درخواست کمک برای ساختن ربات اتش نشان

Oorina

عضو جدید
سلام بچه ها من دارم یه ربات اتش نشان می سازم فعلا در حال جمع اوری اطلاعات هستم :book:میخواستم از شما هم کمک بگیرم اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم به من کمک کنه :w27:

alianvari

عضو جدید
اگر بخوای ما کسانی رو داریم که بتونند در مسابقات مختلف کمکت کنند از جمله آتش نشان.

www.robomakers.com
22222403
09123146390
سرای ربات سازان پارسی

86114247

عضو جدید

srashedian

عضو جدید
سلام بچه ها من دارم یه ربات اتش نشان می سازم فعلا در حال جمع اوری اطلاعات هستم :book:میخواستم از شما هم کمک بگیرم اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم به من کمک کنه :w27:
منظورتون چه قسمتیه. چه کمکی؟ :surprised:

picher_s

عضو جدید
در چه زمینهایش کمک می خواهی؟ لطفا یک کم توضیح بده...

در چه زمینهایش کمک می خواهی؟ لطفا یک کم توضیح بده...

سلام
آقا نوشتتون گنگه:surprised:.
لطفایک کم بیشتر توضیح بدید.
من در زمینه بمیکروش و مکانیکش فک کنم بتونم بهت کمک کنم:)
برا کدوم مابقه می خواهی؟

اقا پیمان

عضو جدید
تر خدا اطلاعات زیادی راجب این ربات اتشنشان از جمله قطعات مورد نیازش و چگونه ساختنش و طرز نوشتن برنامش بدین..................

ممنون.............

ROBO_NEDA

عضو جدید
کمک به همه ی دوستانی که قصد ساخت ربات آتشنشان دارن

کمک به همه ی دوستانی که قصد ساخت ربات آتشنشان دارن

سلام دوستان ساخت ربات آتش نشان اینقدرم سخت نیست
در مورد میکرو که بسته به سلیقه و تواناییتون میتونید از میکرو های متفاوتی استفاده کنید مثلا AVR یا PIC
در مورد برنامه هم بسته به الگوریتم رباتتون و زبانی که بلد هستید میتونید برنامه نویسی کنید مثلا با CODe VISION یا beysic
واسه ی ساخت این رباتم مثله بقیه ی ربات های این خانواده به موتور و چرخ و سنسور های مختلف که اطلاعاتی از محیط اطراف بده (دمای محیط اطراف و میزان گازهای مختلف در هوا میزان نور و ....) پمپ آب و LED های هشدار دهنده و آزیر خطر نیاز داریم
در واقع از مشخصات آتش نور و گرمای زیاده پس باید از سنسور های نوری و حرارتی استفاده کنیم
اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم دوستان:smile:
موفق باشید:gol:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این سایت مرجع خیلی خوبی برای سنسورهای گاز هست
http://www.hwsensor.com/English/prod...iconductor.htm
اما معمولآ مدل سنسورها و گازهای که دیتکت می کن برای هر شرکت متفاوته
موفق باشی

البته باید بگم تاچند وقته پیش سنسورای اصلی و اورجینالش تحریم بود فقط دیتاش اونم بازحمت پیدامیشد

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک

با سلام
من و دوستم براي پروژه پايان ترم اين موضوع را انتخاب كرديم
لطفا اگه منبع خوبي پيدا كردي به ما email بزن
naji.maryam@gmail.com يا behzadian_mehri@yahoo.com

ما منتظر شما هستيم
با تشكر
:D:)

تر خدا اطلاعات زیادی راجب این ربات اتشنشان از جمله قطعات مورد نیازش و چگونه ساختنش و طرز نوشتن برنامش بدین..................

ممنون.............

http://www.robotics-engineering.ir/electronic-circuits/273-ultrasonicمقاله و مطلب و اطلاعات نیست . نگردید .

علت :

همان طور که شما آمدی این جا در خواست مقاله دادید
بعد از شما هم کسانی خواهند داد
اما شما مقاله ای پیدا نمی کنی ، مجبوری می شوی خودت مقاله رابنویسی
پس از اتمام کار مقاله ، آن را در اینترنت نمی گذارید . همان طور که دیگران نگذاشتند
این طوری هیچ وقت مقاله ای روی اینترنت نیست که کسی پیدا کند

توصیه :

پس از تحویل پروژه ات آن را روی اینترنت قرار بده

پند :

بی خود نیست که می گویند . زکات علم نشر آن است
متاسفانه در ایران کسی زکات خود را نمی پردازدش

مصیب رجبی

عضو جدید
سلام دوست عزیز من آتش نشان هستم در مورد تجهیزات اطفاء و کشف حریق که بر روی ربات می خواهی نصب کنی می توانم بهت کمک کنم فقط در مورد ساخت این دستگاه و قابلیتهاش اطلا عات بیشتری باید بدی rajabi_aspc@yahoo,com

maverick

عضو جدید
بی خود نیست که می گویند . زکات علم نشر آن است
متاسفانه در ایران کسی زکات خود را نمی پردازدش

با گفته شما دوست عزیز 100 % مخالفم ! مشکل ما توی ایران اینه که همه ( مخصوصاٌ دانشجوهای عزیز ) میخوان مطلب به صورت هلو برو تو گلو در اختیارشون گذاشته بشه ! و هیچکس به خودش زحمت تحقیق رو نمیده ! به مطالب این باشگاه و سایتهای مشابه این سایت نگاه کنید ! خیلی ها با وقاحت تمام در خواست پروژه میکنند ! ( بابا پروژه برای اینه که خودت انجام بدی کار یاد بگیری نه اینکه پروژه یکی دیگه رو بدی استاد واحد پاس کنی )

اگه در حد کمک و رفع اشکال سئوال بشه خیلی ها راهنمایی میکنند اما متاسفانه خیلی ها به اسم راهنمایی سئوال میکنند بعد که کمکشون میکنی میبین طرف میخواد 0 تا 100 پروژه رو شما براش انجام بدی و اصلاٌ زحمت فکر کردن و تحقیق رو هم به خودش نده ....

پ.ن : منظورم از مطالب بالا شخص خاصی توی این سایت و سایر جای دیگه نیست ، قصد توهین و ... هم ندارم فقط حرف دلمو زدم

شاد باشید

mjavidan18

عضو جدید
می تونم کمکت کنم

می تونم کمکت کنم

من در زمینه پردازش تصویر در دانشگاه آزاد قزوین فعالیت دارم

feriiiii

عضو جدید
سلام دوستان من شديدا به يه كتاب خوب احتياج دارم كه ساخت ربات رو از پايه و اساس داشته باشه
كمك لطفا لطفا...............................

ممنون.............................

mehrzad_2009

عضو جدید
سلامر دوست عزیز feriiiii باید کتابهای (اصول و راهنمای ساخت روبات با استفاده از میکروکنترلرهایpic - اصول وراهنمای روباتیک - آموزش میکروکنترلرهایavr به زبان c - دانش کاربردی طراحی و ساخت روبات ) را مطالعه کنی که اگه کتاب آخر گیرت نیومد تو سایت tehranmodel.ir موجود هست.
موفق باشی

123حجچ

عضو جدید
دوست خوبم بییا از این برنامه برای ساخت ربات اتشنشان استفاده کن :

$regfile = "m16def.dat"
$crystal = 5000000

Config Pina.1 = Input
Config Pina.2 = Input
Config Portc = Output

Set Porta.1
Set Porta.2

Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.1 , Rs = Portb.2
Dim B As Bit
Cls
Locate 1 , 5

Lcd "Start"

Waitms 300
Do

If Pina.1 = 0 And Pina.2 = 0 Then
Set Portc.1
Reset Portc.2
Reset Portc.3
Cls
Lcd "finder"

Elseif Pina.1 = 1 And Pina.2 = 0 Then
Set Portc.1
Reset Portc.2
Set Portc.3
Cls
Lcd "ran"

Capture.jpg

mpiramooni

عضو جدید
سلام من امروز این پیام رو دیدم و خیلی دیر شده میدونم.  همین امسال اگر یادتون باشه باران شدیدی امد و مترو تهران ......از طرف اتش نشانی با ما یک تماس گرفتند و درخواست  دو وسیله به ما دادند . اولی پمپ انتقال لجن از عمق 100 متری به بالا که ساخته شد و دومی .ماشین حمل مجروحین از طبقات بالا یا پایین ساختمان بدون راننده که طراحی شده واماده ساخت است اگر دوست داشتی و کمکی از من در این رابطه ساخته باشد  خوشحال میشم کمک کنم .

navedshamlo

عضو جدید
اول باید بشینی میکرو بخونی
بهتره AVRشروع کنی بعد باید دنبال موتر پله ای و بازو سخت افزارش بگردی

عروس شمال

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستم اگه اطلاعات خوبی پیدا کردی لطفا به من هم میل بزن
tirgari. fateme@yahoo.com

HADI0831

عضو جدید
سلام
در چ مورد اطلاعات ميخواي؟

برنامه نويسي رو انجام دادي؟
رباتت چ كار ميكنه ؟
من خودم واسه خوارزمي اتش نشان ساختم 09331686357 امري هس در خدمتم!!

HADI0831

عضو جدید
سلام شما هم در باره ربات اتش نشان اطلاعات ميخواين؟
من خودم واسه خوارزمي اتش نشان طرح دادم رباتمو ميخوام بفروش بزارم اگه امري بود در خدمتم 09331686357
فعله گري