درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

ladanjoon

عضو جدید
سلام
این ترم عملیات واحد 1 دارم
خیلی میترسم
کسی میتونه به من چند تا نمونه سوال امتحانی و البته همراه با جواب بده؟خواهش میکنم اگر کسی میتو.نه به من کمک بکنه
اگر جزوه ی خوبی هم دارید لطفا بهم بدین.خودم که هر چی میخونم باز هم برای حل سوالات پایان فصل مخصوصا فصل تقطیر به مشکل میرسم

farhad4116

عضو جدید
خدمت شما

خدمت شما

سلام
خیلی میترسم
کسی میتونه به من چند تا نمونه سوال امتحانی و البته همراه با جواب بده؟خواهش میکنم اگر کسی میتو.نه به من کمک بکنه
اگر جزوه ی خوبی هم دارید لطفا بهم بدین.خودم که هر چی میخونم باز هم برای حل سوالات پایان فصل مخصوصا فصل تقطیر به مشکل میرسم

خدمت شما

پیوست ها

• Microsoft Word - operation.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
خیلی میترسم

سلام
به نظر من کتاب رو بخونین از همه بهتر هستش.
اما برای نمونه سوال یه نمونه سوال از دکتر فنایی براتون میزارم...فقط بدون جواب هستش....

نمونه سوال عملیات واحد یک...دکتر فنایی

فايل ضميمه http://www.www.iran-eng.ir/images/attach/doc.gif unitexam1.doc (33.5 كيلو بايت, 35 نمايش)
زیاد از عملیات واحد نترسین.....درس خیلی قشنگیه.....امیدوارم که نمره ی خوبی از این درس بگیرید.

موفق باشید:gol:

ladanjoon

عضو جدید
مرسی از دوستان خوب مهندس
بینهایت ممنونم
آخه میدونی مهندس حمید رضا قشنگیه این درس دیگه بینهایته
مخصوصا اینکه یه استاد داشته باشی که خوب بلد باشه ماستمالی کنه و بپیچونه :)

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام کسی پاورپوینت با موضوع پیلهای سوختی و کاربردشون داره ؟
یا اصلا در این زمینه مطلبی داره
ممنون میشم کمک کنین :gol:

negin1313

عضو جدید
سلام
جدول تخمین هزینه ها واسه درس plant رو از کجا میتونم پیدا کنم به جز اون نمودارها که تو کتاب هست

bita7

عضو جدید
سلام دوستان
لطف کنید لینک دانلود مقاله زیرا برم بذارید خیلی ممنون .

Structure property studies of polyester- and polyether-based MDI-BD segmented polyurethanes: Effect of one- vs. two-stage polymerization conditions
Saad Abouzahr, Garth L. Wilkes
Journal of Applied Polymer Science
Volume 29 Issue 9, Pages 2695 - 2711
http://www3.interscience.wiley.com/...717&Page=/cgi-bin/fulltext/104027394/PDFSTART

سلام
جدول تخمین هزینه ها واسه درس plant رو از کجا میتونم پیدا کنم به جز اون نمودارها که تو کتاب هست

سلام

تو کتاب سیدر و یه کتاب دیگه اگه اشتباه نکنم نویسندش تورتون هستش میتونید پیدا کنید.اسم لاتین کتا ب الان خاطرم نیست.ولی تو این کتاب ها هم میتونید یه سری جدول واسه تخمین قیمت پیدا کنید.;)

saeedbilsa

عضو جدید
پروژه لیسانس برای hazop

پروژه لیسانس برای hazop

سلام.من یه تحقیق پروژه میخوام برای لیسانسم.منمنون میشم کمکم کنید.چون واقعا نیاز دارم بهش.

[عنوان پروژه: بررسی و بهینه سازی روشهای نوین در ارزیابی پتانسیل خطردر صنایع نفت٬ گاز وپتروشیمی و بهینه سازی اصول پیشگیری ]:(:crying2::w10:

saeedbilsa

عضو جدید
سلام.من یه تحقیق پروژه میخوام برای لیسانسم.منمنون میشم کمکم کنید.چون واقعا نیاز دارم بهش.

[عنوان پروژه: بررسی و بهینه سازی روشهای نوین در ارزیابی پتانسیل خطردر صنایع نفت٬ گاز وپتروشیمی و بهینه سازی اصول پیشگیری ]:(:crying2::w10:
کمکم کنییید.نیازتون دارمم

amir ut

عضو جدید
يه كتاب تو بازار هست نوشته مهندس مهدي گوگل (gogol) hc ) از بچه هاي پژوهشگاه
درباره hazop كه داخلش ترم افزار pha pro هم درس داده + cd
من از انقلاب انتشارات صانعي خريده بودم;)

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
سلام....
علاوه بر راهنمایی های دوستمون......فکر کنم سایت زیرذ هم بتونه کمکتون کنه..
http://www.matche.com/EquipCost/index.htm
سلام

تو کتاب سیدر و یه کتاب دیگه اگه اشتباه نکنم نویسندش تورتون هستش میتونید پیدا کنید.اسم لاتین کتا ب الان خاطرم نیست.ولی تو این کتاب ها هم میتونید یه سری جدول واسه تخمین قیمت پیدا کنید.;)
آفتاب از کدوم طرف دراومده.......:D
راه گم کردی.....:دی

arta_1569

عضو جدید
سلام. من نیاز به جزوه ابزار دقیق دارم. ابزار دقیقه مورد استفاده در صنایع نفت گاز و پتروشیمی و ترجیحاً فارسی. ممنون می شم کمکم کنین .

tatu_lover1366

عضو جدید
سلام به همه دوستان
عزیزان کسی میتونه توضیح بده که (skert یا همون دامن برج) چیه و به چه دردی می خوره؟

setila

عضو جدید
تخمین پارامترهای بین مولکول

تخمین پارامترهای بین مولکول

[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]لطفا در مورد روشهای تخمین پارامترهای بین مولکولی برای سیستم های چند جزیی در تعادلات مایع-مایع[/FONT]​
[FONT=&quot](معادلات ترمودینامیکی[/FONT] NRTL and UNIQUAC [FONT=&quot])مقاله یا پایان نامه معرفی کنید.(فارسی باشه خیلی بهتر[/FONT](​

~Bahar~

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز ممکنه درخواست من کمی بی ربط به نظر برسه ....من طزح اولیه و توجیهی کارخانه دستمال کاغذی رو میخواستم....با تشکر:smile:

h_kangari

عضو جدید
اموزش نرم افزار mattlab

اموزش نرم افزار mattlab

سلام.خسته نباشید.من ترم 2 هستم.قصد دارم mattlab رو یاد بگیرم.از کدوم منبع فارسی یاد بگیرم

خوب است.

و ایا شما لغت نامه ی تخصصی مهندسی شیمی -پتروشیمی میشناسید که معتبر باشد معرفی

کنید
.

ایا بعد از mattlab وaspn,hysys رو یهد بگیرم یه زوده.با تشکر.

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام.خسته نباشید.من ترم 2 هستم.قصد دارم mattlab رو یاد بگیرم.از کدوم منبع فارسی یاد بگیرم

خوب است.

و ایا شما لغت نامه ی تخصصی مهندسی شیمی -پتروشیمی میشناسید که معتبر باشد معرفی

کنید
.

ایا بعد از mattlab وaspn,hysys رو یهد بگیرم یه زوده.با تشکر.

سلام در مورد سوال اولت میتونم بگم کتاب شگردهای عددی

تالیف مهندس مهدی مسافر

اما اگر اطلاعات کامل تری میخوای میتونی از همکار مدیر تالار :حامد عزیز هم سوال کنی
که تو متلب حرفی برای گفتن داره
موفق باشی

Ezel2

عضو جدید
سلام دوستان
لطف کنید لینک دانلود مقاله زیرا برم بذارید خیلی ممنون .

Structure property studies of polyester- and polyether-based MDI-BD segmented polyurethanes: Effect of one- vs. two-stage polymerization conditions
Saad Abouzahr, Garth L. Wilkes
Journal of Applied Polymer Science
Volume 29 Issue 9, Pages 2695 - 2711
http://www3.interscience.wiley.com/...717&Page=/cgi-bin/fulltext/104027394/PDFSTART
دوست خوبم من فردا لینکش رو قرار میدم، اگر ممکن بود یه یادآوری هم بکنین ممنون میشم :دی

mahdi2008

عضو جدید
سلام برهمگی دوستان من دنبال یه مقاله میگشتم از انتشارات NACE با عنوان
A New Practical Index for Calcium Carbonate Scale Prediction in Cooling Tower systems
NACE International, Corrosion '90, Paper 90-99.
نوشته P. Puckorius & J. Brooke اگه کسی میتونه کمکی کنه ممنون میشم

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام

Skirt در برج ها به خاطر این هستش که از به وجود آمدن پدیده ی کاویتاسیون در برج ها جلوگیری میکنه...
سلام
اگه اشتباه نكنم skirt جهت توزيع نيرو بر روي فونداسيون وسل بكار برده ميشه
علاوه بر اين جهت بازرسي پايين وسلها نياز به نصب اونها بر روي skirt هست

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه اشتباه نكنم skirt جهت توزيع نيرو بر روي فونداسيون وسل بكار برده ميشه
علاوه بر اين جهت بازرسي پايين وسلها نياز به نصب اونها بر روي skirt هست

همان طور که جناب بحرینی عزیز گفتند
skirt نوعی پایه است که برای سازه های با ارتفاع زیاد استفاده می شود. در این حالت پایه های دیگه جواب گو نیستند.

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
همان طور که جناب بحرینی عزیز گفتند
skirt نوعی پایه است که برای سازه های با ارتفاع زیاد استفاده می شود. در این حالت پایه های دیگه جواب گو نیستند.
خوب حمید رضا هم درست گفته ساپورت وسلهای افقی saddle و ساپورت وسلهای عمودی skirt هست که هنگام طراحی ارتفاع اسکیرت باید به اندازه ای اشه که npsh تأمین بشه.البته ساپورتهای عمودی دیگه هم داریم مثل braket

R.BAHREINI

عضو جدید
خوب حمید رضا هم درست گفته ساپورت وسلهای افقی saddle و ساپورت وسلهای عمودی skirt هست که هنگام طراحی ارتفاع اسکیرت باید به اندازه ای اشه که npsh تأمین بشه.البته ساپورتهای عمودی دیگه هم داریم مثل braket
سلام
فكر كنم بر مبناي موقعيت وسل ( ارتفاع) و دما و فشار وسل و فشار اشباع سيال ...ميزان NPSH بدست مياد و سپس بر اساس NPSH محاسبه شده سفارش پمپ گذاشته ميشه و نه برعكس

بالا