درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

liquid rubber لاستیک مایع

liquid rubber لاستیک مایع

سلام میخواستم ببینم کسی راجع به مواد عایق و پوشاننده به اسم liquid rubber و طریقه استفاده و نحوه ی پوشش دهی اون اطلاع داره خیلی سریع احتیاج دارم اگه میشه .......

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام میخواستم ببینم کسی راجع به مواد عایق و پوشاننده به اسم liquid rubber و طریقه استفاده و نحوه ی پوشش دهی اون اطلاع داره خیلی سریع احتیاج دارم اگه میشه .......

peymanfarashi

عضو جدید
سلام دیگه دارم از کمک کردن شما دوستان ناامید میشم.
لطفا اگه مطلب یا مقالهای به زبان لاتین در باره (بررسي فرايند جذب سطحي)داشتین واسم بزارید.

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دیگه دارم از کمک کردن شما دوستان ناامید میشم.
لطفا اگه مطلب یا مقالهای به زبان لاتین در باره (بررسي فرايند جذب سطحي)داشتین واسم بزارید.
لاتین می‌خوای یا انگلیسی؟ می‌دونی که با هم خیلی فرق دارن
لاتین از خانواده‌ی هند و اروپاییه که ریشه‌ی زبانهای اسپانیولی، ایتالیایی، پرتغالی، رومانیایی، فرانسوی و خیلی زبونهای دیگه‌س، ولی انگلیسی انگلیسیه!
حالا لاتین باشن یا انگلیسی؟

حسن اقبالی

عضو جدید

حسن اقبالی

عضو جدید
سوال در مورد شرایط فوق بحرانی

سوال در مورد شرایط فوق بحرانی

فرض کنید در یک نیروگاه برق از فشار فوق بحرانی برای تولید بخار اب استفاده میشه..
در شرایط فوق بحرانی تبدیل مایع به بخار چجوری انجام میشه؟ لطفا اگه کسی این مطلب رو در ک کرده برام با مثال توضیح بده.....ممنون.

bazmnia

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام
دوستان در مورد گرانول پی وی سی هر جور مقاله ایی که دارید رو میخوام
اورژانسیه کمکم کنید

xphoenix

عضو جدید
مسابقات chemical

مسابقات chemical

سلام دوستان...
راستش ميخواستم اگه ممكن اطلاعاتي در مورد مسابقات chemicalبهم بدين..
ايده هايي كه تا حالا توش مطرح شده...منابعي كه در اين مورد وجود داره...و كلا سبك اين مسابقات...
ممنون:w16:

peymanfarashi

عضو جدید
لاتین می‌خوای یا انگلیسی؟ می‌دونی که با هم خیلی فرق دارن
لاتین از خانواده‌ی هند و اروپاییه که ریشه‌ی زبانهای اسپانیولی، ایتالیایی، پرتغالی، رومانیایی، فرانسوی و خیلی زبونهای دیگه‌س، ولی انگلیسی انگلیسیه!
حالا لاتین باشن یا انگلیسی؟
انگلیسی

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من میخوام به طور جدی وارد مطالعه راجع به نانو بشم!میشه به من کمک کنید؟!:)

دوست عزیز مراجعه به سایت های زیر رو برای شروع بهتون پیشنهاد می کنم:

http://www.nano.ir/

http://www.chamrannano.ir/main/

http://persian.nanodetails.com/

http://hotsprit.mihanblog.com/

http://www.nanotech.blogfa.com/

http://www.nanotechnology.blogfa.com/

به سایت اوّل (nano,ir) حتماً سر بزنید.
موفّق باشید. :smile:

mostafa.gh

عضو جدید
در خواست مقاله

در خواست مقاله

سلام خسته نباشيد دوستان

مطالبي در مورد تصفيه الومينيم ميخواستم اگه كسي در اين

مطلبي داره ممنون ميشم كمكم كنم

با تشكر:gol:

زهرا-71

عضو جدید
salam.bebakhshid mozahem misham.rastesh man emsal konkur dadam .man kheyli mohandesi shimio polimero dust dashtam vali fek nakonam ghabul sham.vase hamin shayad beram fizik.mikhastam beporsam mishe az fizik vase arshad konkure mohandesi shimi sherkat kard?mamnoon misham javab bedid.merc.

mehrzad1

عضو جدید
بحرانی

بحرانی

فرض کنید در یک نیروگاه برق از فشار فوق بحرانی برای تولید بخار اب استفاده میشه..
در شرایط فوق بحرانی تبدیل مایع به بخار چجوری انجام میشه؟ لطفا اگه کسی این مطلب رو در ک کرده برام با مثال توضیح بده.....ممنون.
سلام دوست عزیز
در شرایطی که شما مطرح کردین مسلما دما پایین تر از حالت بحرانیه چون کمی مایع مشاهده میشه . در فشار و دمایی که هستیم دما رو زیاد میکنیم . با افزایش دما به ماده ای میرسیم به نام (مایع بخار) اما چرا ؟ مایع به ماده ای گفته میشه که حجمش کمتر متاثر از فشار باشه و با افزایش دما تبدیل به بخار بشه و بخار ماده ای هست که حجمش متاثر از فشار باشه و با کاهش دما به مایع تبدیل بشه . امه چون حالتی که داخلش هستیم به طور قاطع هیچ کدوم از حالات رو نداره به اون (مایع بخار ) گفته میشه . این حالت شبیه به مه میمونه . حالا در این شرایط سعی میکنیم با افزایش دما و در صورت امکان کاهش فشار به حالت بخار برسیم . پس در بالاتر از نقطه بحرانی باید به تدریج و مرحله ای این کار انجام بشه .

mehrzad1

عضو جدید
salam.bebakhshid mozahem misham.rastesh man emsal konkur dadam .man kheyli mohandesi shimio polimero dust dashtam vali fek nakonam ghabul sham.vase hamin shayad beram fizik.mikhastam beporsam mishe az fizik vase arshad konkure mohandesi shimi sherkat kard?mamnoon misham javab bedid.merc.
سلام
شما با داشتن مدرک لیسانس هر رشته ای میتونید در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دیگه ای امتحان بدین .

mehrzad1

عضو جدید
ظ

ظ

سلام
شما با داشتن مدرک لیسانس هر رشته ای میتونید در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دیگه ای امتحان بدین .

زهرا-71

عضو جدید
yani masalan mishe adam lisanse fizik dashte bashe foghe mohandesi shimi?
shoma age jaye man budid yek sal sab mikardid ya hamin fiziko miraftid?

saeed10373

عضو جدید
مبدل crossflow (لطفا توجه کنید)

سلام دوستان
یک سری اطلاعات کامل در مورد مبدلهای cross flowمیخواستم
راستش پروژه کارشناسیم حل سیالاتی مبدلهای حرارتی با فلوئنت هست که حل با فلوئنت این نوع رو بلد هستم ولی مطلب در مورد این نوع ندارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید
همین واحدم مونده که هنوز تحویل ندادم و دیر هم شده
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
saeed10373@yahoo.com

saeed10373

عضو جدید

سلام دوستان
یک سری اطلاعات کامل در مورد مبدلهای cross flowمیخواستم
راستش پروژه کارشناسیم حل سیالاتی مبدلهای حرارتی با فلوئنت هست که حل با فلوئنت این نوع رو بلد هستم ولی مطلب در مورد این نوع ندارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید
همین واحدم مونده که هنوز تحویل ندادم و دیر هم شده
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
saeed10373@yahoo.com

amir_80

عضو جدید
بازار کار در خارج از کشور

بازار کار در خارج از کشور

دوستان یه سوالی داشتم اونم این که میخواستم بدونم اوضاع کاری مهندسی شیمی و مخصوصآ پتروشیمی(گرایش خودم) در کشور های دیگه به چه نحوه

یعنی منظورم اینه که در کدام یک از کشور ها بازار کار بیشتر به همراه مزایای بیشتر در اختیار یک مهندس شیمی (پتروشیم :D) میزارن؟ 

پیشاپیش مرسی

بالا