درخواست کمک برای طراحی سازه نگهدارنده از مهندسین عزیز

night lord

عضو جدید
دانشجوی ترم آخر معماری هستم:) . برای پایان نامم در مقطع کارشناسی دارم یه آمفی تئاتر طراحی میکنم .
کانسپت کارم رو از سطوح محدبی که برای انعکاس و پخش کردن صدا زیر سقف سالن استفاده میشه گرفتم و اون سطوح رو خواستم تو نما هم نشون بدم که به حجم زیر رسیدم .

سوال من:
این طراحی برای سقف آمفی تئاتر هستش . میدونید که در طراحی آمفی تئاتر نباید ستونی توی سالن گذاشته بشه و سقف به صورت خرپا یا سازه فضاکار اجرا میشه . ولی سقف من نمیتونه با این دوروش اجرا بشه برای اینکه باید صوت رو پخش کنه و این سازه ها از داخل جلوی پخش صدا رو میگیرن . برای همین به این نتیجه رسیدم که از بیرون سقف رو با سازه کابلی مهارش کنم . ولی نمیدونم چجوری باید کابلهارو بزارم که هم اجرایی باشه و هم نمای ساختمان رو خراب نکنه .
اگه میشه شما مهندسین عمران عزیز تو طراحی سازه به من کمک کنید ؟

اطلاعات پروژه :
اندازه قطر کار 60 متر .
ارتفاع سقف از کف 7 متر.
مصالح به کار رفته در سقف بتن .

توجه کنید که تو قسمت رنگی نمیتونم ستون بزارم چون قسمت تماشاگران و سن زیر این قسمت طراحی میشه . قسمتی که رنگی نیست میشه ستون گذاشت.

خواهشا کمک کنید . مرسی

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما بصورت یکپارچه چون سقف ندارید سیستم کابلی نمیتونید استفاده کنید ، ستونهایی رو باید در محوطه بیرونی تعبیه کنید و از اون ستونها برای مهار کابلهایی که به سقف وارد میشه استفاده کنید . تقریباً سیستمی مثل پل پارک وی یا سازه رستوران پارک گفتگو

night lord

عضو جدید
شما بصورت یکپارچه چون سقف ندارید سیستم کابلی نمیتونید استفاده کنید ، ستونهایی رو باید در محوطه بیرونی تعبیه کنید و از اون ستونها برای مهار کابلهایی که به سقف وارد میشه استفاده کنید . تقریباً سیستمی مثل پل پارک وی یا سازه رستوران پارک گفتگو

مرسی از پاسختون . ولی عزیز میشه بیشتر راهنمای کنید .؟ مثلا من ستونارو کجا ها بزنم و کابلهارو به کجا باید متصل کنم تا بتونه وزن سقفو تحمل کنه و چهره ساختمان رو از بین نبره؟
آیا مصالح دیگه یا روش دیگه ای هست که بشه این سقفو باهاش اجرا کرد؟

night lord

عضو جدید
اگر پلا ن به من بدهید شاید بتونم کمک کنم

البته پلان دقیقا با سقف مچ نیست چون سقف تو مرحله کانسپت هست و پلان طراحی شده و حالا باید سقف را دقیقا با پلان مچ کنم . در حال زدن 3d سقفم ولی هنور تموم نشده . ولی کار نهایی زیاد با کانسپت فرق نداره .
اگه میشه کمک کنید ممنون

night lord

عضو جدید
آقا کسی نبود . خواهشا یکی کمک کنه .
اینو برای این تو تاپیک مهندسین عمران گفتم چون شما بهتر از یه معمار سر در میارید از محاسبات .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرمنده ، آخه من نه 3D کارم نه کد کار ؛ مثالیم الان نمیتونم بزنم که براتون خیلی جالب باشه ، ولی منظورم از ستون بیرونی ، ستونهایی هستش که کلاً بیرون سازتون قرار میگیره واز اون کابل ها برای مهار سقف استفاده میشه ، اصلاً مثالی جز اون 2 تایی که گفتم تو ذهنم نیست .:(