درخواست کتاب و معرفی کتاب

mamadsadeghi

عضو جدید
اگه دست پر داشتن چندین سال سابقه کاره که ما نداریم. اگه هم داشتن دیتا و اطلاعات مربوط به رشته هست که این روزا همه مهندسای نفت 4تا ابزار و قطعه رو می شناسن، وحداقل فرق لاینر و کیسینگ رو میدونن.برادر من وقتی این نفت و نخرن به ما نیاز ندارن که واسشون نفت بکشیم بیرون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
اگه دست پر داشتن چندین سال سابقه کاره که ما نداریم. اگه هم داشتن دیتا و اطلاعات مربوط به رشته هست که این روزا همه مهندسای نفت 4تا ابزار و قطعه رو می شناسن، وحداقل فرق لاینر و کیسینگ رو میدونن.برادر من وقتی این نفت و نخرن به ما نیاز ندارن که واسشون نفت بکشیم بیرون

نه مهندس منظور من از دست پر سابقه کار نیست.
بطور مثال عرض میکنم شما نحوه اجرای یک لوله جداری جهت دار رو میدونید؟ لوله جداری کاملا عمودی رو چطور؟ در دانشگاههای ما متاسفانه مطالبی جزئی رو از صنعت به ما میگن. در رشته نفت قطعا خودتون بهتر از من میدونید که تحصیلات باید قطعا بشه بهش جامه عمل پوشوند. نیازی نیست که شما حتما کار کرده باشی ولی اگر بتونی از همون روز اول با علمت عملی کار کنی مطمئن باش کار پیدا میکنی.
باز هم متاسفانه بسیاری از شرکتهای مخصوصا ایرانی میگن که نیروی با سابقه میخوایم خیلی حرف بیخودی هست ولی یکی از دلایلش این هست که طرف سواد داشته باشه. بحث در این باره طولانی هست و در این چند سطر نمیگنجه.
در نهایت من سخن شمارو تا حدودی و نه به طور کامل تایید میکنم.
انشاالله که فردای بهتری داشته باشیم.

• Like
واکنش ها: jpt

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام دوستان گلم
این کتابها رو اگه دارین ممنون و سباسگذار میشم که لینک دانلودشو بهم بدیم
Boundary Element Methods in Solid Mechanics
[FONT=&quot]Finite Elements, An Introduction: Volume 1[/FONT]

[h=3]ممنووووونم[/h]

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام داداش پوریا
دستت درد نکنه و مممنونم که برام کتابها رو گذاشتی
ولی فرمتش فرق میکنه نمیتونم بازش کنم
میشه راهنمایی کنی برادرم ؟:gol::gol:
کتاب Finite elements: An introduction فرمتش djvu هست که میتونید با نرم افزار زیر بازشون کنید. فایل pdf بعضی از کتاب ها در اینترنت نیست.
تاپیک: [دانلود نرم افزار] WinDjView 2.1 + Portable مشاهده فایل های DjVu

hanna.mohseni

عضو جدید
عرض ادب وسلام ممنون مشم از دوستان اگه راهنمای ( حل المسایل ) احتراق از گلسمن رو دارن . معرفی کنن

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان لطف میکنید پی دی اف کتاب "نفت از پیدایش تا پالایش" اگه موجود هست رو بذارید

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام دوستان لطف میکنید پی دی اف کتاب "نفت از پیدایش تا پالایش" اگه موجود هست رو بذارید

سلام
خوبین؟
در راستای حمایت از نشر داخلی از قرار دادن کتابهای فارسی معذور هستیم.
اگر کتاب مورد نظرتون نمونه انگلیسی داره اسمش رو بفرمایید تا بررسی بشه و در صورت امکان لینک دانلود براتون گذاشته بشه.

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
خوبین؟
در راستای حمایت از نشر داخلی از قرار دادن کتابهای فارسی معذور هستیم.
اگر کتاب مورد نظرتون نمونه انگلیسی داره اسمش رو بفرمایید تا بررسی بشه و در صورت امکان لینک دانلود براتون گذاشته بشه.

تشکر منم به همین دلیل نوشتم اگه امکانش هست
ببخشید در این زمینه آشنایی ندارم؛ ممنون میشم اگه خودتون کتاب بهم معرفی کنید

:gol:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
تشکر منم به همین دلیل نوشتم اگه امکانش هست
ببخشید در این زمینه آشنایی ندارم؛ ممنون میشم اگه خودتون کتاب بهم معرفی کنید

:gol:
این کتاب خوبی هست. البته یه مقداری حجیم هست.
[h=2]A تا Z صنعت نفت[/h]

سال 2009 | 716 صفحه | ISBN: 9780810871533 | 2,86 MB |

دانلود کتاب

معرفی: قرن بیستم، عصر نفت بوده است و دست‌کم بخشی از قرن بیست و یکم نیز چنین خواهد بود. نفت به‌عنوان یک منبع انرژی و به‌عنوان یک ماده خام برای تولید انواع بسیار زیادی از مواد شیمیایی و مواد مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته است. تقریبا تمام مواد غذایی جهان برای کود، آفت‌کش‌ها، زراعت و یا حمل‌و‌نقل، بر نفت متکی هستند. کتاب “A تا Z صنعت نفت” یک منبع کامل و مختصر درزمینه تاریخ صنعت نفت از دوران ماقبل مدرن تا به امروز، ارائه می‌دهد. این کتاب به‌ترتیب زمانی پیش می‌رود و شامل یک مقاله مقدماتی، بیش از ۴۰۰ ورودی فرهنگ لغت مرتبط با شرکت‌ها، افراد، مکان‌ها، اتفاقات، تکنولوژی‌ها و پدیده‌های مرتبط با تاریخچه صنعت نفت دنیا، می‌باشد.
تمام افراد علاقمند به تاریخ، وضعیت و چشم‌انداز صنعت نفت، این کتاب را یک منبع منحصربه‌فرد و ارزشمند پیدا خواهند کرد.

mr.sijal

عضو جدید
با سلام
بنده کتاب زیر را احتیاج دارم
[h=1]Drilling Data Handbook 9th Edition[/h]http://www.amazon.com/Drilling-Data-Handbook-9th-Edition/dp/2710809710
ISBN-13: 978-2710809715
ISBN-10: 2710809710

mr.sijal

عضو جدید
با تشکر
اما لینک قابلیت دانلود ندارد
همچنین ویرایش هفتم می باشد

eviltoddy

عضو جدید
سلام،
امکانش هست منابعی در رابطه با موضوعات demlusifiers, oxygen scavengers, H2S scavengers , anti foam, corrosion & scale inhibitors معرفی کنید. ( به زبان فارسی ترجیحا)
خیلی خیلی ممنون میشم.