[ درخواست پروژه ] ►خود را اینجا مطرح کنید

archi&tini

عضو جدید
درخواست مطلب درباره ی روش اجرای ساختمان های بتن مسلح دیوار باربر با قالب عایق ماندگار

درخواست مطلب درباره ی روش اجرای ساختمان های بتن مسلح دیوار باربر با قالب عایق ماندگار

سلام دوستان...من به مطالب کلی و جزیی و عکس در رابطه با موضوع روش اجرای ساختمان های بتن مسلح دیوار باربر با قالب عایق ماندگار نیاز دارم...لطفا کمک کنید:gol:

مجتبی1361

کاربر فعال مهندسی عمران ,
روش اجراى ساختمان هاى بتن مسلح ديوار باربر با قالب عايق ماندگار

اين سيستم، شيوه ا جراى ساختمان بتن مسلح درجابا قالب هاى عايق كنندة ماندگار مى باشد كه سازه حاصل از آن، يك ساختمان بتن مسلح و در زمره سازه هاى متداول، تلقى مى شود.
در اين سيستم ساختمانى، قالب هاى ديوار و سقف با استفاده از مفتول آهن گالوانيزه به قطر2 ميلى متر به صورت شبكه جوش شده در محل كارخانه ساخته شده و در وجوه داخلى و خارجى قالب پانل هايى از مصالح عايق كننده، مانند پلى ا ستايرن منبسط شونده كندسوز، قرار داده مى شود.
قالب هاى ديوار بتنى با امكان آرماتوربندى به ميزان مورد نياز و با ضخامت مورد نظر طراح، از 80 تا 500 ميلى متر و بيشتر براى ديوارها و قالب هاى سقف به صورت تيردال يك يا دو طرفه با عمق و فواصل تيرچه هاى متغير و دلخواه، توسط خطوط توليد در مقياس نسبتاً زياد، قابل توليد است.
خط توليد كارخانه اين سيستم، مى تواند مدول هاى لازم براى ساخت واحدهاى مسكونى را توليد كند.
مدول هاى كارخانه ای اين سيستم سبك بوده و قابليت حمل و نقل و نصب سريع در اجرا را دارا است، به طورى كه اجراى بالغ بر 20 متر مربع نفر-روز كارى را مقدور مى كند. ضخامت نسبتاً قابل ملاحظه ديوارهاى تمام شده معمارى را مى توان يكى از محدوديت هاى اين سيستم عنوان كرد.

الزامات روش اجراى ساختمان هاى بتن مسلح ديوار باربر با قالب عايق ماندگار
-1 كاربرد سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا به عنوان سيستم ديوار باربر با كاربرى ساختمان هاى مسكونى، در انواع زمين ها و كليه پهنه هاى لرزه خيزى ايران بر اساس آخرين ويرايش استاندارد 2800 ايران و با احتساب تأمين الزامات مربوطه بلامانع است.
-2 بارگذارى ثقلى و لرزه ای سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا به ترتيب بر اساس آخرين ويرايش هاى مبحث ايران صورت گيرد.
-3 طرح سازه ای سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا بر اساس مبحث نهم مقررات ملى ساختمان يا آئين نامه ACI 318-05 ويرايش هاى بعد از آن صورت گيرد.
-4 حداكثر ارتفاع مجاز ساختمان 4 طبقه يا 15 متر از تراز پايه است. حداقل ضخامت ديواره هاى بتنى نبايد از 15 سانتى متر كمتر باشد.
-5 مشخصات كليه مصالح مصرفى مربوط به اجزاء قالب بندى ماندگار، بايد مطابق با استانداردهاى بين ا لمللى معتبر و اسناد ارائه شده باشد.
-6 مشخصات ساير مصالح مصرفى بايد مطابق استانداردها و آئين نامه هاى ملى يا معتبر بين ا لمللى باشد.
-7 پلى استايرن منبسط شونده بايد از نوع كندسوز يا ساير استانداردهاى معتبر ASTM مطابق با استاندارد بين المللى باشد.
-8 محافظت پلى استايرن با ضخامت كافى از اندودهاى مناسب با توجه به شرايط داخلى و خارجى صورت گيرد.
-9 مقاومت لازم در برابر آتش با توجه به تعداد طبقات براى ديوار و سقف مطابق مبحث سوم مقررات ملى ساختمان در خصوص حفاظت ساختمان ها در مقابل حريق و الزامات نشريه 444 مركز تحقيقات ساختمان و مسكن مربوط به مقاومت جداره ها در مقابل حريق تأمين شود.
-10 تمهيدات لازم جهت صدابندى ديوار و سقف مطابق با مبحث شماره 18 مقرات ملى ساختمان به عمل آيد.
-11 رعايت مباحث مربوط به صرفه جويى در مصرف انرژى مطابق مبحث شماره 19 مقرات ملى ساختمان ضرورى است.
-12 پوشش ملات مناسب براى مفتول هاى فولادى در بدنه داخلى و خارجى تأمين شود.
-13 تمهيدات لازم در شرايط اقليمى مختلف كشور براى پوشش نهايى جهت مقابله در محيط هاى خورنده و نيز استفاده از فولاد گالوانيزه در اين محيط ها و رعايت الزامات مربوط به مبحث نهم مقررات ساختمان ملى الزامى است.

archi&tini

عضو جدید
روش اجراى ساختمان هاى بتن مسلح ديوار باربر با قالب عايق ماندگار

اين سيستم، شيوه ا جراى ساختمان بتن مسلح درجابا قالب هاى عايق كنندة ماندگار مى باشد كه سازه حاصل از آن، يك ساختمان بتن مسلح و در زمره سازه هاى متداول، تلقى مى شود.
در اين سيستم ساختمانى، قالب هاى ديوار و سقف با استفاده از مفتول آهن گالوانيزه به قطر2 ميلى متر به صورت شبكه جوش شده در محل كارخانه ساخته شده و در وجوه داخلى و خارجى قالب پانل هايى از مصالح عايق كننده، مانند پلى ا ستايرن منبسط شونده كندسوز، قرار داده مى شود.
قالب هاى ديوار بتنى با امكان آرماتوربندى به ميزان مورد نياز و با ضخامت مورد نظر طراح، از 80 تا 500 ميلى متر و بيشتر براى ديوارها و قالب هاى سقف به صورت تيردال يك يا دو طرفه با عمق و فواصل تيرچه هاى متغير و دلخواه، توسط خطوط توليد در مقياس نسبتاً زياد، قابل توليد است.
خط توليد كارخانه اين سيستم، مى تواند مدول هاى لازم براى ساخت واحدهاى مسكونى را توليد كند.
مدول هاى كارخانه ای اين سيستم سبك بوده و قابليت حمل و نقل و نصب سريع در اجرا را دارا است، به طورى كه اجراى بالغ بر 20 متر مربع نفر-روز كارى را مقدور مى كند. ضخامت نسبتاً قابل ملاحظه ديوارهاى تمام شده معمارى را مى توان يكى از محدوديت هاى اين سيستم عنوان كرد.

الزامات روش اجراى ساختمان هاى بتن مسلح ديوار باربر با قالب عايق ماندگار
-1 كاربرد سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا به عنوان سيستم ديوار باربر با كاربرى ساختمان هاى مسكونى، در انواع زمين ها و كليه پهنه هاى لرزه خيزى ايران بر اساس آخرين ويرايش استاندارد 2800 ايران و با احتساب تأمين الزامات مربوطه بلامانع است.
-2 بارگذارى ثقلى و لرزه ای سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا به ترتيب بر اساس آخرين ويرايش هاى مبحث ايران صورت گيرد.
-3 طرح سازه ای سيستم سازه ای حاصل از اين روش اجرا بر اساس مبحث نهم مقررات ملى ساختمان يا آئين نامه ACI 318-05 ويرايش هاى بعد از آن صورت گيرد.
-4 حداكثر ارتفاع مجاز ساختمان 4 طبقه يا 15 متر از تراز پايه است. حداقل ضخامت ديواره هاى بتنى نبايد از 15 سانتى متر كمتر باشد.
-5 مشخصات كليه مصالح مصرفى مربوط به اجزاء قالب بندى ماندگار، بايد مطابق با استانداردهاى بين ا لمللى معتبر و اسناد ارائه شده باشد.
-6 مشخصات ساير مصالح مصرفى بايد مطابق استانداردها و آئين نامه هاى ملى يا معتبر بين ا لمللى باشد.
-7 پلى استايرن منبسط شونده بايد از نوع كندسوز يا ساير استانداردهاى معتبر ASTM مطابق با استاندارد بين المللى باشد.
-8 محافظت پلى استايرن با ضخامت كافى از اندودهاى مناسب با توجه به شرايط داخلى و خارجى صورت گيرد.
-9 مقاومت لازم در برابر آتش با توجه به تعداد طبقات براى ديوار و سقف مطابق مبحث سوم مقررات ملى ساختمان در خصوص حفاظت ساختمان ها در مقابل حريق و الزامات نشريه 444 مركز تحقيقات ساختمان و مسكن مربوط به مقاومت جداره ها در مقابل حريق تأمين شود.
-10 تمهيدات لازم جهت صدابندى ديوار و سقف مطابق با مبحث شماره 18 مقرات ملى ساختمان به عمل آيد.
-11 رعايت مباحث مربوط به صرفه جويى در مصرف انرژى مطابق مبحث شماره 19 مقرات ملى ساختمان ضرورى است.
-12 پوشش ملات مناسب براى مفتول هاى فولادى در بدنه داخلى و خارجى تأمين شود.
-13 تمهيدات لازم در شرايط اقليمى مختلف كشور براى پوشش نهايى جهت مقابله در محيط هاى خورنده و نيز استفاده از فولاد گالوانيزه در اين محيط ها و رعايت الزامات مربوط به مبحث نهم مقررات ساختمان ملى الزامى است.

ممنون..اما این خیلی کمه ....باید کنفرانس بدم این موضوع رو

یوسف جعفری

عضو جدید
سلام, خسته نباشید
خواستم بپرسم کجا میشه یه مقاله انگلیسی با ترجمه در مورد راهسازی پیدا کرد
با تشکر مرسی...

esfandiyarpoor

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

با سلام واحترام
دوستان یه پروژه در مورد"بررسی اثر زلزله بر شریان های حیاتی با نگاه ویژه به خطوط انتقال نفت" نیاز دارم
با سپاس فراوان

masoodxl

عضو جدید
درخواست عاجزانه کمک در مورد پیدا کردن پروژه درس تاسیسات

درخواست عاجزانه کمک در مورد پیدا کردن پروژه درس تاسیسات

سلام

پروژه در مورد درس تاسیسات

پلان یک خانه که نقشه تاسیساتش رو کشیده باشه
امکان داره این خانه 4 واحدی باشه

مدار تک خطی حتما درش اومده باشه
مورد سوم طراحی
موارد مهم اینکه نور رو در کجا در نظر بگیریم که تولید سایه نکند.با تشکر فراوان

arsalan12345

عضو جدید
پروژه

پروژه

دوستان برای درس اجرای ساختمان های فلزی و بتنی به کمک شما احتیاج دارم.لطفا به 10 عدد از سوال های زیر را که میتوانید جواب دهید.ممنون.
ا
جزئیات بازشوها دربتن - جزئیات اجرایی بازشویی را در سقف تیرچه بلوک ، اگر عرض بازشو معادل عرض توبه توی تیرچه و سوراخ بازشو دقیقاً داخل امتداد نواربلوک ها قرارگرفته و با تیرچه تداخل ننماید ولی درداخل طبقه ، دیوارتیغه دوراین بازشو اجرا می شود ، تشریح نمایید - جزئیات اجرایی بازشویی را در سقف تیرچه بلوک ، اگر عرض بازشو معادل عرض توبه توی تیرچه و سوراخ بازشو دقیقاً داخل امتداد نواربلوک ها قرارگرفته و با تیرچه تداخل ننماید ولی فقط چند لوله تاسیساتی از آن عبور می کند و سوراخی هم بین طبقه پایین وبالای این سقف هم نباید باشد ، تشریح نمایید - جزئیات اجرایی بازشویی را در سقف تیرچه بلوک ، اگر سوراخ بازشو فقط یک تیرچه را قطع کرده و درداخل طبقه هم دیوارتیغه دوراین بازشو اجرا می شود ، تشریح نمایید - جزئیات اجرایی بازشویی را در سقف تیرچه بلوک ، اگر سوراخ بازشو ابعادی بیش از یک متر دریک متر داشته باشد ، تشریح نمایید - درمناطق زلزله خیز ، جزئیات خاموت گذاری عرضی تیرهای فرعی که به تیرحمال اصلی اسکلت بتنی را تشریح نمایید . - اگر دردیوار برشی اجباراً بازشویی وجود داشته باشد ( مثلاً یک درگاهی ) ، جزئیات میلگرد تقویتی موردنیاز ( میلگردگذاری اضافه بر میلگردهای متعارف یک دیوار برشی بدون بازشو ) دراطراف این باز شو را تشریح نمایید .- دریک مقطع ، جزئیات تیپ اجرایی و آرماتور گذاری یک پی گسترده به ضخامت 80 سانتیمتر ، درمحلی که چال آسانسوراحداث شده و ضخامت بتن پی چال آسانسور30 سانتیمتر وعمق کف پی آسانسور از کف پی گسترده 70 سانتیمتر باشد را ارائه نمایید .- دروسط یک سقف تیرچه و بلوک با ابعاد بیش از 4.5در4.5 متر ، سوراخ بازشو ، دایره ای به قطر سه متر است . جزئیات اجرایی برای کلاف دور این بازشو و نحوه تامین ایستایی سقف به خاطر وجود چنین سوراخ دروسط آن ارائه نمایید . - اگر برای دیواره لبه دایره سوراخ بازشوی سوال قبل ازقالب چوبی استفاده شود . دریک پلان جزئیات قالب بندی چوبی را ارائه نمایید .- دروسط یک دیوار بتنی سوراخی مربع شکل به ابعاد 50 در50 سانتیمتر وجود دارد . جزئیات قالب بندی چوبی برای ایجاد این سوراخ را ارائه نمایید - دروسط یک دیوار بتنی سوراخی دایره شکل به قطر50 سانتیمتر وجود دارد . جزئیات قالب بندی فلزی برای ایجاد این سوراخ را ارائه نمایید
قاب های فلزیصنعتی (Gable Frame)- مزایا و معایب قاب های فلزی صنعتی نسبت به قاب های ساخته شده از خرپای فلزی را برشمارید- مزیت تیرورق در ساخت تیر و ستون قاب های فلزی صنعتی نسبت به تیرآهن نورد شده را -شرح دهید- ستون های سرکله و مورد استفاده آن برای چیست - نیروی رانش افقی تعیین کننده دراین قاب ها چه نیرویی است و جزیئات سیستم بادبندی مقاوم دربرابر این نیرو را برای قاب های فلزی صنعتی شرح دهید( انتقال نیرو بین قاب ها و نهایتاً از قاب به پی ) . - جزئیات اتصال تیر ماهیچه ای به ستون ماهیچه ای دراین نوع قاب را در حالت اتصال مستقیم و درحالت استفاده از قطعه زانویی واسطه تشریح نمایید- جزئیات اتصال تیرسایبان کناری برای این سازه را ارائه نمایید .- اگر برای جمع آوری آب باران نیاز به آبرو و ناودان باشد ، جزئیات اجرایی زیرسری این آبروها را تشریح نمایید- بررسی نمایید لوله اسلیو که به آرماتورریشه پای ستون های این نوع قاب نصب می گردد چه کاربردی دارد - جزئیات اتصال میله بادبند این قاب را به جان ستون یا تیر و تنظیم کشیدگی این میله چگونه است- اگر درساختمانی که سازه آن این نوع قاب باشد ، از جرثقال متحرک استفاده شود ، جزئیات مقطع تیر زیرسری اتکایی بوم متحرک این جرثقال و جزئیات اتکایی این تیر زیرسری به ستون و بالاخره شکل تیرورق ستون درمحل این اتکا را تشریح نمایید - جزئیات تکیه گاهی اتصال تیر Zلاپه سقف این نوع سازه برروی تیرشیب دار قاب را تشریح نمایید .- جزئیات میل مهار های سقف برای کنترل پیچش و افزایش ظرفیت باربری تیر Z لاپه سقف را شرح دهید - جزئیات اتصال ایرانیت یا ورق موجدار فلزی پوشش بام به تیر Z لاپه سقف را شرح دهید .- اگرپی منفرد ستون های این نوع سازه با کلاف عرضی و طولی به یکدیگر وصل گردند ، جزئیات آرماتوربندی تیپ پی منفرد و میلگرد های طولی وعرضی کلاف های عرضی و طولی و جزئیات ادامه یافتن میلگرد های طولی این کلاف ها درپی ستون ها را شرح دهید .- جزئیات نصب و تثبیت میلگرد ریشه صفحه پای ستون درپی هنگام بتن ریزی پی را توضیح دهید

آخرین ویرایش:

شکلات28

عضو جدید
سلام.من برای انجام پروژه ی راهم هر چند گام یکبار به مشکل بر می خورم.شما به انجام پروژه ی راه با نرم افزار لند و به صورت دستی تسلط دارید آیا؟ و امکان رفع اشکالتم را دارید؟اصلا مایل به کمک در این زمینه هستید؟

شکلات28

عضو جدید
در ضمن اگه کسی بخواد می تونم تو زمینه پروژه راه کمکش کنم

سلام.من برای انجام پروژه ی راهم هر چند گام یکبار به مشکل بر می خورم.شما به انجام پروژه ی راه با نرم افزار لند و به صورت دستی تسلط دارید آیا؟ و امکان رفع اشکالاتم را دارید؟اصلا مایل به کمک در این زمینه هستید؟

سکری

عضو جدید
سلام من درمورد نو و نور شهر در معماری و نور پردازیه شهری یه پروژه دارم می شه یه راهنماییم بکنید.

آخرین ویرایش:

mina be

عضو جدید
salam dustaye azizam ,,,,,,,,,,,, omidvaram sale khubi dashte bashin ,,,,,,,,,,, man ye poroje az ghanat mikham ke kamel bashe ,,,,,,,,,,,,, aya kasi soragh dare?merciiiii

arghavanii

عضو جدید

SPider00

عضو جدید
پروژه فولاد

پروژه فولاد

سلام دوستان
ممنون میشم اگه کسی پروزه فولاد کامل و خوبی داره در اختیار منم قرار بده

ELAHE.T

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد frei otto که مهندس سازه هستن کسی مطلبی داره؟
و در مورد سازه های پوسته ایی برای تاسیسات نیروگاهی؟

یوسف جعفری

عضو جدید
خاص عمرانی ها ............

خاص عمرانی ها ............

سلام عمرانی ها :warn::warn::warn:
انواع نقشه , پلان ساختمان , سازه و ... در فایل اتوکد , تحقیقات و و و و و و و و.............
خلاصه هرچی راجع به عمران داری بفرست هر چی خواستی و داشتیم میفرستیم:biggrin:
:redface:
کجا:biggrin::biggrin::biggrin:
ایمیل رو یادداشت کن:que:
yousefj4534@gmail.com

آخرین ویرایش:

ستاره90

عضو جدید
سلام بر مهندسین

اگر کسی پلان ستون گذاری بتنی از ساختمان 20تا25 طبقه (ترجیحا ایرانی) داره برای من بفرسته. میخوام ستون ها رو از نظر ابعاد و تعداد در طبقات انالیز کنم. لطفا کمکم کنید.

مصیب پیری

عضو جدید
با سلام به مهندسین عزیز ...خواستم ازتون کمک بخوام کسی هست یک پروژه بارگزاری به این برادر کوچیکتون ارائه بده....سپاس از همکاریتون

H4D1

عضو جدید
کمک درباره تاریخچه و چگونگی و تجهیزات کارخانه سیمان (ترجیحا سیمان کاخانه تهران)

کمک درباره تاریخچه و چگونگی و تجهیزات کارخانه سیمان (ترجیحا سیمان کاخانه تهران)

سلام
عزیزان کسی اطلاعاتی درباره چگونگی تهیه سیمان بطور صنعتی و همچنین تجهیزات مورد استفاده در آن اطلاعاتی دارین
باسه پایان نامم میخام
درباره استفاده CHP در واحد 8 کارخونه سیمان تهرانه
ممنون پیشاپیش

VAHID.MAKU

عضو جدید
سلام دوستان عزيز.اميدوارم حالتون خوب باشه. من يه راهنمايي لازم دارم در مورد ساختن يه سوله توي تاپيك هاي مختلف از دوستان كمك خواستم ولي جوابي دريافت نكردم.گفتم شايد اينجا بتونين يه كمكي بكنين به ما.
ما يه زمين در ابعاد 12 * 25 متر داريم ميخايم سوله بسازيم به ارتفاع 4 متر.
سوالات من اينا هست:
1-پي ساختمان ميتونه با سنگ باشه مثل ساختمون هاي چند سال پيش؟ يا حتما بايد بتن ريزي كنيم. ابعاد اين سنگ چيني يا بتن چقدر بايد باشه؟
2-خرپاي ساختمون چه جوري باشه از نظر شكل كه از لحاظ اقتصادي به صرفه باشه؟ چون سقف وزن چنداني نداره و با ورق گالوانيزه پوشيده ميشه.
3-آيا خرپا به طول 12 متر در وسط ستون ميخواد؟
4- فاصله خرپا ها از همديگر چقدر است به صورت استاندارد؟
5- فاصله تيرهاي سقفي كه خرپاها را به هم متصل مي كنن چقدره به طور معمول؟
6 - سايز مناسب تيرآهن هاي ستون ها چقدر ميشه ؟ 14 يا 16.؟ توي بعضي از ساختمون ها تيرهاي ستون هارو مستقيما به هم وصل نميكنن و به صورت H شكل جوش ميزنن علت اين كار چيه؟ ما هم ميتونيم اين كارو بكنيم؟

ميدونم سوالاتم زياده اما به كمكتون نياز دارم واسه طرحم دارم براورد هزينه مي كنم.:gol::gol:

میهن مشرقی

عضو جدید
کمک جهت انجام پروژه :(

کمک جهت انجام پروژه :(

سلام دوستان
راجع به دیوارهای حائل سوال دارم ،در واقع چیزی جایگزین این دیواره ها میخوام که زشتی وهزینه اونا رو نداشته باشه اما کارایی دیواره رو داشته باشه، یه نمونه از این دیواره ها که تو دانشگاه ما کار شده(روی کوه رو انگار سیمان کشیدند ، که خیلی نمای بدی هم داره ).
ممکنه کمکم کنید؟ :) ممنون

hado_st

عضو جدید
سلام دوستان
یه پروژه متره دارم. ساختمون 4 طبقه اسکلت فلزی. کسی هست با قیمت مناسب انجام بده؟
استاد اینارو خواسته:
دستورکار
ریز متره
خلاصه متره
صورت جلسه
صورت وضعیت(خلاصه مالی)
یک فصل تعدیل بتن ریزی

mahlakiani

عضو جدید
سلام من به پروژه متره و برآورد برای ساختمانی با اسکلت فلزی نیاز دارم. ممنون می شم کسی کمک کنه. مرسی