درخواست و راهنمایی درس [ استاتيك]

9611989

عضو جدید
سلام ممنونم از شما با این همه تلاشتون ولی من در درس استاتیک مشکل مختصات ییدا کردن دارم اگه میشه بهم بگید چطوری روی یک محور باید نقاط مختصات رو پیدا کنم با تشکر

آخرین ویرایش:

a.tahoori

عضو جدید
دوستان چندتا سوال دارم کمک کنید حل بشه.

نیم دایره ای به صورت زیر مفروض است که شعاع آن 8 سانتی متر و در نقطه c نیروی 250 N که با افق زاویه 70 درجه می سازد اثر میکند.
مطلوبست محاسبه گشتاور این نیرو نسبت به نقطه A و B
با استفاده از تعریف گشتاور؟

اگه حول نقطه A بخوای بگیری میشه:
F*sin20*R+F*cos20*R
و برای حول B برایر صفر میشه.

Dota_Eng

کاربر فعال
این مثال های استاتیک از کدوم کتاب هستن ؟

این مثال های استاتیک از کدوم کتاب هستن ؟

سلام
من یک کتاب استاتیک می خواستم بهم معرفی کنید که مسائل قاب زیاد داشته باشه
مخصوصا این دوتا سوال
کتاب های زیادی دیدم اما این مثال ها توش نبود
مثل مریام -جانسون و یکی دوتای دیگه
لطفا کمک کنید :cry:

ali ghalebi

عضو جدید
سلام دوست عزیز، من دو تا کتاب استاتیک دارم که مثال مربوط به قاب توشون زیاده اسم کتابا درس و آزمون استاتیک(کاردانی به کارشناسی) و آموزش نکته به نکته استاتیک(کاردانی به کارشناسی) اسم مولفاشم به ترتیب مهندس هوشیار خزایی و مهندس مهدی علیرضایی هستش. ولی نمیدونم اون مثالایی که میخوای دقیقا توشون باشه یا نه، امیدوارم بتونی ازشون استفاده بکنی.

masoud-civ

عضو جدید
با سلام اولا كه اين مثالها خيلي ساده بوده و نيازي به يافتن منبعشان نيست بلكه با كمي فكر ميتوني به راحتي حلشون كني و دوما اينكه از اين به بعد سعي كن به جاي كتابهاي كنكوري كتابهاي معتبر و رفرنس واقعي بخوني كه كتابهاي شاپور طاحوني به نظر من و اكثر مهندسين بهترين انتخاب ميتونه باشه.

Dota_Eng

کاربر فعال
این استاد ما منبع درستی مشخص نکرده و اکثر سوال هاش از مریام هست ولی بعضی سوال هاشو اصلا نمیشه تو هیچ جا گیر بیاری
الان یک کتاب دیگه پیدا کردم که اکثر سوال های استاد ما توش بود

Dota_Eng

کاربر فعال
ببینید این سوال که داده
من هیچ جا چنین سوالی ندیدم
ممنون میشم اگه کسی واره به حل خرپا ببینه این درست حل شده یا نه ؟

s1182919

عضو جدید
سلام دوستان منم از مبحث تیر هرچی بلدم میذارم ........چطوره؟
خودم حل تمرین این درسو داشتم

reza2011

عضو جدید
درخواست حل مسئله

درخواست حل مسئله

يكي از دوستان تعداد 16 پرسش تصويري داشتند كه به من پيغام خصوصي دادند . من هم تصميم گرفتم كه در اينجا مطرح كنم تا به كمك بقيه عزيزان به پرسش ها جواب بديم . البته فكر كنم يكي 2 تاش ربطي به رشته عمران نداشته باشه .

سئوال اول :

سئوال دوم :

سئوال سوم :

سئوال چهارم :

سئوال پنجم :

سئوال ششم :

سئوال هفتم :

سئوال هشتم :

سئوال نهم :

سئوال دهم :

سئوال يازدهم :

سئوال دوازدهم :

سئوال سيزدهم :

سئوال چهاردهم :

سئوال پانزدهم :

سئوال شانزدهم :

reza2011

عضو جدید

دوست عزيز اگر سئوال يا درخواستي داري بايد در تالار درخواست ها مطرح كني . ضمنا همين سئوالات شما در #1 پرسيده شده و من به زودي جواب بعضي هاش رو ميدم .... لطف كن تاپيك جداگانه نزن و فقط از طريق همين تاپيك جواب سئوالات رو پيگيري كن . موفق باشي .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza2011

عضو جدید
مهندس داری میخونی واسه امتحان گواهینامه؟؟؟؟؟؟

نه ميدباكس عزيز .. راستش يكي از بچه هاي تالار واسم پيغام فرستاد و ازم خواست كه پاسخشون رو پيدا كنم . من يك تعداد يادم بود ولي بيشترش رو فراموش كردم چون شما هم از بچه هاي با استعداد اين تالاري ممنون ميشم كمك كني پاسخ بقيشون رو هم در همين تاپيك بزاريم كه اين دوستمون هم مشكلش حل بشه .

middbox

کاربر بیش فعال
نه ميدباكس عزيز .. راستش يكي از بچه هاي تالار واسم پيغام فرستاد و ازم خواست كه پاسخشون رو پيدا كنم . من يك تعداد يادم بود ولي بيشترش رو فراموش كردم چون شما هم از بچه هاي با استعداد اين تالاري ممنون ميشم كمك كني پاسخ بقيشون رو هم در همين تاپيك بزاريم كه اين دوستمون هم مشكلش حل بشه .

آقا رضای عزیز امتحانای من شروع شده فردا امتحان دارم ، بخدا به هیچ وجه وقت سر خاروندن ندارم ، گاهی اوقات فقط میتونم سر بزنم.......... همین......
اگه وقت کردم حتما.... بخدا دریغ نمیکنم

m.f.s

کاربر فعال
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان مهندس عمران یه سوال از درس استاتیک داشتم میشه یه راهنمایی در مورد روش محاسبه نیرودرهریک از اجزای خرپا کنید ممنون میشم.

reza2011

عضو جدید
سلام دوستان مهندس عمران یه سوال از درس استاتیک داشتم میشه یه راهنمایی در مورد روش محاسبه نیرودرهریک از اجزای خرپا کنید ممنون میشم.

دوست عزيز در خرپا 3 رابطه تعادل مجموع نيروها حول محور x برابر با صفر و مجموع نيروها حول محور Y برابر با صفر و مجموع ممان حول هر مفصل برابر با صفر مورد استفاده قرار گرفته و نيروي داخلي اعضاي خرپا كه صرفا نيروي محوري بصورت كششي يا فشاري ميباشد بدست مي آيد .

ضمنا لطف كنيد از اين پس اگر سئوالي داشتيد در
تالار درخواست ها مطرح فرماييد . با تشكر ... :)

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از اقا رضا..
نیروهای خرپا به دو روش گره یا مقطع حل میشه روش گره اینطوریه که توی هرگره ی خرپا معادله تعدل رو مینویسی در جهت xوy و نیروهارو بدست میاری
روش مقطع یه سکشن میزنی و معادله تعادل نیرو و لنگر رو مینویسی،لنگر رو حول نقطه ای بگیر که چندتا از نیروهات صفر بشه..
به همین راحتی همه نیروها با علامت بدست میان که کششی و فشاری بودن رو تشخیص میدی

reza2011

عضو جدید
اگه خواستي روش مقطع زدن رو ياد بگيري من در اين تاپيك سئوال چهارم رو به همين روش حل كردم .

ضمنا در هر 2 روش كه بهار جان اشاره كردن گام اول محاسبه عكس العمل هاي تكيه گاهي است .

tatal

عضو جدید
راهنمایی برای شیوه حل مسائل استاتیک

راهنمایی برای شیوه حل مسائل استاتیک

با سلام خدمت دوستان !!!
تازه وارد هستم و امیدوارم دوست خوبی برای شما عزیزان باشم !!
سر اصل مطلب میرم :
دانشجوی ترم دو ، عمران هستم و در درس استاتیک مخصوصا خرپا مشکل دارم !!
2 تا مثال حل کرد و الآن هم تمرین گفته حل کنیم!!
می خواستم از شما بزرگواران خواهش کنم که تجربیاتتون رو در حل خرپا به من منتقل کنید !!
منتظر راهنمایی تون هستم!!
موفق باشید

tatal

عضو جدید
خرپارو توضیح راحت بدید !!!
از استاتیک می ترسم !!
ترم 2 هستم و نمی خوام بیفتم و می دونم پایه عمران درس استاتیک هست به امید خدا با توضیح ساده و تجربیاتتون با نمره خوب واحد رو میگذرونم

reza2011

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان !!!
تازه وارد هستم و امیدوارم دوست خوبی برای شما عزیزان باشم !!
سر اصل مطلب میرم :
دانشجوی ترم دو ، عمران هستم و در درس استاتیک مخصوصا خرپا مشکل دارم !!
2 تا مثال حل کرد و الآن هم تمرین گفته حل کنیم!!
می خواستم از شما بزرگواران خواهش کنم که تجربیاتتون رو در حل خرپا به من منتقل کنید !!
منتظر راهنمایی تون هستم!!
موفق باشید

دوست عزيز بهتره به جزوات استاتيك مراجعه كنيد يا چند نمونه حل التمرين خرپا رو ببينيد تا كاملا دستتون راه بيفته . بطور كل ما در خرپاها 2 رابطه تعادل مجموع نيروها در راستاي محور x برابر با صفر و يكبار هم در راستاي محور y برابر با صفر رو استفاده ميكنيم .

همچنين هر خط برشي كه روي خرپا بزنيد روي نيمه برش يافته ميتونيد علاوه بر 2 رابطه فوق رابطه مجموع ممان در نقطه گره معادل با صفر را نيز استفاده كنيد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pooya1371

عضو جدید
**درخواست کمک برای درست اســــــــتاتیک**

**درخواست کمک برای درست اســــــــتاتیک**

سلام خدمت تمام بچه های خوب سایت...من یه سری سوال از درس استاتیک دارم که میخوام با هم حل کنیم البته خودم جواب بعضیاشونو در آوردم ولی میترسم غلط باشه...آخه خیلی حل کردن این سوالا حیاتیه.....:warn:اگه میشه هرکی دوست داره کمکی به من کرده باشه فقط جواب این سوالا رو اینجا بذاره تا بچه های دیگه هم بتونن استفاده کنن...هر سوالی هم بلد نیستید یا شک دارید حل نکنید اصرار نیست که همه رو بتونید حل کنید..دو صفحه سواله که من فعلا یه صفحه رو گذاشتم تا ببینم فضای کمک رسوندن به من چجوریه بعد اون یکی صفحه رو هم بدماگر هم مشکلی توی خوندن سوالا دارید در خدمتم...ممنون از همه:thumbsup2:البته سوال دومی نقص فنی داره خود استاد اشتباه کرده توی نوشتن...معلوم نیست کدوم نقطه b هست.....!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دوست عزیز ، با سلام
ورودتون به تالار رو خوش امد میگیم .
برای اینکه به جواب سوالاتون برسید ، بهتره که سوالا هارو تایپ کنید و فقط شکل ها رو به صورت عکس قرار بدید ، چون عکسی که گذاشتید ناخوانا هست .

mastan91

عضو جدید
باسلام
منم خوب متوجه نشدم .سوالها واشکال را دقیق تر بنویس.;)

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام-سوالاتو حل کردم ولی نمیدونم چرا میخوام عکسشو بذارم آپلود نمیشه :)

بالا