیک

peiman14

عضو جدید
سلام به همه دوستان من دارم رو یه پروژه تو زمینه ایرودینامیک (panel method ) کار میکنم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

peiman14

عضو جدید
بیشتر بگو شاید کمکی از دستم بر بیاد...پروژه آیرو 1؟

سلام پروژه کارشناسی،فعلا که واسه شروع باید یکم رو مباحث پایه ای ایرو دینامیک کار کنم الان دارم کتاب ایرودینامیک مارتین رو میخونم اما یه خورده کار دیر پیش میره چون مرجع فارسی مناسبی ندارم اگه بتونید یه مرجع فارسی بهم معرفی کنین ممنون میشم.;)

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام پروژه کارشناسی،فعلا که واسه شروع باید یکم رو مباحث پایه ای ایرو دینامیک کار کنم الان دارم کتاب ایرودینامیک مارتین رو میخونم اما یه خورده کار دیر پیش میره چون مرجع فارسی مناسبی ندارم اگه بتونید یه مرجع فارسی بهم معرفی کنین ممنون میشم.;)

سلام

کتاب آیرودینامیک فارسی در بازار زیاده ...

اندرسون و ...

موفق باشید .

mehran087

عضو جدید
مرجع فارسی مناسب می خوای همون طور که zxo003 عزیز گفت آیرودینامیک اندرسون موجوده .
به نظر من بهترین کتاب آیرو واسه اندرسونه و خیلی خیلی قلم فوق العاده ای داره این آقای اندرسون
من ترجمه تبرا - مرکز نشر دانشگاهی رو می خونم که یه ذره خلاصه تر شده ولی ترجه صدرعاملی - انتشارات دانشگاه امام حسین ع جزئیات رو خوب ترجمه کرده

روش پلن متود هم تو هر 2 کتاب کامل توضیح داده شده...
اگر خواستی میتونم یکی دو نمونه پروژه نوشته شده تو متلب برای تحلیل جریان روی ایرفویل و استوانه رو برات بفرستم.

peiman14

عضو جدید
مرجع فارسی مناسب می خوای همون طور که zxo003 عزیز گفت آیرودینامیک اندرسون موجوده .
به نظر من بهترین کتاب آیرو واسه اندرسونه و خیلی خیلی قلم فوق العاده ای داره این آقای اندرسون
من ترجمه تبرا - مرکز نشر دانشگاهی رو می خونم که یه ذره خلاصه تر شده ولی ترجه صدرعاملی - انتشارات دانشگاه امام حسین ع جزئیات رو خوب ترجمه کرده

روش پلن متود هم تو هر 2 کتاب کامل توضیح داده شده...
اگر خواستی میتونم یکی دو نمونه پروژه نوشته شده تو متلب برای تحلیل جریان روی ایرفویل و استوانه رو برات بفرستم.

سلام ممنون میشم اگه واسم بفرستی.الان دارم کتاب مارتین رو میخونم کتاب خوبیه.اندرسون رو هم دارم گذاشتم بعد از مارتین بخونمش.خودت داری رو پروژه کار میکنی؟

mehran087

عضو جدید
پؤوزه ای که ما باید انجام میدادیم تحلیل جریان روی ایرفویل و روی استوانه و بدست آوردن Cp هستش برای درس آیرودینامیک یک که برای آشنایی با روش پلن متود هست.
این فایل ها رو دانلود کن شاید مفید باشه برای آشنایی
http://up8.iranblog.com/images/vjxiomphv5t43hkkux7.zip

البته پروژه خودم خیلی نا منظم و شلخته بود:confused: پروژه دو تا از رفقا رو گذاشتم که بتونی بفهمی چی شد!با نرم افزار فرترن 90 نوشته شده که اگر نداری می تونی به عنوان فایل تکتس باز کنی و البته پی دی اف راهنما هم داره...
نگفتی چه رشته ای می خونی؟

peiman14

عضو جدید
پؤوزه ای که ما باید انجام میدادیم تحلیل جریان روی ایرفویل و روی استوانه و بدست آوردن Cp هستش برای درس آیرودینامیک یک که برای آشنایی با روش پلن متود هست.
این فایل ها رو دانلود کن شاید مفید باشه برای آشنایی
http://up8.iranblog.com/images/vjxiomphv5t43hkkux7.zip

البته پروژه خودم خیلی نا منظم و شلخته بود:confused: پروژه دو تا از رفقا رو گذاشتم که بتونی بفهمی چی شد!با نرم افزار فرترن 90 نوشته شده که اگر نداری می تونی به عنوان فایل تکتس باز کنی و البته پی دی اف راهنما هم داره...
نگفتی چه رشته ای می خونی؟

فرترن ندارم متاسفانه!چرا با متلب ننوشتنش؟مکانیک میخونم.
کدوم دانشگاهی؟

mehran087

عضو جدید
امام حسین ع
آزاد بود با هرچی دوست دارن بنویسن این دوستام هم با فرترن نوشتن.فایل ها رو با noteویندوز باز کن تا ببنی چیکار کرده بعد برو تو متلب خودت بازنویسی کن
فراموش نکن فرترن یکی از خفن ترین نرم افزاری هست که تو کل دنیا هوافضایی ها استفاده میکنن حتی تو ناسا...

ghods1988

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی پروژه درس آیرو دینامیک 1 با نرم افزار فلوئنت و یا گمبیت داره؟؟؟
ممنون میشم ارسال فرمایید. خیلی نیاز دارم.

آخرین ویرایش:
بالا