درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

سلام میشه بگید ایزوماکس چیه؟
درود:gol:
آيزوماكس يا هيدروكراكر يكي از مهمترين واحدهاي پالايشگاهاي نفت است كه در آن خوراك سنگين(گازوئيل برش متوسط برج تقطير در خلاء يا خوراك واحد روغنسازي) طي فعل و انفعال شيميايي در راكتور در فشار بالا(150تا200بار) و دماي حدود 400درجه سانتيگراد در مجاورت كاتاليزور و گاز هيدروژن،به مواد سبك و با ارزش(گازهاي سبك،گاز مايع،بنزين،نفت سفيد،گازوئيل و ايزوريسايكل) تبديل مي شود.از مهترين ويژگيهاي اين واحد مي توان به فشار عملياتي بالا،استفاده از گاز هيدروژن با خلوص بالا و كيفيت بسيار بالاي محصولات توليدي آن اشاره كرد،بگونه اي كه محصولات بنزين و گازوئيل آن از نظر خلوص بسياري از استانداردهاي يورو را پاس مي كند.
بدرود:gol::gol::gol:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اولا این که مهندسی شیمی و شیمی خیلی با هم فرق داره
ذوما این که حتما برو مهندسی صنایع غدایی به هزار دلیل
سوم این که توی گرایشای شیمی
شیمی کاربردی از همه جالب تره(به مهندسی شیمی نزدیک تره)و هم بازار کار بهتری داره
ولی بازم صنایع خیلی خیلی بهتره درساشم اسون تره
من سر کلاساش بودم
ار خنده منفجر می شی
تا خوودت سر کلاس نباشی نمی فهمی چی میگم
امیدوارم موفق سربلند باشی
بهترین انتخاب رو هم داشته باشی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبیله یعنی یه نفر

قبیله یعنی یه نفر

خدا کنه اینطور بشه و مهندسان با استعداد کشور هر چه زودتر به پستهای تخصصی مرتبط با رشته تحصیلیشون راه پیدا کنند.
دروووووود
خوش بحال اونایی که آقای موسوی فامیلشونه:biggrin:!!!!!!!!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازه واردم راستش من اگر خدا بخواد و کارآموزیمو تحویل بدم یه مهندس بیکار به شما اضافه میشه و با مهندسی صنایع شیمیایی فارغ التحصیل میشم. یه کمک از شما میخوام. من کارآموزیمو پتروشیمی تندگویان ماهشهر بودم تولید پلی اتیلن ترفتالات راستش یه استاد گیری دارم موندم نتیجه گیری گزارش کارآموزیمو چی بنویسم کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟
اصلا نگران نباش...
منم اولش اسارس داشتم خودش درس میشه...
تو سایتها نمونه گزارش کار آموزی پیدا کن...

AMXSTAR

عضو جدید
سلام دوستان
یک مطلب کامل میخواستم درباره فرایند شیرین سازی گاز که در صورت امکان با نمودار باشه .
خیلی ممنون موفق و پیروز باشید .

MinaGol

عضو جدید
کمک کنید!!!!!!!!!!!

کمک کنید!!!!!!!!!!!

سلام دوستان
مهندسی شیمی امیر کبیر بهتره یا دانشگاه تهران؟
شرایط کاری این رشته چه طوره؟
من بین عمران خواجه نصیر و مهندسی شیمی این دو دانشگاه و نرم افزار بهشتی گیر کردم ؟
کدوم بهتره ؟!!!!!
تو رو به خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
اميركبير با توجه به اينكه در منطقه ويژه اقتصاي ماهشهر هم شعبه داره ميتونه يه امتياز محسوب بشه براي حال يا آينده

ضمنا اگر خانم هستيد مهندسي شيمي رو بگذاريد در اولويتهاي بعديتون

ضمنا از الان به زمينه كار آينده رشته انتخابيتون نمي‌تونيد خيلي اميدوار باشيد
براي كار آينده شرايط روحي و جسمي خودتون خيلي مهم تر هستش ميشه با اين جور معيارها رشته مناسب رو انتخاب كرد

amir4924

عضو جدید
با سلام.
اینکه چه سوالاتی میپرسن بستگی به شرکت و مقدار سابقه ی شما داره.مثلا در شرکت نفت اگر شما ذکر کرده باشید که سابقه در صنایع نفت را دارید از شما به صورت تخصصی سوالات صنعتی را میپرسن که مربوط به رشته شماست ولی اگه سابقه نداشته باشید از شما سوالات مربوط در متن دروس پرسیده میشه مثل کاویتاسیون و ....
رشته بنده مهندسی پالایشه و در مصاحبه یکی از شرکت ها که سابقه هم نداشیم از کاویتاسیون-p&ID- انواع برج های تقطیر-مشکلات احتمالی مبدل ها و پایپینگ سوال شد.
معمولا یک گروه از مصاحبه کننده ها وجود دارن که هر کدام مربوط به یک رسته است مثل مکانیک-عمران-برق-مهندسی شیمی که هرکدام جدا جدا از شما سوال میپرسن

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
تو کتاب اصول مبانی مهندسی پالایش از دکتر عادل زاده در موردش کامل توضیح داده.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارشناسی ارشد یا کار؟

کارشناسی ارشد یا کار؟

دوستانی که عشق کل کل این موضوع هستین بفرمایین داخل خیلی خوش اومدین..فقط لطف کنین نظراتتون با دلایل منطقی و بدون تعصب بیان کنین تا بقیه دوستان هم استفاده کنند..با تشکر

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من اینه که یه جوون تو سن و سال ما اول به کار نیاز داره تا درس خوندن چه دختر چه پسر که البته فکر کنم واسه پسر مهمتر باشه..
شرایط کار رو برای رشته ما میبینید که جالب نیست..یعنی کلا واسه هیچ رشته ای خوب نیست..باید بیکار بیکار بچرخیم و منتظر بمونیم تا یه آگهی استخدام بزنن اونم آخرش میشه این که 60000تا شرکت میکنن و 1000 تا میخوان اونم با کلی شرایط...من میگم حالا که بیکار هستیم چرا بذاریم وقت بیخود تلف شه شروع میکنیم به خوندن واسه ارشد از این طرف هم اولین نفری باشیم که تو ازمونای استخدامی شرکت میکنیم و دنبال کاریم..درس خوندن و کار کردن همدیگرو نقض نمیکنن..اومدیمو نشد هیچ رقمه تا 8 ماه دیگه استخدام شد خب لاقل میشه درس رو خوند ..هرجا هم قبول شدی میشه هم کار کرد هم رفت دانشگاه...این کار رو خیلیا میکنن..اینطوری این مزیت هم داره که همیشه واسه آزمونای استخدامی احتمالی آماده ای و شانس قبولیت تو این آزمونا بیشتره

xphoenix

عضو جدید
درکی از مهندسی شیمی ندارم!!!!

درکی از مهندسی شیمی ندارم!!!!

سلام دوستان..
من دانشجوی میم شیمی هستم..سال دوم رو تموم کردم..اما الان که به رشته ام و چیزهایی که تو دانشگاه یاد گرفتم نگاه میکنم..واقعا نمیدونم که باید باهاشون چی کار کنم..و به چه دردی میخورن؟؟!!!اصلا یه مهندس شیمی باید تو پایان دوره کارشناسی بلد باشه چی کار کنه؟؟؟؟!!!این مشکل خیلی از دوستامم هست..میشه لطفا کمک کنید؟؟!!

MinaGol

عضو جدید
شما که دو ساله مهندسی شیمی خوندی هنوز نمیدونی چیه! اونوقت من که هنوز نرفتم دانشگاه به چه امیدی این رشته رو انتخاب کنم!!!!!!!!!!!!!!!
تو انتخاب رشته موندم ناجور !!!!
فکر کنم تو همه رشته ها همین باشه همه فقط به دنبال پاس کردن یه سری واحدهای درسی و گرفتن مدرک هستن! اصلا مهم نیست که چیز کاربردی یاد میگیرن یا نه
واقعا برای خودمون و مملکتمون متاسفم با این وضع دانشگا هها و دانشجو ها
تازه بعد این همه زور زدن اکثر فارغ التحصیل ها بیکار میمونن

maede_chem

عضو جدید
سلام دوست عزیز

میتونید به کتاب محاسبات پالایش دکتر غلامرضا مرادی از دانشگاه رازی مراجعه کنید
این کتابو دارم.اما دیاگرامش انقد روش خط کشیدم که خراب شده و واسه امتحان نمی تونم ازش استفاده کنم.می خواستم اگه کسی داره پرینت بگیرم واسه امتحانم

کتابش خیلی کلی جوابارو نوشته.بعضی جاهاشو متوجه نشدم.واسه همین دنبال یه جزوه خوب می گردم:smile:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخوام از همه مهندسای شیمی خواهش کنم منو راهنمایی کنن؛برای کارشناسی ارشد کتابهای مدرسان شریف؛ماهان؛راهیان ارشد سنجش تکمیلی یا اکسین کدوم بهتره؟دلیلشم اگه میدونید بگین یا برتری هر کدوم نسبت به دیگری یا اصلا کدوم کتابا از کدوم موسسه باشه بهتره؟
مرسی
منم واسه همین حرفا گیج شدم و دیگه نخوندم.......
میگن راهیان و پوران بهترن....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی که عشق کل کل این موضوع هستین بفرمایین داخل خیلی خوش اومدین..فقط لطف کنین نظراتتون با دلایل منطقی و بدون تعصب بیان کنین تا بقیه دوستان هم استفاده کنند..با تشکر
هرکی وضع مالیش خوبه فقط درس بخونه.....
کی میگه کار نیست!!!!!
هر استخدامی که میزنن رشتمون توشه!!!!
واسه همه کار هست فقط کافیه آب و هوای خنک رو رها کنین بیاین جهنم(خوزستان).....
اینجا کار واسه همه هست....
اصلا بذارین 1 حقیقتو بهتون بگم.....
اینجا اصلا کسی تو فکره آرمون استخدامی نیست!!!!
همینجوری میرن سر کار......

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
درباره ی بخش آیزوماکس پالایشگاه تند گویان کسی گزارش کارآموزی یا مطلبی که بدردم بخوره داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry:
پالایشگاه تندگویان کجاس؟؟؟؟؟
من پتروشیمی تندگویان شنیده بودم اما پالایشگاه نه!!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود:gol:
آيزوماكس يا هيدروكراكر يكي از مهمترين واحدهاي پالايشگاهاي نفت است كه در آن خوراك سنگين(گازوئيل برش متوسط برج تقطير در خلاء يا خوراك واحد روغنسازي) طي فعل و انفعال شيميايي در راكتور در فشار بالا(150تا200بار) و دماي حدود 400درجه سانتيگراد در مجاورت كاتاليزور و گاز هيدروژن،به مواد سبك و با ارزش(گازهاي سبك،گاز مايع،بنزين،نفت سفيد،گازوئيل و ايزوريسايكل) تبديل مي شود.از مهترين ويژگيهاي اين واحد مي توان به فشار عملياتي بالا،استفاده از گاز هيدروژن با خلوص بالا و كيفيت بسيار بالاي محصولات توليدي آن اشاره كرد،بگونه اي كه محصولات بنزين و گازوئيل آن از نظر خلوص بسياري از استانداردهاي يورو را پاس مي كند.
بدرود:gol::gol::gol:
خلاصه و مفید.....ممنون....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میشه بگید ایزوماکس چیه؟
به واحدای : هیدرو کراکینگ و هیدرو پروسسینگ ایزوماکس میگن.....
هر دو تاشون عین هم عمل میکنن فقط هیدرو پروسسینگ برای خوراک سنگین تره....
یعنی دما و فشاره عملیاتیش بیشتره....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
من دانشجوی میم شیمی هستم..سال دوم رو تموم کردم..اما الان که به رشته ام و چیزهایی که تو دانشگاه یاد گرفتم نگاه میکنم..واقعا نمیدونم که باید باهاشون چی کار کنم..و به چه دردی میخورن؟؟!!!اصلا یه مهندس شیمی باید تو پایان دوره کارشناسی بلد باشه چی کار کنه؟؟؟؟!!!این مشکل خیلی از دوستامم هست..میشه لطفا کمک کنید؟؟!!
دوسته عزیز عجله نکن....
مهندسی شیمی ملموس ترین رشته ی مهندسیه....
اومدی ترم 5 میفهمی....
تا ترم 4 همش فقط آشنایی با ریاضیات و کلیاتی راجبه سیالات و ترمو میخونیم....
تا ترم 4 رشتمون شروع نشده و همون مهندسی مکانیکه در واقع.....
وقتی یونیت و راکتور پاس کردی میفهمی شیرین تر از مهندسی شیمی وجود نداره....
تازه وقتی به فرایند (پالایش و پتروشیمی و گاز ) برسی اونوقت حالیت میشه که ایده های جدیده صنعتی به ذهنت میرسه و دوس داری تحول ایجاد کنی.......
من عاشق رشتمم......

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما که دو ساله مهندسی شیمی خوندی هنوز نمیدونی چیه! اونوقت من که هنوز نرفتم دانشگاه به چه امیدی این رشته رو انتخاب کنم!!!!!!!!!!!!!!!
تو انتخاب رشته موندم ناجور !!!!
فکر کنم تو همه رشته ها همین باشه همه فقط به دنبال پاس کردن یه سری واحدهای درسی و گرفتن مدرک هستن! اصلا مهم نیست که چیز کاربردی یاد میگیرن یا نه
واقعا برای خودمون و مملکتمون متاسفم با این وضع دانشگا هها و دانشجو ها
تازه بعد این همه زور زدن اکثر فارغ التحصیل ها بیکار میمونن
مهندسی شیمی یعنی کل ایران....
1 روز صنعت نفت کارشو تعطیل کنه ایران از بی پولی نابود میشه.....
تا 80 سال دیگه ایران قرارداد گازی بسته .....یعنی تا 80 سال دیگه ما گاز داریم و کار.......
نفتش بماند....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مهندسی شیمی امیر کبیر بهتره یا دانشگاه تهران؟
شرایط کاری این رشته چه طوره؟
من بین عمران خواجه نصیر و مهندسی شیمی این دو دانشگاه و نرم افزار بهشتی گیر کردم ؟
کدوم بهتره ؟!!!!!
تو رو به خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من بدرده دختر نمیخوره!!!!!
ولی رشته خفنیه.....
سخت ولی جذاب و باکلاس....

بالا